Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Moderator: Staszek

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 kwi 2010, o 16:19

Bóg zapłać za ciepłe słowa. Ale niestey, ja mieszkam 100 od Krakowa. Od kilkunastu lat nie udało mi się namówić na naukę jazdy konnej ani jednego młodego człowieka. Z tym po prostu trzeba się urodzić i czuć wewnętrzny pociąg do koni i kawalerii. Na siłę się nic nie zrobi. Pozostaje tylko dawać przykład, co podono czynimy.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez kocikuk » 14 kwi 2010, o 17:28

Tak jest ,dawać przykład i jakby to powiedzieć Zarażać tym jak chorobą bo prawie każdy Polak ma to w krwi,chodzi o to że często młodzi ludzie dziśejsza młodzierz są zamknięci zt.to samo uczucie co odczówamy my u nich śpi,a na to niema nic lepszego jak
w towarzystwie Ułanów na koń. Jestem tego pewien na 100% rozbudzać jak najwięcej młodzierzy jak to się kiedyś mówiło nabór szkolny żadna Polonistka nie bedzie przeciwko koltywacji kultury Kawaleryjskiej (nabór na pierwszą jazdę)
Z Pozdrowieniem Kawaleryjskim :P
Avatar użytkownika
kocikuk
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 91
Dołączył(a): 23 mar 2010, o 00:40
Lokalizacja: San Lazzaro Di Savena ITALIA

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez jaśko » 14 kwi 2010, o 18:55

Nie jest tak źle wszak na Wawelu podczas święta pułkowego 6 młodych ułanów otrzymało barwy to uzywając nomenklatury harcerskiej cały zastęp średnia wieku tej grupy to 15 lat. Są to chłopcy co już niejedną paradę zaliczyli łącznie z szarżą pod Komarowem. Tylko 1 z nich jest pieszy. Tak też 8 PU ma kontynuatorów. Winszował bym każdej grupie KO takiego zaciągu
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 kwi 2010, o 01:02

No ja też się bardzo cieszę. Jasło potęgą jest i basta. To właśnie zastrzyk świeżej krwi z Jasłą na nowo zaktywizował Szwadron
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez fen » 15 kwi 2010, o 02:11

Do ułana Jaśko !
Miód kolego polałeś na moje serce. Nasz przykład jest ważny, ale dla rówieśników ważniejszy jest przypadek Waszej szóstki. Dużo zdrowia, krzepy i nerwów jak góralskie powrozy Wam życzymy. Ściskam serdecznie.
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Lookas » 15 kwi 2010, o 10:47

jaśko napisał(a):Nie jest tak źle wszak na Wawelu podczas święta pułkowego 6 młodych ułanów otrzymało barwy to uzywając nomenklatury harcerskiej cały zastęp średnia wieku tej grupy to 15 lat. Są to chłopcy co już niejedną paradę zaliczyli łącznie z szarżą pod Komarowem. Tylko 1 z nich jest pieszy. Tak też 8 PU ma kontynuatorów. Winszował bym każdej grupie KO takiego zaciągu


No tak....efekt skali robi swoje:)
a jak tam z poziomem i wiedzą?? Bo o zaangazowanie się nie martwię, wszak każdy robi to z potrzeby serca:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez jaśko » 15 kwi 2010, o 11:49

Odpowiadając na pytanie dotyczące wiedzy i wyszkolenia to z czystym sercem odpowiadam że byłbyś mile zaskoczony musztra piesza, musztra konno, troczenie (że o budowie składaniu i rozkładaniu , konserwacji sprzętu nie wspomnę)a i zjazdą nieźle sobie radzą większość z nich ma wytłuczonę wiiieelle "dupogodzin" w wojskowym siodle, aca i zapomniałem że część z nich ma swoje konie którymi opiekują się na codzień. Teraz przyjdzie czas na intensywniejsze szkolenie z lancy i szabli. Ot tak w skrócie
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 mar 2011, o 22:55

I jak tam harcerska drużyna konna w Jaśle?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez jaśko » 2 mar 2011, o 08:48

Pierwszy raz słyszę by w Jaśle byłą harcerska drużyna jeździecka. Albo Jareczku Ty masz większą wiedzę
Pozdrawiam
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Lucas » 2 mar 2011, o 09:25

:lol: :lol: :lol: wiedziałem, że młodo wyglądasz jaśko ale o chodzenie w krótkich portkach tom Cię nie podejrzewał :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez jaśko » 2 mar 2011, o 10:06

Zdzisiu jam młody duchem jest
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 mar 2011, o 11:55

jaśko napisał(a):Nie jest tak źle wszak na Wawelu podczas święta pułkowego 6 młodych ułanów otrzymało barwy to uzywając nomenklatury harcerskiej cały zastęp średnia wieku tej grupy to 15 lat. Są to chłopcy co już niejedną paradę zaliczyli łącznie z szarżą pod Komarowem. Tylko 1 z nich jest pieszy. Tak też 8 PU ma kontynuatorów. Winszował bym każdej grupie KO takiego zaciągu


Ja w nawiązaniu do tego postu :)
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez jaśko » 2 mar 2011, o 12:58

Jarku ale ja tam nigdzie nie pisałem że owe wojsko z drużyny konnej się wywodzi
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 mar 2011, o 18:45

No to w końcu mógłbyś napisać :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak się mają Harcerskie Drużyny Jeździeckie ?

Postprzez Piotr Walter » 3 mar 2011, o 13:41

Czasy świetności Kawalerii Harcerskiej czy też Harcerskich Drużyn Jeździeckich już przeminęły...
Ale może jeszcze powrócą..
U nas w Poznaniu istniała 33 Kawaleryjska Drużyna Harcerska im 15 P. Uł. Poznańskich. Założył ją mój brat przy Towarzystwie Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 p u i działała sprawnie nawet bardzo sprawnie do póki on się nią zajmował, gdy oddał wartę następcą zaczęło się sypać(głównie z braku czasu kadry)
Byłem w tej drużynie parę lat i niestety musieliśmy zawiesić jej działalność z braku czasu, ale głównie z powodu braku chętnych...
Niegdyś ruch KH działał prężnie organizując ogólnopolskie biwaki i obozy kawaleryjskie, w jednym z takich obozów uczestniczyła nasza drużyna, byliśmy na mazurach w Puszczy Piskiej przez miesiąc mieliśmy 9 koni i wspaniałą szkołę! To były moje najlepsze wakacje w życiu i chyba najbardziej kształcące, ponieważ uczyliśmy się tam sztuki kawaleryjskiej.. Zdobywaliśmy stopnie kawalerii harcerskiej.. Kadrę tworzyli Romek Ficek i Adam Śliwa z Pułku 3 Uł. Śląskich i Tomek z 13 Pułku Uł. Wileńskich. A uczestniczyli w tym obozie harcerze z KH z całej Polski i do dziś gdzie się nie zawita w Polsce tam jest nocleg darmo..:)
Co roku Kawaleria Harcerska organizowała Harcerskie Mistrzostwa Polski Militarii - i panowie takiego poziomu zawodów militarii w Polsce nie było i nie będzie! Np w klasyfikacji żołnierskiej w finale ujeżdżenia klasa P4(srebrna odznaka PZJ) w oficerskim kl N Nasza drużyna na ostatnich Mistrzostwach w Bolęcinie zwyciężyła drużynowo, a poszczególni jej członkowie przywieźli do Poznania garście medali (ja też kilka ;p) i wspaniałych wspomnień. Zawodników było dość sporo- znacznie więcej niż na klasycznym Militarii.
Ale niestety większość tych drużyn już nie funkcjonuje.. Nawet nie wiem czy Romek Ficek działa.. ostatnio widziałem ich konno na zjeździe w Grudziądzu..
Harcerze z naszej drużyny chętni jeździć dalej w kawalerii przeszli do naszego oddziału...
I powiem Wam, że tamte czasy były naprawdę wspaniałe i nigdy nie byłem tak dumny z żadnego zwycięstwa militarii ułańskiego mini "LL" tak jak byłem dumny przywożąc medale z tych harcerskich zawodów:)
Szkoda, że to się rozsypało...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron