Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Piosenki wojskowe i nie tylko.

Moderator: Staszek

Postprzez Tigo » 12 mar 2007, o 22:13

Witam!
Spróbuję pokombinować, bo u znajomych też wystąpiły problemy. Mogły one wynikać z tego, że moja zacna Matka wyłączyła po moim wyjściu program i nie było radia przez jakiś czas. Nie będzie ono nadawało w konkretnych godzinach, bo Rodzicielka nie pozwoli, aby komputer pracował cały dzień, ale już ze znajomym kombinowaliśmi i coś się wymyśli!
Myślę że ustale konkretne godziny na razie tylko na piątek w który to zamierzam nadać audycję "O polski etos" (wykład prof. dr. hab. Piotra Jaroszyńskiego). Audycja ta składa się z 4 części:
1. Czym jest etos?
2. Honor i godność człowieka
3. Elementy etosu narodowego
4. Kultura języka
Nadam ją na 2 razy wraz z pięknym wejściem w postaci "Poloneza As-dur" Chopina. Audycja (z wejściem włącznie) potrwa ok. 24 min.
Mam nadzieję że pomysł wypali, i że zgromadzimy rzeszę słuchaczy przy odbiornikach.
Pozdrawiam i Chwała!!
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez AWEK » 12 mar 2007, o 22:21

Jeśli potrzebujesz pomocy, to jestem chętna (bez podtekstów drodzy panowie). Mam komputer włączony prawie cały czas, z wyjątkiem gdy jestem na uczelni lub u koni. Tak więc propozycje na PW. Może ktoś jeszcze się przyłączy.
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Tigo » 12 mar 2007, o 23:11

Super!
Przed sekundą wykonałem masę telefonów, które to wywołały spore zainteresowanie! Ustaliłem z moją Mamuśką, że będę mógł nadawać w każdy piątek od godziny 15-23. Oczywiście każda pomoc mile widziana (moje Bractwo już wyraziło chęć przyłączenia się). Nie chcę na razie nadawać cały czas, gdyż po jakimś czasie owe 108 (jak na razie) utworów zbrzydnie słuchaczom. Rzymu nie zbudowano w jeden dzień...
Zakładam w związku z tym nowy temat dotyczący radia, na którym możemy kontynuować rozmowę.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 12 mar 2007, o 23:35

Wspaniale Tigo! Nasze Forum Kawaleryjskie właśnie się przyłącza! Co możemy to podeśłemy! Moze z czasem zamieść na Forum listę utworów którą będzisz aktualizował!
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez AWEK » 17 mar 2007, o 17:02

Nie dopatrzyłam się tych żurawiejek na stronie, ani na forum. Jeśli jednak są, to wybaczcie powtarzanie się:

Mówiąc szczerze między nami,
Strzelcy nie są ułanami.

O piechocie nie śpiewamy,
Bo ją wszyscy w dupach mamy.

Bo piechota to hołota,
Co na konia siada z płota.

Rzecz to jest ogólnie znana,
Strzelec w dupie ma ułana.

Pederaści, onaniści,
Job ich mać artylerzyści.

O lotnikach mało wiemy,
Więc ich chwalić nie będziemy.

Pół czerwony, a pół biały,
Liczba duża, a pułk mały.

Wielkopolskim się mianuje,
A w Prużanie pokutuje.

Poleszuki, chłopy, pany,
To prużańskie są ułany.

Powycierał wszystkie kąty,
Sławny pułk dwudziesty piąty.

Jego serce już nie bije,
Lecz cień na Dębowcu żyje.
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 mar 2007, o 18:48

Na stronie www.ulani.pl po lewej stronie są "klawisze" tematyczne. Jeden z nich to "Żurawiejki i piosenki ułańskie"
Ale oczywiście wybaczamy! Tym bardziej że wczoraj na Wawelu i na zamku w Niepołomicach celebrowaliśmy Świeto Pułkowe! Ku chwale 8 PU i całej kawalerii!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez AWEK » 19 mar 2007, o 12:55

Już tam (na stronie www.ulani.pl) wszystko od góry do dołu przeczytałam i w myślach wyśpiewałam ;)
KU CHWALE!!
:)

Przypominam o radiu: http://89.76.93.6:8000
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 mar 2007, o 22:48

AWEK! A kiedy to radio działa? Bo próbowałem dzisiaj dwa razy i wyszło mi że nie można uzyskać połączenia!
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez AWEK » 19 mar 2007, o 23:42

No cóż, nie mam cały czas włączonego komputera, dlatego radzę sprawdzać mój opis na gadu gady kiedy nadaję. moje gg 2829324. Radio napewno działa, gdyż dzisiaj miałam 3 słuchaczy. Coś czuje, że zrobi się populerne, nawet reklamują je w poznaniu (eh.. mieć kuzynki rozkochane w ułanach to dobry interes).
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 mar 2007, o 00:33

Dzięki serdeczne! Dla 50 - latka radio internetowe do coś takiego ze się w pale nie mieści! Pierwszy raz na własne oczy zobaczyłem cztero działaniowy kalkulator w 1975 roku ja zacząłem studia w Poznaniu!
Jeszcze raz dziękuję!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Marimys » 25 mar 2007, o 16:08

witam AWEK
czy jesli mam blad wczytania strony to znaczy ze nie nadajesz?
chetnie dolacze do tej trojki Twoich sluchaczy:)
pozdrawiam Czerwony
Drogi Ulanie z Pacanowa ja jestem czterdziestolatkiem i musze przyznac, ze radio w kompurerze to dla mnie tez nielada cos:)
Marimys
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 16:05

Postprzez AWEK » 25 mar 2007, o 21:40

Zapraszam do tematu Radio tam jest wszysko opisane.
Teraz walczę z elektroniką (dzisiaj już 4 razy odciełam internet w całym mieszkaniu ;)) i efektów puki co nie widać, ale planuję dopaść jakiegoś magika-elektryka aby wkońcu wszystko uruchomić na stałe i bez problemów.
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Marimys » 26 mar 2007, o 17:27

Czolem Szanownemu Koleżeństwu
przeglądając zawartość niestety nie dopatrzylem się mojej ulubionej piosenki "Jak calować to Ulana" więc dla zainteresowanych mogę przeslać - oczywiście w przedwojennym oryginale
pozdrawiam Czerwony
Marimys
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 16:05

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 mar 2007, o 22:41

No to prześl;ij do mnie
pacanowianin@poczta.onet.pl
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

UWAGA!!! Super płytki do nabycia!!!!

Postprzez Lucas » 9 sie 2007, o 20:57

Czołem Koleżanki i Koledzy!
Z przyjemnością informuję, że w dniu 14 sierpnia z "Dziennikiem Polskim"
ukaże się wyjątkowa płyta CD pt Płyta Legionowa - "Żurawiejki i inne
zawadiackie piosenki legionowe". W dniu 10 sierpnia jako dodatek do "Naszego
Dziennika" ukaże się płyta CD pt "Melodie Ojczyzny". Gazety jak gazety,
zawsze do czegoś się przydają :wink: ale te płytki powinniśmy mieć i ich czasami
posłuchać aby być dumnymi Polakami i nosić się wysoko (nie tylko w siodle)
ułan z Sącza
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,