Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Zdjęcie

Moderator: Staszek

Zdjęcie

Postprzez Gerard Skokowski » 27 sty 2010, o 17:32

Witam,
mam wielką prośbę do Was forumowiczów. Czy moglibyście coś powiedzieć o tym zdjęciu, i o tym Panu o prawej. Chodzi mi wiadomo o militarne fakty. Mniej więcej okres(po wzorze munduru), jednostka albo chociaż rodzaj wojsk. Wiem że może być to trudne, ale mam nadzieję że się uda.
Obrazek
Pozdrawiam Gerard Skokowski

PS: Postaram się poprosić kogoś o retusz zdjęcie, więc może będę w stanie zamieścić lepszy skan. :wink:
Gerard Skokowski
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 20:07
Lokalizacja: Legnica

Re: Zdjęcie

Postprzez jarema » 27 sty 2010, o 17:59

Sądząc po kożuszkach, oficerkach z ostrogami i D-ringach przy pasie mam trzy typy: kawaleria, tabory albo żandarmeria. Ta ostatnia odpada, bo nie ma sznurów naramiennych. Zastanawiają mnie te rogatywki z obitymi blachą daszkami... Ten po prawej wydaje się mieć jakiś stopień na otoku, ale głowy nie dam. Podejrzewam, że zdjęcie jest zrobione przed 1927, ponieważ na kożuszkach mamy guziki wz. 19.
Podsumowując: wg mnie podoficerowie/podchorążowie(?) kawalerii w latach 20.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Zdjęcie

Postprzez Gerard Skokowski » 27 sty 2010, o 18:18

Witam,
bardo mnie to cieszy ponieważ zgadzał by się rodzinny przekaz że mój przodek był ułanem, właśnie 8. pułku.
Pozdrawiam Gerard Skokowski
Gerard Skokowski
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 20:07
Lokalizacja: Legnica

Re: Zdjęcie

Postprzez dragon » 1 lut 2010, o 18:08

http://img5.imageshack.us/img5/9000/dsc08913g.jpg , Panowie powiedzcie mi coś o postaci na tej fotce. Zdjęcie znalezione wśród starych fotografii.
dragon
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 24 sty 2010, o 18:22
Lokalizacja: Dabrowa Białostocka

Re: Zdjęcie

Postprzez Kowalinho » 1 lut 2010, o 19:25

Witam,

Na zdjęciu mamy ułana 2 Pułku Ułanów Grochowskich w ułance wz17 z etyszkietami, pasie typu oficerskiego bez poprzeczki, wzoru z lat dwudziestych, rogatywce nieusztywnionej (raczej wz27).


A żeby było ciekawiej, to wygląda na powiększenie zdjęcia - fotomontażu :-)

Fotograf dopasowywał twarz do munduru i ewentualnie zmieniał barwy pułkowe.
Sami zobaczcie:
:D

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: Zdjęcie

Postprzez dragon » 1 lut 2010, o 20:19

dzięki za informację , a więc to fotomontaż z epoki zgadza się?
dragon
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 35
Dołączył(a): 24 sty 2010, o 18:22
Lokalizacja: Dabrowa Białostocka

Re: Zdjęcie

Postprzez Kowalinho » 2 lut 2010, o 11:28

Zgadza się. :wink:
Avatar użytkownika
Kowalinho
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 180
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 19:50
Lokalizacja: 1 pszwol

Re: Zdjęcie

Postprzez Gerard Skokowski » 19 sie 2011, o 20:55

Witam.
przepraszam za odkopywanie tak starych tematów, ale znalazłem dalsze informacje które chyba wszystko wyjaśniają.
Cytuję:
"Służyłem od roku 1922 do rok 1924 w 8-mym Pułku Ułanów im. "Ks. Józefa Poniatowskiego" w Krakowie. Stacjonowałem w Kobierzynie ponieważ tam zostałem przekazany do II-Dywizjonu Łączności. Zwolniony zostałem do rezerwy w 1924 roku w stopniu kaprala rezerwy."

Czy moglibyście napisać coś( albo gdzie mogę znaleźć informacje) o tym dywizjonie, bo Google nie chce się podzielić informacjami.

Gdybym napisał do CAW, to mógłbym uzyskać jakieś dalsze informacje? Jeżeli tak, to jakie?

Pozdrawiam
Gerard Skokowski
Gerard Skokowski
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 20:07
Lokalizacja: Legnica

Re: Zdjęcie

Postprzez Piotrek » 19 sie 2011, o 22:15

Dywizjon w kawalerii to dwa szwadrony. Na etacie wojennym ponad 200 chłopa. Łączności mieliśmy w pułkach plutony. Musi być jakiś błąd w takim razie, bo dywizjon łączności to mało prawdopodobne.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Zdjęcie

Postprzez miszka7-1 » 19 sie 2011, o 22:47

Bronie jezdne. Zdjęcie z lat 1920- 1924. Pelzulanki, leje skórzane, ostrogi. Jeden napewno szeregowy ułan z rogatywką z daszkiem okutym (wz.19 a teoretycznie nieokutey wzór wprowadzony w 1922r.). I...wsio :wink: .
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Re: Zdjęcie

Postprzez Gerard Skokowski » 21 sie 2011, o 03:12

miszka7-1 napisał(a):Bronie jezdne. Zdjęcie z lat 1920- 1924. Pelzulanki, leje skórzane, ostrogi. Jeden napewno szeregowy ułan z rogatywką z daszkiem okutym (wz.19 a teoretycznie nieokutey wzór wprowadzony w 1922r.). I...wsio :wink: .

Dziękuje za odpowiedź, ale chodziło mi bardziej o plutony łączności. Czy między 24, a 39 rokiem zaszły jakieś poważne zmiany w strukturach? (http://wp39.struktury.net/pk-pluton-lacznosci.html)
Czy w CAW mógłbym znaleźć jakieś dalsze informacje?
Pozdrawiam
Gerard Skokowski
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 wrz 2008, o 20:07
Lokalizacja: Legnica


Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron