Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jaki jest sens naszej ochotniczej służby?

Moderator: Staszek

Jaki jest sens naszej ochotniczej służby?

Postprzez Lucas » 15 gru 2009, o 11:34

Być może Kolega Stachu mnie wypłazuje ale muszę tutaj coś wkleić z Komarowskiego Forum. Oto wpis Kolego Stacha, który utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza ochotnicza służba w Kawalerii Ochotniczej ma ponadczasowy cel. Oto tekst Stacha:
Po raz pierwszy (chyba) pragnę się pochwalić!!!
Moja córka Paulina (która nota bene jest wiernym towarzyszem moich kawaleryjskich eskapad i ma już za sobą trzykrotną wizytę w Komarowie) jest w III klasie gimnazjum. Tak się składa, że właśnie w tej klasie przerabia się na lekcjach historii wojnę polsko – bolszewicką. Była – najdelikatniej rzecz ujmując – zdumiona mizerią miejsca w podręczniku poświęconego tej wojnie a już zupełnie zawiedziona brakiem jakiejkolwiek wzmianki o Bitwie Pod Komarowem. W związku z tym postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i poprosiła mnie o pomoc w zredagowaniu referatu o komarowskiej bitwie. Zgłosiła nauczycielce, że chce omówić ten temat na jednej z lekcji historii. Oczywiście była to dla mnie woda na młyn. Przygotowaliśmy dość obszerny referat – tak o wydarzeniach z lata 1920 roku jak i o działalności Stowarzyszenia Bitwy, o budowie pomnika oraz o ustanowieniu Święta Kawalerii w dniu 31 sierpnia. Z niecierpliwością czekałem na dzień, w którym Paulina przedstawi go w szkole. Moja wiara w nią nie była bezpodstawna – zredagowała wydarzenia na „6”!!! Ale tak naprawdę to tylko referat. Właściwie chciałem się pochwalić informacją z wczoraj. Otóż minął tydzień od jego przedstawienia i pani od historii poprosiła Paulinę o przygotowanie specjalnej gazetki ściennej poświęconej tej bitwie – a to uważam już za naprawdę spory sukces mojej Córuchny!!! Jestem niesamowicie (i niezmiennie) z Niej dumny i tym właśnie chciałem się pochwalić!!!

P.S. Prowadząc lekcję w którejś z młodszych klas gimnazjum pani od historii informacyjnie wspominała o Bitwie pod Komarowem. Podsumowując stwierdziła: „…jeśli ktoś chciałby poszerzyć swoją wiedzę na temat tej bitwy to zgłoście się do Pauliny z klasy III – ona wie o tej bitwie chyba wszystko…”

No i czyż mógłbym sobie odmówić pochwalenia się Taką Córą???

Nie mogłeś Stachu tak jak i ja nie odmówię sobie pochwalenia się, że Twą Córkę znam i mam dla niej wielki "wujowski" szacun. Pozdrów ją proszę od ułana z Sącza i podziękuj jej za to co zrobiła ku ocaleniu od niepamięci.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 gru 2009, o 18:10

No to bardzo cieszy się serce Wuja Jarka! Ale nie jest to dla mnie zaskoczeniem, skoro od czterech lat Paulinka, córka takiego ułana, towarzyszy ułanom księcia Józefa na polach Wolicy Śniatyckeij. Uściskam ją mocno przy najbliższej okazji. A więc nie ma jak nauka przez żywą lekcję historii! Tak trzymać !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30


Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron