Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

początek

Moderator: Staszek

Postprzez Piotrek » 9 sie 2009, o 14:25

Miałem pżyjehać ale mi się Rubin rozhorował i hyba nic z tego, bo nawet jak konia teraz wydierrzawie to nie zdonrze sie pżygotować...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

początek

Postprzez miki » 9 sie 2009, o 14:49

Kawaleria...Reprezentuje Kulture ...A tu co Chamstwo,DYSLEKSJA -nie jest mój wymysł...Mogę okazać zaświadczenie,Nie pisze tutaj żeby ktoś mnie krytykował chociaż trochę sie przydało ,tylko po to zeby sie o coś dowiedzieć ,umożliwić innym kawalerzystom namiary , WT i inne pomimo że juz jest część namiarow jednak nie wszystko
Ostatnio edytowano 9 sie 2009, o 20:07 przez miki, łącznie edytowano 1 raz
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez pulkownik » 9 sie 2009, o 15:35

Kolego Miki...jeszcze raz napiszę - dysleksja pisze się przez ...ksja a nie kcja. Jeśli ktoś ma wadę wzroku nosi okulary, jeśli kuleje pomaga sobie laską a jak ktoś ma problemy z pisownią używa narzędzi sprawdzania pisowni. I nie jest to sprawa braku kultury czy chamstwa. Ciebie młody człowieku również obowiązują zasady szacunku zarówno do ortografii, do tematu a tym samym i do nas.
Kończę temat ortografii bo to akurat jest indywidualne świadectwo każdego z nas. Każdemu wpadka się zdarzy ale przesadzać nie wolno. I moja rada, zamiast unosić się ambicją staraj się panować nad tym co piszesz.
Amen.

[ Dodano: Nie Sie 09, 2009 3:36 pm ]
Masz 13 lat - świat przed Tobą.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 sie 2009, o 16:47

Młody Kolego Miki! Zaświadczenie o dyskeksji jest honorowane w szkole. Jako nauczyciel z 28 letnim stażem wiem coś o tym! Ale jak chce się wypowiadać na ogólnopolskim Forum to trzeba się postarać, może ktoś z dorosłych pomoże ci napisac posty. Do tej pory przestrzegamy tutaj kultury języka i czystości polskiej mowy. I nie podność głosu na starszych. Kto nie przestrzega pewnych reguł jest usuwany z tego Forum. To tak ku przestrodze! I żyzcę wszystkiego najlepszego! Jak napisał Pułkownik - zycie przed Tobą!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Łuki » 9 sie 2009, o 18:06

A tak od strony technicznej to aby wychwycić błędy ortograficzne najlepiej pisz posty w programie z modułem sprawdzania pisowni np. MS Word. Możesz też korzystać z przeglądarki Mozilla Firefox która również ma taki moduł (nie jestem pewien czy trzeba osobno doinstalować słownik języka polskiego).
No i jako lekturę polecam Słownik ortograficzny języka polskiego. Możesz "wkuwać" przed snem kilka słówek a rodziców prosić o odpytywanie. To działa.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez jarema » 9 sie 2009, o 19:09

Mozilla Firefox wz. 2.0.0.17 ma wbudowany moduł i zainstalowany słownik. Nie trzeba żadnych przeróbek, przeszyć, dorabiania, czy wymiany haków ;)
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

początek

Postprzez miki » 9 sie 2009, o 20:06

Ja noszę okulary i mam Dysleksje i pan Ułan z Pacanowa ma racje co do tego nie mam wątpliwości...Z tym że są osoby które mogą 100 razy mówić i pisać to samo i nie nauczą się, i to nie jest kwestia lenistwa
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 sie 2009, o 21:00

Młody Kolego Miki!
Nikt nie chce Ci zrobić przykrości! Wyjaśniłeś swoją sytuację więc teraz wiemy o co chodzi! nie mniej jednak staraj się! Koledzy podpowiadają jak możesz sobie pomóc. Napisz najpierw w WORD sprawdź tam pisownię dopiero wklej do postu na Forum, Pisz spokojnie i ucz się że nerwy nie są najlepszym doradcą.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

początek

Postprzez miki » 9 sie 2009, o 21:28

Miało być o początkach w oporządzeniu i umundurowaniu, a tym czasem odbiegamy od tematu...Pan Ułan z Pacanowa dołączył do Dyskusji,również niech doda jak zaczynał
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 9 sie 2009, o 22:50

Miki, chyba nie Tobie decydować o tym, czy Ułan z Pacanowa napisze coś o swoich początkach, czy nie. Oj, ktoś Cię powinien chyba przez kolano przełożyć i przemówić Ci ręcznie do rozumu, bo słowo widać zawodzi...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez elmijakke » 9 sie 2009, o 23:01

Piter, nie przesadzaj... Chłopak ma zapał i bardzo dobrze! Chwali się. Występują pewne braki lingwistyczne oraz kindersztuby, ale łagodniej pliz! :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 sie 2009, o 23:14

Nie podejmuję dyskusji bo nie widzę powodu. Ja na tym Forum napisałem się wystarczająco dużo. Panowie wracamy do wątku. I bardzo proszę zakończyć dyskusję o dysleksji.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 9 sie 2009, o 23:20

Dobrze, że ma zapał. Każdy diament trzeba jednak oszlifować by nadać mu blasku :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pulkownik » 9 sie 2009, o 23:32

Wedle rozkazu !
Wprawdzie gdzieś o tym pisałem ale ...
w wieku :
8 lat - początki, na koniaszku bez siodła
10 lat - długie wyprawy do 30 i więcej kilometrów
15 lat - własny koń ( małopolski wałaszek )
od 19-24 roku przerwa - studia
25 lat - powrót na koński grzbiet i błąkanie się po różnych stajniach
30 lat- spotkanie z kawalerią w Szwadronie Zamojskim
30 lat- zakup koni - rzędów, szabel i całego oporządzenie (od munduru KBW przez kilka innych dziwnych ciekawostek )
33 lata - Bractwo Miłośników Konia i Żywota Staropolskiego i pułkownikostwo ( niezliczona ilość rajdów konnych i miód pitny )

I tak trwa do dnia dzisiejszego. ciągłe wyposażanie swojego dobytku, szkolenie i ... przygotowywanie synów do życia w kawalerii.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 10 sie 2009, o 12:25

bardzo Cie proszę...Ty jesteś z KRESÓW:)To kompletnie inna liga:)

a ab ovo.....niemylcie prosze typów raportówek:) "A" to ta większa, z trzema oczkami do przetyczki, "B" - mniejsza. Jeden tu taki zrobił mi reklamę i teraz się muszę tłumaczyć:) raportówki..owszem. Robi sie podejscie, ale jak na razie termin wykonania nie jest pewny:) Zatem, kiedy juz się którąś wykona dam znać, ze kramik otwarty:)

A co do początków, podstawa jest wiedza. Nie sztuka nawrzucać na siebie smietnik z przypadkowych elementów. Nie przynosi ujmy uzywanie kopii a nie oryginalów. Grunt, by wiedziec jak sie nosiło, dlaczego własnie tak i kto co i w jaki spsoób nosił. I to juz duuużo daje. Znam osobiście takich co to zaczynali od pęku sznurów na ramieniu:) Znam i takich, którzy do dziś takie pęki noszą:) Ponieważ bładzić jest rzecza ludzką, nie wytykam nikomu błędów. Ale juz oporczywe i świadome trwanie w błędzie - to grzech zaniedbania:)

A dla Mikiego taka rada: zacznij od ksiażek. Poza wiedzą którą jak sądzę z przyjemnością zdobedziesz, opatrzysz się także z ortografią i gramatyką. I na pewno nauczysz sie częsci błędów unikać. A jeśli inni zauważą, ze mimo swojej "choroby" starasz się, poza wiedzą zdobędziesz także szacunek ( czyli "rispekt" jak to mówią młodsi ode mnie:) )
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,