Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

początek

Moderator: Staszek

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 sie 2009, o 14:44

Popieram Lookasa! Dobrze radzi! Czytaj dużo! Język ojczysty pisany i mówiony trzeba ćwiczyć czytaniem od najmłodszych lat szkolnych! Teraz młodzież bardzo nie chce dużo czytać! Przeczytałem 'Krzyżaków" w IV klasie podstawówki. Potem inne powieści Sienkiewicza. I tak dalej jakoś poszło! Tylko trzeba mieć dużo silnej woli!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 11 sie 2009, o 14:47

Rany Boskie, dajcie już temu chłopakowi spokój, nie młotkujcie tak.....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pulkownik » 11 sie 2009, o 14:54

Teljewizora i kompjuterów nie było to i czasu było dużo. A teraz cywilizacyja mcdonalda ogarnęła gromowładnie i spustoszenie sieje niczym bolszewicka zaraza.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Maciej Sekuła » 11 sie 2009, o 16:42

Zostawcie chłopaka młody jeszcze każdy z nas popełnia błędy nikt nie jest doskonały (bo jakie byłoby wtedy życie), przed min jeszcze dużo pracy a Wy go jeszcze dołujecie ;).


PS. A propos czytania i dysekcji i pisania panowie ułani, szwoleżerowie, strzelcy i kanionierzy powiedzcie mi jak było przed wojną, który z szeregowców przychodząc na służbę do kawalerii umiał czytać i pisać - tylko odsetek (i dlatego w pułkach były szkoły, które uczyły analfabetów pisać i czytać [oficerowie w pułku musieli dopilnować, aby dany delikwent był obecny na zajęciach] - a teraz tutaj sami poprawnie czytający i piszący a nawet po studiach :). No ale coś za coś jak to się mówi :). Drążąc ten temat proszę mi powiedzieć ilu ułanów potrafiło uruchomić samochód a co dopiero jeździć nim - teraz jest odwrotnie umiemy prowadzić auta a jeździć konno to niekoniecznie :)
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pulkownik » 11 sie 2009, o 16:58

Mam syna trzynastoletniego i obawiam się, że też by byki siał. Także chwała maładcowi, że pisze i interesuje się. Nauczka jako klaps się przyda ale zdzierży to będzie zuch chłopak.
Miki ! spokojnie - wprawdzie ja zacząłem temat ortografii ale nie przejmuj się, pewnie w Twoim wieku też zdarzało mi się trzaskać błędy. Głowa do góry a i tak doceniamy Twoją chęć pozyskania wiedzy !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

początek

Postprzez miki » 12 sie 2009, o 11:56

Spokojnie...Sam czasem Uważam ze przydało By Mi się strzelić w tyłek czymś ...a wogóle co do tego to owszem uważam ze każdy powinien czytać sporo ostatni czytałem "lesio" J.Chmielewskiej super książka ..polecam wszystkie książki Chmielewskiej
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez wietrzykowski » 12 sie 2009, o 12:30

Dalibóg, rezolutny malec:)
Pamiętacie serial You rang m'lord?, był tam taki służący Henry, który to jak tylko się wychylił...obrywał i to dosłownie.
A nasz Miki chłonny wiedzy jest ogromnie:).
wietrzykowski
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 41
Dołączył(a): 8 lip 2009, o 12:25
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lookas » 12 sie 2009, o 13:18

Chmielewska pisze o Poznaniu:) Niestety nie o kawalerii:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elmijakke » 12 sie 2009, o 14:03

ale o koniach też pisze, znaczy gównie o wyścigach, bo sama była/jest namiętną graczką... Przecież Lesio też wygrał na Służewcu. :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

początek

Postprzez miki » 12 sie 2009, o 14:33

No właśnie..a potem widział różowego słonia :mrgreen:
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez elmijakke » 12 sie 2009, o 16:37

ale to nie przez konie...... :razz:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez jacbyd72 » 11 lis 2009, o 20:18

Witam!!!
Ja rozpocząłem jazdę na "Klusku" - polubiliśmy się i rozumiemy.
Z umundurowania do jazdy konnej wykorzystuję polskie umundurowanie wz.93 Pantera, oraz jej odmianę letnią z RIP-STOP-u. Jako nakrycie głowy stosuję furażerką używaną przez Siły Powietrzne naszej armii w kamuflażu Pantera z tym, że wymieniłem orzełka z lotniczego na wojsk lądowych. Obuwie jakie wykorzystuję do nauki jazdy konnej to polskie obuwie wydawane na misje - moim zdaniem lepsze od desnatów gdyż lepiej wchodzą w strzemiona i są lżejsze. Z wyposażenia zakupiłem replikę rogatywki wz.37, oryginalne ładownice mauserowskie, buty czarne oficerki, elementy skórzane - troki, paski do hełmów. Zakupiłem też manierkę wz. 38 wyprodukowaną przez F.W.A.B - tylko nie wiem czy będzie się nadawała do rekonstrukcji postaci ułana. Posiadam hełm adrian wz.15 znalezionym w latach 80 w lesie koło Wyszogrodu oraz adrian wz.26. Posiadam też pas jednobolcowy - prawdopodobnie wczesny PRL oraz kilka pasów oficerskich. Na początku przyszlego roku chciałbym zakupić/uszyć umundurowanie polowe i marzę o butach juchtowych.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Postprzez Piotrek » 11 lis 2009, o 23:44

To jak na początek sporo już masz :) Czy te buty, o kórych piszesz to Kupczaki albo Wojasy (bo teraz Wojas robi buty dla wojska jeśli się nie mylę)? Bo jeśli tak, to mają kiepską podeszwę do jazdy konnej - powinna być gładka, żeby się but w strzemieniu nie zablokował. Buty juchtowe w Radomsku u Pana Barskiego zamówisz, a mundur... macie tam w Bydgoszczy niejakiego Yanika, ale nie widziałem nigdy jego produktów. Ja mogę polecić nasze poznańskie Hero. Mają świetne sukno na munury polowe, a jeśli chcesz szyć z gabardyny, to też mają fajną. Problemem mogą być terminy, ale może wiosną coś się zluzuje.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez jacbyd72 » 13 lis 2009, o 07:26

Buty, o których pisałem to są wydawane na misje. Są koloru brązowego z gumową podeszwą i z zamszu - starszy model. Nowszy model jest koloru piaskowego - z twardszą podeszwą. Buty te nie posiadają takiej masywnej podeszwy jak desanty czy buty zimowe Kupczaka/Wojasa czy Denar/. Są lżejsze, a że są wyprodukowane z zamszu, a nie ze skóry to łatwiej wchodzą w strzemiona. Co do mundurów Pana Yanik-a nie mogę nic powiedzieć gdyż widziałem je tylko na aukcjach internetowych. Mimo, że sprzedawca pochodzi z Bydgoszczy nie podaje swojej lokalizacji. Przed zakupem wolałbym mundur obejrzeć. Kontaktowałem się telefonicznie i wiem, że nie szyje bryczesów z karwaszami.
Avatar użytkownika
jacbyd72
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 43
Dołączył(a): 13 wrz 2009, o 14:22
Lokalizacja: 16 P.U.W Bydgoszcz

Postprzez jarema » 13 lis 2009, o 09:44

Jacku!
Yanik ma siedzibę na Sienkiewicza. Ale Tobie go nie polecam - jako chorążemu należy Ci się mundur z tkaniny czesankowej (gabardyna, szewiot), a nie z sukna, a tylko takowe on szyje.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron