Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

początek

Moderator: Staszek

Postprzez miszka7-1 » 8 sie 2009, o 11:11

No...ja zaczynałem od wierzchowca.

Szwadrony marszowe mogą zaczynać od umundurowania i wyposażenia. :wink:
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 12:39

Jeśli by sięgnąć do głębokich korzeni, to tak jak pisałem wcześniej, najpierw była jazda konna, później dziadkowe oficerki, na końcu kawaleria... Tyle że własnego koniska póki co nie mam...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

początek

Postprzez miki » 8 sie 2009, o 13:29

Ja puki co tez nie..A co do oficerek zamówił bym sobie u Wiesława Barskiego...Ale ja mam rozmiar 44 /13lat /i 170 pare wzrostu ..I co najgorsze jeszcze rosne takze ,gdy noga mi całkiem urośnie pomyśle o butach na stałe... :mrgreen:
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 13:47

Jeśli masz zamiar odtwarzać postać podoficera, jak piszesz, to proponuję bytu juchtowe. Podoficerowie (i to starsi) nosili oficerki, ale jedynie do mundurów wyjściowych. Tak więc do polowego munduru te oficerki nie bardzo będą pasować. No i juchtówki na co dzień lepsze, wygodniejsze, mniej podatne na zniszczenia. No i tańsze...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

początek

Postprzez miki » 8 sie 2009, o 14:15

Nasz Pułk Jest Reprezentacyjny/dlatego wiec używamy czapek garnizonowych, a nie polowych wz 35 lub 37,na naszym składzie mamy jeszcze furażerki polowe gabardynowe/orzełki mamy współczesne ...to w pułku a u mnie prywatnie rogatywke wz 37 szytą w mundurach historycznych ,hełm wz 15 plastik,3 rogatywki garnizonowe 1. intermag szyta w bydgoszczy okuta 2.nieokuta modus 3.okuta kaczy dach modus /pasy demobil LWP Szeregowego ,Pas oficerski czeski z koalicyjką ładownice mosin przerobione /repliki broni TT na kulki wogóle rozjechana nie trzyma wymiarów..nie polecam i start 2
Ostatnio edytowano 8 sie 2009, o 20:50 przez miki, łącznie edytowano 1 raz
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 17:41

Chyba raczej używamy, a nie urzywamy... Nie wiem, jak i Ciebie Miki, ale u mnie, jak się z błędem napisze, to wyraz jest podkreślony na czerwono. Widać u Ciebie działa inaczej, albo nie dostrzegasz, że masz całe posty czerwone.

Reprezentacyjny powiadasz... No, z tego co piszesz to wyposażeni jesteście w sam raz jak kawaleria LWP...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

początek

Postprzez miki » 8 sie 2009, o 20:48

Ja mam dyslekcje..Tak że przepraszam za błedy..a u mnie nie podkreśla sie na czerwono,a co do mundurów to oczywiście wz 36 mozliwe ze kawaleria LWP miała tak ale z tego co wiem oni mieli drelichowe mundury
miki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 cze 2009, o 18:20
Lokalizacja: 1psk

Postprzez Iwan » 8 sie 2009, o 20:52

W sumie to taka miksta wyposażenia WP na Wschodzie i przedwojennego... najbliższa chyba szwadronowi reprezentacyjnemu WP, jeśli chodzi o sprzęt :)

Te TTki to zapewne produkcja firmy Bell, miałem taką - dziadostwo nie dość, że - jak napisałeś - wymiarów nie trzyma i do kabury nie chce wejść, to dodatkowo jest po prostu niebezpiecznie - bezpiecznik to farsa, dodatkowo zabawka ma tendencję do "magazynowania" kulek gdzieś w okolicy podajnika - potem nie można oddać suchego strzału, bo mimo braku magazynka sieje kulkami :mad:
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 20:52

Dyslekcja zrobiła się jakąś plagą ostatnimi czasy. Koleżanka, która jest nauczycielką mówiła, że połowa klasy potrafi mieć teraz dyslekcję.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez pulkownik » 8 sie 2009, o 21:07

Przygarniał kocioł garnkowi .... Panowie nie róbcie wiochy ! po pierwsze nie dyslekcja a DYSLEKSJA. Po drugie raczej to brak znajomości ortografii i lenistwo a nie choroba. Każdemu mała wpadka może się zdarzyć ale co zdanie to błąd - przesada.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Piotrek » 8 sie 2009, o 21:15

No właśnie na to usiłuję Mikiemu zwrócić uwagę, póki co nieskutecznie, bo okazało się, że chory...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez elmijakke » 8 sie 2009, o 23:16

Panowie, tak się móndurujecie, doposarzacie itd. itp, a kturyś we wżeśniu, w Starej się pokarze? :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pulkownik » 9 sie 2009, o 08:21

"sprubujemy ale jeszcze kilka ksionrzek pszed nami i rególaminuw stos. A i na konió mósimy poprubować z szablom." :mrgreen:
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez elmijakke » 9 sie 2009, o 10:32

ale tam nie zdaje się teorii, tylko egzamin praktyczny... :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pulkownik » 9 sie 2009, o 10:38

OOO ! różnie może być ... a jak będzie pisemny ?
Należy zabrać koniecznie zaświadczenie lekarskie o dysleksji - inaczej porażka.

Moja złośliwość nie zna granic. Ale do jasnej cholery panujmy nad tym co piszemy.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron