Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Filmy Polskie

Moderator: Staszek

Re: Filmy Polskie

Postprzez Prawie jak ułan » 3 sie 2010, o 13:33

Lookas napisał(a):dzięki za linka!!

No i.....odważę się zauwazyć, ze owi iłżańscy rycerze bardzo nowatorskimi byli kawalkatorami, gdzyż już w XIII wieku galopowali w pósiadzie:)


Kto wie, może półsiad wymyślil właśnie jakiś rycerz, któremu d... odparzyło od długiej jazdy :lol:
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Filmy Polskie

Postprzez Lookas » 3 sie 2010, o 13:59

:)

Kto wie....może i faktycznie tak było:)

Natomiast, po obejrzenieu prawie połowy filmu......nadal chylę czoła przed ludxmi, którym sie chciało!!
Niestety.....tak, jak przewidywałem,jako kompletny lamer jeśli chodzi o broń czy ubiór średniowieczny, nie wciagnąłem się zbyt mocno w akcję, która ......no nie powala:( Dla zorientowanych w epoce się pewnie jest to perełka. Ubiory i wyposażenie bardzo malownicze ( choć podobnie dopracowane widziałem w drogim amerykańskim filmie pt. "Królestwo Niebieskie" ) No ale.....wiedomo, to jest produkcja niszowa:) Podobnie chyba jak dialogi....które pomagają zrozumieć, skąd wzioł się slang obecnej młodzieży, i co wiecej - jego poczatki umieszczają już w XIII wieku:)

Natomiast stała się rzecz, której kolega Cmyx usiłował uniknąć, podając przykład z bejsbolówkami:) Otóz......mój siedmioletni syn z zaciekawieniem przysiadł obok mnie i śledził dzieje bohaterów. Znając moje zamiłowanie do konia i rzedu historycznego, w pewnym momenie zauważył, ze....."ci rycerze mają takie same strzemiona jak ty tato!!" :) Oczywiście nie omieszkałem wyjasnic, ze to nie jest tak łatwo zdobyc adekwatne do epoki oporządzenie ( słowami zrozumiałymi dla siedmiolatka:) ) nie mniej od tego momentu ewidentnie drażniły mnnie ujezdzeniowe popręgi, współczesne strzemiona i pikowane czapraki. Dotrwałem do połowy filmu, ale za jakiś czas postaram się obejrzeć całość. OBIECUJĘ!!!

I dla jasności: nie przesmradzam!! Wciąż i nieustannie jestem pełen podziwu dla tych, którym sie chce!! Jedynie staram się pokazać, ze w amatorskich warunkach jest tak samo trudno jak w profesjonalnych. O ile nie podchodzi sie do całości tematu rzetelnie i ze znajomością historii.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Filmy Polskie

Postprzez cmyx » 4 sie 2010, o 23:08

Nie znam się na koniach ani tym co z jazdą związane, więc nie mogę się odnieść do tych uwag. Mogę za to powiedzieć, że są dla mnie interesujące. Wiem, że film oglądało sporo osób poważnie siedzących w temacie i nikt nie zwrócił na to uwagi.
cmyx
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 15:37

Re: Filmy Polskie

Postprzez elmijakke » 21 paź 2010, o 16:39

Do obejrzenia: TV4 sobota 20:00 Lekka kawaleria 150 min
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Filmy Polskie

Postprzez Piotrek » 21 paź 2010, o 19:10

Skoro już przy lekkiej kawalerii jesteśmy http://www.youtube.com/watch?v=zZ8MZaMTjH8
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Filmy Polskie

Postprzez Lookas » 21 paź 2010, o 22:20

to i ja dorzucę cos....zupełnie niedawno wpadł mi w ręce i...oko film z poczatków kariery Ridleya Scotta, oparty na noweli J.Conrada, zatytuowany "The Duellists"

http://www.youtube.com/watch?v=g8nGgvepXCk

Bardzo polecam!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Filmy Polskie

Postprzez Lucas » 21 lis 2010, o 14:05

dzisiaj TVP Kultura - 21.00 film Ułani, ułani.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Filmy Polskie

Postprzez jarema » 21 lis 2010, o 17:06

TEN "Ułani, ułani"? Do którego scenariusz pisał Wieniawa? Może ktoś go nagrać? Proszę ;)
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Filmy Polskie

Postprzez Prawie jak ułan » 21 lis 2010, o 18:05

też bym się pisał :) Nie mam TVP kultura :cry:
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: Filmy Polskie

Postprzez cmyx » 21 lis 2010, o 20:41

W programie na dziś nie ma tego filmu.
20.25-22.25 "Zemsta", Polska 1972.
cmyx
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 15:37

Re: Filmy Polskie

Postprzez Lucas » 21 lis 2010, o 20:44

W programie nie ma fakt ale rano widziałem zajawkę - ma być to film dokumentalny o lisach kawalerii w 1939 i w czasie wojny.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: Filmy Polskie

Postprzez cmyx » 21 lis 2010, o 20:49

A co do tego filmu 'Ułani, ułani chłopcy malowani" to on podobno wojny nie przetrwał. Mówi się, że jak czegoś nie ma w internecie to nie istnieje, w tym przypadku to by się potwierdzało ;)

Lucas pomyliłeś TVP Kultura z TVP Historia, to na historii jest ten film dokumentalny. Niestety tej drugiej nie posiadam :(

Edit: Nie posiadam, ale przebogate zasoby internetu posiadają ten film i sobie go ściągnę. :D

Podrzucę jeszcze dwa filmiki:

Rozmowa Leszka Myczki z Hanną Ireną Różycką, prezes zarządu Stowarzyszenia Rodzina 19. Pułku Ułanów Wołyńskich.

http://www.tvp.pl/opole/rozmowa/wywiady/wideo/rozmowa-leszka-myczki-z-hanna-irena-rozycka/2388990

Generał brygady Michał Gutowski

http://www.tvp.pl/historia/cykle-dokumentalne/notacje-historyczne/wideo/michal-gutowski/48321
cmyx
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 15:37

Re: Filmy Polskie

Postprzez Lucas » 21 lis 2010, o 22:08

Mea culpa - na TVP Historia :oops:
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re:

Postprzez LSW » 22 lis 2010, o 00:08

ok
Ostatnio edytowano 22 lis 2010, o 00:52 przez LSW, łącznie edytowano 1 raz
LSW
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 49
Dołączył(a): 21 maja 2008, o 14:42
Lokalizacja: Świdnik

Re: Filmy Polskie

Postprzez Lucas » 22 lis 2010, o 00:45

Ułani, ułani - kawaleria września możesz oglądać także...

* 14:00 Pon 22 Lis, TVP Historia
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron