Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

LIS - konie

Moderator: Staszek

LIS - konie

Postprzez elmijakke » 18 lis 2008, o 00:03

Co ten Lis tam naopowiadał? Przyznam, że PR-owo kiepsko to wypadło. Niestety...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 18 lis 2008, o 00:14

No właśnie, nie było mnie w domu, kiedy to leciało, słyszałem tylko z drugiej ręki. O co tam chodziło? Konie, które brały udział w obchodach Święta Niepodległości w Katowicach miały iść na rzeź i je uratowano w ostatniej chwili? Czyje te konie były?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 lis 2008, o 00:27

Panowie! Nie oglądałem, ale wiem że to był montaż celowy! Konie są prywante goscia co jeździ taczanką! Celowo go podpuścili! Myśłę że Koledzy ze Szwadronu którzy to wiedzieli odezwą sie bo imaczej nie można!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Staszek » 18 lis 2008, o 08:54

Podłość inspiratorów i bezgraniczny pęd do sławy wygasającej gwiazdeczki
TV!!! Zmontować archiwalne zdjęcia obrazujące jakichś zwyrodnialców znęcających się nad końmi z migaweczkami z defilady w Katowicach bez dania szansy na odpór tak postawionych zarzutów to po prostu,delikatnie rzecz ujmując,świństwo.No ale już niejednokrotnie przekonaliśmy się jakimi metodami próbują utrzymać się na fali wszelkiego pokroju pseudodziennikarze.
Kto kiedykolwiek zetknął się z nami nie uwierzy w tak ohydnie zmanipulowane spojrzenie na Szwadron i na całą Kawalerię Ochotniczą.
Myślę,że nasze szeregi nigdy nie były tak zwarte jak właśnie teraz.
Kupą Panowie!!! (to nie jest i nigdy nie było puste zawołanie w 8
Pułku!!!)
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Widdowmaker » 18 lis 2008, o 13:58

Witam,
Wszedłem na forum, bo ten materiał widziałem. Sam się wystraszyłem, bo jestem Waszym wielkim sympatykiem. Mam takie małe pytania:
1/ Niech się przyzna ułan, który siedząc na koniu rozmawiał z dziennikarzem. Tak tylko pytam, bo jako specjalista od prawa prasowego i autorskiego wiem, że miał prawo do autoryzacji oraz ma prawo do zakazania publikowania swojego wizerunku w takim kontekście jaki został pokazany.
2/ Proponuję Wam formę listu otwartego wysłanego do gazet i telewizji dementującą oszczerstwa oraz rzeczowo wskazującą jakie konie brały udział w paradzie i czyją są własnością.
3/ Proponuje w liście otwartym do Lisa zaprosić redaktorów i pokazać te konie.
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez wacektel » 18 lis 2008, o 14:20

Widdowmaker napisał(a):Witam,
Wszedłem na forum, bo ten materiał widziałem. Sam się wystraszyłem, bo jestem Waszym wielkim sympatykiem. Mam takie małe pytania:
1/ Niech się przyzna ułan, który siedząc na koniu rozmawiał z dziennikarzem. Tak tylko pytam, bo jako specjalista od prawa prasowego i autorskiego wiem, że miał prawo do autoryzacji oraz ma prawo do zakazania publikowania swojego wizerunku w takim kontekście jaki został pokazany.
2/ Proponuję Wam formę listu otwartego wysłanego do gazet i telewizji dementującą oszczerstwa oraz rzeczowo wskazującą jakie konie brały udział w paradzie i czyją są własnością.
3/ Proponuje w liście otwartym do Lisa zaprosić redaktorów i pokazać te konie.

i to nie jest zły pomysł ;]
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez janusz8pu » 18 lis 2008, o 15:56

Nie oglądałem tego programu, ale już ze wstępnych informacji na temat sposobu montażu wiem, że była to jedna wielka manipulacja. Były też jakieś wzmianki prasowe. Jeśli sytuacja nie zostanie wyjaśniona publicznie przez T. Lisa i odszczekanie tych obelg skierowanych pod adresem Szwadronu Niepołomice a przez to do wszystkich środowisk kawaleryjskich i miłośników koni. Chciałbym aby wszyscy którzy kochają te zwierzęta, a w szczególności wszyscy współcześni kawalerzyści doprowadzili do protestu przed główną siedzibą TVP w Warszawie, konno i w mundurach. Aby taki śmieć nie robił więcej z pięknej narodowej tradycji wysypiska na którym po takim programie powinien się bez wątpienia znaleźć.

Ku chwale kawalerii i 8 Pułku Ułanów.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Miro » 18 lis 2008, o 15:58

Nierzetelność dziennikarska pana Lisa który firmuje emitowany program sięga dna.
Czy dał się złapać na tanią sensację autorowi materiału ? to tylko lub niestety świadczy o Jego nieznajomości tematu i nierzetelności dziennikarskiej. Sprawa dotyczy nie tylko koni które brały udział w paradach mówiono o podobnym losie koni ze szkólek jeździeckich i pracujących w hipoterapii. Nie wiem czy lisy potrafią szczekać !!!! ale pan redaktor powinien to uczynić !!!
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez wacektel » 18 lis 2008, o 16:10

wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez janusz8pu » 18 lis 2008, o 17:21

Czy tylko ja mam problem z odpaleniem tego programu?
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez myta2 » 18 lis 2008, o 17:56

Bez komentarza.... jak wam koledzy jeszcze jedna szabla się przyda to moja jest do dyspozycji.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 18 lis 2008, o 18:18

Ok, niech mi ktoś w końcu wyjaśni o co tu chodzi. Przede wszystkim :

- kim jest ten pan, który mówi, że 11 listopada to święto przeniesione z 22 lipca i który później pokazuje jakieś zdjęcia koni z Niepołomic, co to za stajnia?
- z kim się dogadała ta kobieta na końcu na 5 400 zł?
- czyją własnością miałyby być te konie, które niby później miały iść na rzeź?

Film sugeruje, że ktoś ze Szwadronu Niepołomice tuż po paradzie w Katowicach miał zamiar sprzedać konie na rzeź. Trzeba zatem ustalić kto to miałby niby być i jeśli to co pokazano w programie jest nieprawdą, podjąć odpowiednie kroki celem sprostowania.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lach » 18 lis 2008, o 19:49

Janusz skorzystaj z internet explorera jezeli urzywasz opery - pod nia nie chodzi nagranie.
Aby nie ogladac glupot politycznych wczesniejszych i do sedna sprawy dojsc trzeba sobie przewinac do 51 minuty.

Piotrek
kazdy z 8PU wie kto to jest ja tez wiem ale nie mi pisac kto etc.

Jak dla mnie to akcja wyglada tak.
Wiemy ze sa akcje/agencje ktore ratuja konie przed rzezia. Dogadali sie z jakims szukajacym kasy i slawy dziennikarzykiem
i zrobili akcje. Zrobili by u kogo kolwiek ale poco nie bylo by nic nowego bo programow takich juz troche bylo.
A wiec wydumali, ze zrobia podpuche gociowi ktory sie pokazuje na uroczystosciach z 8PU.
Zreczny montaz jak wypowiedz rotmistrza J. Z. "...to nie te konie..." i pozniej jegomoscia ktory jest glowna postacia reportarzu "to wlasnei te konie..."
A kto sie tam bedzie zastanawial, ze pokazuje na zdjeciach inne konie na ktorych nie jezdza czlonkowie 8 PU.
W reportarzu nie raczyli powiedziec ze jegomosc jest handlarzem koni i dla niego ostatecznoscia jest "puszczenie" konia na rzez.

Nie zebym bronil sprzedajacych konie na rzez ale ostatnio w TV bylo wielkie szol ze jakis jegomosc zabijal swoje golebie i gotowal z nich rosol - a co ze swiniami, kurami itp.?
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez janusz8pu » 18 lis 2008, o 20:18

Dzięki już obejrzałem, błąd jest u mnie. Wiem, że w znacznej części jest to montaż programu wywozu koni do Włoch sprzed dwóch lat, oglądałem go w TV i płakałem. Wiem, że żaden koń kolegi z naszego szwadronu nie poszedł i nie pójdzie na rzeź. Wiem kto to jest, że handluje końmi. Do dalszych komentarzy nie czuję się upoważniony. Myślę i liczę na to, że wkrótce sprawa zostanie wszystkim przedstawiona i dogłębnie wyjaśniona nie tylko na tym forum ale i na forum publicznym.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Michałłko » 18 lis 2008, o 20:40

Szkoda, że zaczynam pisać takim temacie, ale cóż.
Na samym początku chciałbym się przywitać ze Wszystkimi; przeglądam to Forum od dłuższego już czasu, jednakże "małe" problemy z rejestracją spowodowały, że odzywam się dopiero teraz (podziękowania za pomoc dla Pana Admina).

Mój login chyba zbytnio nie utrudnia identyfikację mojego imienia ;)
mieszkam pod Wadowicami, studiuję bezpieczeństwo narodowe w Krakowie.
Może to niektórych zaskoczy, ale, hmm, jakby to powiedzieć.. interesuję się KO i wojskiem :P
Inaczej by mnie tu nie było, jak sądzę. Za "małe wprowadzenie" w sferę KO serdeczne dzięki dla Pana Staszka i Lookasa.

Ale przechodząc do meritum - oglądałem ten program. Mówiąc szczerze, byłem całkowicie zszokowany zaprezentowanym materiałem. Pan Mazowiecki opowiadał o gali u Pana Prezydenta, następnie przedstawiciele PO, PiS, szef OPZZ i ktoś tam jeszcze obrzucali się wzajemnie bluzgami. Normalka. A tu nagle taki zonk o koniach. Najbardziej zdziwiło mnie to, że przedstawiony wątek pojawił się ni z gruchy, ni z pietruchy. Bez sensu.
Jako, że sam nie jestem formalnie związany ze Szwadronem, ani sam nie jestem "koniarzem", to jednak chciałbym wyrazić solidarność z Wami, ludźmi, którym "końskie zdrowie leży na sercu".

Pozdrawiam!

PS Jak to się mówi "reklama dźwignią handlu";
sądzę, że za każde oszczerstwo człowiek zapłaci - prędzej, czy później.
Nie wiem, Drodzy Panowie, czy Szanowny Pan Redaktor w ogóle był świadom tego,
co robi. Nie wiem jakie było zamierzenie Pana L., ale pewno chodzi o pieniądze. O co może chodzić w propagandzie?
Smutne to jest, po prostu.
Avatar użytkownika
Michałłko
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 08:47
Lokalizacja: Stanisław k. Wadowic

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron