Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

LIS - konie

Moderator: Staszek

Postprzez pieczarka » 20 lis 2008, o 12:18

Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez janusz8pu » 20 lis 2008, o 12:52

Mam prośbę do wszystkich kolegów z forum by nie zmieniali tego tematu na inny, aż do całkowitego wyjaśnienia tej sprawy, ponieważ zginie on wśród innych, lub jeśli istnieje taka możliwość przenieść wszystkie posty do stworzonego tematu Tomasz Lis i pozostawić go otwartym.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Michałłko » 20 lis 2008, o 13:49

Witam Panów,

moja wiadomość będzie trochę "przydługawa", ale to z tego względu, że chcę poruszyć kilka wątków. Od razu chciałbym zaznaczyć, że będę trochę mówił o rzeczach wręcz oczywistych - i nie mam na celu tego, by kogoś urazić. Zresztą.. zainteresowani, czytajcie.

Skrupulatnie śledzę wszystkie fora na których toczą się dyskusje dotyczące programu emitowanego dnia 17 listopada 2008 roku. Odnoszę wrażenie, że merytoryczna dysputa na [Usunięte przez Admina - wyjaśnienie na końcu wątku]tym forum[/URL] - jest po prostu niemożliwa. Widzę dwa tego powody:
pierwszy - oponenci niepołomickiego szwadronu są kompletnie głusi na to, co się do nich mówi. Z mojej perspektywy to wygląda tak, jakby Niemiec rozmawiał z Rosjaninem.
drugi powód - cały czas powielane są dwie sprawy, które należy traktować oddzielnie. Szwadron chce bronić swojego honoru - i bardzo słusznie. Natomiast sprawa związana z niehumanitarnym ubojem koni to zupełnie inny wątek. Niektórzy nie potrafią tego odróżnić, z tego, co widzę.

Podam przykłady:
material wyemitowany w programie Tomasza Lisa mowi sam za siebie. I trudno tu podejrzewac kogokolwiek o manipulacje. a pozwy sadowe w sprawach przegranych sa w ostatnich latach typowa bronia przegranych. Proba zastraszenia? VIVA! ma zbyt mocne argumenty. Konie maja prawo do godnego zycia i godnej smierci. I przede wszystkim ulani powinni o tym pamietac.
- lena.d

Ta wypowiedź jest totalnie pozbawiona argumentów merytorycznych. Po prostu nie ma z kim gadać.

jak to brzmi u ułanów ,, bóg , honor , ojczyzna i konik do rzeżni ,, ...czy jakoś tak .... hahaha dobre ...ależ jestem dowcipny ...
- arkady66

Ten cytat jest chyba wystarczająco wymowny. Pomijając całą sprawę - po raz kolejny, pewien ktoś drwi z tego, co Święte. Świadczy to o poziomie intelektualnym Waszmościa. Kiedy czytam takie wypowiedzi, to normalnie krew mnie zalewa.

Do czego zmierzam - moim skromnym zdaniem, podejmowanie dyskusji z takimi ludźmi jest jak walka z wiatrakami. Czasem po prostu ktoś jest nierozumny, a czasem po prostu chce być nierozumny. Wydaje mi się, że Szwadron powinien wkroczyć na drogę postępowania karnego. Dziennikarze już narobili bigosu. Realia są takie, że Wasze imię już zostało zszargane. Znajomi mnie zagadują: "co Ci ułani robią?" - ślepo ufając temu, co zobaczyli w TV. Nie jestem w Szwadronie, ale jednak to mnie kłuje.

Dla mnie i dla wielu innych sympatyków KO, patriotów, dzięki Wam możemy w pewien sposób wrócić do czasów II RP, naocznie przekonać się o istnieniu kawalerii, o tym, że ułani byli - i są - naprawdę. Mój dziadek wielokrotnie opowiadał mi o ułanach, zatem mój obraz kawalerii konnej jest oparty na jego opowiadaniach, czyli głównie - na fundamencie mojej własnej imaginacji. Wierzcie mi - serce rośnie człowiekowi, kiedy może spotkać TYCH, których sławią pieśni, sławi historia. Tych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Co z tego, że kawaleria została rozwiązana? Nic. Bo właśnie na tym polega Wasza rola - niech pamięć o nich będzie wieczna. Jedni powiedzą: "przecież to tylko rekonstrukcja..."; inni, a ja wraz z nimi: "to aż rekonstrukcja!". Ludzie, róbcie to, co robicie, bo to jest piękne. I niech żałują Ci, którzy nie potrafią tego zauważyć.

Wracając do meritum.
Ogólna wymowa zaprezentowanego materiału (dla przeciętnego widza) działa na zasadzie:
"Święty Mikołaj (KO) tak naprawdę nie istnieje".

Porównanie należy traktować z przymrużeniem oka, jednakże jest trafne moim zdaniem.
Przypomnijmy sobie, jak się czuliśmy, kiedy nas o tym brutalnie uświadamiano -
tak właśnie czują się ludzie, którzy byli przekonani do tej pory o szlachetnych ideałach KO.

Piszę wszystko dlatego, że się z tym spotkałem i spotykam coraz częściej.

Domyślam się, że hurmem byście zacytowali: "Ja też potrafię w mordę bić!". Pamiętajcie jednak, że gniew jest złym doradcą, a prawo stoi po Waszej stronie.

Drodzy Panowie,
walczcie o swoje godne imię i godne imię polskiej kawalerii.

Z uszanowaniem,
Michał
Ostatnio edytowano 24 lis 2008, o 15:27 przez Michałłko, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michałłko
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 08:47
Lokalizacja: Stanisław k. Wadowic

Postprzez janusz8pu » 20 lis 2008, o 14:15

Dzięki za wsparcie nas w tej walce. Tak czy inaczej musimy walczyć do końca i to na tyle skutecznie by ją wygrać. Zapewne nasze argumenty nie trafią do sporej części oszołomów ale akurat na tej części najmniej mi zależy. Bardziej zależy mi na zwykłych ludziach którzy w to uwierzyli a zawsze tworzą szpaler kiedy jedziemy ulicami, przychodzą z dziećmi na Krakowskie Błonia kiedy rozbijamy tam obóz żeby one mogły dotknąć konika, usiąść na niego, zobaczyć mundur i poznać kawałek naszej pięknej historii. Teraz nawet gdy wygramy tą walkę a jestem o tym głęboko przekonany, pozostanie niesmak i zawsze już on będzie nam towarzyszył. Pozdrawiam.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Lookas » 20 lis 2008, o 15:18

czytam i śledzę cały ten wątek, obejżałem reportaż i przeczytałem artykuły. Jedna rzecz mnie zastanawia. W jakim celu ktoś własnie w tym momencie postanowił poruszyc ten "problem"? Dlaczego wielkie święto jakim jest rocznica odzyskania niepodległości użył jako tło dla swoich własnych celów??

O tym, ze w narodzie KO budzi sprzeczne uczucia przekonujemy sie od czasu do czasu. Skutecznie walczymy, by stare kłamstwa zniknęły ze swiadomości ludzi. I kiedy juz prawie udaje sie nam, kiedy widać swiatełko w tunelu ludzkiej ignorancji, jak spod ziemi pojawia się nowy wróg. Co ciekawe, wydawac by sie mogło, ze z Vivie z nami po drodze. I my i oni stawiamy konia ponad wszystko inne. Skąd zatem ta manipulacja??

Nie od dzis uważam, ze fanatyzm to rzecz straszna. Obawim sie jednak, ze KO padła własnie ofiara fanatyków. Cios jest mocny i groźny. Banda oszołomów sprawiła, ze teraz na każdej imprezie bedziemy spotykali sie z ludźmi, którzy w te bzdury uwierzyli. Co bardziej zagorzali zaczną byc może robic protesty czy nawet pikiety. Pytanie, komu na tym zależało??

Nie watpię, ze taka sytuacja nie odbierze członkom KO zapału do dalszej pracy. Konie bedą jeszcze lepiej wyczyszczone i zadbane, ewentualnych zaniedbań bedzie jeszcze mniej. Ale trudniej teraz nam będzie przekonać ludzi o szczerości naszych poczynań. Trudniej bedzie dyskutować także z tymi młodziakami i "koffającymi koniiki" pannicami z róznych interenetowych społeczności. Jedną bezmyślną manipulacja ktos zrobi bardzo dużo złego. Ciekawe tylko, po co??

Myslę, ze nie ma potrzeby pisac tu wielkich zapewnień o naszym zaangazowaniu. Jesteśmy z Wami i jeśli tylko bedzie potrzeba jakiejkolwiek pomocy, możecie i na nas liczyć!!

Pozdrawiam wraz z całym 7 DAK
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 lis 2008, o 16:54

Cytując za informacją umieszczoną na forum „Konie chcą nas rozumieć” prowadzonym przez p. Wojciecha Mickunasa – jedna z działaczek fundacji VIVA ukrywająca się pod pseudonimem arkady66 napisała następujące wyznanie:



To wypowiedź aktywisty Vivy z forum publicznego wwr:



arkady66
wpisów: 154

środa, 19 listopada 2008 - 14:58
natalka .... wspaniała kobieto ... ja arkady66 do madrych nigdy nie należałem ale ty kobieto wszystko wiesz .... wiesz że materiał był naciagany , sfingowany , archiwalny i że przegramy jeszcze nie rozpoczęty proces .....haha

tak jak wielu ludziom los koni jest obojetny tak mi los żydów jest zupełnie obojętny ....

powtarzam pokazalismy jak ułani patrioci kochają swoje konie ....część materiału była montażem archiwalnym a część na zywo z defilady ....
z tego wszystkiego wyszło tylko tyle że mam kilka koni więcej uratowanych ...
ci ułani mogą teraz wpaść do mnie i pogłaskać swoje sprzedane konia z którymi pół eurpy przejechali .... hahaha

co by nie było ...konie są u nas .... koniec kropka ... reszta niech się poci jak się z tego wytłumaczyć ... a Tomasz Lis zapewniam że procesu to raczej się nie boi ... ja zresztą też nie .... poprosze o taki proces to przez parę lat nie będę musiał robić zbiórek harytatywnych na rzecz uratowanych koni ....hahaha



Pozostawiam to bez komentarza.

[ Dodano: Czw Lis 20, 2008 4:12 pm ]
Tutaj możecie poczytać więcej

http://www.transterm.com.pl/wwr/forum.p ... 929&page=3
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 20 lis 2008, o 18:24

arkady66 to facet ! To nie jest nawiedzona panienka a jegomość z wielkimi kompleksami.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez wacektel » 20 lis 2008, o 18:44

pulkownik napisał(a):arkady66 to facet ! To nie jest nawiedzona panienka a jegomość z wielkimi kompleksami.

tak i do tego

wiek: 42
miasto: piaseczno
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 20 lis 2008, o 19:02

Panowie ! jesteśmy klasa samą w sobie. Tyle lat komunizmu, tyle lat zakłamania nie zniszczyło etosu kawalerii i nie zniszczy tego byle zakompleksiona gnida.
Panowie ! głowy dumnie do góry, mamy wiele wspaniałej pracy za sobą ale też wiele do zrobienia. Biorąc pod uwagę wysiłek jaki wszyscy w to wkładamy mamy prawo do zwykłego szacunku. W ułańskim środowisku wrze ! wszyscy stoimy murem w obronie własnej godności. Ta tragiczna sytuacja jednak mimo wszystko ma wielki wymiar – wymiar, który połączył współczesną KO czego dowodem jest zaangażowanie większości formacji z całej Polski. Od kilku dni żyjemy jednym tematem, który wreszcie łączy i pokazuje jak wielką siłę reprezentujemy. Ta sprawa wszak nie dotyczy tylko Szwadronu Niepołomice a nas wszystkich. Został podważony autorytet ludzi dla których historia, umiłowanie do polskiej kawaleryjskiej tradycji jest rzeczą świętą a nierozerwalnie z tym związany jest nasz towarzysz niedoli koń. Wszyscy wiemy ile wymaga to pracy i ile poświecenia. Nie możemy pozwolić by zwykła nieuczciwość i nierzetelność dziennikarska niszczyła to co na co dzień kosztuje nas tyle wysiłku. Apeluję by działania w tej kwestii były jednoznaczne i mocne w swoim wymiarze. Nie jest to sprawa zwykłej zdawkowej informacji w kolejnym programie czy też mało znaczących przeprosin a w żądaniu przywrócenie należnego szacunku dla nas wszystkich. Odpowiedzialni za ten program i jego emisję powinni zostać ukarani za swoją nierzetelność i fałsz jakiego się dopuścili i tego się domagajmy w imię własnego honoru !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez janusz8pu » 20 lis 2008, o 19:56

Przesyłam tekst Pana Lesława Kukawskiego, który już ukazał się na stronie Nowego Przeglądu Kawaleryjskiego


17 listopada 2008 roku na zakończenie programu redaktora Tomasza Lisa poświęconego jak co tydzień od pewnego czasu dyskusjom i wywiadom na tematy polityczno-gospodarcze naszego kraju, wyświetlono krótki reportaż poświęcony koniom.

Parę słów komentarza redaktora Lisa nie wyjaśniło jaki był cel tego skandalicznego materiału.A skandal polegał na ewidentnej manipulacji.
Zmontowano dwa niezależne wątki, tworząc z nich jedną całość.

Każdy z nich osobno, z odpowiednim komentarzem byłby tylko informacją dla widzów. Natomiast połączenie ich w jedną całość, nie tylko jest wierutnym kłamstwem, ale spowodowało ogromną krzywdę wielu ludziom w oczach bezkrytycznych odbiorców tego programu.

Pierwszy wątek tej audycji to wyrywkowy reportaż z uroczystości Święta
11 Listopada w Katowicach, w których wziął udział jeden z lepszych Klubów Kawaleryjskich w Polsce – Szwadron Niepołomice im. 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego. Dodano do tego drugi wątek – reportaż sprzed kilku lat obrazujący okropne warunki eksportu koni rzeżnych z Polski do Włoch.

Tak rzeczywiście było przez szereg lat do momentu, kiedy energiczne działania władz weterynaryjnych i rygorystyczne przepisy Unii Europejskiej położyły kres temu przerażającemu procederowi. Na ten, jakże przykry i bulwersujący temat pisano wielokrotnie na łamach periodyków hipologicznych i w różnych wydawnictwach prasowych.

Przypomnienie tego haniebnego procederu nie byłoby niczym złym, ale łączenie tego z działalnością Oddziału Kawalerii Ochotniczej jest oburzające. Powstaje pytanie: komu i dlaczego zależało na
emitowaniu tak obraźliwego i kłamliwego tekstu.

Dziwi też fakt, dlaczego tak znany i ceniony publicysta, jak redaktor Tomasz Lis włączył do swojego programu tak skandaliczny i nieprawdziwy montaż.

Wiadomo jak trudno jest zdementować błędne informacje prasowe,
a tym bardziej telewizyjne. Ten kto przygotował tak fałszywe informacje, na pewno świetnie zdawał sobie z tego sprawę.Jednak wątpliwe, aby przewidział, że pokrzywdzeni nie pozostaną bezczynni.

Kluby kawaleryjskie, których jest w Polsce coraz więcej, nawiązują swoją działalnością do pułków jazdy II Rzeczypospolitej.

Dawniej w Wojsku Polskim koń był nie tylko jednym ze środków walki ale także przyjacielem żołnierza i tak był traktowany. Najpierw koń był oporządzany i karmiony, a dopiero potem jego jeździec czy wożnica .
Obecnie kluby kawaleryjskie też tak traktują swoje konie.

Członkami klubów są ludzie w różnym wieku,wszystko ochotnicy, którzy z sentymentu do koni i munduru poświęcają swój wolny od pracy i nauki czas, a także środki finansowe. Nie do pomyślenia jest, aby traktowali swoje konie żle.

Gdyby się coś takiego zdarzyło, to sprawca zostałby usunięty z oddziału.

Kawaleria w Polsce cieszyła się zawsze sympatią społeczeństwa i garneli się do niej młodzi ludzie, a złe traktowanie koni było poprostu niemożliwe.

Niestety nigdzie na świecie nie jest możliwe pozostawienie „na łaskawym chlebie” wszystkich starych zwierząt po ich okresie produkcyjnym.

Tylko nieliczne mogą z tego skorzystać i dożywać swoich dni w spokoju i pod opieką. Większość musi trafić do rzeżni, ale zarówno hodowcy,
jak i użytkownicy starają się , aby to nastąpiło jak najpóżniej. Do rzeżni trafiają też zwierzęta z urazami niemożliwymi do wyleczenia.

Z chowu koni zimnokrwistych , szybko przybierających na wadze, żyje wielu rolników, bo to jest między innymi źródło utrzymania.

Chwała takim ośrodkom jak Klub „Gaja” które ratują zwierzęta przed nienaturalną śmiercią. Jednak ich możliwości też są ograniczone.

Oddanie swojego podopiecznego na rzeż zawsze prawdziwy” koniarz” przeżywa boleśnie, chyba, że ma ”serce z kamienia.”

Jednak wmawianie widzom, że koń, który brał udział w uroczystościach zaraz potem został sprzedany na poniewierkę i straszliwe męczarnie i pokazanie tego ze starych kronik, które były przed laty argumentem przeciwko okropnym warunkom transportu zwierząt, to obrzydliwe kłamstwo zasługujące nie tylko na krytykę, ale i na bezwzględne ukaranie.

Zamiast się cieszyć, że są ludzie, którzy nie z obowiązku lecz
z zamiłowania zajmują się końmi, starając się im zapewnić wszelkie możliwe dobre warunki bytu, a jednocześnie przybliżają przez swoją działalność minione czasy, to są i tacy, którzy wyrządzają im wielką krzywdę oczerniając za niepopełnione winy.

Trudno także zrozumieć,dlaczego Telewizja Polska wyemitowała program nie zadając sobie trudu do sprawdzenia tak przedstawionego
montażu.

mgr inż. Lesław Kukawski

foto: www.cwk.grudziadz.pl
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez pulkownik » 20 lis 2008, o 20:01

Z takimi ludźmi mamy do czynienia...wycinki z postów tego typa : Piaseczno, wiek 42 imię Arkadiusz, tel 665 990 500

Jakie pozytywne skutki przyniosło Powstanie Warszawskie?

pożytek ..spalili dom mojej teściowej której i tak nie cierpiałem ...chwała im za to ....

~arkady66 , 04.10.2008 22:08


17.09.2008 11:20
~arkady66@wp.pl

popieram ...polaczek kozaczek... hahaha
vivat Rosja ...VIVAT Putin ...

vivat gaz
arkady66 2006.04.26 15:16zagazować oszołomów i moherowe berety...i cały pis

ja też byłem SBkiem i jestem z tego dumny i mam was wszystkich w d....
18.09.2008 10:15
~arkady66@wp.pl

takie były realia ...może za kilka lat katole pójdą na stos na kaczki do KFS jako danie główne ...zamknijcie do domu wariatów takich ludzi jak nawiedzony macierewicz....hahaha
vivat Putin ...vivat Rosja
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez jarema » 20 lis 2008, o 23:03

Koledzy z Niepołomic! Wyrażając słowa poparcia dla Was, postanowiliśmy umieścić stosowną informację na naszej stronie: http://16puw.pl/index.php?first=show&second=ogloszenia
żeby pokazać, że Szesnastka nie rzuca słów na wiatr. "Kupą, Panowie!"
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez wacektel » 20 lis 2008, o 23:15

Dzięki wielkie a co do tego arkady to człowiek dla mnie jest nie poważny i czy taka osoba jest kiedy kol wiek wiarygodna i odpowiedzialna ??
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 lis 2008, o 23:22

Wielkie dzięki Kolegom z 16 PU. W takich chwilach takie słowo są dla nas bezcenne!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 21 lis 2008, o 18:39

A ja bym od razu pozywał i Lisa i Vivę o naruszenie dobrego imienia. Gadanie z nimi nic nie da. Możecie się zgodzić albo nie, ale większość aktywistów "zielonych" ma zapatrywania lewicowe i skrajnie lewicowe. Wystarczy popatrzeć na nicki wielu, którzy naśmiewają się z ułanów na forach. Takie jest "zielone" środowisko. Oznacza to tyle, że tradycja, patriotyzm, honor niewiele dla nich znaczą i często właśnie opluwają środowiska patriotyczie nastawione. Taka nowoczesna bolszewia.
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron