Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

LIS - konie

Moderator: Staszek

Postprzez elmijakke » 18 lis 2008, o 22:06

Piotrek napisał(a):Ok, niech mi ktoś w końcu wyjaśni o co tu chodzi. Przede wszystkim :

- kim jest ten pan, który mówi, że 11 listopada to święto przeniesione z 22 lipca i który później pokazuje jakieś zdjęcia koni z Niepołomic, co to za stajnia?
- z kim się dogadała ta kobieta na końcu na 5 400 zł?
- czyją własnością miałyby być te konie, które niby później miały iść na rzeź?

Film sugeruje, że ktoś ze Szwadronu Niepołomice tuż po paradzie w Katowicach miał zamiar sprzedać konie na rzeź. Trzeba zatem ustalić kto to miałby niby być i jeśli to co pokazano w programie jest nieprawdą, podjąć odpowiednie kroki celem sprostowania.


Piotr ma rację! Koledzy z ósmego, wytłumaczcie o co chodzi! Bo pomimo ewidentnych montaży starych filmów z defiladą nadal nie wiem o co biega! Ja zrozumiałem to tak, że ten co sprzedaje do rzeźni konie to wypożycza je Niepołomicom do taczanki. Z tą Panią co sprzedaje to do końca nie wiem jak jest, czy chodzi o te same 3 konie?
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez myta2 » 18 lis 2008, o 23:02

szczerze to też nie bardzo jarzę, generalnie jestem pewien że żaden z kolegów z 8-go nie dopuścił by do takiego traktowania koni, ale po "spokojnej" analizie tego filmu trochę się pogubiłem.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 18 lis 2008, o 23:06

Szczerze powiedziawszy zdziwiło mnie mocno, że w programie, w którym mówi się z zasady o polityce, nagle pojawił się temat o koniach. Nie posądzałem nigdy Tomasza Lisa i poszukiwanie taniej sensacji, bo kto jak kto, ale on napędzania sobie widzów tanimi chwytami chyba nie potrzebuje. Nie wiem zatem, co to za dziwna akcja i w jakim celu zrobiona? Może należałoby dotrzeć do tych środowisk, które ratują konie (co jest działalnością jak najbardziej chwalebną) i które brały udział w przygotowaniu programu i zapytać o co chodzi? A może do samego Lisa trzeba zadzwonić? Ktoś chciał zdyskredytować środowisko kawaleryjskie w ogóle, czy tylko Wasze krakowskie? Jakiś bardzo dużo tu pytań i niejasności. Bierzcie się koledzy za wyjaśnianie, bo nie można chyba tak tego zostawić. Dowódcę macie prawnika, będzie wiedział jak do tematu podejść. A skoro wiecie, kto zacz ten pan co to się tak ochoczo wypowiadał, to ja bym się do niego wybrał na Waszym miejscu i zamienił z nim kilka słów...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez jarema » 18 lis 2008, o 23:27

Wiecie panowie, że to pomówienie? Wyraźnie mowa jest o "Niepołomicach". Wykorzystana jest także, jak najbardziej słuszna i zasadna wypowiedź rtm. Jana Znamca (przepraszam, jeśli źle odmieniłem), ukazana przez quasi-obiektywnego redaktora Lisa w złym świetle (czy tam jakiegoś innego redaktora). Możecie wystąpić do prokuratury o zajęcie się sprawą. Tym samym raz na zawsze ukrócicie chore wyobrażenia o Kawalerii Ochotniczej.

Z drugiej jednak strony znam smutne przypadki niewłaściwej opieki nad końmi, ludzi, początkowo cywilnych, którzy później znaleźli się w naszych szeregach, samowolnie występując w barwach tego lub innego pułku/dywizjonu...

Co do szabel - macie jeszcze jedną.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez pieczarka » 19 lis 2008, o 00:11

[Usunął Admin]

a tak poza tym.
Czy ten handlarz jest w Stowarzyszeniu - Szwadron NIepołomice i jeździ w barwach 8 PU czy tylko użycza konie na imprezy? I dopiero odpowiedź na to pytanie daje jakąkolwiek mozliwość wyrobienia sobie zdania na temat reportażu.
Ostatnio edytowano 24 lis 2008, o 11:09 przez pieczarka, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Piotrek » 19 lis 2008, o 00:23

Zgadzam się, że odpowiedź na pytanie kim jest i jakie związki (jeśli w ogóle) ze Szwadronem Niepołomice ma ów bohater reportażu powinna paść na początku, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Artykuł, do którego Pieczarka podaje link stwierdza wprost, że to członek Waszego Stowarzyszenia więc od ewentualnego dementi tego faktu trzeba by zacząć.

"Konie, które brały udział w uroczystościach i paradach takich jak święto odzyskania niepodległości a są używane przez Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice, 8 Pułk Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego są sprzedawane na rzeź. Fundacja MRNRZ Viva! Oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wykupiło 5 koni od jednego z reprezentantów tego stowarzyszenia, który na co dzień trudni się handlem końmi na rzeź."

Ufam oczywiście, że to nie jest prawda.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lis 2008, o 01:22

Ten gość od kilkudziesięciu lat handluje końmi! I faktem jest że sporo sam wykupił i uratował od rzeźni! Został "zrobiony" ukrytą kamerą. Ciekawe czy któś mu powiedział o co chodzi w tym reportażu!. Ale czy widzieliście jak dba o te konie?
Nikt nie pokazał jak wszyscy wozimy konie i jak o nie dbamy! A już drastyczne sceny sugerują że konie ze Szwadronu w takim stanie kończą karierę kawaleryjską po sezonie!! A zresztą szkoda gadac!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Staszek » 19 lis 2008, o 07:41

Panowie!!!
Sprawy już "się dzieją". Wszystkim zajmuje się kadra Szwadronu więc póki co wstrzymuję się od jakichkolwiek detali. Są już jednak pierwsze zadowalające na skierowaną do niej interwencję sygnały ze strony TV ( zdradzę tylko, iż z powtórki programu w TV Polonia producent nakazał usunąć cały felieton) oraz lekka zmiana stanowiska inspiratora całej "sprawy" na jego stronie internetowej. Emocje odrobinę opadły i czas na rzeczowe działania a takimi zajmuje się już Zarząd Stowarzyszenia oraz członkowie Koła Pułkowego a nawet MZJ.
Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję w imieniu wszystkich "Żółtych Ułanów" za wsparcie.
Staszek
Kupą Panowie!!!
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lis 2008, o 08:19

Tak jest!!! Po proteście rtm Mikołaja Reya TVP wycięła felieton o tej całej aferze i nie puści tego na TY Polonia. Również obrońcy cnoty uciśnionej czyli inspirator tej afery - fundacja VIVA zmieniła juz tekst na swojej stronie że to nie Szwadron sprzedaje konie na rzeź, tylko korzysta z koni które potem są sprzedawane do rzeźni. Ale jak Staszek napisał, sprawy juz ruszyły prawnym torem! Nie odpuścimy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 19 lis 2008, o 14:39

Jakby potrzebny był dodatkowy prawnik, to się oferuję :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez wacektel » 19 lis 2008, o 15:43

to co viva napisała nie porównuje się do tego co gazeta krakowska napisała
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez janusz8pu » 19 lis 2008, o 16:48

Gazeta Krakowska poszła jaszcze dalej. Po przemyśleniach nocnych dochodzę do wniosku, że nie jest to przypadkowa próba zamieszania Szwadronu Niepołomice w taką aferę tylko czyjeś przemyślane działanie, kogoś kto stoi na boku i się nie ujawnia. Mam nawet pewne podejrzenia.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Piotrek » 19 lis 2008, o 17:47

A jest gdzieś w necie ten tekst z Gazety Krakowskiej?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Michałłko » 19 lis 2008, o 17:54

tutaj:

[Usunął Admin]
Ostatnio edytowano 24 lis 2008, o 11:10 przez Michałłko, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michałłko
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 08:47
Lokalizacja: Stanisław k. Wadowic

Postprzez myta2 » 19 lis 2008, o 18:52

mam nadzieje że sprawa się szybko wyjaśni.... a na marginesie wygląda to na zaplanowany atak, wszystko dobrze przemyślnane...

choć prawda to od wieków znana
strzelec w dupie ma ułana
to tym razem hej ułani
strzelcy kupą razem z wami!!!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron