Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

LIS - konie

Moderator: Staszek

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lis 2008, o 19:13


Koledzy Ułani!

W imieniu Dowódcy Szwadronu Niepołomice zamieszczam list, jaki otrzymał dzisiaj od producenta programu "Tomasz Lis na żywo"


Szanowny Panie

Wszyscy z uwagą przeczytaliśmy przesłane nam maile.
Temat jest bulwersujący. Emitując materiał, jak wczesniej napisałam nie
było naszym zamiarem obrazić kogokolwiek. Przykro nam bardzo, że felieton
osiągnął wręcz odwrotny skutek od zamierzonego i spowodował niezasłuzone
ataki na Pana środowisko.
Materiał filmowy został juz wycofany z emisji powtórkowej. Jeszcze raz
przepraszamy. Mimo wszystko mam nadzieję, że wyemitowany materiał nie
przyczyni sie do zdezawuowania zasług i dorobku Pana Środowiska oraz
znaczenia Koni.

Z poważaniem Krystyna Bystrosz - Producent programu "Tomasz Lis na żywo"
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 19 lis 2008, o 20:38

No i co komu po przeprosinach. Na wizji to co innego. Przecież sprawa się do sądu kwalifikuje...
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lis 2008, o 20:48

Dzisiaj Dowódca wypowiadał sie w Radiu Kraków. Sprawa kwalifikuje sie do sądu. Ale przecież on wie najlepiej jak, co i kiedy! Na pewno nie odpusci! Zbiera się do kntrataku!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 19 lis 2008, o 21:54

Niech im dokopie jak Krzeczunowicz pod Komarowem Budionnemu !!! a ja wraz z moim Szwadronem Zamojskim jestem z Wami !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Widdowmaker » 19 lis 2008, o 21:58

Racja. Dziennikarze nie stoją nad prawem i powinni odpowiadać za swoje materiały.
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Staszek » 19 lis 2008, o 22:32

Panowie!!!
Powód nie jest przyjemny,szczególnie dla Szwadronu Niepołomice.Może i to nie chwila na to ale serce rośnie!!!!!! Bez cyrografów i innych spisanych umów jesteśmy jednością. Dajecie temu wspaniały przykład i wielkie Wam za to dzięki.
To forum spełnia kolejną misję a może właśnie tę najważniejszą.
W tym miejscu....Cześć Pamięci jego Pomysłodawcy i Patronowi!!!
(przepraszam za tę dygresję w tym temacie ale nie mogłem Wam nie podziękować)
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lis 2008, o 22:36

Panowie! Na tej stronie jest zwiastum naszego problemu, ale juz felitonu nie ma ! Wyciętey!

[Usunął Admin]
Ostatnio edytowano 24 lis 2008, o 11:11 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 19 lis 2008, o 22:59

Wpisy, które można znaleźć na stronie tego programu są okropne. Musicie robić wszystko, aby ukazały się przeprosiny, bo wycięcie materiału nic nie daje, bo już się mleko rozlało. To samo w przypadku gazety. Dziennikarze się cieszyli, że temat wytropili, a jak się gorąco zrobiło z prawnikami, to się mokro robi w gaciach...
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lucas » 19 lis 2008, o 23:29

Dlaczego "wpisy na stronie programu Lisa są okropne" - pytam uprawnienie bo jest tam i mój.

[ Dodano: Sro Lis 19, 2008 10:33 pm ]
[Usunął Admin]
Ostatnio edytowano 24 lis 2008, o 11:12 przez Lucas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez jarema » 19 lis 2008, o 23:42

Zapewne chodziło o wpisy poprzednie - zbulwersowanie części tzw. "jeźdźców" na jakże okrutny los koni z Niepołomic. Żenujące były one, a z własnego doświadczenia wiem, że owi "jeźdźcy", to zazwyczaj kilkunastoletnie dziewczynki, "kochające koniiiki", które w siodle siedziały parę razy. Co najwyżej paręnaście.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez wacektel » 19 lis 2008, o 23:57

Zastanawia mnie jedno jeśli jest to tak "dobry dziennikarz i w ogóle i szczególe " to czy on sprawdził choć rąbek rzeczy które mu na gotowego przesłali Państwo z Vivy ? bo jak dla mnie to powinien to dokładnie sprawdzić zanim by coś takiego puścił ale nie mi to chyba osądzać takie rzeczy ;] wiem jedno dla mnie ten człowiek jest już na dnie a czy komuś się moje zdanie podoba czy nie jego problem jeśli nasze komentarze go nie ruszą a są one napisane przez ludzi z całej polski to będzie oznaką jego gruboskórność i chęć jedynie zrobienia kariery na kimś innym

[ Dodano: Sro Lis 19, 2008 11:00 pm ]
jarema napisał(a):Zapewne chodziło o wpisy poprzednie - zbulwersowanie części tzw. "jeźdźców" na jakże okrutny los koni z Niepołomic. Żenujące były one, a z własnego doświadczenia wiem, że owi "jeźdźcy", to zazwyczaj kilkunastoletnie dziewczynki, "kochające koniiiki", które w siodle siedziały parę razy. Co najwyżej paręnaście.
sadzę jednak że i jego zdanie się liczy nawet w takim sensie że widać dokładnie co za kłamstwa tam są i jak to ludzie odbierają
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jarema » 20 lis 2008, o 00:29

wacektel napisał(a):sadzę jednak że i jego zdanie się liczy nawet w takim sensie że widać dokładnie co za kłamstwa tam są i jak to ludzie odbierają


Mój post mógł zostać trochę źle zrozumiany, cóż, przepraszam...
Chodziło mi o to, że wypowiedź Kolegi Widdowmakera dotyczyła zapewne komentarzy wcześniejszych, które zniknęły ze strony...
A wypowiedź Ułana z Sącza bardzo szanuję i całkowicie się z nią zgadzam - należę do pokolenia, dla którego komuniści są już tylko złym wspomnieniem, i walczyć o Prawdę z nimi nie musieliśmy. Tym bardziej jeszcze raz pragnę podkreślić moje poparcie dla Kolegi z Sącza, który słusznie porównał Lisie bzdury do "jedynej prawdziwej" wersji historii w wydaniu czerwonych.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Widdowmaker » 20 lis 2008, o 00:52

Mój komentarz dotyczył wpisów o tym, że np. Niepołomice to po pijaku wsiadają na konia i o ludziach, którzy bawią się w ułanów, a konie cierpią, itd. Zwykle pochodzą od ludzi, którzy wracają z roboty i nie mają chęci zrobić czegokolwiek ze swoim życiem. Z doświadczenia wiem, że zwykle to oni plują żółcią na tych, którym się coś chce...
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Staszek » 20 lis 2008, o 09:35

Kolego Jarosławie...wal!!!
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 lis 2008, o 09:48

Lecz przyjdą czasy, że te ku..sy
Na baczność będą przed nami stać!!!
Ręka nie zadrży jak liść osiki,
Gdy przyjdzie głupie mordy lać !!!


I znów zagrało wszystko. Konie. Ludzie transport i Opatrzność znów miała w opiece ułanów i zafundowała im piękną pogodę! Było wszystko to co miało być
Bardzo proszę o wybaczenie, że nie opiszę jak zwykle dokładnie przebiegu uroczystości w Katowicach …

Ciężko cieszyć się tą kolejną paradą w okrągłą 90 rocznicę odzyskania niepodległości! A właściwie paradami, bo przecież w tym dniu Szwadron Niepołomice prezentował się na ulicach Królewskiego Miasta Krakowa, w stolicy Górnego Śląska Katowicach i w Trzebini. Cuchnący pasztet, jaki zgotowała nam TVP w programie „Tomasz Lis na żywo” i „Gazeta Krakowska” wyssał z nas doszczętnie całą radość z tej rocznicowej imprezy. Ale nie ma tego złego….
Kiedy obejrzałem w internecie ów program Tomasza Lisa, zaszokowany nie mogłem pojąć, jak TVP mogła wypuścić taki tendencyjny i zmanipulowany felieton !!! A jednak się niestety stało … Jak za czasów poprzedniego ustroju!
Po ustąpieniu szoku wszystkich nas zaczęły nachodzić refleksje, kto był inspiratorem takiej próby poniżenia Szwadronu Niepołomice. I niemal wszyscy jednocześnie zaczęliśmy myśleć o pewnej osobie, którą zżera prymitywizm, a więc i prymitywna zazdrość o to, czym obecnie możemy się pochwalić!

Fundacja VIVA niejednokrotnie korzystała z pomocy Kolegi Grzegorza Skrobacza. Kilka razy sprzedawał im konie uratowane od przerobienia na wędlinę! Dlatego niepojęte jest, że właśnie ta Fundacja przysłała do niego niewiastę chętną do zakupu koni do bryczki, ale wyposażoną w ukrytą kamerę!!! Jak twierdzi pan Grzegorz, zaoferował jej objeżdżone, w miarę spokoje dwa konie przyuczone już do ciągnięcia bryczki! Owa pani zwróciła uwagę na stojącą w stajni siwkę. Pan Grzegorz odparł, że tego konia nie może sprzedać do bryczki, bo kupił już ją jako konia bardzo znarowionego, złośliwego, gryzącego i kopiącego. Aby nikt nie doznał szkody od tego zwierzęcia, postanowił oddać siwkę do rzeźni! Zaraz po paradzie! Pani postanowiła jednak kupić owego konia i uzgodniła cenę po cenie mięsa rzeźnego. W czasie programu pytała kilka razy, kiedy siwka poszłaby do rzeźni i zawsze uzyskiwał tą samą odpowiedź. Jak wszyscy pamiętają doskonale, w trójce ciągnącej taczankę na defiladzie żadnej siwki nie było !!! Czy chodziła tam kiedyś wcześniej – trudno mi powiedzieć. Nagrania ukrytą kamerą z wkomponowanymi odpowiednio nagraniami obrońców zwierząt o sposobach obchodzenia się z końmi wiezionymi do rzeźni miały sprawić wrażenie, że to właśnie my konie z naszego Szwadronu tak traktujemy i wywozimy z biletem w jedną stronę!!!
Totalna bzdura i nikczemność! Po obejrzeniu tego jakże godnego ubolewania felietonu o.m.c. gwiazdy TVP, od razu nasunęło się pytanie – kto i dlaczego uszył nam takie buty? A kiedy Gazeta Krakowska zamieściła jeszcze ten dalej idący w komentarze artykuł (w tym jedna znacząca wypowiedź zszokowanej radnej), sprawa dla mnie była aż nadto jasna. Buty uszył nam ktoś, kto ścierpieć nie może, że nie błyszczy już jak kiedyś na czele kawalkady ułanów, bo po prostu kto mądrzejszy, już dawno go opuścił..

Ktoś, to pomni wciąż chwile, gdy na czele jechał
Ściągał wzrok pięknych niewiast, pięknie się uśmiechał..
Ale to już historia, choć chce mścić swe krzywdy…
Ogier będzie wałachem! W drugą stronę NIGDY !!


Koledzy Ułani! Rozumiem doskonale pierwsze Wasze odczucia i reakcje. Miałem identyczne! Ale potem nastąpiła nigdy jeszcze u nas niespotykana konsolidacja i zwarcie szeregów!!! Szwadronowe łącza rozgrzały się do czerwoności! Wymiana korespondencji trwała nieprzerwanie ponad dobę! Jednocześnie musieliśmy chociaż pobieżnie sprawę wyjaśniać na naszym Forum, gdyż zainteresowanych i zbulwersowanych było wielu Kolegów z różnych środowisk. Wszyscy zadeklarowali gotowość swoich szabli do wspierania naszych starań o wyjaśnienie tego paszkwilu! Bardzo mocnym akcentem włączył się do działania rtm Mikołaj Rey, który zaprotestował pisemnie do TVP. W ślad za jego protestem poszły inne. Dlatego producent proframu „Tomasz Lis na żywo”. zdjął go z powtórki i ze stron internetowych.

Musimy zrobić wszystko, aby takie przeprosiny padły z ust red. Lisa w kolejnym jego programie. Aby przeprosiła nas Gazeta Krakowska i owa zszokowana radna, która prymitywnego telewizyjnego montażu nie potrafi odróżnić od rzeczywistości!
Jedno jest pewne! I za to powinniśmy być TVP bardzo wdzięczni! Ten jakże bolesny dla nas incydent bardzo wzmocnił nasze szeregi, powodując, że tak głośno mówimy jednym głosem! Wzmocnił i połączył wszystkich, którym drogie są złotożółte barwy 8 PU! Pokazał jak wielu mamy w kraju przyjaciół i sympatyków, jak wielu jest w Polsce prawdziwych miłośników kawaleryjskich tradycji!
Kupą Mości Panowie!
30 listopada br. świętować będziemy 200 rocznicę wspaniałej szarży pod Samossierą! Jak nam konno nie pozwolą, to w tym dniu w Krakowie chociaż w szyku pieszym przemaszerujemy zwartą kolumną trójkową po ulicach naszej prastarej stolicy! Mamy się czym naprawdę pochwalić! Mamy umundurowanie, wspaniały sztandar! I nawet jakby kto chciał zrobić znów jakiś fotomontaż, to już nie powie, że ułani zaraz po pieszej paradzie do rzeźni pojechali.
Ostatnio edytowano 20 lis 2008, o 17:20 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron