Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Tereny do jazdy konnej

Moderator: Staszek

Tereny do jazdy konnej

Postprzez myta2 » 18 maja 2008, o 23:23

Zamieszczam temat w ogólnych bo nie do końca on jest kawaleryjski, aczkolwiek bardzo bliski. Wszyscy zapewne gdzieś jeździcie (poza maneżem) w tereny, dowiedziałem się właśnie że za niedługi czas (jak się nadleśnictwo zbierze do kupy) wprowadzi nam opłaty za wjazd konno do lasu 30 zł/miesięcznie od ogona :evil: . Czy u was w stajniach też istnieje taki problem????????? Czekam informacji od kolegów.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 19 maja 2008, o 08:37

a skąd ta wiadomośc?? Jakies źródło?? Czy Ludzki przekaz ustny??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 19 maja 2008, o 17:58

a jak myślisz o Kasi i Stefana.........
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 19 maja 2008, o 18:51

Znająć leśników to moze to nie byc do końca tak, ja mówia nasi drodzy przyjaciele ze stajni. Popytam po znajomych, co to w okolicy Poznania w lasach pracuja i potwierdze CI i szerszemu gronu, o co i na jakiej podstawie chodzi.

Generalnie, jeszcze w szkole mnie uczyli, ze ustawowy zakaz wstepu jest na powierzchnie upraw i młodników do 4m wysokości, oraz tam, gdzie istnieją ogrodzenia lub oznakowanie.

Ponad to, ta opłata to może byc hmmm "ryczałt" za utrzymywanie i uzytkowanie scieżek konnych jakie mamy w okolicy. Wówczas mogłoby coś w tym być. Innej podstawy nie widzę, ale powiadam: spróbuje sie rozpytać i jak się czegoś dowiem - dam znać.

na stronie NADLEŚNICTWA BABKI


Znalazłem tylko taka informację:

(...)Trasy konne .


Nadleśnictwo Babki posiada wydzielone i oznakowane trasy do rekreacji konnej .

Biegną one przez tereny Leśnictw : Sasinowo /14 km / , Rogalin /10 km /, Mieczewo / 11 km/ , Łękno / 14 km /, Zwola /18 km /, Mechlin / 7 km / i Kobylepole / 7,5 km /.

Nadleśnictwo podpisało porozumienia z właścicielami stadnin konnych , w których określono warunki korzystania z tras z uwzględnieniem wzajemnego poszanowania różnych grup społecznych korzystających z terenów leśnych .(...)



poza tym żadenj informacji o wprowadzeniu opłat. Oczywiście to nie oznacza, ze ich nie ma, ale .....:)

swoja drogą to niezła byłaby cena za korzystanie z 7500m sciezki przez las:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 maja 2008, o 21:10

No ten problem nie jest obcy w Niepołomicach. Od kilku ładnych lat jeden ułan walczy z nadlesnictwem, które zakazuje jazdy konnej po Puszczy Niepołomickiej!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 19 maja 2008, o 23:40

NIedługo po prywatnym polu nie będzie można pojeździć bez zgody..........................
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 20 maja 2008, o 06:35

A ja sie lesnikom nie dziwię. Znam temat z obu stron barykady i jak to zwykle w zyciu, obie strony mają swoje racje. Dla leśnika, las to jego miejsce pracy. Nie sądze, zeby ktokolwiek z nas zyczył sobie, zeby jacys obcy laicy pałetali mu sie po biurze czy warsztacie. I co gorsza, przestawiali meble czy pisali po scianach. A poniewaz niezmiernie trudno jest dbac o taki wielki teren, kazdy człowiek w lesie, jest potencjalnym niszczycielem. Stąd dystans i zachowawczość. A jesli do tego zdarzaja sie "walczący" ułani, to cóż....wcale to dobrze o koniarzach nie świadczy. Jest sposób na to, zeby zyć w zgodzie z leśnikami, i wcale nie jest to postawienie flaszki:) Mozna sie dogadać ale nie z pozycji "las jest wspólny, więc robimy co chcemy". Las jest wspólny, ale ma swojego gospodarza i wypada się z nim dogadać. A jesli juz jestesmy dogadani, dbac o to, co w tym lesie mamy (mam tu na mysli i szlaki konne, i miejsca postojowe itd itp). I pomagac leśnikom, choćby zwracając uwage na smieciarzy, złodziei i rożnego autoramentu "grzybiarzy". I wówczas wspólpraca bedzie kwitła. A podejscie w stylu "nam się nalezy!!!".....uwazam za delikatnie mówiac nieuprzejme.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 maja 2008, o 07:04

No to w Samoobronie byś się nie utrzymał...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 20 maja 2008, o 08:30

Na całe szczeście .....!!!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez ref-ren » 20 maja 2008, o 11:19

Ułan z Pacanowa napisał(a):No to w Samoobronie byś się nie utrzymał...


Jarku...

Czyżbym był persona non grata tego Forum?
Obszernie odpisałem Lookasowi ale mój tekst się nie ukazał. Dlaczego?

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lookas » 20 maja 2008, o 11:41

Co prawda nie maczalem w tym palców, ale skoro Ty mi obszernie odpisałes, to na bank się ze mna nie zgadzasz:) Możesz mi to napisac na priv:), mozemy podyskutowac publicznie:) W temacie lasów mam sporo do powiedzenia choćby z tego względu, ze sam jestem leśnikiem (co prawda nie parktykującym). Zapraszam do dyskusji, bo temat na poczatku lata jest wielce istotny.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 maja 2008, o 13:15

ref-ren napisał(a):
Ułan z Pacanowa napisał(a):No to w Samoobronie byś się nie utrzymał...


Jarku...

Czyżbym był persona non grata tego Forum?
Obszernie odpisałem Lookasowi ale mój tekst się nie ukazał. Dlaczego?

/ref-ren/


A o tym to ja nic nie wiem!!! Nie mam pojęcia ze pisałeś odpowiedź. W takim razie napisz jeszcze raz a jak jest jakiś problem z zamieszczeniem to prześlij mi na maila a ja umieszczę!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 20 maja 2008, o 17:47

Jasne że las ma gospodarza w postaci leśnika, ale w takim razie miasto ma gospodarza w postaci prezydenta - może zabronić ludziom po ulicach chodzić to nie będa brudzić i śmiecić, (oczywiście nie pochwalam zachowań typu las jest państwowy więc można tu brudzić śmiecić itd) ale kurcze w końcu koń to zwierze a las to naturalne środowisko dla takiego i nikt chyba nie zaprzeczy że jak koń kupe sobie strzeli na leśnym runie to biedy z tego nie będzie wręcz przeciwnie! Ponadto niech leśnicy się wezmą za tych co na crossach czy quadach po lesie śmigają ci to faktycznie ryją runo leśne, warczą motorami, płozą zwierzynę dziko żyjącą!!!!!!!!! koniarze z reguły w lesie buły z jajkiem w papierku nie wcinają jak grzybiarze TYLKO PRZEZ LAS SIĘ PRZEMIESZCZAJĄ I NAPAWAJĄ KLIMATEM!!!!! Są wytyczone ścieżki i z reguły nikt się poza nimi nie porusza (no może sporadycznie) i za co mam płacić???????????????????? za co ????????????????? odprowadzam podatki z których utrzymuje się budżetówkę tak - a więc i lasu Państwowe!!!!!!!!!!!!! więc pytam się raz jeszcze za co!!!!!!!!!???????????!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez pieczarka » 20 maja 2008, o 18:19

myta2 napisał(a):...odprowadzam podatki z których utrzymuje się budżetówkę tak - a więc i lasu Państwowe!!!!!!!!!!!!!!!!...


Lasy Państwowe z tego co wiem są dochodowym przedsiębiorstwem :smile:
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Lookas » 20 maja 2008, o 21:37

Myta:) Wybacz....opowiadasz bez pojęcia:) lasy, to nie budżetówka. To dochodowe i samofinansujące sie przesiębiorstwo. Z budżetu to conajwyżej na ochrone srodowiska idzie a i to tylko cześciowo.

Gwarantuje Ci, ze z motocyklistami i resztą im podobnej chałastry leśniczowie też walczą. A co do rycia sciółki.....łaskawie odwróc sie jeśli jestes ostatni w dajmy na to 10 konym zastępie i zobacz jaki ten zastęp zostawia slad.....w ogólnym zarysie niewiele sie rózni od śladu trzech crossówek:)

Nie w tym rzecz, ze leśniczowie koniarzy nie lubią, ale w tym, ze koniarze w wiekszości maja stanowisko podobne Twojemu, czyli "las jest wspólny i mnie sie należy!!!!" Zresztą nie tylko koniarze maja takie stanowisko. Wspomniani motocykliści, rowerzyści, surwiwalowcy, poszukiwacze skarbów z wykrywaczami metali, psiarze ( mam tu na mysli rózne odmiany psich zaprzęgów). Wszystkie te ekipy twierdzą, ze nic złego nie robią.....a jednak:) Ziarnko do ziarnka i juz mamy spory tłok.

Gdyby było faktycznie tak, ze leśnicy nie chcą turystów w lesie, nie wytyczaliby szlaków Konnych ( rowerowych, pieszych) miejsc kempingowych czy biwaków. A jednak takie udogodnienia są i ktos je utrzymuje w sprawności. To też kosztuje, zatem skoro upierasz się, ze utrzymujesz lsniklów ze swoich podatków, przyjmij, ze czesc tych pieniędzy idzie na budowe szlaków konnych:) Nawet jeśli nie w okolicy w której jeździsz, to może gdzie indziej:)

ale jeszcze raz powtórze: las to miejsce pracy, fabryka o dośc skomplikowanym systemie technologicznym. I oczywiście mozna do niego wchodzic, ale nie wszedzie, nie o każdej porze i nie w jakikolwiek sposób. A Twoje wykrzykniki.....:)Zachowaj na lepsza sprawę:)

Próbowałem się dzis dowiedzieć o co dokładnie chodzi z tymi opłatami. Nie zastałem leśniczego, któremu podlega teren o którym wspominasz, ani specjalisty w Nadleśnictwie, który ma w swojej gestii szlaki konne. Umówiłem sie na telefon jutro, jak tylko czegoś sie dowiem dam znać.

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron