Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Coś co może się Wam spodobać :)

Moderator: Staszek

Postprzez Widdowmaker » 23 sty 2008, o 15:21

Hehe, on nie powozi, ale się trzyma :)))
Jka dla kroniki rozpędził konie, to chyba przesadził ;)
To może jakieś szybkie szkolenie, jak nie pomylić PALa z DAKami ??? :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 23 sty 2008, o 15:39

najważniejsze:)

W dywizjonach Artylerii Konnej NIKT nie jechał na przodkach. Cała obsługa poruszała sie konno. W PAL-ach obsługa jechała na przodkach działa i jaszcza.
Za to w obu zaprzegi prowadzone były z siodła.

Bardzo chetnie zobaczyłbym wszelkie manewry działem. Znam je z opisów w instrukcjach, ale nie widziałem " w naturze":)


Róznice były także w sprzegu i w zestawieniy zaprzegu, ale to może być trudne do uchwycenia.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Widdowmaker » 23 sty 2008, o 16:35

Ehh, no wystaszyłeś mnie wpierw, ale okazuje się, to to jednak DAki ;) Postaram się w ciągu 24 h wrzucić Ci taki filmik. Podaj mi adres tej Twojej strony o DAKach, kiedyś mi pisałeś.

OOO, i PAL się znalazł. Faktycznie jest różnica. Dzięki.

[ Dodano: Sro Sty 23, 2008 3:49 pm ]
Czy DAKi miały jakiś swoją piosenkę??? Zastanawiam się nad tłem muzycznym i niebardzo wiem jak wybrać :/
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 sty 2008, o 17:58

Ja znam tylko jedną zwrotkę

Pederaści, onaniści
Kurwa mać artylerzyści!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 23 sty 2008, o 18:59

Hehe, zaśpiewaj i przyślij :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez myta2 » 23 sty 2008, o 20:46

DoMyty...

Ty nie narzekaj Myta na nedze...
Napewno niezle w Swarzedzu masz...
Z pewnoscia przeczy nedzy w Swarzedzu
panoramiczna ... Twoja twarz...

/ref-ren/Szwajcaria[/quote]

Ref-renie Ref-renie
człeku z Szwajcarii,
gdzież mi do Twego równać dostatku
pokaż swe lico... na forum tym
a ci napisze co widze w nim,



a co do filmikow, to kolega koljny już raz pokazał klasę szacunek... (lub jak mówią teraz młodzi ... szacun..)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lookas » 23 sty 2008, o 21:37

Widdowmaker napisał(a):Czy DAKi miały jakiś swoją piosenkę??? Zastanawiam się nad tłem muzycznym i niebardzo wiem jak wybrać :/


No nie wiem.....Nigdy sie nie zastanawiałem, czy była jakaś piosenka:) We wspomnieniach podchorazego AK była jakas, zdaje sie niecenzuralna...ale nie pamietam dokładnie:)

Loch camelot zaspiewało "A nasze cięzkie działa juz nad Styrem stoją...". Nie jest to co prawda stricte o DAK-ach ale mogłoby byc:)

Czekam z niecierpliwością:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Łuki » 24 sty 2008, o 14:17

Lookas napisał(a):
Widdowmaker napisał(a):Czy DAKi miały jakiś swoją piosenkę??? Zastanawiam się nad tłem muzycznym i niebardzo wiem jak wybrać :/


No nie wiem.....Nigdy sie nie zastanawiałem, czy była jakaś piosenka:) We wspomnieniach podchorazego AK była jakas, zdaje sie niecenzuralna...ale nie pamietam dokładnie:)

Loch camelot zaspiewało "A nasze cięzkie działa juz nad Styrem stoją...". Nie jest to co prawda stricte o DAK-ach ale mogłoby byc:)

Czekam z niecierpliwością:)


Maleńka poprawka Lookas:

"A Konna Bateria już nad Styrem stoi..."

"A nasze ciężkie działa już pod Rygą stoją..."

Czyli możemy uznać, że pierwsza zwrotka jest o DAKach :-)
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Widdowmaker » 25 sty 2008, o 05:51

Zgodnie z honorem "honorowego żołnierza II RP", a na pewno "honorowego obywatela II RP" jak obiecałem, tak zrobiłem :)

http://www.youtube.com/watch?v=T7gE158OEck

Tak, żeby było coś do porannej kawy, przed szkoleniem kolejnego pokolenia :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 25 sty 2008, o 09:20

AAAAHHHHH!!!


CUDNE TOOOO:) WIELKIE , WIELKIE DZIĘKI!!!!!!

Oczywiscie podam dalej link do tego filmu i jesli nie masz nic przeciw, zamieszcze na stronie 7 DAK:)

Czy moge liczyc o niekompresowana kopię??

Pozdrowienia:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 25 sty 2008, o 10:21

no serce rośnie na taki widok.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez atyl » 25 sty 2008, o 11:55

Coś mi nie pasuje w 30 sekundzie :roll: zajeżdżają ze Schneiderem, a nie 02/26.
I dlaczego większość używa skrótów DAK w odniesieniu do artylerii konnej :mad: - DAK był jeden Deutsche Afrika Korps. Przed wojną używało się skrótu dak lub pal, bo PAL to Polska Armia Ludowa-taka sobie formacja okupacyjna, trochę komunizująca.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Lookas » 25 sty 2008, o 12:53

hmmm:)

No faktycznie pisze się z małych, choc na proporcach były duże litery alfabetu. Mnie osobiście to zmyliło i nie zwracałem uwagi,ze powinno sie pisac dak a nie DAK. inna sprawa,z e zawzwyczaj pisze o 7 dak traktujac to jako nazwę własną.

Co do Shneidera to.....no nie typ armaty ale jej zastosowanie jest tu istotne. Mam na mysli to,ze na filmie zajeżdza ewidentnie artyleria konna, choć z działem innym niż 76,2mm putiłowka. Więc jest to do przyjęcia. Nie od razu wszystkie dak-i wyposarzono w prawosławne.Mozliwe też, ze zwyczajnie ujecie było zrobione specjalnie pod kronikę,z innaniz Putiłowka armatą.

No i na koniec......z czego wynika to narzekanie?? W końcu nie cierpimy na nadmiar takich filmów. I KAŻDA taka inicjatywa warta jest poparcia:) Tym bardziej, ze o dak-ach jest bardzo mało dokumentacji.

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez atyl » 25 sty 2008, o 13:28

Ja nie narzekam, tylko nie stawiam znaku =dak, gdy widzę zaprzęgi, obsługę konno itd, bo to również może być SPArt, lub jakiś kurs doskonalący, a nie tylko dak, ale na pewno nie DAK :mrgreen: .
A swoją drogą piękne filmy, tylko szkoda, że nie można ich stamtąd ściągnąć. :cry:
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Widdowmaker » 25 sty 2008, o 13:45

Można. Wystarczy zwykły Realplayer. Poprawie DAK na dak w opisie filmu ale już nie w filmie. Akurat nasze wojsko miało to co siebie, że zawsze jak powiemy że dana armata znajdowała się w tych, a tych jednostkach, to nagle okazuje się, że jakieś zdjęcie temu zaprzecza :) Sam zwróciłem uwagę, że to nie jest Prawosławna, ale zaprzęg dakowski... WYjątek od reguły? Porzyczona?
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron