Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Coś co może się Wam spodobać :)

Moderator: Staszek

Postprzez Lookas » 25 sty 2008, o 14:16

osobiście przychodzi mi na myśl:
- ustawiona pod kronike filmową
- jakis kurs jak sugerował Atyl
- SPAr jak sugerował Atyl
ewentualnie jakies testy, na przykład rzedu zaprzegowego....
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Widdowmaker » 25 sty 2008, o 14:34

Może jednak szkolenie? Nie ma tam przecież jaszcza amunicyjnego...
Aha, zamieszczaj sobie film gdzie tam chcesz :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez atyl » 25 sty 2008, o 14:39

Żeby nie było, że się czepiam.
Po prostu DAK kojarzy mi się jednoznacznie z PzKpfw III, SdKfz 250, Oplem Blitzem, a nie z jaszczem gniazdowym, 02/26 itp.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez miszka7-1 » 25 sty 2008, o 17:00

Z bolszewików lecą kłaki
Gdy strzelają nasze daki
miszka7-1
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 263
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 14:49
Lokalizacja: Sercem...

Postprzez Widdowmaker » 26 sty 2008, o 16:12

No może nei związane z kawalerią, ale ponieważ szykuje dziś temat o Lublin R-XIII, to będzie film :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 sty 2008, o 17:19

O ku...! No to czekamy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 28 sty 2008, o 03:30

http://www.youtube.com/watch?v=0gIrOlImraQ
Niekawaleryjsko, ale uznajmy, że to powietrzni koledzy po fachu :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 28 sty 2008, o 08:53

Janusz Meissner w swojej autobiografii opisywał antagonizmy jakie istniały pomiędzy lotnikami a kawalerią. Kawalerzyści nazywali brać powietrzną "latawcami" a lotnicy ułanów "hejhejami" i "malowanymi dziećmi". Lotnicy nosili zólte otoki do maciejówek:) i czasem też z tej okazji zdarzały sie "dziwne pomyłki". Przy chwili zrobie skan i wkleje fragment:)

POzdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lucas » 28 sty 2008, o 11:35

Drogi Łukaszu. W sobotę miałem zaszczyt wespół z Kolegami ze Szwadronu Niepołomice w barwach 8 PU brać udział w opłatku Stowarzyszenia Koło Pułkowe 8 PU w Krakowie i tam usłyszałem ciekawą historię. Otóż przed wojną ułani 8 PU stacjonowali po sąsiedzku z krakowskim pułkiem lotniczym. Wiadomym jest, że czy ułan czy lotnik to czasami na tzw. lewiznę się udawał. Dzięki małej dziurze w płocie łączącym te jednostki funkcjonował pewien system. Lotnicy przełazili do ułanów i tu byli wypuszczani przez służbę ułanów na Kraków i na odwrót. Jak widać koleżeństwo pomiedzy ułanami i lotnikami było.
Kto cwałował w terenie ten wie że różnica pomiędzy ułanem a lotnikiem jest płynna. Można rzec że wielu jeźdźców potrafi nawet sobie wyobrazić stres zwiazany z katapultowaniem.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 sty 2008, o 13:11

Tak jest! A ja w Pacanowie też podtrzymuję dobre układy z latającymi. Niejaki pan Tadzio P. jest entuzjastą latania na takim spadochronie z silnikiem (chyba spadolotnia) i czasami podczas patroli na stawach spotykamy się! Pierwszy raz mi konia troche wystraszył ale grzecznie przeprsił na zebraniu strażackim, po którym sam poczułem odlot!
A teraz spotykamy się nad stawami i pozdrawiamy! Tak, że tadycja nie ginie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 28 sty 2008, o 13:40

oskarżony o śmiertelna powage spiesze donieść, ze to tylko cytowana anegdota;) Całkiem sporo lotników rodowodowo było ułanami:) bo nielichego trzeba było pistoleta, zeby sie na ówczesnych wynalazkach kształcic w lataniu:) Co do Krakowa, to Meissner cześć kariery lotniczej spedził na terenie wspomnianej jednostki jako szef pilotazu dywizjonu mysliwskiego. Na zyczenie skopiuję jego opis tamtych czasów:) Zatem.....ja nie mam nic przeciw "latawcom":) Co wiecej, był czas, ze ich historia była u mnie przed historią "hejhejów':D

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 28 sty 2008, o 21:17

Ja tam latać nie lubię, ale z historii rodzinnych nomen omen wiem że mój pradziad w Powstaniu Wielkopolskim po odbiciu ławicy był pilotem w pierwszym wielkopolskim pułku lotniczym (czy jakoś tak)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Widdowmaker » 28 sty 2008, o 21:34

Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 sty 2008, o 00:48

A może cały film byś puścił na Forum?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 29 sty 2008, o 02:27

Hehe. Mam cały na kompie. Będą urywki m.in. z kawalerią. Uważam, że to jeden z lepszych filmów ostatnich lat. Zaraz wrzuce finałową scenę, która jest po prostu piękna. Twórcy nie uniknęli błędów. Znalazłem dotąd dwa:
1/ W jednej ze scen ze szkolenia piechoty w tle widać wrak radzieckiego transportera.
2/ W jednej z sal w narożniku jest skrzynka alarmu lub wykrywacza dymu, ale film piękny :)

[ Dodano: Wto Sty 29, 2008 2:09 am ]
Ok, oto co ja osobiście uważam za najpiękniejsze zakończenie filmowe w ostatnich latach. Film jest nie tyle o wojnie, a o 3 przyjaciołach, z których dwóch trafia do wojska.
Musicie przyznać, że scena z ułanem poruszająca. Ogólnie to powiem, że piechur lekko ugrzeczniony, a ułan to jebaka i hulaka, ale za to do tej roli z dziada pradzada naznaczony :)

Oto sceny końcowe z filmu. Kto lubi film oglądnąć, a nie psuć sobie zakończenia, niech nie ogląda :)

http://www.youtube.com/watch?v=_gLUB90IbWw
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron