Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Coś co może się Wam spodobać :)

Moderator: Staszek

Postprzez Piotrek » 29 sty 2008, o 10:55

A ja wczoraj natrafiłem na TV Polonia o 18:30 program o 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Historia opowiadana zarówno przez historyków i ułanów, ilustrowana przez oryginalne obrazy z epoki, oraz rekonstrukcje w wykonaniu współczesnych ułanów w barwach 15 Pułku pod wodzą rtm. Kusza. Fajna rzecz, nie wiem czy będą powtarzać, ale warto zobaczyć.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Widdowmaker » 30 sty 2008, o 12:55

Widzialem to już jakiś czas temu. Niezłe, choć uważam, że bez polotu - pięć razy natarcie pokazywali z różnych stron na tę samą grupę ludzi - nawet dowódcę bolszewicy mieli wciąż tego samego :) Ginął kilka razy ;) Jeśli ktoś zna "Battlestar Galactica" to powiem - Cylon :)

TUtaj, coś co pewnie niektórzy już widzieli, ale jeśli ktoś nie widział to tym lepiej. Niech sobie teraz zobaczy :)

http://www.youtube.com/watch?v=EH0dr9XyrP4&feature=user

Pozdrawiam
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 30 sty 2008, o 12:58

heheheh:)

"Płomienne Serca" rządzą. Propaganda w przepieknym wydaniu:) Ale fajne:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Widdowmaker » 30 sty 2008, o 13:06

Oj tam od razu propaganda. Za cieżkie słowo w tych czasach :) Nazwijmy to "Filmem promującym postawy patriotyczne" :) Film dramatycznie naiwny, ale wszystkie filmy wtedy takie były. Fajna jest też ta napalona matka, która ogląda defiladę. Po prostu śmiałem się przez 15 minut :) Córka tam się promuje, a matka jakby mogła to by hełm wszystkim zrzuciła, rozerwała mundur i do roboty :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Piotrek » 30 sty 2008, o 14:08

Widdowmaker napisał(a):Widzialem to już jakiś czas temu. Niezłe, choć uważam, że bez polotu - pięć razy natarcie pokazywali z różnych stron na tę samą grupę ludzi - nawet dowódcę bolszewicy mieli wciąż tego samego :) Ginął kilka razy ;) Jeśli ktoś zna "Battlestar Galactica" to powiem - Cylon :)

TUtaj, coś co pewnie niektórzy już widzieli, ale jeśli ktoś nie widział to tym lepiej. Niech sobie teraz zobaczy :)

http://www.youtube.com/watch?v=EH0dr9XyrP4&feature=user

Pozdrawiam


Tam po prostu ten sam bolszewik dowodził w kilku bitwach w różnych miejscach. Skoro Lenin jest wiecznie żywy, to czemu zwykły leutnant nie mógł być :)
Dla mnie cene przede wszystkim były wspomnienia ułanów 15 Pułku.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Widdowmaker » 30 sty 2008, o 14:24

To tak, cenne. Mówiłem tylko i wyłącznie o rekonstrukcji. :) Przesadzona nieco, bo za dużo razy ten sam atak z zupełnie innej strony :) Ale się ten lojtnant nadowodził :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez elmijakke » 30 sty 2008, o 23:06

Lookas napisał(a):heheheh:)

"Płomienne Serca" rządzą. Propaganda w przepieknym wydaniu:) Ale fajne:)


Szczerze mówiąc zdecydowanie wolę Płomienne niż "Jutro idziemy do kina" - moim zdaniem film bez polotu i taki robiony na siłę. Oba filmy podobne w temacie (przyjaciele idą po maturze do wojska), ale jeden przynajmniej prawdziwy bo z epoki! Maxim jak napierdziela to jest prawdziwy, defilada palce lizać i Rydz-Śmigły jak żywy :). W "Jutro..." to jakby wzięli grupę ludzi prosto z klubu gdzie tańczyli house, założyli im stroje z epoki i powiedzieli - a teraz jesteście w 1939 roku! Kurczę nie wiem, ale ma jakiś uraz do tego filmu...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Lookas » 30 sty 2008, o 23:48

wiesz:) to dwie rózne estetyki i inne spojrzenie na sprawę. Dawniej robiono filmy inaczej, bardziej teatralnie. To kwestia klimatu. Wyobrazasz sobie "Szeregowca Ryana" zagranego tak, jak to sie robiło w latach trzydzietych?? Albo "kompanię braci"??:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Widdowmaker » 5 lut 2008, o 13:45

WOW! Ja sobie wyobraziłem...i wcale to nie wygląda najlepiej Tematu akurat bym się nie czepiał. Chłopaki idą ze szkoły do woja to temat na świecie już przerobiony. Musicie jednak przyznac, że...mamusia w "Sercach" bije rekordy co do wielkości "kurwików" w oczach

[ Dodano: Czw Sty 31, 2008 8:47 pm ]
http://www.youtube.com/watch?v=XhNdtujlcew

[ Dodano: Wto Lut 05, 2008 12:44 pm ]
No to na początek dla mojego ulubionego forum coś patetycznego
http://www.youtube.com/watch?v=oMVKLcXd2OI

A potem cegiełka do dyskusji na temat kosztów wykonania filmu o 1939 roku dzisiaj...
http://www.joemonster.org...tow-w-Normandii
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez myta2 » 5 lut 2008, o 20:51

tradycyjnie już gratuluję super filmów. (trzeci link nie działa).
Wnoszę dla kogoś kto zna się na tym, o ściągnięcie złożenie wszystkich filmików na jednej płycie..... jestem gotów wiele dać....
Pozdrawiam i raz jeszcze szacunek dla kolegi montażysty.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Widdowmaker » 6 lut 2008, o 01:26

A już poprawiam link nr 3
http://www.joemonster.org/filmy/6644/Ja ... -Normandii

U mnie chodzi. :)
Film o tym jak z małymi środkami, paroma grafikami i grupami rekonstrukcji historycznej można zrobić film o polskiej kawalerii w 1939 roku :)))))
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lach » 6 lut 2008, o 09:51

Nic tylko jechac do komarowa z takimi montazystami i bedziemy miec calutenka bitwe;)
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez pulkownik » 6 lut 2008, o 10:23

Dobrze piszesz Lach... a zwłaszcza z tym..jechać do Komarowa ! Filmik super.
Dzisiaj jak widac nie ma rzeczy niemozliwych. I nie wiadomo czy to powód do radości czy smutku. Zaczynamy swój wirualny żywot. Matrix-oby nie komarowski.

Ale film...naprawdę dobry.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lookas » 6 lut 2008, o 11:03

:)

Matrix nam w Komarowie nie grozi, za to o paradokumentalne wstawki można by sie pokuśic:)

I żeby nie było az tak pieknie, takie rzeczy nie wychodzą z kazdym tematem. W brew pozorom potrzeba nie tylko pomysłu i reenactorów ale także wielu inych rzeczy:)

Sporo z tych ujec powtarzano żeby miec co komponować ( polecam uwadze nieudane ujęcie z galopującym w tle koniem) potem w ruch poszły komputery i cała ta zaawansowana technika cyfrowa. Jak znam zycie i swoją branże, filmik powstawał kilka tygodni, choc z tego shorta wynika, ze było lekko łatwo i nawet dość przyjemnie:)

Tak, czy owak....jest to warta uwagi ciekawostka.

Pozdrowienia:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Widdowmaker » 6 lut 2008, o 12:37

Właśnie mi się wydaje, że te 4 dni to tylko na plaży spędzili ganiając :) Ale jak widać film o 1939 jest na wyciągnięcie ręki :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron