Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Coś co może się Wam spodobać :)

Moderator: Staszek

Postprzez Widdowmaker » 13 gru 2007, o 12:09

Hahahahahaha!
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 gru 2007, o 23:08

Ref - Ren! Jestes boski! Uściskam Cię już niedługo! Ja swoje opisane wierszem drogi ku kawalerii z oczywistych względów zamieścić nie moge ale juz Ci je deklamowałem na Hubertusie w zeszłym roku w Niepołomicach!
A Twój post spróbuję wrzucić na strone Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie im. Koziołka Matołka!
Jescze raz wielkie dzięki! I pisz częściej!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 13 gru 2007, o 23:50

Panowie Kawalerzyści, zaczynam wierzyć że w Królewskim Mieście Kraków Kawaleria wierszem stoi.... :)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 gru 2007, o 00:19

A że nasz Szwadron wierszem stoi
To każdy gołąb w Krakowie wie
Cnota humoru się nie boi
Więc wkradł się wiersz na strony te.

Swarzędz meblarską był potęgą
Na własne oczy widziałem to
Po transformacji ustrojowej
Już tylko "myta" rozsławia go!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 14 gru 2007, o 00:28

Ułan z Pacanowa napisał(a):Ref - Ren! Jestes boski! Uściskam Cię już niedługo! Ja swoje opisane wierszem drogi ku kawalerii z oczywistych względów zamieścić nie moge ale juz Ci je deklamowałem na Hubertusie w zeszłym roku w Niepołomicach!
A Twój post spróbuję wrzucić na strone Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie im. Koziołka Matołka!
Jescze raz wielkie dzięki! I pisz częściej!



Jarku...

Niestety w sobotę wyjeżdżam tam, gdzie imć Pan Kościuszko był zmarł... i nie wiem kiedy wrócę ale cieszę sie że moje wierszydło podobało Ci się...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 gru 2007, o 00:31

No to cholerna szkoda! Znów dupa blada! Ale odzywaj się jak zawsze z Helvetii!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 14 gru 2007, o 00:53

Ułan z Pacanowa napisał(a):A że nasz Szwadron wierszem stoi
To każdy gołąb w Krakowie wie
Cnota humoru się nie boi
Więc wkradł się wiersz na strony te.

Swarzędz meblarską był potęgą
Na własne oczy widziałem to
Po transformacji ustrojowej
Już tylko "myta" rozsławia go!


Hej Hej Ułanie
Tyś z Pacanowa
Ja ze Swarzędza,
a jak wiadomo,
u mnie nędza nędza
ale czytając te wasze wiersze
już mi do śmiechu jest i w bezdechu

Pozdrawiam Kawalerzystów z Niepołomic i nie tylko
jest mi dosmiechu
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Widdowmaker » 23 sty 2008, o 01:20

Kolejne z serii
"Coś co może Wam się spodobać" :) Mam nadzieje, że Wam sie spodoba. Następne w planach są DAKi :)

http://www.youtube.com/watch?v=EjAhkoDBpWw

Miłego oglądania :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 sty 2008, o 08:56

BOMBA! Rewelacja! Po obejżeniu takich klipów przy porannej kawie to aż chce się iść do szkoły w Pacanowie uczyć Kozy fikać kozły!!!! Dzięki serdeczne Kolego! I daj Ci PAnie Boze dużo sił w realizacji tej idei!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 23 sty 2008, o 09:40

EEEEEEXXXXXXTTTTRRAAAA:)

No to teraz czekam na DAKI:) Mam nadzieje na nie mniej materiału:)

Wielkie dzięki!!!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez ref-ren » 23 sty 2008, o 11:47

myta2 napisał(a):
Ułan z Pacanowa napisał(a):A że nasz Szwadron wierszem stoi
To każdy gołąb w Krakowie wie
Cnota humoru się nie boi
Więc wkradł się wiersz na strony te.

Swarzędz meblarską był potęgą
Na własne oczy widziałem to
Po transformacji ustrojowej
Już tylko "myta" rozsławia go!


Hej Hej Ułanie
Tyś z Pacanowa
Ja ze Swarzędza,
a jak wiadomo,
u mnie nędza nędza
ale czytając te wasze wiersze
już mi do śmiechu jest i w bezdechu

Pozdrawiam Kawalerzystów z Niepołomic i nie tylko
jest mi dosmiechu



DoMyty...

Ty nie narzekaj Myta na nedze...
Napewno niezle w Swarzedzu masz...
Z pewnoscia przeczy nedzy w Swarzedzu
panoramiczna ... Twoja twarz...

/ref-ren/Szwajcaria
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lookas » 23 sty 2008, o 12:15

a ja znalazłem takie coś:) i Jakos nie mogłerm się nie podzielic:)

POPIOŁY

POzdrowienia:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 23 sty 2008, o 13:24

Skoro jesteśmy przy Popiołach, to przypomnę tylko, że z tym filmem związany jest jeszcze jeden, oprócz szarży pod Samosierrą, kawaleryjski wątek w historii Polski. Na planie filmu doznał bowiem wypadku jeden z najznamienitszych jeźdźców w historii Polski, zdobywca pierwszego w historii Polski medalu olimpijskiego (Paryż 1924), mjr Adam Królikiewicz.

W 1966 r. Major był konsultantem na planie filmu. Miał wtedy 72 lata, ale uparł się, że osobiście poprowadzi szarżę. W trakcie próby wsiadł na konia i pogalopował na czele oddziału. Jak pisał naoczny świadek tego zdarzenia, Daniel Olbrychski, galopował tak, jak gdyby wiedział, że to będzie ostatni galop w jego życiu. Na miękkim gruncie koń potknął się i major wyleciał z siodła, łamiąc sobie kręgosłup w wielu miejscach przy upadku. Podobno, leżąc w szpitalu, cierpiąc okrutne bóle miał jeszcze powiedzieć "Rómmel umarł na chrypkę, a ja przynajmniej z szablą w ręku..."

W pełnym galopie, w ułańskiej szarży... tak jak napisałeś Jarku 40 lat później...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Widdowmaker » 23 sty 2008, o 14:56

Za jakiś czas może wrzuce montaż z folmi "Jutro pójdziemy do kina" - uważam, że świetny film, choć popełnili conajmniej 3 błędy, to i tak jest dobry.

Piękna scena i typowo ułańska. Wpierw pokazują szkolenie piechoty i "grzecznego" podoficera, a potem szkolenie jazdy i tekst podoficera (oficera? Nie zauważyłem) - "Siedzicie na koniu jak dziwka na płocie w deszczony dzień!"

DAKi - mam nadzieje, że materiału starczy, bo kroniki mają to do siebie, że widzisz jak galopuje DAK, a potem jak powycinasz te fragmenty to wychodzi 4 sekundy + 3 sekundy itd. Myślę, że ta minuta się jednak uzbiera. :) Materiału jest też na takie dwa filmy o piechocie. Może uda się zmontować jeszcze jeden o kawalerii, ale muszę poszperać.

Czy ktoś z was zauważył po prostu "wyborne" ujęcie w 50 sekundzie z radiostacją na taczance :) Piękna :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 23 sty 2008, o 15:05

radiostacja jest świetna, choc po pierwszyn obejrzeniu nie wiadomo czemu skojarzyła mi sie z kosmosem:) Cos w rodzaju gwiezdnych Wojen:) takie zderzenie:)

Co do DAKów to trzymam kciuki a juz poza forum usmiecham sie o wszelkie materiały w kórych coś jest o DAK-ach:) No i uczulam,zeby nie pomylic ich z PAL-ami:) bo o to stosunkowo łatwo. Nie mniej z radościa obejrze wszelkie materiały zawierające elementy zaprzegowe i juczne. Jest tego jak na lekarstwo.

A wracając do filmu, w pewnym momencie widać bezradnośc wożnicy prowadzącego w galopie działko 37mm. Wyglada jakby nie panował zupełnie nad końmi, tym bardziej, ze wokół galopują jeźdźcy:)

No i taczanki zarówno starszego jak i nowszego wzoru:)

Słowem MIÓD:) Niecierpliwie czekam na nastepny filmik:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron