Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Coś co może się Wam spodobać :)

Moderator: Staszek

Postprzez elves » 30 gru 2008, o 18:35

jarema napisał(a):Drugą stronę medalu pokazuje film "Ogniomistrz Kaleń" z W. Gołasem. Jeśli ktoś ma cały, to prosiłbym o sygnał ;) Widziałem tylko fragmenty na Youtube.


Ostatnio powtrzarza go kanał Kino Polska. W ciągu ostatniego miesiąca 2-3 razy ale jeśli byłby problem proszę na e-maila adres szanownego kolegi

Leszek
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postprzez Widdowmaker » 30 gru 2008, o 22:45

A póki co, po publikacji GW, wzrosła ilość widzów, ale i zaczęło się "polskie piekiełko". Dyrektor Archiwum Państowego w Płocku był bardzo miły, dostał sygnatury itd. GW szczęśliwa, Płock szczęśliwy, Archiwum szczęśliwe, a ja nie.

Zaczyna mi się dostawać... Powoli znajdują się tacy, który pytają czemu nazwiska nie podałem, czy mam zezwolenie na te filmy. Już dziś przeczytałem, że je kradne, wynosząc pod pachą itd. Będzie trzeba wstrzymać dodawanie i poczekać, aż to wszystko opadnie, albo zwinąć kanał...
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez wacektel » 30 gru 2008, o 23:14

Wiesz co ja sądze że jak robisz to legalnie albo po prostu masz udostepnione dojscie to niema poco bo ci co to pisza są osobami które za pewne sprzedają albo przynajmniej zarabiaja na nich i im to nie na reke ;]
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jarema » 31 gru 2008, o 00:33

U nas w kraju tak już jest - chcesz dobrze, a wychodzi jak zwykle... :(
Ja nadal z niecierpliwością czekam na kolejne filmiki, wypatrując wśród nich czegoś o 16 Pułku :]

Wytrwałości na Nowy Rok życzę, a gdyby problemy były jakoweś, to wystarczy "Kupą, panowie!" zakrzyknąć i cała brać kawaleryjska niczym stado pasterzy do owieczki zleci.

Za dużo "Trylogii"... :wink:
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2008, o 01:33

Zaiste prawdę Młody Człowieku rzekłeś!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 31 gru 2008, o 02:57

No cóż, taka dola. Mam nadzieje, że mi ułański administrator wybaczy stajenne słownictwo:
Do usranej śmierci w konspiracji...

Ale cóż. Odkładałem, bo zawsze coś było innego. Daje coś dla Was i mam nadzieje, że w zamian mi ten film na części pierwsze rozłożycie...

http://pl.youtube.com/watch?v=B_CSgSw4oWo
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Lookas » 31 gru 2008, o 04:46

zabrakło mi słow.....:)

M A S A K R A !!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez pieczarka » 31 gru 2008, o 09:18

Film wygląda na nakręcony głównie podczas jakiegoś Hubertusa lub imprezy o podobnym charakterze. Podchorążowie są w mundurach garnizonowych, siedzą na siodłach sportowych a konie mają przepięknie zrobione "koreczki" na grzywie co widac zwłaszcza w ujęciu tuż przed zjazdem za skarpy wiślanej.
Na zdjęciach z placu widac natomiast że grzywy nie są zaplecione (np. pokonywanie koziołków) co może świadczy iż film jest montażem ujęc nie koniecznie z jednej "imprezy".
Niepodważalnym natomiast pozostaje to, iż wszędzie podchorążowie siedzą na tych siodłach sportowych co podkreśla stricte jeździecki charakter zajęc/imprezy.

No i wspaniałe jest ujęcie zjazdu z tej sztucznej skarpy na placu. Ilekroc patrzyłem na tę przeszkodę na zdjęciach tylekroc zastanawiałem się jak oni ją utrzymywali w stanie "użytkowym" a po tym filmie jeszcze bardziej mnie to nurtuje. Do roboty szwadronie luzaków - idziemy podsypac górkę :lol:
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Piotrek » 31 gru 2008, o 14:52

Zdjęcia faktycznie wyglądają jak z Grudziądza... sahara, skarpa w dół do Wisły. Zastanawiają tylko białe otoki raz po raz pojawiające się pośród amarantowych (tak zakładam). Możliwe, że to instruktorzy oddelegowani z "białych" pułków.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez jarema » 31 gru 2008, o 15:10

http://cwk.grudziadz.pl/fotoarch/MG-K-667.jpg
Czy prowadzący pluton por. Łukowski też nie ma białego otoku?
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 gru 2008, o 16:03

Kolego! Wypiję dzisiaj za Twoje zdrowie! Żyj 200 lat !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 1 sty 2009, o 17:25

hmm....`piekne.....
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Widdowmaker » 1 sty 2009, o 17:50

Potraficie jak oni ? :)
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 sty 2009, o 22:41

Pić na pewno!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Widdowmaker » 2 sty 2009, o 03:51

A ja mam jeszcze 8 pułk ułanów w czasie eskorty Horthiego w Krakowie...
Widdowmaker
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 188
Dołączył(a): 13 lis 2007, o 18:02

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron