Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Mowa pogrzebowa

Moderator: Staszek

Mowa pogrzebowa

Postprzez Tigo » 2 paź 2007, o 07:30

Salud!
Mam pewną ważną sprawę w której realizacji niezbędną będzie Wasza pomoc. Mianowicie nasz nauczyciel historii zaproponował pracę dodatkową w postaci mowy pogrzebowej Marszałka. Uznałem że muszę ją przyjąć i wykonać. Niestety nigdy nie pisałem mowy pogrzebowej, a w wypadku Marszałka wypada aby była jak najlepsza. Dlatego też proszę zacne Towarzystwo o informacje co powinno znaleźć się w takiej mowie, może jakieś pomysły? Termin oddania pracy i wygłoszenia jest w czwartek. Trochę mało czasu, ale wyjścia innego nie ma...
Pozdrawiam, Tigo
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Mowa pogrzebowa

Postprzez ref-ren » 2 paź 2007, o 12:03

Tigo napisał(a):Salud!
Mam pewną ważną sprawę w której realizacji niezbędną będzie Wasza pomoc. Mianowicie nasz nauczyciel historii zaproponował pracę dodatkową w postaci mowy pogrzebowej Marszałka. Uznałem że muszę ją przyjąć i wykonać. Niestety nigdy nie pisałem mowy pogrzebowej, a w wypadku Marszałka wypada aby była jak najlepsza. Dlatego też proszę zacne Towarzystwo o informacje co powinno znaleźć się w takiej mowie, może jakieś pomysły? Termin oddania pracy i wygłoszenia jest w czwartek. Trochę mało czasu, ale wyjścia innego nie ma...
Pozdrawiam, Tigo



"Mowa pogrzebowa Marszalka?"

Mowa Marszalka... a to temat nowy...
Byla laweta, wojsko, morze kwiatow...
Ale Marszalek nie wyglosil mowy...
Trudno jest bowiem przemawiac... z zaswiatow!

ref-ren (jeszcze Szwajcaria)
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 paź 2007, o 20:18

Chyba gdzieś na naszym Forum ktoś kiedyś umieścił mowę prezydenta Mościckiego nad trumną Marszałka! Niestety, nie pamietam gdzie to jest!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 2 paź 2007, o 21:03

Napisał BARTEK w temacie POEZJA KAWALERYJSKA I LEGIONOWA - przemówienie

tekst poniżej :

12 maja 1935 roku umarł Józef Piłsudski,
W sześć dni później, w Krakowie, na Wawelu, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Ignacy Mościcki mówił nad trumną Marszałka:

"Cieniom królewskim przybył towarzysz wiecznego snu. Skroni jego nie okala korona, a dłoń nie dzierży berła. A królem był serc i władcą woli naszej. Półwiekowym trudem swego życia brał we władanie serce po sercu, duszę po duszy, aż pod purpurę królestwa swego zagarnął niepodzielnie całą Polskę.

Śmiałością swej myśli, odwagą zamierzeń, potęgą czynów z niewolnych rąk kajdany zrzucił, bezbronnym miecz wykuł, granice nim wyrąbał, a sztandary naszych pułków sławą uwieńczył.

Skażonych niewolą nauczył honoru bronić, wiarę we własne siły wskrzeszać, dumne marzenia z orlich szlaków na ziemię sprowadzać i w twardą rzeczywistość zamieniać.

Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek...

Czynami swymi budził u wszystkich – po wszystkie krańce Polski – iskry tęsknot do wielkości. Miliony tych iskier z milionów serc wracały rozżarzone miłością do tego, który je wskrzesał, aż stał się On jasnością, spływającą na całą naszą ziemię, i płomieniem wytapiającym kruszec bezcenny, który w skarbcu narodowym naszych wartości moralnych pozostanie dotąd na wieki.

Wielkie dziedzictwo pozostawił po sobie ten potężny władca serc i dusz polskich."
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów


Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron