Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Krzywda koni

Moderator: Staszek

Krzywda koni

Postprzez Lucas » 5 wrz 2007, o 08:49

Pozwalam sobie otworzyć nowty temat - KRZYWDA KONI - jeżeli ktoś zauważy kiedyś gdzieś, że konie są traktowane w sposób urągający ich godności to proponuję tutaj to opisywać - kto będzie mógł podejmie interwencję. Są to nasi "bracia mniejsi" chociaż mniejsi nie są a czy moglibyśmy robic to co robimy bez nich? Nie!
Nie można kochać Kawalerii nie kochając koni - są one przecież jej częścią składową.
Jeżeli znacie to podawajcie tu dane kontaktowe do organizacji gdzie nieludzkie traktowanie koni i w ogóle zwierząt można zgłaszać - oby się nam nigdy nie przydały ale gdyby.......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Lach » 6 wrz 2007, o 07:55

Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez myta2 » 27 cze 2008, o 15:06

http://wiadomosci.onet.pl/1471733,2678,kioskart.html


Troszkę odgrzewam temat, sprawa nie z naszej Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, ale historia straszna!!!!!!!!!!!!!1
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lach » 27 cze 2008, o 16:16

Ot wspaniala cywilizacja.
" Ten zakaz wprowadzono cichaczem i teraz w niektórych wioskach rolnicy nie mają jak dojechać do swoich pól."
Rozumiem w duzych miastach ale po wioskach? Widac imbecylne przepisy to nie tylko polska domena.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Bercik » 28 cze 2008, o 00:14

to jest chore
Bercik
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 01:49
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postprzez wacektel » 28 cze 2008, o 09:25

masakra ale to jest chore czy ktoś słyszał żeby w Polsce był taki przepis????
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lach » 28 cze 2008, o 09:30

Jest tylko zakaz po drogach ekspresowych i centrach miast.
Ale po miastach mozna dostac pozwolenie np na jakis slub czy jak w krakowie na rynku.
Pewnie jest cos jeszcze w tych przepisach ale to juz prawnicy czy bardziej zainteresowani prawem z forum napisza.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 cze 2008, o 18:54

Kochani! W Pacanowie nie ma takich głupich zakazów! Ostatnio podczas jednego przejazdu prze Rynek (próba przed asystą obrazu) mój Passat nasrał przed pomnikiem Koziołka Matołka. A wracające z kościoła Siostry Różańcowe na czele z moją teściową tylko biły brawo!
Górą Pacanów i moja Teściowa!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 28 cze 2008, o 21:58

Ułan z Pacanowa napisał(a):Górą Pacanów i moja Teściowa!


................Lizus............ :mrgreen:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez pieczarka » 30 cze 2008, o 10:51

Lach napisał(a):Jest tylko zakaz po drogach ekspresowych i centrach miast.


z tego co pamiętam:
- Wierzchem nie wolno poruszać się po drogach miedzynarodowych (tzn. E-ileś)
- zaprzęgami nie wolno poruszać sie też po drogach gdzie jest oczywiście zakaz poruszania pojazdów zaprzęgowych
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez ref-ren » 30 cze 2008, o 12:52

pieczarka napisał(a):
Lach napisał(a):Jest tylko zakaz po drogach ekspresowych i centrach miast.


z tego co pamiętam:
- Wierzchem nie wolno poruszać się po drogach miedzynarodowych (tzn. E-ileś)
- zaprzęgami nie wolno poruszać sie też po drogach gdzie jest oczywiście zakaz poruszania pojazdów zaprzęgowych



-Nie wiem czy Panowie wiecie ale znak "zakaz ruchu" (taki lizak z czerwona obwodka) dotyczy rowniez jadacych wierzchem... czyli nas, jezdzcow...

/ref-ren/Szwajcaria
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Iwan » 12 lut 2009, o 01:35

Myślę, że tu najbardziej pasuje:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ierci.html

Dużo nas jest, jeśli każdy da choć trochę grosza, na pewno to pomoże.

Aspektu moralnego powyższej sprawy nie chcę komentować, bo Moderator musiałby wyciąć z mojego postu wszystko prócz przecinków.
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dziadek Władek » 12 lut 2009, o 15:41

Niestety - dalej traktuje się zwierzęta jak przedmioty... Nie wszyscy, ale jednak tak bywa:-(

http://nasza-klasa.pl/profile/4275476/gallery/669
http://nasza-klasa.pl/profile/4275476/gallery/668

Przecież można położyć kawałek derki... Nie tylko o parasolce pomyśleć... Lało cały dzień.
Avatar użytkownika
Dziadek Władek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 149
Dołączył(a): 9 sty 2009, o 16:11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Iwan » 13 lut 2009, o 13:50

Cóż, sprawa ze zdjęć to na szczęście inny kaliber. Mnie się tylko przypomina, jak przed zakupem derki zdarzało mi się stać w stajni, przy 2-3 stopniach ciepła, w cienkiej koszuli, bo płaszcz (a w tym ekstremalnym przypadku - kurtka, swetr i podpinka do w/w) przecież bardziej się koniowi przyda - w końcu, nawet od ekonomicznej strony, ja się wykuruję aspiryną i ciepłym kocem, koń - niezbyt...
Avatar użytkownika
Iwan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 92
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 15:52
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dziadek Władek » 13 lut 2009, o 14:26

Tak - inny kaliber - oczywiście masz rację.
Ale i tam widać bezduszność ludzi.
Myślę, że jak te konie już nie będą mogły ciagnąć dorożki - pojadą transportem; wiesz gdzie...
Dzięki za to co napisałeś - a Twój koń na pewno to zapamiętał. Ty zresztą też - i dlatego chylę wysokie czoło i pozdrawiam:-)
Dziadek Władek
Avatar użytkownika
Dziadek Władek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 149
Dołączył(a): 9 sty 2009, o 16:11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron