Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Licytacje z Allegro

Moderator: Staszek

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Bohun » 21 sty 2012, o 09:02

http://allegro.pl/kulbaka-kawaleryjska-i2057441773.html chodzi o to siodło?? :) jak myślisz,cenowo jest przyzwoicie..?? dałbyś kolego te pieniądze za ten towar? :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Bohun
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 12:56
Lokalizacja: Niegardów/Kraków

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez myta2 » 22 sty 2012, o 16:54

właśnie o ten rząd (ten owsiak i koc to lipa) ale reszta cacy... zaproponuj poza allegro gościowi jakieś 3000 tys. i jak bedzie zdesperowany to puści (no imasz tu panie w pięknym stanie egz przed wojenny który prawdopodobnie proch wąchał :wink:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Bohun » 22 sty 2012, o 17:00

Dzięki kolego, :D więc zobaczymy co da się zrobić.. taki egzemplarz to marzenie :)
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Bohun
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 12:56
Lokalizacja: Niegardów/Kraków

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Piotrek » 22 sty 2012, o 19:02

Jesteście pewni, że to takie marzenie? Bo jak dla mnie to kopia, a nie żadne przedwojenne siodło, do tego kiepsko uszyte. Poduszki kolanowe jak w siodle ujeżdżeniowym, a nie wojskowym, sakwy też jakiś dziwny kształt mają. I ten kolor, jakaś wiśnia...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 sty 2012, o 23:30

Zgadzam się z Piotrkiem! Siedzisko oryginalne ale reszta kopia. Tybinka i poduszka kolanowa zupełnie innego kształtu niż w oryginale. Chociaż tybinka wygląda na oryginalną ale od innego typu kulbaki. Sakwy i czaprak współczesne tylko zabejcowane bejcą z olejem. Filc na czapraku biały a powinien być żółty. Puśliska współczesne. Sprzączki niklowane. Po kolorze czapraka widać że to siodło ze słynnej Małopolskiej Kawalerii w barwach 21 PU. A poza tym nie widać mostka i ożyłowania pod siedziskiem. Więc najpierw poprosił bym o dodatkowe zdjęcia.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Piotr Walter » 22 sty 2012, o 23:56

Kolor nie świadczy o oryginalności :) Możliwe że to siedzisko jest od siodła wyprodukowanego np w końcówce lat 40stych (sam takie posiadam) A i jeszcze jedno jeśli chcecie siodło do jeżdżenia a nie do oglądania to polecam jednak nowe ;) stare oryginalne siedzisko jest jak deska. :D I dup... odpadnie wam 4 razy :P
A dlaczego nie nowe siodło z Pleszewa ???
Proponuję poczekać na sezon zawodów Militarii wtedy można zwykle kupić troszkę taniej nowiutkie siodła wygrane na zawodach ;)
Pozdro
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez elmijakke » 23 sty 2012, o 00:53

Zgadzam się z przedmówcą. Lepiej kupić nowe, no chyba że do wystawienia w domu - ale w tym przypadku nie ma co wystawiać. Kasa za to siodło zdecydowanie za duża bo to składak. :P
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Bohun » 23 sty 2012, o 11:23

Ale koledzy,,, jeżeli nowe- to skąd??
Avatar użytkownika
Bohun
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 12:56
Lokalizacja: Niegardów/Kraków

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Piotrek » 23 sty 2012, o 11:36

Siodlarz Pleszew. Sprawdzona firma.

http://www.siodlarz.com.pl/
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Bohun » 23 sty 2012, o 12:14

no i to jest odpowiedź :D dzięki wielkie Panie Piotrku..
Ale może jeszcze jedno pytanie: co do Pleszewa-czy są jakieś przeciwne głosy na temat siodeł z tej wytwórni?? może coś jest nie tak??
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Bohun
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 119
Dołączył(a): 4 sty 2012, o 12:56
Lokalizacja: Niegardów/Kraków

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Piotrek » 23 sty 2012, o 12:52

Zawsze znajdzie się coś nie tak, jak zaczniesz szukać. Ale Siodlarz jest bardzo skłonny do współpracy i słucha klientów. Jak będziesz miał jakieś uwagi i im przekażesz, to zrobią jak sobie życzysz. Zwróć uwagę np. na okucie przepustu w siedzisku, bo nie jestem pewien, czy zawsze go zakładają.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 sty 2012, o 13:31

I znów zgadzam się z Piotrkiem. Co innego seryjna produkcja a co innego indywidualne zamówienie. Siodlarz wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów. Zamówiłem u nich siedzisko do kulbaki wz 36 nr 3. Wiadomo, skór z byków argentyńskich już nie ma. Ale zrobili z dwóch warstw - skóra tzw. bok z doklejoną świńską skórą. Siedzisko jest i sztywne i elastyczne zarazem. Polecam. Tylko najlepiej pojechać i samemu powiedzieć co i jak ma być zrobione.
Wyrobów firmy Daw Mag z Pleszewa nie polecam.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez myta2 » 23 sty 2012, o 23:53

Tu się nie zgadzam Ułanie z Pacanowa używam na co dzień daw magowskiego oficerskiego wz 25 i jestem bardzo zadowolony, nie odniosę się do 36 ponieważ nie mam od nich, z kolei rozmawiałem całkiem niedawno w stajni z znajomymi o siodłach sportowych z siodlarza i daw magu te drugie chwalili od siodlarza nie specjalnie.... tak więc pewnie ile wyrobów tyle opinii, a co do tego jak się okazuje "oryginału", spierać się nie będę przyznać wam muszę że w tej kwestii znacznie większe ode mnie doświadczenie macie :oops: :oops:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 sty 2012, o 11:56

Uściślam. Chodzi mi o siodła wz 36. widziałem kilka i osobiście nie polecałbym ale to moja opinia.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Licytacje z Allegro

Postprzez Lookas » 24 sty 2012, o 13:01

myta2 napisał(a):Tu się nie zgadzam Ułanie z Pacanowa używam na co dzień daw magowskiego oficerskiego wz 25 i jestem bardzo zadowolony, nie odniosę się do 36 ponieważ nie mam od nich, z kolei rozmawiałem całkiem niedawno w stajni z znajomymi o siodłach sportowych z siodlarza i daw magu te drugie chwalili od siodlarza nie specjalnie....


Problem w tym, ze Daw-Mag specjalizuje się w sportówkach a siodła "zołnierskie" robi dodatkowo:( Poza tym sportówki i siodła wojskowe to zupełnie odmienne konstrukcje i nie bardzo jest co porównywac:)

"Siodlarz" to manufaktura - kiedy robilismy nasze "wz.25" DAW-Mag nawet nie udawał, że zrobi to, o co prosimy. Pod tym względem "Sodlarz" jest bardzie przyjazdny:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron