Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Licytacje z Allegro

Moderator: Staszek

Postprzez myta2 » 5 lut 2009, o 19:56

tylko ta cena... jakieś szaleństwo
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Piotrek » 6 lut 2009, o 01:14

Z ceną "Kup teraz" ktoś oszalał. Ale wiecie Panowie, co to oznacza? Że ktoś jednak robi pneumatyki VIS'a :) Pytanie, czy to jakaś ręczna robota od podstaw, czy przeróbka Colta 1911?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 6 lut 2009, o 09:08

podejrzewam, ze ktos robi to od podstaw, w sensie...obudowy, a mechanizm zaadaptował własnie z Colta. Co nie zmienia faktu, ze jesli cena będzie sensowna, rynek zbytu ma zapewniony. Ja taka wiatrówke sprawiłbym sobie na pewno:D
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Miro » 6 lut 2009, o 21:55

To sprzęt oryginalny ! Firma posiada zezwolenie na przeróbkę broni II wojennej na egzemplarze nie wymagające zezwolenia na broń typu wiatrówka lub broń hukową. Niestety cena jest powalająca. Rewelacyjna na nasze potrzeby mogła by być broń hukowa lecz Niemcy robią kal. 9mm a to w Polsce już wymaga zezwolenia . Jakby nie kombinować to pozostaje odlew Brrrr :([/fade][/code]
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez myta2 » 6 lut 2009, o 23:28

Miro napisał(a):To sprzęt oryginalny ! Firma posiada zezwolenie na przeróbkę broni II wojennej na egzemplarze nie wymagające zezwolenia na broń typu wiatrówka lub broń hukową. Niestety cena jest powalająca. Rewelacyjna na nasze potrzeby mogła by być broń hukowa lecz Niemcy robią kal. 9mm a to w Polsce już wymaga zezwolenia . Jakby nie kombinować to pozostaje odlew Brrrr :([/fade][/code]


Niemcy robią 8mm (standardowa broń gazowa gdzie można zapakować amunicję hukową ) gdzieś już wpisywałemlinka do takiej broni z niemieckich gescheftów.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Bercik » 28 lut 2009, o 18:13

Na forum http://www.7dak.fora.pl/ natrafiłem na dyskusje Na temat szelek a zwłaszcza na temat prototypowych http://allegro.pl/item567624173_szelki_iirp.html szelek. Ktoś coś wie na ten temat. Osobiście wygląda mi to na pic na wode , te szelki przypominają mi te które używałem jeszcz pół roku temu w wojsku, podobny materiał podobne elementy. Obecne szeki nie są wygodne (delikatnie mówiąc) , i pewnie wolałbym skórzane.
Ostatnio edytowano 28 lut 2009, o 22:31 przez Bercik, łącznie edytowano 1 raz
Bercik
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 01:49
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postprzez Lookas » 28 lut 2009, o 19:09

żeby się nie kopiowac, zapraszam na nasze foum. zamieściłem tam linki do dyskusji o owych parcianych szelkach:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez ref-ren » 1 mar 2009, o 01:04

Bercik napisał(a):Na forum http://www.7dak.fora.pl/ natrafiłem na dyskusje Na temat szelek a zwłaszcza na temat prototypowych http://allegro.pl/item567624173_szelki_iirp.html szelek. Ktoś coś wie na ten temat. Osobiście wygląda mi to na pic na wode , te szelki przypominają mi te które używałem jeszcz pół roku temu w wojsku, podobny materiał podobne elementy. Obecne szeki nie są wygodne (delikatnie mówiąc) , i pewnie wolałbym skórzane.



Dylemat... prawie hamletowski...

"Mieć szelki albo ich nie mieć... różnica to niby niewielka...
Lecz po to ma człowiek kręgosłup... by dupy nie nosić na szelkach..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 10 maja 2009, o 13:26

Coś dla Kolegów z Krakowa :)

proporczyki płaszczowe - oryginał
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez wacektel » 11 maja 2009, o 08:35

Widziałem je już wcześniej i niestety powątpiewam troszkę w ich oryginalność choć bardzo ładne i ciekawe
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Piotrek » 11 maja 2009, o 12:57

Cena też ciekawa :) No i zastanawiające jest to, że proporczyki są metalowe, a zwykle były sukienne...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez wacektel » 11 maja 2009, o 17:49

To akuratnie nie jest dziwne bywało tak że oficerowie zakładali je tylko na święta a do pracy nosili bez by ich nie niszczyć niepotrzebnie to samo się tyczy Inicjałów, Mitry czy cyfr
wacektel
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 81
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 19:56
Lokalizacja: Kraków

rzad oficerski

Postprzez Bartek » 20 lip 2009, o 10:37

informacyjnie:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=692665920

pozdrawiam

[ Dodano: Sro Sie 26, 2009 1:16 pm ]
informacyjnie, ponownie:

http://www.allegro.pl/item723478950_kul ... cersk.html

B.
Bartek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 13:18

Postprzez elmijakke » 13 wrz 2009, o 22:41

Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Piotrek » 14 wrz 2009, o 17:25

Z tego co widzę, to wiedza w nim zawarta jest w podobnym zakresie, jak w Vade-mecum oficera rezerwy artylerii z 1934 r. Ale przydać się na pewno przyda. Dzięki za namiar Krzychu :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron