Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

sygnaly

Moderator: Staszek

sygnaly

Postprzez Marimys » 1 kwi 2007, o 18:47

witam Szanowne Koleżeństwo
możliwe, że jest to temat powszechnie znany, ale dla mnie jest dość interesujący. dla mnie jedynym rozpoznawalnym sygnalem jest "Hejnal" z wieży mariackiej, a ongiś każdy Ulan na daną "melodię" wiedzial czy kulbaczyć, galopować, czy też zadać koniom obroku.
Czy wspólczesna kawaleria (ochotnicza) również posluguje się owymi "sygnalami"?
udalo mi sie zdobyć sygnaly i zawolania kawkleryjskie, i przyznać muszę - kawalerzysta muzykalnym musial być :smile:
jak się okazuje każdy pulk mial również swój marsz i bardzo żaluję, że nie mogę tu Koleżeństwu zamieścić Marsza 8 PU.
pozdrawiam Czerwony
Marimys
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 16:05

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 kwi 2007, o 20:26

Dzięki serdeczne za dobre chęci! Jest nam naprawdę bardzo miło! Marsz 8 PU został zamieszczony przed tegorocznym Świętem Pułkowym na naszej stronie www.ulani.pl
Po lewej stronie są klawisze tematyczne i trzeba nacisnąć klawisz "Marsz 8 PU".
Pozdrawiam! I zmień Chłopie Kochany tą ksywkę Czerwony, bo nam PIS zdekomunizuje Forum!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Ułan/1 sdh » 2 kwi 2007, o 10:58

Może niech PIS zapiewa hymn
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 kwi 2007, o 12:40

A tak na pważnie! Mikołaj Rey wydał kiedyś książeczkę "Kawaleria harcerska" i tam są nuty sygnałów kawaleryjskich!
Jak znajdę książeczkę to zeskanuję i umieszczę na Forum alb na stronie www.ulani.pl
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Ułan/1 sdh » 5 kwi 2007, o 13:02

A czy możliwe by było umieszczenie owych nagrań na stronie tylko słów?
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 kwi 2007, o 18:50

Jeżeli będą słowa to oczywiście! Mam koncepcję nagrania owych sygnałów jako mp3 np. pobudka, karmienie koni, do szarży, itd. Ale to wymaga wolnej chwili u mojego znajomego muzyka!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Ułan/1 sdh » 5 kwi 2007, o 21:23

Życze powodzenia i czekamy z niecierpliwościa na efekt
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 13 kwi 2007, o 15:30

Mam już nuty 10 sygnałow! Na poniedziałek powinienem mieć nagrane w wersji trąbki! JAk coś to zaraz dam znać! Gdyby ktoś miał nuty wszystkich sygnałów to proszę o kontakt!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 10 maja 2007, o 23:39

Ułan z Pacanowa napisał(a):Jeżeli będą słowa to oczywiście! Mam koncepcję nagrania owych sygnałów jako mp3 np. pobudka, karmienie koni, do szarży, itd. Ale to wymaga wolnej chwili u mojego znajomego muzyka!

Jest płyta z niektórymi sygnałami nazywa się bodajże "Marsze sygnały i zawołania Kawalerii II RP". Chętnym mogę podesłać mp3. Dostępne sygnały:
24. Obroki
25. Czyszczenie koni
26. Siodłać (Zaprzęgać)
27. Rozsiodłać (Wyprzęgać)
28. Na koń/ Z koni
29. Stęp
30. Kłus
31. Galop
32. Cwał (Marsz-Marsz)
33. Koniowody
34. Do mnie
35. Rozwinięty
36. Szarża falami na piechote/ do walki pieszej
37. Rozsypka
38. Kolumna Szwadronów/ Linia Dywizjonów
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 maja 2007, o 07:08

Witam! Czy ktoś może zna serwer gdzie można zamieszczać mp3 do pobrania lub odtwortzenia? Zamieściłbym sygnały kawalerii na trąbce!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Tigo » 22 maja 2007, o 07:15

Hej!
Myślę, że "www.wrzuta.pl" jest tym, czego potrzebujesz :D
Ewentualnie "www.megaupload.com", lecz ta strona jest w znacznej mierze po angielsku.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 22 maja 2007, o 21:02

Dzięki serdeczne! Przy pierwszej wolnej chwili zaraz postaram się spróbować!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30


Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron