Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Radio

Moderator: Staszek

Radio

Postprzez Tigo » 16 mar 2007, o 17:56

Witam!
Niestety, pomimo usilnych starań nie jestem w stanie uruchomić radia w tym tygodniu. Obawiam się że bez Waszej pomocy będzie to trudne, lub zgoła niemożliwe. Przedstawię sprawę od strony technicznej:
Aby nadawać audycje potrzeba serwera, który to będzie przekazywał sygnał z mojego komputera do każdego z nim połączonego. Posiadam narzędzia i umiejętności pozwalające na utworzenie własnego serwera, lecz pojawił się pewien problem. Jest nim pewna właściwość Neostrady, z której korzystam, a mianowicie zmienny adres IP (adres każdego komputera podłączonego do sieci). Właściwość ta wyklucza możliwość postawienia własnego serwera.
Postanowiłem więc poszukać darmowego serwera w Internecie. Znalazłem takowy, lecz jest on tak bardzo oblegany, że wątpię by ktokolwiek się z nim połączył (przeprowadziłem liczne próby , które zakończyły się fiaskiem - na 70 prób uzyskano 1 połączenie). Istnieje też polski serwis radio.fm, który nie jest tak bardzo oblegany i posiada bardzo korzystne warunki. Jednak od dłuższego czasu owy serwis nie prowadzi rejestracji nowych użytkowników. Mimo to postanowiłem nawiązać kontakt z właścicielem stacji.fm i napisałem do niego obszerny e-mail, z prośbą o jak najrychlejszą odpowiedź. Takowej nie uzyskałem do dnia dzisiejszego.
Nie zrażony jednak licznymi niepowodzeniami postanowiłem poszukać płatnego serwera (nie zależało mi na jakości, jeno na niskiej cenie). I oto znalazłem serwis oferujący b. słaby (jakościowo) serwer za niewygórowaną cenę i możliwość płatności SMS-em (inna nie wchodzi u mnie w grę). Okazało się jednak, że firma sprzedająca owe serwery jest nieuczciwym bandytą. Wynikiem prób rejestracji jest strata znacznej gotówki i nic poza tym.
Dlatego też zwracam się z zapytaniem do użytkowników - czy ktokolwiek, posiadający stały adres IP (odpada neostrada, chello [chyba], i Internet podłączony na zasadzie "sąsiad ma Internet to się do niego podepnę") mógłby udostępnić swój komputer w piątki w godzinach 14.30 - 22.30 (lub innych)? Całe zadanie polega na włączeniu komputera, a następnie odpowiedniego programu, którego obsługa jest dziecinnie prosta. Nie ukrywam, że liczę na odpowiedź od AWEK.
Pozdrawiam, Tigo
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez AWEK » 16 mar 2007, o 23:56

Wywołana do odpowiedzi się zgłaszam. Mam internet w UPS i z tego co wiem to stały IP. Do czerwca podpisana umowa, potem jeśli przedłużę to nie wiem czy mi go nie zmienią, ale czy to teraz ważne? Jeśli mogę jakoś pomóc, to napisz do mnie e-mail co mam zrobić i na jakiej zasadzie. Pisz na awek1@poczta.onet.pl

[ Dodano: Sob Mar 17, 2007 2:38 pm ]
Już działa!
Zapraszamy na http://89.76.93.6:8000
Narazie testowo Kaczmarski.

[ Dodano: Pon Mar 19, 2007 11:58 am ]
Pomocy!
Mój repertuar ogranicza się do garstki utworów. Gdyby ktoś był tak miły i zamieścił w jakimś serwisie pieśni które chce abym nadawała.
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan/1 sdh » 20 mar 2007, o 17:59

Dziś a dokładnie teraz odpaliłem pierwszy raz,bardzo nastrojowo tak sobie posłuchać ,myśle że w dzisiejszych plastikowych czasach takie radio to coś wspaniałego
właśnie leci pojdziemy do boku na bagnety ahh....w jakich godzinach radio działa?
Mam troche Kaczmarskiego starych pieśni może Turnau?
Jesli radio sie rozkręci można by rozpocząć sporadyczne audycje ,myśle że problemy społeczne i misje jaka mają grupy rekonstrukcyjen min mogą być dobrym początkiem
ja osobiście dostrzegam niedosyt tego tematu w mediach
Pozdrawiam
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Tigo » 20 mar 2007, o 20:11

Witajcie!
Dzięki AWEK będę nadawał w każdy piątek od godziny 15.00 do 23.00. W niedalekiej przyszłości utworzę dział "Radio" na www.patriotyzm.cba.pl, gdzie będę zamieszczał ramówkę.
W piątek 23 marca br. nadawać będę wyjątkowo od godziny 17.00. O godzinie 18.00 popłyną 2 pierwsze części wykładu prof. dr. hab. Piotra Jaroszyńskiego pt. "O polski etos".
W najbliższej przyszłości zamieszczę listę utworów, które będą grały radiu.
Myślałem już o audycjach "specjalnych" poruszających bierzące tematy. Myślałem też o cyklu słuchowisk, podczas których będą odczytywane wiersze i inne utwory.
Drogi Ułanie z Pacanowa! "Pod Komarowem" jest kapitalnym utworem i na pewno będzie brzmiał w eterze naszego radia.
Tigo.
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan/1 sdh » 20 mar 2007, o 22:08

Możliwe będzie audycja na temat np.Harcerstwa w Polsce jego misji powiedzmy błędach itp
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez AWEK » 21 mar 2007, o 00:28

Właśnie pracuję nad stroną techniczną funkcjonowania radia. Postaram się wprowadzić takie udogodnienia, że każdy bez problemu będzie mógł się połączyć. Dodatkowo jeśli wszystko się uda to nie będziemy ograniczeni przez to czy mam włączony komputer czy nie. Na chwilę obecną trzeba sprawdzać mój stastus gadu gadu czy coś nadajemy. Mój nr gadu gadu to 2829324.

[ Dodano: Sro Mar 21, 2007 4:10 pm ]
Bardzo przepraszam, ale zmienił się adres radia, gdyż moje IP uległo zmianie. Byćmoże to nie ostatnia zmiana adresu. Radio nadal jest w powijakach i przez dłuższy czas będzie ulegało leprzym lub gorszym zmianom.

O wszystkim będę informowac na bierząco.

Nowy adres to: http://192.168.2.100:8000
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Tigo » 22 mar 2007, o 23:06

Witajcie!
Jutro wyjątkowo przekładam audycję "O polski etos" na godzinę 17.30. Przypominam, że nadajemy od 17.00

Zamieszczam listę utworów:
- Bożena Lewtak-Baczyńska
Bośmy żołnierze jako psy
Boże coś Polskę
Miałeś bracie
Chłopcy silni jak stal
Dnia pierwszego września
Hej, chłopcy, bagnet na broń
Śpiew Legionów Góralskich - Hej, idem...
Hej, tam pod lasem
Pieśń legionowa o Baczyńskim
Śpiew Legionów Góralskich - Hej, Madyar pije...
Jeszcze jeden mazur dzisiaj
Marsz Mokotowa
Śpiew ochotników z 1801 r.
Oddział partyzancki
O, mój rozmarynie...
Czerwony pas
My, Pierwsza Brygada
Pieśń konfederatów barskich
Piosenka Stalagu VI Oberlangen
Pożegnanie Ojczyzny
Rota
Rota o Warszawie
Siekiera, motyka. Na roboty nie pójdę.
Sokoły
Szara piechota
Teraz jest wojna
Walecznych tysiąc Legionów Pułku 4
Walecznych tysiąc Pułku 3
Warszawianka
Warszawianka Legionów Śląskich
Partyzantów idzie wiara
Więc pijmy wino, szwoleżerowie
Kołysanka wołyńska
- Loch Camelot
Warszawianka
Sygnał
Marsz, marsz Polonia
Marsz strzelców
My, Pierwsza Brygada
Kadrówka
O, mój rozmarynie...
Przybyli ułani
Jak to na wojence ładnie
Białe róże
Hej, hej, ułani
Wojenko, wojenko
Warczą karabiny
Piechota
Na Wawel
Pieśń powstańców 1863
Dalej, bracia, do bułata
Krakowiak Kościuszki
Pobudka krakusów
Jeszcze jeden mazur dzisiaj
- Marsze Legionów Polskich i inne pieśni patriotyczne
Bomby, granaty
Jedzie, jedzie na Kasztance
Wiązanka legionowa cz.I
Sapery
Pierwsza kadrowa
Leguny w niebie
O mój rozmarynie
Pierwsza brygada
Świstak
Trzy panienki
Prosiłem ją przy jabłoni
Siekiera, motyka
Wiązanka legionowa
Wiązanka legionowa cz.II (układ Sikorskiego)
Pierwsza brygada
Żołnierska brać
- Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego
Hymn polski
Marsz, marsz polonia
Marsz generalski
Warszawianka
Marsz pierwszej brygady
Pod sztandarem pokoju
Strzelcy maszerują
Bohater
Na falach eteru
Marsz nr 7
P.O.S
Szara piechota
Wesoła marynarska wiara
Serce w plecaku
Marsz Kozietulskiego
Marsz – krakowiak nr 2
Podniebne orły
Marszowe melodie polskie
Marsz wiwat
Sława żołnierza polskiego
Marsz eskadra
Marsz floty polskiej
Polskim kombatantom
Vivat Polonia
ORP Błyskawica
Pancerniak
Marsz lotników
- Orkiestra Reprezentacyjna Polskiego Radia
Bywaj dziewcze zdrowe
Mazur wojenny
Warszawianka
Tysiąc walecznych
Do broni ludy
Jeszcze jeden mazur dzisiaj
Marsz żuawów
W krwawym polu
Hej strzelcy wraz
Jak to na wojence ładnie
Wojenko, wojenko
Przybyli ułani
O mój rozmarynie
Hej, hej ułani
Piechota
A czyjeż to imię
Serce w plecaku
Rozszumiały się wierzby płaczące
Marsz pierwszego korpusu
Oka
Fizylierzy
Czerwone maki na Monte Cassino
- Chopin i Szpilman
Polonez As-dur
Walc e-mol
Nocturne In C-Sharp Minor (1830)
Nocturne In E Minor, Op. 72, No. 1
Nocturne In C Minor, Op. 48, No. 1
Ballade No. 2 In F Major, Op. 38
Ballade No. 1 In G Minor, Op. 23
Waltz No. 3 In A Minor, Op. 34, No. 2
Prilude In E Minor, Op. 28, No. 4
Grande Polonaise For Piano And Orchestra , Op. 22 a
Grande Polonaise For Piano And Orchestra , Op. 22 b
Moving To The Ghetto Oct. 31, 1940 (z filmu Pianista)
Mazurka In A minor, Op. 17, No. 4
Nocturne op 9 no 3 en si majeur
Nocturne op 15 no 1 en fa majeur
Nocturne op 15 no 2 en fa diese majeur
Nocturne op 15 no 3 en sol mineur
Nocturne op 27 no 1 en ut diese mineur
Nocturne op 32 no 1 en si majeur
Nocturne op 32 no 2 en la bemol majeur
Nocturne op 37 no 1 en sol mineur
Nocturne op 37 no 2 en sol majeur
- Inni
Bogurodzica
Pierwsza brygada
Jeszcze Polska nie zginęła
Szara piechota
Więc pijmy wino, szwoleżerowie
Wojenko, wojenko
Marsz 8 pułku ułanów
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez AWEK » 22 mar 2007, o 23:30

Aby nie było kłopotów z połączeniem się (co miało miejsce przy nowym IP), na czas nadawania audycji przez TIGO, kożystamy ze starego adresu, czyli: http://89.76.93.6:8000

Usilnie pracuję nad poprawieniem funkcjonalności radia, ale nie odrazu Rzym zbudowano, więc proszę o wyrozumiałość.


Kolejne poprawki i propozycje

Jest propozycja wykupienia płatnego serwera. W efekcie nie będzie kłopotów z połączeniem z radiem i dużo lepsza jakość dźwięku. Niestety nie zniknie problem tego, aby ktoś nadawał, czyli jesteśmy ograniczeni czasowo.
Koszt takiego rozwiązania to 7 zł za miesiąc.

Jeśli natomiast chcemy aby muzyka była nadawana niezależnie od pory dnia i nocy, to wtedy trzeba wykupić autopilota. Taka przyjemność to 25 zł za miesiąc.
Razem to 32 zł miesięcznie. Rocznie to 384 zł, co podzielimy przez liczbę osób które zadeklarują się nas wspierać. Jeśli będzie to 6 osób to wtedy:
a) raz do roku będę "zbierać" po 64 zł
b) co miesiąc będę prosiła o wpłatę po 10,70 zł
c) co miesiąc będę od kolejnej osoby pobierała 64 zł

Na razie, wykupuję sam serwer za 7zł

Pytanie jest następujące. Jak się na to zapatrujecie?
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 mar 2007, o 11:44

No więc deklaruję skromny udział w ramach możliwości finansowych wiejskiego nauczyciela! A w razie czegoś na naszej stronie www.ulani.pl można zamieścić link do radia!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 23 mar 2007, o 18:59

Za Dowódcą sznurem i ja deklaruję swój udział - AWEK - możesz liczyć i na ułana z Sącza
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan/1 sdh » 23 mar 2007, o 19:01

Chyba zle doczytalem jaki jest miesieczny wydatek jednej osoby w zaleznosci od ilosci?
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez AWEK » 23 mar 2007, o 20:54

Wyliczyłam przykładowy koszt dla 6-ściu osób. Ale im więcej będzie płacić tym mniejsze koszta jednostkowe.

Pytanie brzmi czy chcemy sam serwer za 7 zł miesięcznie, czy już pakiet (=nadawanie 24h/dobę) za 32 zł miesięcznie. Jest to koszt całościowy, dzielony potem wedle uznania na ilość osób które się zadeklarują.

(przepraszam za nieskładność zdań i ewentualne błędy, ale właśnie jestem po kolokwium z parazytologii i ledow żyję ;) )
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 mar 2007, o 21:53

Przedstawiłem problem Radia włascicielowi naszej strony i Forum! Wstępnie stwierdził ze zasponsorowanie przez niego miejsca na jego serwerze jest realne po omówieniu szczegółów! Skierowałem jego pytania do Tigo jako Ojca tej Idei!!! Bądźmy dobrej myśłi, że problemy serwera i finansowe rozwiążą się same wkrótce!
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Tigo » 29 mar 2007, o 15:46

Hej!
Właśnie zdobyłem kapitalną płytę Stanisława Grzesiuka - Szemrane piosenki. Na pewno puszczę ją kiedyś w eter, ale myślałem o dodaniu piosenek do listy. Co o tym sądzicie?
Dla niezorientowanych kilka słów o Grzesiuku - był to 'cwaniaczek' z Czerniakowa, wychowany przez warszawską ulicę. Życie dało mu ciężką szkołę, ale wyniósł z niej wiele pożytecznych lekcji, które wykożystał w życiu i niejednokrotnie uratowały mu one życie. A to dlatego że wojnę spędził w obozach w Dachau, Mautchausen i Gusen. Swoje losy opisał w książkach 'Boso ale w ostrogach' (życie przedwojenne), 'Pięć lat kacetu' (pobyt w obozach) i 'Na marginesie życia' (lata powojenne). Grał na mandolinie i śpiewał przedwojenne warszawskie brukowe piosenki - wywrotne i zabawne. Dzięki swojej grze zarabiał tytoń w Gusen, który był tam cenną walutą. Zmarł na gruźlicę (lub zapalenie płuc), którą wynióśł z hitlerowskich oflagów.
Postać wybitnie ciekawa, a piosenki wręcz genialne.
Pozdrawiam, Tigo
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 29 mar 2007, o 21:23

Znam Grzesiuka! Oczywiście! Będąc w liceum sam śpiewałem kilka jego piosenek! Ale nie bardzo wiem jak on będzie brzmiał np piosenka "Apaszem Staszek był..." przy " O mój rzomarynie" Może do innej audycji! Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron