Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wychowanie patriotyczne obecnie

Moderator: Staszek

Postprzez ref-ren » 28 lis 2007, o 22:35

Ułan z Sącza napisał(a):Drogi Mój Ref-Renie.....
czasami sprawiasz wrażenie.
że jest Ci wszystko jedno...
ale zawsze trafiasz w sedno....



Staram sie Zdzichu... dzięki..

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 28 lis 2007, o 22:46

Co ja zrobię ze mam taką umiejetność pobudzania narodu do dyskusji! O to mi własnie chodziło Lookas! Przecież gdyby przed wojna były nici syntetyczne, toby nimi ogłowia i siodła szyli na pewno, bo lepsze i mocniejsze! Moze niedługo wymyślą taki klajster do skóry że nawet siodła nie trzeba będzie zszywać tylko klejić! Już tutaj cytowałem wiersz Asnyka "Daremne żale" ! Nie będę się powtarzał! Ale Lookas - sorry - nie zrozumiesz tej tęsknoty do Kawalerii, którą odziedziczyłem ja i moje pokolenie od prawdziwych ułanów II RP! Oni tęsknili do tego co stracili! I co nie wróci mimo różnych prób rekonstrukcji! A zresztą.... Ale to właśnie dzięki internetowi poznałem Zdzicha, Staszka, Ciebie i Jolę, Pułkownika, Tigo, AWEK i wielu innych wspaniałych ludzi! I za to to jestem wdzięczny temu czarciemu wynalazkowi! I za to że rozmawiam na gg z koleżnaką z LO w Algierii itd. itd. i że mam konto na "nasza klasa" - i że mogę prowadzić to Forum!!! Lookas! Życie przed Wami, ale ja tesknię bardzo do tych żywych spotkań z żółnierzami z Westerplatte, spod Monte Cassino, z partyzantami Ponurego, Barabasza, Szarego, od Jędrusióow, z żołnierzami spod Lenino... tego Wy już nie zarozumiecie. Sorry!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 6 gru 2007, o 09:03

Mam Koledzy prośbę.
Wiele juz razy widziałem jak to rzecznik Pana Prezydenta RP wypowiada sie medialnie na tle banneru (chyba za modą partii politycznych) złożonego z powtórzenia na niebieskim tle wiele razy najświętszego dla nas znaku - naszego godła. Na litość Boga - to że obecny Wicepremier siedzi sobie czasami na tle powtórzonej po wielokroć koniczynki - nie będzie, to że obecny Premier wypowiadał sie na tle zwielokrotnionego logo Platformy (usmiechnieta RP) - niech będzie. Ale nie wolno wg mnie robić tego z naszym narodowym symbolem!!!!!!!! Na jego tle (pojedyńczym) i barw narodowych to Pan Prezydent Najjaśniejszej ma prawo występować ale nie Pan Kamiński. Dla niego może być foto Pałacu w tle i będzie OKI i w sam raz.
Moja prośba przede wszystkim do Kolegów z Warszawy i stołecznego środowiska - do Pieczarki sie zwracam - zróbcie coś w tej sprawie. Lobbujcie na rzecz poszanowania narodowych symboli.
Niech tłem dla wypowiedzi złotoustych będą ich słowa ale nie róbmy z naszego godła benneru reklamowego.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez ref-ren » 6 gru 2007, o 12:22

Ułan z Sącza napisał(a):Mam Koledzy prośbę.
Wiele juz razy widziałem jak to rzecznik Pana Prezydenta RP wypowiada sie medialnie na tle banneru (chyba za modą partii politycznych) złożonego z powtórzenia na niebieskim tle wiele razy najświętszego dla nas znaku - naszego godła. Na litość Boga - to że obecny Wicepremier siedzi sobie czasami na tle powtórzonej po wielokroć koniczynki - nie będzie, to że obecny Premier wypowiadał sie na tle zwielokrotnionego logo Platformy (usmiechnieta RP) - niech będzie. Ale nie wolno wg mnie robić tego z naszym narodowym symbolem!!!!!!!! Na jego tle (pojedyńczym) i barw narodowych to Pan Prezydent Najjaśniejszej ma prawo występować ale nie Pan Kamiński. Dla niego może być foto Pałacu w tle i będzie OKI i w sam raz.
Moja prośba przede wszystkim do Kolegów z Warszawy i stołecznego środowiska - do Pieczarki sie zwracam - zróbcie coś w tej sprawie. Lobbujcie na rzecz poszanowania narodowych symboli.
Niech tłem dla wypowiedzi złotoustych będą ich słowa ale nie róbmy z naszego godła benneru reklamowego.



Zdzichu...
Z całym szacunkiem dla Twojej osoby ale uważam, że przesadzasz myląc logo poszczególnych parti z narodowymi symbolami. Swoje logo ma SLD, swoje logo (koniczynkę właśnie) ma PSL, biało-czerwone krawaty nosi Samoobrona a logo PiS (od lat) to stylizowana głowa orła i trzy litery PiS. Dlaczego właśnie teraz, po latach istnienia tego logo zaczęło Tobie to przeszkadzać? Moim zdaniem każdy działacz partyjny, występując publicznie ma prawo przemawiać na tle logo swojej partii. A logo PiS jest takie jakie jest i jakie było. Moim zdaniem nie ma co rozdzierać szat z tego powodu. Pozdrawiam Cię serdecznie ... /ref-ren/
-Dodam jeszcze że głowa orła (nawet bardziej naturalistyczna) widnieje nawet na etykiecie jednego z mocniejszych piw a dwa orły (białe) delektują się tym piwem w telewizyjnej reklamie... Co Ty na to Ułanie z Sącza?
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lookas » 6 gru 2007, o 13:06

Ułan z Sącza pisze o tle zrobiony z replikowanego godła Polski nie o etykiecie partii politycznej. Wg mnie to zasadniczo dwie rózne sprawy. I tu Go popieram. Nie nalezy w ten sposób umniejszac wartości symboli narodowych. Stylizacja to stylizacja, a bezposrednie wykorzystanie godła do celów nazwijmy to marketingowych, juz nie uchodzi.

Co do reklam.....mechanizm przekazu jest taki, by "wiało świerzością" i przykuwało uwagę. A że czasem graniczy to z absurdem i dobrym smakiem.....:( Niestety - marketing.

i na koniec uwaga: Ref-renie....wciąż podkreslasz patriotyzm i szacunek dla wartości IIRP a tu....bagatelizujesz sprawę godła?? Jakieś nieporozumienie...??

Serdecznie pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lucas » 6 gru 2007, o 13:47

Drogi ref-renie - totalnie mnie nie zrozumiałeś, odmiennie Lookas. Chodzi mi tylko i wyłącznie o godło Rzeczpospolitej a nie o symbole i loga partii politycznych.
Poniżej przedstawiam sytuacje która mnie drażni i przynajmniej irytuje:

Obrazek

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 gru 2007, o 18:51

A mnie jeszcze do tego drażni ten gość w oklularach! Czy ktoś jeszcze pamięta że parę lat wywołał niezły zamęt ofiarowując gen. Pinochetowi ryngraf z Matką Boską za zwalczanie komunizmu?!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 6 gru 2007, o 21:04

Lookas napisał(a):Ułan z Sącza pisze o tle zrobiony z replikowanego godła Polski nie o etykiecie partii politycznej. Wg mnie to zasadniczo dwie rózne sprawy. I tu Go popieram. Nie nalezy w ten sposób umniejszac wartości symboli narodowych. Stylizacja to stylizacja, a bezposrednie wykorzystanie godła do celów nazwijmy to marketingowych, juz nie uchodzi.

Co do reklam.....mechanizm przekazu jest taki, by "wiało świerzością" i przykuwało uwagę. A że czasem graniczy to z absurdem i dobrym smakiem.....:( Niestety - marketing.

i na koniec uwaga: Ref-renie....wciąż podkreslasz patriotyzm i szacunek dla wartości IIRP a tu....bagatelizujesz sprawę godła?? Jakieś nieporozumienie...??

Serdecznie pozdrawiam



Lookas...
A z czego wywnioskowałeś że ja bagatelizuję godło Polski?
Możesz mi to bliżej wytłumaczyć?

/ref-ren/

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 8:18 pm ]
Ułan z Sącza napisał(a):Drogi ref-renie - totalnie mnie nie zrozumiałeś, odmiennie Lookas. Chodzi mi tylko i wyłącznie o godło Rzeczpospolitej a nie o symbole i loga partii politycznych.
Poniżej przedstawiam sytuacje która mnie drażni i przynajmniej irytuje:

Obrazek

Pozdrawiam!



Zdzichu...

Nie znam się na protokóle dyplomatycznym ale (jak juz napisałem) nie rozdzierałbym szat widząc ministra kancelarii Prezydenta RP, występującego w imieniu Prezydenta RP na tle godła RP. Natomiast szlag mnie trafił jak w dniu 13 grudnia roku wiadomego, rano zobaczyłem w TV Jaruzelskiego na tle godła Polski ogłaszającego wojnę z polskim narodem. Pamiętam, że wówczas nasz poczciwy biały orzeł, stanowiacy tło dla poczynań Jaruzelskiego "wywinął orła" przekrzywiając się za jego plecami. Niestety nie mogę, z przyczyn technicznych przytoczyć Ci obrazka z tamtych lat. Ale myślę że doskonale to pamiętasz... Pozdrawiam... /ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elmijakke » 6 gru 2007, o 22:07

ale to inny orzeł wtedy był.... :grin:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez ref-ren » 6 gru 2007, o 23:20

elmijakke napisał(a):ale to inny orzeł wtedy był.... :grin:



Masz racje emiljakke, nieco inny... bo odarty przez Jaruzelskiego i jego mocodawców z korony ale mimo wszystko nasz... polski...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez myta2 » 6 gru 2007, o 23:29

AMEN

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 10:33 pm ]
SŁUCHAM I SŁUCHA TEJ DYSPUTY....... a raczej czytam i czytam, Panowie cóż nalezy się przyzwyczaić że w tym kraju nema polityków którzy by ojczyznę szanowali (przynajmniej jest ich niewielu), a dla popularności swojej sprzedadzą siebie i pół kraju, a my szaracy będziemy na rodzinnych imprezach po kilku głębszych kłócić się którzy są dobrzy a którzy bee.... a im tylko o to chodzi bo wtedy mogą spokojnie swoje machloje kombinować i w hotelu sejmowym razem wódke pić.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 gru 2007, o 23:40

Lecz przyjdą czasy, że te kutasy
Na baczność będą przed nami stać..."

Tak śpiewali wtedy i nam tylko pozostaje tez tak zaspiewać... I tak będą sobie śpiewać następne pokolenia ... Póki - róbmu swoje!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 7 gru 2007, o 11:54

Ułan z Pacanowa napisał(a):Lecz przyjdą czasy, że te kutasy
Na baczność będą przed nami stać..."

Tak śpiewali wtedy i nam tylko pozostaje tez tak zaspiewać... I tak będą sobie śpiewać następne pokolenia ... Póki - róbmu swoje!



Jarku... (przyjdą czasy?)

"My się tego już nie doczekamy... ale może nasze dzieci"... jak powiedział pewien ksiądz zapytany o zniesienie celibatu ...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 gru 2007, o 20:26

To powiedz to naszemu kapelanowi podczas Szwadronowej Wigilii. A propos - tym razem chyba będziesz?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,