Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wychowanie patriotyczne obecnie

Moderator: Staszek

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 lis 2007, o 08:56

Tigo! Młody Przyjacielu! A czy Ty wiesz o ilu Kombatantach wrześniwej kampanii po prostu nie chce się pamietać? Po prostu trzeba sie nimi zająć - i to jest problem! Czas robi swoje! Jeżeli nie będzie jednej centralnej w skali kraju polityki, jeżeli przynajmniej raz w roku nie pojawi się jakis film o naszej chlubnej patriotycznej przeszłości, to powoli zatracimy naszą spuściznę! A 3 maja, 5 sierpnia i 11 listopada będą się wszystkim w Krakowie kojarzyć jako te dni w których jeżdą ułani z Niepołomic! Czas pokaże!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 7 lis 2007, o 09:25

Witam Szanownych Kolegów! Bardzo sie cieszę z dyskusji o patriotyźmie. Śledzę ją pilnie - z jednymi wypowiedziami sie zgadzam z innymi nie. Powiem tylko, że wg mnie jest tyle odmian patriotyzmu ile jest osób go czujących. Najważniejsze, że tak jak szacunku do matki trzeba dziecka uczyć i go w tym kierunku WYCHOWYWAĆ tak i szacunku i miłości do Ojczyzny trzeba uczyć i w tym duchu wychowywać. Zadajcie sobie Koledzy kto Was tego uczył? Mnie uczyła matka i ojciec, Kościół, szkoła, urzędnicy państwowi, media - a dzisiaj? Kto z tego grona staje na wysokości zadania. Kto ma potrzebny do tego autorytet? Niestety - moim zdaniem powstała wielka wyrwa czasowa w ciągłości tego procesu jakim jest przekazywanie miłości do Ojczyzny. Najgorszą sprawą było (wierzę, że częściowo niechcące) obśmiewanie i lżenie naszej Ojczyzny po 89 roku. To wchodzi w krew młodego pokolenia i tragedia gotowa. Czy dziecko mające "źle prowadzącą sie matkę" ma ją skreślić, wymazać z pamięci - nie, ma obowiazek być dla niej i ją kochać, ma jej służyć, ma ją wspierać i jej pomóc. Nie ma prawa jej deptać. Naśmiewanie się i kompromitowanie najwyższych autorytetów (nie chodzi mi o konkretne nazwiska ale o urząd - my wybieramy sobie sami konkretne osoby) w Rzeczpospolitej, a to Prezydenta, Parlamentu, Rządu, "majstrowanie" w procesie wychowawczym realizowanym w szkole, bezkrytyczne szerzenie trendu "new age" doprowadziło do tego, że już niczego i nikogo się w Polsce nie szanuje. Musimy podjąć stricte pozytywistyczną pracę i tyle. To nasz obowiązek - każdego kto Polske kocha. Ja tak czuję. Kiedyś mnie zapytano czy nie wstydzę się poradować przy szabli po Krakowie czy Sączu - "staryś a bawisz się w ułana". Odpowiedziałem krótko - życzę Ci dostąpienia takiego zaszczytu chłopie.
Dlatego właśnie Jarku wespół ubierzemy w najbliższą niedzielę mundury w barwach 8 Pułku Ułanów i przejedziemy przez Kraków - część powie "o znowu ułani jadą ale wierzę głęboko, że duza grupa zada sobie i innym pytanie "DLACZEGO ONI JADĄ?" i mam nadzieję, że znajdą sie zacni Obywatele, którzy im odpowiedzą: "BO DZISIAJ NASZA OJCZYZNA MA ŚWIĘTY DZIĘŃ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI".Szanowni Koledzy róbmy swoje, uczmy patriotyzmu sobą, tym co robimy.
Wszak wszystko co robimy robimy Ku Chwale Ojczyzny i Ku Chwale Kawalerii!!!!!
Pozdrawiam Was serdecznie.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez myta2 » 7 lis 2007, o 10:58

Dla mnie osobiście mundur i koń to uzupełnienie równania, Zainteresowanie historią + miłość do tradycji i Polski/ (początkowe hobby) teraz pasja - konie = Kawaleria inny wynik nie może wyjść. co nie zmienia faktu że nie można tych żeczy rozdzielić i być "tylko" "patriotą" lub tylko koniarzem.
ale, u mnie jest tak.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Tigo » 7 lis 2007, o 18:23

Hej!
Z ciekawości przeprowadziłem ze znajomymi z klasy(szkoły) ankietę, badającą
podstawową wiedzę o swojej ojczyźnie. Większość odpowiedzi padła z ust
uczniów 3 klasy LO (pozostałe z innych klas licealnych). Oto pytania, wyniki
i krótki komentarz:
Ogółem w ankiecie udział wzięło osób: 17

1. Kim byli ułani?
Nie padła ani jedna odpowiedź typu: Byli to polscy kawalerzyści; polska
konnica etc. Odpowiedzi zbliżone do prawidłowej były uznawane.

Nie wiem: 13
Polska konnica: 4
"Poprawne" odpowiedzi brzmiały: "Żołnierze na koniach; "Ci" na koniach; te na
koniach z szablami"

2. Co się wydarzyło w listopadzie 1918 roku?
Chodziło oczywiście o odzyskanie niepodległości, ale padały również inne
poprawne:

Nie wiem: 9
Koniec I WŚ: 2
Odzyskanie niepodległości: 2
Wybuch powstania listopadowego: 3
Bitwa pod Grunwaldem: 1

3. Podaj dowódców walczących stron w bitwie pod Grunwaldem.
Oczekiwałem max. 3 odpowiedzi. Osoby nie podające ani jednej wpisane są do
rubryki "nie wiem":

Nie wiem: 8
Ulryk von Jungingen: 7
Władysław Jagiełło: 1
Mieszko I: 1
Józef Piłsudski: 2

4. Które państwa stoczyły bitwę pod Wiedniem?
Pytanie dość lakoniczne. Jeden z ankietowanych pomylił Wiedeń z Mohaczem -
wpisałem go do rubryki "nie wiem". Oczekiwałem podania głównych uczestników,
ale przez przypadek ankietowanym udawało się trafić w "przystawki". Można
było podać wiele odpowiedzi:

Nie wiem: 11
Polska: 3
Niemcy: 1
Francja: 1
Rosja: 2
Austria: 3

5. Kim był Wojciech Korfanty:

Nie wiem: 16
Dyktator(III) powstania śląskiego: 1

Te dane dają wiele do myślenia...

PS.
Ankietowani byli osobami poważnymi, podchodzącymi do sprawy w należyty sposób. Ci którzy próbowali dowcipkować zostali pominięci.
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez elmijakke » 7 lis 2007, o 20:22

Ułan z Sącza napisał(a):Najgorszą sprawą było (wierzę, że częściowo niechcące) obśmiewanie i lżenie naszej Ojczyzny po 89 roku. [/b]

no tak, przecież przed przed '89 było zdecydowanie lepiej....... :cool:
to uwielbienie Marszałka w co drugim numerze Trybuny Ludu, ta głośno przekazywana prawda o Wojnie 1920 roku, Katyniu i Powstaniu Warszawskim w każdym Dzienniku....
Bardzo przepraszam, ale nie popadajmy w paranoję w tym krytykowaniu Polski po 1989 roku :roll:
PS. Osobiście uważam, że patriotyzm to także poszanowanie polskiej mowy/słowa pisanego, a tego niestety nawet na tym forum niestety brakuje - Panowie dyslekcyjni, zawsze można napisać coś w Word'zie, sprawdzić ortografię w słowniku, a później przekleić do forum!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 lis 2007, o 22:20

Pewnie że można przez Worda! Ja sam piszę on line! Jedynie fragmenty książek skanuję przez OCR!
Słuchaj Kolego! Przeczytaj moje posty w tym temacie na stronach 4 - 5 - 6, to wtedy zrozumiesz o co Ułanowi z Sącza chodziło! Dalaszą dyskuję nad Twoją wypowiedzią uważam za zbędną!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 8 lis 2007, o 00:08

wracając do sprawy wiedzy młodego pokolenia, to z ankiety wynika że młodzi dzisiaj to w większości "banda półgłówków", którzy wylęgają się na potęgę tak jak w USA czy zachodniej Europie. bez obrazy dla ludzi poniżej 30 roku życia, jeżeli kogoś obraziłem to z góry przepraszam

oczywiście chodziło mi o pokolenie poniżej 20 roku życia. - to są wyłącznie moje odczucia po tym co przeczytałem.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 lis 2007, o 00:16

Może zbyt dostanie , ale niestety prawda! Od kilkunastu już lat obserwujemy chęć do minimalizowania wszelkiej wiedzy na każdy temat! A zaczynająć od CV któe kiedyś po prostu było "życiorysem". Gazety serwują króciutkie artykuły ale dużo zdjęć, obszernych lektur szkolnych wcale się nie czyta tylko szuka adaptacji filmowych itd. itd. Egzamin gimnazjalny pisemny to raptem 200 słów itd. Więc jak i od kogo wymagać większej wiedzy ponad to minimum które wymagają w szkole... I tak większości to do szczęścia nie potrzebne!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 26 lis 2007, o 01:14

po lekturze Expose Premiera - mamy patriotyzm internetowy - ilu to ciekawych rzeczy człek sie może dowiedzieć a swoja drogą to co teraz robię (czytam posty na Naszym Forum Kawaleryjskim) to jest internetowe pogłębianie patriotyzmu......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez janusz8pu » 27 lis 2007, o 12:50

myta2 napisał(a):wracając do sprawy wiedzy młodego pokolenia, to z ankiety wynika że młodzi dzisiaj to w większości "banda półgłówków", którzy wylęgają się na potęgę tak jak w USA czy zachodniej Europie. bez obrazy dla ludzi poniżej 30 roku życia, jeżeli kogoś obraziłem to z góry przepraszam

oczywiście chodziło mi o pokolenie poniżej 20 roku życia. - to są wyłącznie moje odczucia po tym co przeczytałem.



Oglądałem kilka dni temu program w którym występowało młodsze pokolenie ( studenci ) emigrantów z Polski. Byli bardzo oburzeni zresztą slusznie na swoich kanadyjskich rówieśników o tzw. ,, polskie obozy koncentracyjne'' lecz temat ten jest już znany. Wyobrażcie sobie że oni nie wiedzieli gdzie leży Polska ale jaja, stary kontynent, środek europy!! Nasza młodzież idzie w tym samym kierunku i kto wie co będzie za 10 lub 20 lat skoro już słyszałem w Polsce wypowiedż z ust studenta, że Amerykanie mają za co cenić Piłsudskiego bo przecież walczył o ich wolność. Zdaje mi się, że chowa nam się nie pokolenie J.P. II ale wykształconych matołów. Oczywiście nie można generalizować. Ale????
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 lis 2007, o 23:32

Póki my żyjemy…

Postanowiłem i ja napisać coś w tym temacie po wygłoszeniu przez Pana Premiera Donalda Tuska expose! Słuchałem go od początku, nie powiem, z uwagą i wewnętrznym przekonaniem, że Donald potrafi znacznie bardziej sugestywnie przemawiać do narodu niż jego poprzednik Jarosław Wielki, brat prezydenta. I mnieman, iż nie tylko ja poddałem się socjotechnicznym umiejętnościom szefa PO i sztuce przemawiania! Wszystko do momentu, kiedy premier Tusk rozpoczął rozprawiać o konieczności rozbudowy infrastruktury w naszym kraju – jak największej ilości nowych dróg i autostrad. I tutaj również przyklasnąłem premierowi, bo sam mam dość tego stanu dróg w mojej Ojczyźnie! Ale kiedy premier powiedział, że popieranie rozwoju infrastruktury w naszym kraju to właśnie forma współczesnego patriotyzmu, to już nieco ciśnienie mi skoczyło! Skoczyło mi jeszcze bardziej, kiedy premier to samo powiedział o potrzebie wspierania powszechnego dostępu do Internetu!
W swoim życiu słyszałem już rożne slogany o patriotyzmie – że współczesny patriotyzm to wydajna, rzetelna praca, – że współczesny patriotyzm to ochrona życia ludzkiego (do czego akurat nie mam zastrzeżeń) od momentu poczęcia Ale wspieranie rozwoju infrastruktury?!!! Tego jeszcze nie było! Nie słyszałem natomiast jakiejś propozycji pogłębiania poczucia tożsamości narodowej. Nie czarujmy się! Dzieci polskich emigrantów zrodzone w Wielkiej Brytanii mieszkając tam będą bardziej w wieku dorastania czuć się z Brytyjczykami, niż Polakami! Sam to obserwuję u mojej rodziny, która od prawie 20 lat mieszka w USA. Nie o programie patriotyzmu w szkole! To Giertych wydał już jakieś zalecenia w tej kwestii – i dzień otwartych szkół w sprawie życia poczętego wyznaczył dokładnie na 24 marca – rocznicę przysięgi Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku! A zresztą, o czym tu mówić?
Jednak trzeba przyznać, że w kwestii Internetu i patriotyzmu Pan Tusk nie pomylił się całkiem! Internet we współczesnej dobie nierozerwalnie związany jest z patriotyzmem – i na odwrót, a to przez takie internetowe osiągnięcia jak nasze Forum! Zaczynaliśmy za rządów Belki, potem przeżyliśmy IV RP Kaczyńską, teraz mamy PO – Lud – i nie z ust tych Panów można było wyczytać najczęściej o tradycjach patriotycznych, o nawiązaniu do chwały polskiego oręża – tylko właśnie na kawaleryjskich Forach i stronach www. Ale chyba nie o tym myślał Pan Premier w swoim expose!

Dlatego ze wszech miar popieram wypowiedź Ułana z Sącza: „to co teraz robię (czytam posty na naszym Forum Kawaleryjskim) to jest internetowe pogłębianie patriotyzmu....” No bo skoro nie można już inaczej… Jak zwykle w takiej sytuacji powiem – „Panowie, póki możemy – róbmy swoje”. Ile tylko sił starczy, róbmy przemarsze, defilady, rewie, rekonstrukcje. Chociaż tyle możemy i … póki my żyjemy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 28 lis 2007, o 01:20

Ułan z Pacanowa napisał(a):Póki my żyjemy…

Postanowiłem i ja napisać coś w tym temacie po wygłoszeniu przez Pana Premiera Donalda Tuska expose! Słuchałem go od początku, nie powiem, z uwagą i wewnętrznym przekonaniem, że Donald potrafi znacznie bardziej sugestywnie przemawiać do narodu niż jego poprzednik Jarosław Wielki, brat prezydenta. I mnieman, iż nie tylko ja poddałem się socjotechnicznym umiejętnościom szefa PO i sztuce przemawiania! Wszystko do momentu, kiedy premier Tusk rozpoczął rozprawiać o konieczności rozbudowy infrastruktury w naszym kraju – jak największej ilości nowych dróg i autostrad. I tutaj również przyklasnąłem premierowi, bo sam mam dość tego stanu dróg w mojej Ojczyźnie! Ale kiedy premier powiedział, że popieranie rozwoju infrastruktury w naszym kraju to właśnie forma współczesnego patriotyzmu, to już nieco ciśnienie mi skoczyło! Skoczyło mi jeszcze bardziej, kiedy premier to samo powiedział o potrzebie wspierania powszechnego dostępu do Internetu!
W swoim życiu słyszałem już rożne slogany o patriotyzmie – że współczesny patriotyzm to wydajna, rzetelna praca, – że współczesny patriotyzm to ochrona życia ludzkiego (do czego akurat nie mam zastrzeżeń) od momentu poczęcia Ale wspieranie rozwoju infrastruktury?!!! Tego jeszcze nie było! Nie słyszałem natomiast jakiejś propozycji pogłębiania poczucia tożsamości narodowej. Nie czarujmy się! Dzieci polskich emigrantów zrodzone w Wielkiej Brytanii mieszkając tam będą bardziej w wieku dorastania czuć się z Brytyjczykami, niż Polakami! Sam to obserwuję u mojej rodziny, która od prawie 20 lat mieszka w USA. Nie o programie patriotyzmu w szkole! To Giertych wydał już jakieś zalecenia w tej kwestii – i dzień otwartych szkół w sprawie życia poczętego wyznaczył dokładnie na 24 marca – rocznicę przysięgi Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku! A zresztą, o czym tu mówić?
Jednak trzeba przyznać, że w kwestii Internetu i patriotyzmu Pan Tusk nie pomylił się całkiem! Internet we współczesnej dobie nierozerwalnie związany jest z patriotyzmem – i na odwrót, a to przez takie internetowe osiągnięcia jak nasze Forum! Zaczynaliśmy za rządów Belki, potem przeżyliśmy IV RP Kaczyńską, teraz mamy PO – Lud – i nie z ust tych Panów można było wyczytać najczęściej o tradycjach patriotycznych, o nawiązaniu do chwały polskiego oręża – tylko właśnie na kawaleryjskich Forach i stronach www. Ale chyba nie o tym myślał Pan Premier w swoim expose!

Dlatego ze wszech miar popieram wypowiedź Ułana z Sącza: „to co teraz robię (czytam posty na naszym Forum Kawaleryjskim) to jest internetowe pogłębianie patriotyzmu....” No bo skoro nie można już inaczej… Jak zwykle w takiej sytuacji powiem – „Panowie, póki możemy – róbmy swoje”. Ile tylko sił starczy, róbmy przemarsze, defilady, rewie, rekonstrukcje. Chociaż tyle możemy i … póki my żyjemy!



Patriotyzm w internecie (może was to zezłości)
ma sie tak moi mili... jak cyberseks do miłości...

/ref=ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez myta2 » 28 lis 2007, o 01:26

Koledzy, mówimy tu o młodym pokoleniu, jakie mam zdanie wiecie z moich wcześniejszych postów (powyżej). Ale zapytajcie przeciętnego poznaniaka kto to był Taczak czy Dowbór-Muśnicki, zapytajcie 27.Grudnia z czym im się ta data kojarzy - i co usłyszycie święta Bożego Narodzenia, takie są nazwy ulic w Poznaniu. Ludzie to jest tragedia, boli mnie jak cholera że mieszkańcy mojego miasta (spora większość) nie wie że 27 Grunia wybuchło Powstanie Wielkopolskie a gen. Taczak był I dowódcą powstania (do 16.01.1919r) a gen. Dowbór-Muśnicki II dowódcą Powstania od 16.01.1919r...... To jest kuriozum żeby jedyne polskie zwycięskie powstanie było tak kiepsko opisane tak słabo rozpropagowane tak pomijane.... Nie ujmując nic Powstańca Warszawskim (bo to bohaterowie wielcy), nie wnikając w szczegóły ale to Welkopolanie RAZ jeden zwyciężyli i do WOLNEJ POLSKI PRZYŁĄCZYLI!!!!!
Wracając do tematu, niewielu jest poznaniaków którzy takie podstawową wiedzę o powstaniu maja (i piszę turównież o pokoleniu moim i nieco starszym, nie tylko o młodych)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lucas » 28 lis 2007, o 02:00

Drogi Mój Ref-Renie.....
czasami sprawiasz wrażenie.
że jest Ci wszystko jedno...
ale zawsze trafiasz w sedno....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Lookas » 28 lis 2007, o 12:13

Ułan z Pacanowa napisał(a):(...) Wszystko do momentu, kiedy premier Tusk rozpoczął rozprawiać o konieczności rozbudowy infrastruktury w naszym kraju – jak największej ilości nowych dróg i autostrad. I tutaj również przyklasnąłem premierowi, bo sam mam dość tego stanu dróg w mojej Ojczyźnie! Ale kiedy premier powiedział, że popieranie rozwoju infrastruktury w naszym kraju to właśnie forma współczesnego patriotyzmu, to już nieco ciśnienie mi skoczyło! Skoczyło mi jeszcze bardziej, kiedy premier to samo powiedział o potrzebie wspierania powszechnego dostępu do Internetu! (...)


Jarku!!
Mozliwe, ze nie zrozumiałem istoty, ale.....czy nie uważasz, ze popierajac rozwój swojego kraju okazujesz patriotyzm własnie?? Nie taki wojenny, ale taki na codzień?
Oczywiście, nalezy znac swoja historię, nalezy wiedzieć kto był kim i co wazniejsze daty. Ale nawet jeśli ma sie taką wiedze ale nic nie robi, by kraj i ojczyzna rosły w siłe w zdrowiu i ogólnym dobrobycie......to co to za patriotyzm. Powtarzamy wciaz,ze to juz nie TE czasy, ze jest inaczej, ale przeciez pewne sprawy sie nie zmieniaja nigdy. Cóz z tego, ze w Tamtych czasach były gazety a teraz jest internet. I to i to jest medium, miejscem, gdzie mozna wyrazić swoje poglady. Kiedyś ludzie pisywali listy do gazet, dzis publikują swoje poglady w internecie...istota jest taka sama.

w IIRP wszyscy pracowali, by Polska była nowoczesna i bogata. Mimo przeciwności wybudowano Gdynię. Czy teraz nie jest podobnie?? Po kolejnym zaborze odzyskaliśmy wolność. Znów trzeba sie zebrac i zabrać do roboty. Tyle, ze teraz wiecej jest oszołmów siejacych zamęt i defetyzm:)

patriotyzm to także rozsądne myslenie i (a może przede wszystkim) "praca organiczna"
I w tym KO jest świetna. Chyba zadna inna organizacja GRH nie przyciąga takiej publiki jak KO. Może tylko warto byłoby zadbac o poziom i gruntowną wiedzę, by nie nawijac narodowi makaronu na uszy:)

Zgadzam sie z Tobą, ze musimy robić swoje:) Byle dobrze i nie wszystko na raz:) W naszych rekach nasza młodzierz. Zatem nie ma co płakać, ze czegos tam nie wiedzą, ale jak najszybciej słowem i przykładem uczyć, uczyc uczyć. Zdobywac wiedze i dzielić sie nia z tymi, co przyjdą po nas. Zeby w nastepnym pokoleniu Krzeczunowicz, Hubal czy Anders byli równie znani co Batman, Spiderman czy Russel Crove - Gladiator:)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron