Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Wychowanie patriotyczne obecnie

Moderator: Staszek

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 lis 2007, o 23:48

No i tak trzymaj!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 4 lis 2007, o 22:32

Witam,
właśnie wróciłem z mazurskiego super Hubertusa! Ech......szkoda, ale już juto z powrotem do kieratu...Mam pytanie czy ktoś poświecił chwilę (znaczy 50 minut?) na wysłuchanie, a także co ważne obejrzenie Profesora. Ja cały cz\as jestem pod wrażeniem! Jeżeli jeszcze nie obejrzeliście - POLECAM!!! Co do wątku z Muzeum to jeszcze raz powtórzę, mój post nie był agitką polityczną gdyby Muzeum otworzył Giertych Tusk, czy Kwaśniewski klaskałbym tak samo - myślę że niezależnie od intencji ktoś to musiał wreszcie zrobić! Lookas coby nie mówić to powstanie Muzeum jest to właśnie zasługa Lecha Kaczyńskiego, bo jakoś nikt wcześniej przez 15 lat WOLNOŚCI nie pomyślał aby coś takiego zrobić, dlatego proszę mu tej zasługi nie odbierać.
Ostatnio edytowano 5 lis 2007, o 14:02 przez elmijakke, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez ref-ren » 4 lis 2007, o 22:55

elmijakke napisał(a):Witam,
właśnie wróciłem z mazurskiego super Hubertusa! Ech......szkoda, ale już juto z powrotem do kieratu...Mam pytanie czy ktoś poświecił chwilę (znaczy 50 minut?) na wysłuchanie, a także co ważne obejrzenie Profesora. Ja cały cz\as jestem pod wrażeniem! Jeżeli jeszcze nie obejrzeliście - POLECAM!!! Co do wątku z Muzeum to jeszcze raz powtórzę, mój post nie był agitką polityczną gdyby Muzeum otworzył Giertych Tusk, czy Kwaśniewski klaskałbym tak samo - myślę że niezależnie od intencji ktoś to musiał wreszcie zrobić! Lookas coby nie mówić to powstanie Muzeum jest to właśnie zasługa Lecha Kaczyńskiego, bo jakoś nikt wcześniej przez 15 lat WOLNOŚCI nie pomyślał aby coś takiego zrobić, dlatego proszę nie mu tej zasługi nie odbierać.



elmijakke...

Powiem wiecej... gdyby Bierut (nie daj Boże) wpadł na pomysł aby Powstańców Warszawskich tak uhonorować, to bym tylko przyklasnął (choć to oczywiscie utopia) ale jedno jest pewne, tym ludziom to się należało... od wielu, wielu lat... niezależnie od politycznych zawirowań. I proszę mi tu nie podpinać żadnych podtekstów pisowsko- peowskich...

/ref-ren/

P.S. A ... tak mówiąc miedzy nami... mógłbyś (mogłabyś) zmienić sobie nick na bardziej przyswajalny... elmijakke.... czy jak tam...
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 lis 2007, o 23:12

Popieram! Nie wiem, też się zastanawiam, czy to nie jakieś naleciałości tureckie na Forum! A może celtyckie?!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 5 lis 2007, o 14:03

raczej hiszpańskie.... :mrgreen:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lis 2007, o 18:35

Od wczoraj media podają o nowym produkcie i osiągnięciu polskich informatyków. Nowa podobno rewelacyjna gra komputerowa 'Wiedźmin" ma byćwizytówką polskiej myśli informatycznej na świecie! Słyszałem wypowiedzi młodych ludzi. I przyznam sie szczerze - czy przypadkiem któś z naszego srodowiska nie powinien opracować gry kompuerowej w postaci potyczki pod Komarowem z czerwonym Kozakami! Moze rzeczywiście w tej formie nasza przeszłość i tradycja kawalerii będą bardziej przyswajalne!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 5 lis 2007, o 19:21

ponieważ pytanie dotyczy mojej branzy powiem wprost:) Raczej bez szans w ciagu najbliższego roku:) To ogromne przedsięwzięcie i nie sądzę, by jakikolwiek sponsor chciał zainwestowac w tak niszową grę:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lis 2007, o 20:06

Loolas!
Dyć ja to z przekąsem napisałem! Chciałem udowodnić w skali makro dla młodzieży obecnie więcej znaczy "wypasiona" gra komputerowa, niz nasze mżonki o przesżłości kawalerii! Staniemy sie (jeżeli juz nie jesteśmy) enklawami - rezerwatami gdzie bedziemy jescze póki sił starczy starać sie zachować od zupełnego zapomnienia to, co nam został przekazane! Chociaż byśmy stawali na głowie, zapomnijmy, ze obecnie można mówić o takim szeroko pojetym wychowaniu patriotycznym, jakie w latach mojej młodości funkcjonowało wkokół nas samrzutnie! Ale o tym już pisałem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 5 lis 2007, o 21:07

wiesz......troche bym tu polemizował:)

Swego czasu armia amerykańska rozpisała konkurs na coś w rodzaju gry strategicznej. Projekt zyje do dziś i w kazdej chwili kilkuset graczy łączy się z serwerem. A specjaliści armii wyłapują co ciekawsze "jednostki" i zapraszają do wstąpienia do armii. Nie musze dodawać, ze ci zaproszeni mają zapewnioną swietną karierę.

Ciekawe nieprawdaz:)?? Uwazam, ze mądrze wykorzystane nowoczesne media moga znakomicie pomóc. Kwestia odpowiedniego ich użycia. W końcu internet słuzy nie tylko do promocji sexu i przemocy:)

Pozdrawiam:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lis 2007, o 21:34

Lookas!
O zaletach Internetu dla środowisk kawaleryjskich nie musisz przypominać, bo to Forum jest tego najlepszym przykładem! Nie poznałbym w życiu Zdzicha, Staszka, Ciebie i Joli oraz wielu innych, gdyby nie internet !!! Ale mnie chodzi przede wszystkim o to, ze dla kolejnych młodych pokoleń priorytet mają inne wartości! I wcale się temu nie dziwię! Inne czasy! A kawaleria trwać jako tako bedzie, dopóki będę takie enklawy jak nasze środowiska kawaleryjskie! Przecież Rewia Kawalerii w Glinniku po czterech edycjach upadła! 25 Brygada z Glinnika poleciała na wojnę do Iraku! Zabrakło forsy na Rewię! Rewia w Wilanowie odbyła się chyba 3 razy i po zmianie władzy w Wilanowie na PiS-owską stwierdzono, że w Wilanowie Rewia niepotrzebna! Chociaż patriotyzm ta opcja mawe krwi! Bo Wilanów to też byłą po trochu komercja! Ale niech tam! Ważne że w 120 koni w zyciu jeszcze nie szarżowałem a tam miałem okazję! A teraz to już tylko nadzieja w tym, ze Szwadron nasz pozyska środki z UE i Rewia będzie w Krakowie!
A więc reasumując - młodzsi żyją już innym zyciem i tego nie zmienimy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

póki my żyjemy

Postprzez myta2 » 5 lis 2007, o 22:24

Póki my żyjemy pamięć pozostanie, i gdy tylko każdy z nas zaszczepi choć jednego młodego ma to szanse istnieć na dłuuuuugie lata, może już bez koni, może już bez szabli ale bynajmniej w pamięci i z zasadami. A to coś.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lis 2007, o 08:25

No własnie - jak będzie komu przekazać! Póki co przychodzą do nas bardzo nieliczni kandydaci na ułanów. Ale odstrasza ich nieco koszt porządnego ekwipunku i maniery niektórych ułanów amatorów. Póki co mam trzy wspaniałe córki - więc liczę na sekcję wnuków ułanów. Oby! Wtedy bym miał wspaniałą emeryturę! Chociaz nie wiadomo, czy bardziej ich gra "Wiedźmin" nie będzie przyciągać!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Tigo » 6 lis 2007, o 18:30

Ułan z Pacanowa napisał(a):Póki co przychodzą do nas bardzo nieliczni kandydaci na ułanów. Ale odstrasza ich nieco koszt porządnego ekwipunku i maniery niektórych ułanów amatorów.

W moim przypadku głównie koszt :(
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lis 2007, o 23:57

Dzięki Tigo że się odezwałeś! Widzsz, te koszty, jak patrzeć z perspektywy tych 4 moich lat we współczesnej omc kawalerii, to nie jest wbrew pozorom taki wielki problem! Przy usilnej woli i życzliwych Kolegach można to szybko jakoś zastępczo zorganizować i ciułać powoli grosze na własne wyposażenie! Znaczenie gorzej jest z uświadomieniem niektórym współczesnym kawalerzystom, że mundur jaki nosza to nie przebranie - tylko tradycji umiłowanie! Wierz mi, już nieraz ścinałem sie o to ostro nawet w naszym Szwadronie! Tak więc jak masz to w sercu, to koszty prędzej czy później pokonasz! Boso, ale w ostrogach!!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Tigo » 7 lis 2007, o 08:28

Hej!
Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przywdziać ułański kabat :D. Na razie mam na celowniku mundur legionowy, ale znowu na przeszkodzie stoją czas i koszty :(.
Co do poruszanego tematu:
Jak najbardziej patriotyzm można rozbudzić w młodych sercach! Wystarczy spojżeć na Stany Zjednoczone. Tam ponad połowa obywateli nie jest w stanie pokazać na mapie swojej ojczyzny. Ale na każdym domu wisi flaga USA (lub południa ;)), wszyscy znają hymn i kochają swój kraj. Dlaczego? Być może dlatego, że kiedy tylko włączą TV widzą dzielnych żołnierzy US Army, w kinach widzą dzielnych policjantów miasta New York, w grach komputerowych wcielają się w komandosów USA itd. Takie rzeczy wzbudzają zainteresowanie własnym krajem. Pojawiają się pytania: "Dlaczego w moim ulubionym filmie, i mojej ulubionej grze jest jakaś Normandia? Co to takiego?". Dlaczego przeciętny polski młodzian nie zadaje sobie pytań: "Co to była ta Rokitna?"? Ba! Przecież większość nie wie, kim byli Ułani!
Pozdrawiam, Tigo
Avatar użytkownika
Tigo
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron