Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Cytat

Moderator: Staszek

Cytat

Postprzez Rotmistrz » 13 mar 2006, o 10:04

"Niech nie udaje, iż wie, co to kawaleryjski fason, kto nie umie być dobrym kolegą.
W rodzinie naszej obowiązywało zawsze, obowiązuje i będzie obowiązywało
najserdeczniejsze koleżeństwo...''

Bolesław Wieniawa-Długoszowski
Avatar użytkownika
Rotmistrz
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:07

Kawaleryjskie koleżeństwo.

Postprzez Lucas » 13 mar 2006, o 10:52

Z sentencją wypowiedzianą przez tak legendarnego wręcz Kawalerzystę nie wypada się nie zgodzić. Warto podyskutowac co my, chcący być współczesnymi kawalerzystami - ochotnikami, rozumiemy przez koleżeństwo. Według mnie musi być ono inne niz to spotykane w codziennym życiu. Musi być pełne życzliwości z racji różnych umiejętności zarówno jeździeckich jak i stricte kawaleryjskich. Musi być nacechowane szacunkiem i przyjaźnią oraz tolerancją. Ważne jest aby tolerancja dla inności nie przysłoniła idei, której chcemy służyć. Wszystko co robimy robimy przecież Ku Chwale Kawalerii!!!
Powiem jeszcze coś co może niektórych rozśmieszyć - dla mnie osobiście ważne jest też "koleżeństwo" okazywane koniom. To dzieki nim patrzymy na innych trochę "z góry". Musi być ono inne oczywiście ale musi być. Jest tym bardziej ważne, że koń często jest mądrzejszy od ludzi i wyczuje fałsz i obłudę. Za "koleżeństwo" wobec niego odpłaci tym samym - niestety z ludźmi bywa różnie. Najbardziej ideę koleżeństwa kawaleryjskiego oddaje według mnie tradycyjne zawołanie ułanów 8 Pułku - "Kupą Mości Panowie" i oby zawsze tak było....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Koleżeństwo

Postprzez Bartek » 13 mar 2006, o 15:18

Czołem,
Kolego Ułanie z Sącza nic co napisałeś, a szczególnie "koleżeństwo okazywane koniom" - myśle, że śmiało moge napisać w gronie tu bywajacych, nigdy nikogo smieszyć nie będzie!?
Mnie z tymi słowami galopem pojawił się szeroki uśmiech, krew szybciej płynie, bo powracają do mnie myśli o niejednej jeździeckiej przygodzie, niejednym kawaleryjskim wyczynie (choc te jeszcze na palcach ale przynajmniej już obu rąk mogę policzyć: ), niejednej opresji, w których zawsze wierny i pomocny, choć niestety jeszcze nie zawsze ten sam i nie mój własny, był ze mną Przyjaciel Koń. Jak to mówi przysłowie: "Bo największe szczęście na świecie, na końskim znajdziesz grzbiecie." : )
Jeśli chodzi o koleżeństwo miedzy "nami ułanami" jest chyba oczywiste, że to w charakterze kawalerzysty być musi. Wspólne idee, cele i wartości jakimi w życiu się kierujemy jako kawalerzyści ( no i ja prawie kawalerzysta, choć prawie w pełni się nim czuje, bo być ułanem to przecież nie tylko służba ale i charakter : ) pomagają pomyślnie kreować nam naszą koleżeńskość oraz wzbudzać chęci współpracy, pomocy i rady. Bo tak lepiej i milej więc:
Kupą Mosci Panowie!
Bartek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 13:18

Panie w mundurach

Postprzez Rotmistrz » 15 mar 2006, o 10:02

Panowie jesteśmy stworzeni do tego by dbać o płeć piękną.Dbać to znaczy też chronić.
Proszę więc nie narażajmy pań na śmieszność ubierając je w mundury kawalerii.
Popatrzcie na to z innej strony,czy któryś z Was panowie przymierzy się do spódniczki?
Jak tak to proponuje zamianę,pani w mundurze a kawaler który ją namówił do parady,
niech jedzie na koniu w damskim siodle i pięknej sukni nie goląc wąsów.
Avatar użytkownika
Rotmistrz
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 20
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:07

Ułani Księcia Józefa - K.Krzeczunowicz

Postprzez Miro » 15 mar 2006, o 18:09

Bogu ma dusza
Królowi życie
Me serce paniom
A honor dla mnie.


to niektóre z cech naszego Szefa opisane w
pięknym czterowieszu epoki trubadurów i błędnych recerzy.

Czy coś sie zmieniło w Naszych sercach, odpowiedzmy sobie Sami
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Qba » 22 mar 2006, o 22:59

"...Bo serce ułana - gdy je położysz na dłoń
na pierwszym miejscu panna, przed panną tylko koń"

Wieniawa
Avatar użytkownika
Qba
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 mar 2006, o 17:09
Lokalizacja: 1 Pułk Szwoleżerów

Postprzez janusz8pu » 27 lut 2007, o 17:49

Bo i o szkapę trudno, gdy jechać za cnotą.

[ Dodano: Czw Mar 01, 2007 12:31 pm ]
(...) My wam wywalczyliśmy niepodległość Ojczyzny, a wy będziecie w niej żyć, pracować i rządzić. Zapamiętajcie: jeżeli zwrócicie się na Wschód, to minimum o jeden wiek cofniecie się z kulturą, ekonomią itp. Jeżeli zwrócicie się na Zachód, minimum o jeden wiek szybciej Polska będzie się rozwijac.




Marszałek Józef Piłsudski
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez iskra » 13 kwi 2007, o 22:39

W moim środowisku pułkowym starszyzna powiadała tak:
Kawaleria to 3x K
Koniak
Kobiety
Konie
Avatar użytkownika
iskra
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 33
Dołączył(a): 31 sty 2007, o 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Podolak » 27 cze 2007, o 23:44

"Przez całe życie ta miłość mnie goni, do pięknych Kobiet, Koniaku i Koni"

gen. Bolesław Wieniawa-Długoszowski
Podolak
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 24
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 21:27


Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,