Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Moje refleksje z dnia 11 listopada

Moderator: Staszek

Postprzez Staszek » 18 lis 2006, o 11:02

Jeszcze jedno. Tak bardzo chciałem się w tym miejscu podzielić momi odczuciami, że mnie poniosło i odkryłem to co siedzi mi głęboko w sercu. Nie posądzajcie mnie tylko o kierowanie się jakimś mesjanizmem. Co myślę i czuję napisałem, ale dodam jeszcze, że to wszystko sprawia mi mnóstwo, mnóstwo satysfakcji, radości i przyjemności!!!!!!!!!!!! No ale to przecież oczywiste.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez arkeen » 18 lis 2006, o 14:59

wpadła mi do głowy jeszcze jedna myśl pijac poranna herbatke ;] ... zawsze przy pewnym braku sprzetu mozna zrobić drużyne która by nasladowała partyznantów z lat wojennych oczywiście konno myśle ze koszt takiego doposażenia jest o wiele mniejszy niz cała kawalerjskie wyposażenie... a na równi moze budzić zachwyt ... te piekne korzuszki granat za pasem, karabinki dziko przewieszone ... piękne sanitariuszki ;] ... troszku sie rozmazyłem ale predzej bym to widział niz (zreszta wszyscy wiedzą o co mi chodzi) ...
no ale jestem młody i czesto mi sie marza rózne "dziwadła" ;] młodość podobno ma swoje prawa i ja je tu wykorzystam umieszczajac taki pomysł

pozdrawiam
Avatar użytkownika
arkeen
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lis 2006, o 21:23
Lokalizacja: Kraków NH

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 lis 2006, o 18:48

Staszek! Jak możesz takie aluzje dawać niewiastom na Forum! Pożyć z każdym z nas! A masz moją zgodę na takie pożycie?

[ Dodano: Sob Lis 18, 2006 5:52 pm ]
Arkeen!
Słyszałem już dalej idąca propozycję w naszym Szwadronie! Aby dla tych ułanów co koni nie mają stworzyć sekcję kolarzy! Tu już w samym mundurze jeździć można! A rowery mogą byc nawet górskie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Staszek » 18 lis 2006, o 20:39

Ależ Jarek!!! Znasz mnie przecież. Jak mogłeś w ogóle pomyśleć, że mógłbym mieć cokolwiek zdrożnego na myśli. Tym bardziej bez Twojego pozwolenia. To było całkowicie niewinne stwierdzenie, że trzeba byłoby poznać życie każdego z nas żeby się przekonać o czymkolwiek na wiadomy temat. Jeśli ktokolwiek zrozumiał to inaczej to prostuję to niefortunne sformułowanie.
Pozdrowienia

Do SalSy!!!
W tym co napisałem nie było cienia aluzji do czegokolwiek co przez to zrozumiałaś. Mimo to przyznaję, że faktycznie można było odczytać to dwuznacznie za co przepraszam.
Ukłony.
Avatar użytkownika
Staszek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 169
Dołączył(a): 4 cze 2006, o 23:26
Lokalizacja: Ułan Księcia Józefa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 lis 2006, o 22:32

Staszek, czy Ty zawsze wszystko bierzesz tak poważnie? Jak Ty chcesz się w Szwadronie utrzymać?!!! Tak jest! Róbmy swoje jak mozemy najlepiej! Wbrew przestrogom życzliwych! Czy to z Krakowa, czy z Warszawy!
Atak w ogóle ....

Ułan Jucha kawał zucha
Nie straszna mu żadna mucha

Nie popadajmy w samozachwyt! Przed nami jeszzce dużo pracy i samodyscypliny, aby dojść do tego co sami sobie założyliśmy jako najwyższą półkę! Tzn. trzeba cały czas pracować nad jakością!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 18 lis 2006, o 22:57

Staszek napisał(a):Ależ Jarek!!! Znasz mnie przecież. Jak mogłeś w ogóle pomyśleć, że mógłbym mieć cokolwiek zdrożnego na myśli. Tym bardziej bez Twojego pozwolenia. To było całkowicie niewinne stwierdzenie, że trzeba byłoby poznać życie każdego z nas żeby się przekonać o czymkolwiek na wiadomy temat. Jeśli ktokolwiek zrozumiał to inaczej to prostuję to niefortunne sformułowanie.
Pozdrowienia

Do SalSy!!!
W tym co napisałem nie było cienia aluzji do czegokolwiek co przez to zrozumiałaś. Mimo to przyznaję, że faktycznie można było odczytać to dwuznacznie za co przepraszam.
Ukłony.



"Pożyć z każdym z nas...

"Żeby życie miało smaczek...
raz dziewczynka ...raz chłopaczek..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan/1 sdh » 18 lis 2006, o 22:57

Ja pozwole wtrącić pare słow i twierdze że to co wydarzyło sie w krakowie bylo obsceniczne dla mnie osobiście komiczne jest aby grupa jeżdziectwa sportowego podszywała sie pod ułanow robiąc to wyjatkowo niechlujnie przy okazji noi oczywiscie kobiety ułani to jest żart oczywiście z całym szacunkiem do kobiet może niech rekonstrukcja zajma sie wyłącznie pasjonaci pozdrawiam
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ref-ren » 18 lis 2006, o 23:12

arkeen napisał(a):wpadła mi do głowy jeszcze jedna myśl pijac poranna herbatke ;] ... zawsze przy pewnym braku sprzetu mozna zrobić drużyne która by nasladowała partyznantów z lat wojennych oczywiście konno myśle ze koszt takiego doposażenia jest o wiele mniejszy niz cała kawalerjskie wyposażenie... a na równi moze budzić zachwyt ... te piekne korzuszki granat za pasem, karabinki dziko przewieszone ... piękne sanitariuszki ;] ... troszku sie rozmazyłem ale predzej bym to widział niz (zreszta wszyscy wiedzą o co mi chodzi) ...
no ale jestem młody i czesto mi sie marza rózne "dziwadła" ;] młodość podobno ma swoje prawa i ja je tu wykorzystam umieszczajac taki pomysł

pozdrawiam




Jak sobie mały Kazio wojnę wyobraża...

"Raz pewien partyzant, pijąc poranną herbatkę
dziko przewiesiwszy karabinek, zatknął za pas granatkę...
i tkwiąc cały w pięknym, puchatym korzuszku marzył o pieknej sanitariuszki brzuszku..."


/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 lis 2006, o 23:40

Gdy późną porą chcesz coś spłodzić
To Ci przeważnie nie wychodzi!
Czy to dzieciątko, czy poemat,
Bo w Twojej puencie rytmu nie ma!!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez SZNYCEL » 19 lis 2006, o 02:53

A SALSA jak pisala póslówkami tak pisze i w dalszym ciagu nic nie wiadomo. Moze ktos bardziej rozeznany w temacie może nam wszystkim wyjasni jak to jest z tym wcielaniem wartości i tradycji w życie bo na pewno nie polega na mowieniu że "my robimy"- ale co??
Jeżeli juz ktos obliguje sie pielegnować jakies tradycje (mówie tu salso o kawaleri) to powinien dać przyklad ( bez wzgledu na zasobność portwela) swoją osobą ajakby nie spojrzeć przykladu choć jednego nie znajdę w "21". Dlaczego????
1. WZÓR czyli :) postac pierwszoplanowa wyglada jak kowboj na swoim rumaku z rewolwerem przy pasie (dobrze ze sztuczny bo pradopodobnie prawdziwy by naciagnol pas, niewiedzieć czemu kawaleria używa do tego koalicyjek żeby tak sie nie stalo) ktory powraca z conajmniej miesiecznych wojarzy sądząc po zaroscie, w ten jakże piekny dzień 11 listopada musialo być strasznie gorąco skoro kolnierzyk mial rozpięty, trofea misternie przypięte na piersi, a arkan dumnie przewieszony przez ramię (coż jak cie widzą tak cie piszą) reszte kompanieros pominę.
2.Jeżeli ktos sie usprawiedliwia ze swoich dzialań w kawaleri w szerokim pojeciu tym ze propaguje tę kawalerię ( jak to caly czas slysze i czytam) wsród innych i ma prawo dzieki temu do interpretacji tradycji jak mu sie podoba jest hipokrytą ( coż do dyskusji trzeba miec argumenty) niestety w internecie ich nie znajdziemy musimy czekac az ktoś "Z" wewnątrz bedzie chcial nam opowiedziec o "Kawaleri wedlug......"(tutaj też ciężko o przyklad)
3. osoby odznaczone odznaczeniem panstwowym dostaly je za.. ????? ok wiem ZASLUGI ;) Znam conajmniej 15 osob z calej polski, a najbliższego otoczenia też wielu którzy zaslugują na takie odznaczenie bo wszyscy wiedzą ile czasu i sil poswiecili na krzewienie tradycji kawaleryjskich, ale (może ze skromności nawet stopnia kawaleri ochotniczej nie chcieli nawet po namowach) mowią ze jeszcze dużo trzeba zrobić żeby order dostać. (coż niektórzy może zaslugują bardziej) nie zazdroszcze ani nikt kogo znam chcialbym tylko wiedzieć jakie to osiągniecia do tego doprowadzily ( bo tak jak pisalem wczesniej jest to owiane wielką tajemnicą i nie mogę się doprosić kogo kolwiek)a jeżeli już się dostalo odznaczenie (takie odznaczenie )to osoba odznaczona powinna sie wyrożniać wśrod innych (a tu ups, nic, a nawet niektórzy z czapką na bakier sobie pozwalaja i przykladu jak nie bylo tak nie ma).
4.przykladem mógl by byc ktoś kto na takim forum przekaże nam punkt widzenia organizacji (ale z tym też krucho i to od wielu lat )
Powiem na zakonczenie że krew mnie zalewa nie dla tego że "21" ma dziewczyny w szeregu, nie ma sprzetu, wygladają z roku na rok coraz gorzej (bo wiecej bardziej widac) tylko dlatego że są twardoglowymi i nie potrafią się rozwijac a do tego wydaje mi sie że chcą zinterpretować tradycję po swojemu jak komu wygodnie a" kawaleria wedlug 21" niebawem ujrzy swiatlo dzienne. Robią publicznie "...szopkę..." nie zwazając na to co inni mówia i to jest fakt. A może powód jest calkiem inny?? nie wiem ale caly czas czekam aż ktoś mi to wyjasni. Mam nadzieje że bedzie to ktoś z "21" .
SZNYCEL
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 20:45
Lokalizacja: BOREHAMWOOD

Postprzez SalSa » 19 lis 2006, o 11:50

To chyba mnie źle zrozumiano... :roll:
Moja wypowiedź była aluzją... no ale nie ważne...


A co do odznaczeń drogi Sznyclu jeśli Cie to tak nurtuje to napisz list do prezydnta z wypisanymi swoimi zasługami, może tez dostaniesz...

Życze powodzenia i pozdrawiam :lol:
SalSa
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 wrz 2006, o 19:38

Postprzez ref-ren » 19 lis 2006, o 12:38

Ułan z Pacanowa napisał(a):Gdy późną porą chcesz coś spłodzić
To Ci przeważnie nie wychodzi!
Czy to dzieciątko, czy poemat,
Bo w Twojej puencie rytmu nie ma!!!!



Jarku...

Ty o płodzeniu późną nocą?
Można i wtedy... tylko po co?
Toż to był cytat... nie "poemat"...
spisałem złotą myśl Arkeena...


/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lis 2006, o 12:54

Cóż ja rzec mogę: „Starość nie radość”
Twojej więc racji czynię zadość!
Dla ciekawości zaspokojenia –
Czy masz awersję do płodzenia?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez SZNYCEL » 19 lis 2006, o 16:19

"aluzja «wzmianka mająca wywołać skojarzenie z czymś, o czym się nie chce lub o czym nie można powiedzieć wprost»"
Tak może zaczne salso wiec nie ma sensu juz pisac pólslówkami, a skoro (po twoich wypowidziach wnoszę) sympatyzujes z "21" to może odpowiesz na zadane pytania w ich iminiu:) pozdrawiam i wciąż czkam na odpowiedzi.

chyba że to cie przerasta ? albo sama nie wiesz co sie dzieje ? Popros wiec kogoś innego.

A co do moi zaslug, robie to dla mojej i moich bliskich satysfakcji i jestem dumny że moge mundur zalożyć chociaż dawno tgo nie robilem i dlugo mi zajelo żeby zrozumieć jak cenne to dziedzictwo. I uwierz lub nie jestem jednym z niewielu ludzi którzy zawsze bedą w stopniu ulana zawsze to powtarzalem i bede powtarzal żadnych orderow nie chce.
SZNYCEL
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 20:45
Lokalizacja: BOREHAMWOOD

Postprzez SalSa » 19 lis 2006, o 16:40

Dobra ta aluzja była zupełanie o czym innym, zreszta juz nie ważne. Nie chce byc znowu źle zrozumiana.


Drogi Sznyclu mam nadzieje, że jestem w stanie odpowiedzieć Ci na wszyskie pytania ale zabardzo nie wiem czego chciałbyś sie od mnie dowiedzieć...

Pozdrawiam :)
SalSa
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 wrz 2006, o 19:38

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron