Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Moje refleksje z dnia 11 listopada

Moderator: Staszek

Postprzez Ułan/1 sdh » 2 gru 2006, o 09:23

Ja sądze jednak ze chodzi wierność w odtwarzaniu ubioru i gólne wyszkolenie nie można być ubranym napółułańsko ułanoidy czyzby kobietony z teraz my?
Ułan/1 sdh
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 12 paź 2006, o 17:18
Lokalizacja: Poznań

Witaj SEPET!

Postprzez Lucas » 2 gru 2006, o 16:09

Witam tak uroczyście kolejnego uczestnika naszego Forum - kto wie kto to jest "SEPET" ten wie dlaczego. Jest mi miło ponieważ ta obecność ubogaca nasze forum a przede wszystkim posty sepeta, na które liczę, podniosą nasze forum na jeszcze wyższy poziom merytoryczny. Bardzo sie cieszę, że zasada obowiazująca zawsze w 8 PU "kupą panowie" jest kultywowana i tu na forum również.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Tak trzymać!

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 gru 2006, o 20:22

Ja również wyrażam szczere zadowolenie iż możemy gościć na Forum IMĆ Sepeta!!! Pochwała z takich ust liczy się wielokrotnie!!! Myśłę że kolejne występy i stan wyposażenia Szwadronu Niepołomice jeszce wiele razy dadzą odczuć satysfakcję Sepetowi - i nie tylko!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Jeszcze jedna wątpliwa sprawa

Postprzez Amazonka » 2 gru 2006, o 22:11

Kolega Grzesiek prosił o zakończenie zaczetego przez niego samego tematu.Pzrypomniała mi sie jednak jeszcze jedna rzecz na ten temat tego wyjazdu,której nie mąge pozostawić(jako hodowca i miłosnik koni) bez komentarza. droga salso może i z tego zamierzasz wybronic 21... jesli tak chetnie poczytam.Nurtuje mnie bowiem jedna dosyc istotna a zarazem raząca sprawa.Dlaczego wszyscy członkowie stowarzyszenia p.Burzyńskiego (oprócz p.Ruska i koni z jego stajni) były tak beznadziejnie,fatalnie....( i sama nie wiem jakich dla okreslenia tego zjawiska przymiotnikow urzyc) OKUTE. Czyzby na pozadnego kowala tez brakowało funduszy? Poruszam ta kwestie poniewaz nie wyobrazam sobie zeby tak okuty kon mógł posłuzyc nie tylko ułanowi ale jakiemu kolwiek innemu jezdzcowi. Poza tym prawdziwy ulan wstydzilby sie na tak okutym koniu wyjechac...a jak wiem tacy dbali o nie tak jak powinni.Dalsze komentarze na ten temat poki co pozostawie dla siebie.Pozdrawiam forumowiczow:)
Amazonka
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 maja 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeszcze jedna wątpliwa sprawa

Postprzez ref-ren » 3 gru 2006, o 12:27

Amazonka napisał(a):Kolega Grzesiek prosił o zakończenie zaczetego przez niego samego tematu.Pzrypomniała mi sie jednak jeszcze jedna rzecz na ten temat tego wyjazdu,której nie mąge pozostawić(jako hodowca i miłosnik koni) bez komentarza. droga salso może i z tego zamierzasz wybronic 21... jesli tak chetnie poczytam.Nurtuje mnie bowiem jedna dosyc istotna a zarazem raząca sprawa.Dlaczego wszyscy członkowie stowarzyszenia p.Burzyńskiego (oprócz p.Ruska i koni z jego stajni) były tak beznadziejnie,fatalnie....( i sama nie wiem jakich dla okreslenia tego zjawiska przymiotnikow urzyc) OKUTE. Czyzby na pozadnego kowala tez brakowało funduszy? Poruszam ta kwestie poniewaz nie wyobrazam sobie zeby tak okuty kon mógł posłuzyc nie tylko ułanowi ale jakiemu kolwiek innemu jezdzcowi. Poza tym prawdziwy ulan wstydzilby sie na tak okutym koniu wyjechac...a jak wiem tacy dbali o nie tak jak powinni.Dalsze komentarze na ten temat poki co pozostawie dla siebie.Pozdrawiam forumowiczow:)



AMAZONKO

Wypowiedzi sens cały można zupełnie zburzyć
ortografii na przekór pisząc... "pożądnie" i "urzyć"...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SalSa » 3 gru 2006, o 17:33

"Dlaczego wszyscy członkowie stowarzyszenia p.Burzyńskiego(...) były tak beznadziejnie,fatalnie (...) OKUTE."


Yyyy... tródne pytanie... :roll: bo członków nie kujemy?

Zapewnie chodzi Ci o konie...
Ja ich nie kułam ani nie byłam przy tym więc z kad mam to niby wiedzieć,a pozatym nie znam sie na tym. Gratuluje również spostrzegawczości bo niektóre nie były wogóle okute... ale jak wszystkie to wszystkie...nie?
SalSa
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 wrz 2006, o 19:38

Postprzez Amazonka » 3 gru 2006, o 17:35

Refrenie jeśli najważniejsza jest dla ciebie ortografia a nie sens sprawy to zmień forum,bo sprawdzanie poprawności pisanych przez kogoś tekstów zbyt duzo nie wnosi do danego tematu.Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Gru 03, 2006 4:38 pm ]
Droga salso widziałam ze nie wszystkie konie były podkute ale nie chciałam tego wyciagac na forum ale skoro juz sama zaczełaś to tego tez mozna pogratulować.
Jednym słowem jakby wszyscy tak dbali o konie to biada im!! No chyba ze ty uwazasz ze jest to powód do zachwytu by tłuc konie "na boso" po twardym....?
Amazonka
Ułan III
Ułan III
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 maja 2006, o 16:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SalSa » 3 gru 2006, o 17:53

<lol> mam nadzieje że do maja dozyją :razz:
SalSa
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 18 wrz 2006, o 19:38

Postprzez ref-ren » 3 gru 2006, o 22:56

Amazonka napisał(a):Refrenie jeśli najważniejsza jest dla ciebie ortografia a nie sens sprawy to zmień forum,bo sprawdzanie poprawności pisanych przez kogoś tekstów zbyt duzo nie wnosi do danego tematu.Pozdrawiam.

[ Dodano: Nie Gru 03, 2006 4:38 pm ]
Droga salso widziałam ze nie wszystkie konie były podkute ale nie chciałam tego wyciagac na forum ale skoro juz sama zaczełaś to tego tez mozna pogratulować.
Jednym słowem jakby wszyscy tak dbali o konie to biada im!! No chyba ze ty uwazasz ze jest to powód do zachwytu by tłuc konie "na boso" po twardym....?



AMAZONKO

Poprawność pisania... polskości poemat
jest tak samo ważna jak treść wypowiedzi
a więc ... jeśliś Polka, bacz by myśli temat
nie utknął w powodzi polskości niewiedzy...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez atyl » 5 gru 2006, o 17:20

Dopiszę jeszcze parę uwag do postu Pieczarki .
Proszę je potraktować jako rady, uwagi do dyskusji, a nie czepianie się ( na co na przykład zwróciliby uwagę nasi weterani :idea: )
- w wystąpieniach służbowych, a szczególnie konnych, podpinkę powinno się nosić pod brodą.
- czapkę należy zbakierować, lekko na prawą stronę, ale bez przesady.
- wodze powinno się trzymać w lewej ręce, a prawa pod bok- na zdjęciu wydaje się być odwrotnie
- haki szelek należałoby wymienić na mosiężne np. wg reklamy w NPK.
- ładownice powinno się ściągnąć do siebie , aby nie było widać klamry pasa.
- płaszcz powinien być zrolowany , a właściwie złożony tak, aby miał przekrój prostokąta (płaski, prostokątny wałek?)wtedy sprzączki lądują na przednim , górnym złożeniu.
- manierki, maski, chlebaki ,wiadra, siatki na siano nie powinno sie troczyć do wystapień defiladowych, a raczej zachować do działań polowych. Wydaje mi się, że lepiej czegoś nie założyć i być zgodnym z regulaminem, niż szpanować, a ja to mam, a wy nie. Jeszcze bedą okazje żeby się pochwalić.
- ładnie zawiązany uwiąz, czyżby pokłosie naszych wczesniejszych dyskusji :roll:
Adminie , jeżeli uważasz za stosowne przenieś post do właściwego działu, ale razem ze zdjęciem.
Ku chwale kawalerii... z "kapralskimi manierami" -Andrzej
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Poprzednia strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron