Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Rozmiar kulbaki niemieckiej

Dyskusje na temat uzbrojenia

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Rozmiar kulbaki niemieckiej

Postprzez elves » 10 gru 2008, o 10:13

Czy ktoś z szanownego koleżeństwa ma informację o wymiarach kulbak niemieckich.
Wiadomo że niemieckie kulbaki mają rozmiary: 1,2,3,4 lub 5.
Ja miałem dostęp do kilku ale wszystkie były 3 i z tego powodu moje pytanie.

Moje zainteresowanie spowodowane jest tym, że chciałbym odtworzyć policjanta konnego Policji Państwowej z przed 1939r, a na większości zdjęć policjanci siedzą w siodłach niemieckich.

z wyrazami szacunku
Leszek Kania
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postprzez Piotrek » 10 gru 2008, o 22:30

To Lookasa zapytaj, on jest u nas w dak'u specem od trakcji, rzędów, itp.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Lookas » 11 gru 2008, o 00:22

już zacząłem szukac rozmiarowki:)

zdaje się, ze rozmiar 3, jakos "sredni" powinien pasowac na większośc współczesnych koni wierzchowych. Miałem gdzieć jakies instrukcje niemieckie....jak wykopię to dam znac. Swoja drogą, chętnie rzuciłbym okiem na te foty. Jest szansa?? Interesuje mnie jak były wyposazone te siodła, sam sposób siodlania i elementy ogłowia i kiełzna.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez elves » 25 gru 2008, o 00:46

Zdjęcia łatwo znaleźdź w Google z opcją "zdjęcia" przu zapytaniu "policja państwowa" oraz nie widadomo czemu "policja granatowa" ( chyba sie komuś coś pomyliło przy opisach tych zdjęć)

Oczywiście żeby cokolwiek z nich wywnioskować trzeba być trochę "oblatanym" w temacie ale chyba na tym forum nie będzie żadnych problemów.

Zwracam uwagę na sposób troczenia szabli, bardzo "niemiecki" ale i spotykany i wojsku polskim na początku dwudziestolecia.

I tu ciekawostka: przed 1939 policjant konny nie miał pałki lub czegoś podobnego do władania z konia. Powszechne były szarże z użyciem szabel ( trochę inny wz. 21- bardziej prosta) na demonstrantów. I były to szable ostre więc efekt był piorunujący w spotkaniu z nieosłonientym niczym tłumem.
Proszę obejrzeć zdjęcie przedstawijące drużynę? Rezerwowych Oddziałów Policji Państwowej. Chełmy, tarcze i pancerze stalowe i pistolet w dłoni.

l.k.
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Postprzez Piotrek » 25 gru 2008, o 01:28

No pewnie, po co komu pałka jak ma już szablę. Jak ma się ochotę delikatniej potraktować demonstranta to zawsze można go tylko płazem :)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Rozmiary

Postprzez elves » 7 sty 2009, o 23:44

No to odpowiem sam sobie.
Może zainteresuje to kogoś z szanownego koleżeństwa.

Größe Nr. 1 für schmalgerippte Pferde mit hohem Widerrist

Größe Nr. 2 für schmalgerippte Pferde

Größe Nr. 3 für mittelstarke Pferde mit hohem Widerrist

Größe Nr. 4 für mittelstarke Pferde

Größe Nr. 5 für Pferde schweren Schlages

I jeszce prośba może ktoś ma dostęp do książki: "Der Armeesattel 25" autor Karl Georg Schumacher wydanie (ostatnie) 2006
Może ktoś z szanownego koleżeństwa ma kontakty w niemczech, podobno jest ona osiągalna, więc by mi pomógł.
elves
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 89
Dołączył(a): 14 maja 2006, o 16:28
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski


Powrót do Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron