Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Maska p.gaz

Dyskusje na temat uzbrojenia

Moderatorzy: Staszek, Moderatorzy

Maska p.gaz

Postprzez Miro » 20 mar 2008, o 21:49

Co o tym sądzicie , bo konisko było średnio zadowolone ;)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 20 mar 2008, o 22:40

Mirek - jesteś boski! A gazy jakieś jej puściłeś?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ułan rymarz » 20 mar 2008, o 22:53

Hehe w kazdym szanyjacym sie PGR były takie maski gdy konie chodziły w opryskiwaczu do ropslin super sprawa a co do wykorzystania masek p gaz dla koni jest taka fotka z 1 wojny jak pruska kawaleria szarzuje pod WERDUN SOMA lub IPRES całe szwadrony w maskach p gaz heheheh .i nikt nie powie ze motorem postepu tego swiata jest KON
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez janusz8pu » 21 mar 2008, o 04:39

Zajefajnie!!! Fotki też ci wyszły super (to oko). Ale się uśmiałem. Miro jesteś wielki!!!.
janusz8pu
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 84
Dołączył(a): 2 lis 2006, o 16:16
Lokalizacja: Wieliczka

Postprzez Miro » 21 mar 2008, o 08:54

Ten błysk w oku był niepokojący....... maska stara, zawory, filtry ?!?! kobyła wywraca oczy , a z drugiej strony pyska powietrze nie dostaje się do organizmu !!!!! ;)
Dostała w nagrodę tygodniowy zapas smakołyków. Dzięki Hoderka byłaś dzielna .


Identyfikakcja maski przedstawionej na fot. Jest to późniejsza wersja RU-011 z lat 30 tych.
Ponoć wszystkie stadniny w okresie zimnej wojny były wyposażone w taki sprzęt.

TYPE: Конский Сухой Противогаз
TRANSLATION: Horse Gas Mask
ALIASES: n/a
DATE: c. 1950s
FREQUENCY: Rare/Scarce
USAGE: USSR/Poland
FUNCTION: Military
LMàG REFERENCE CODE: RU-012
NOTES: This post war Soviet horse gas mask is very similar in design to the WWII version (above). However, it was made of different materials and was accompanied by a pair of gas proof goggles. Like most horse respirators, this mask was probably used in conjunction with a gas proof cape and leggings. This mask comes stowed in a large wooden box.


Później wrócę w temacie do masek wcześniejszych I-szo wojennych.

Jaruś - gazów nie puszczałem ze względów bezpieczeństwa !!!!!- konia !!!, sam rozumiesz- najważniesze zdrowie konia :)
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez pieczarka » 21 mar 2008, o 10:33

W najbliższym "nPK" będzie artykuł Wojtka Lietza o końskich maskach p.gaz

ułan rymarz napisał(a):... a co do wykorzystania masek p gaz dla koni jest taka fotka z 1 wojny jak pruska kawaleria szarzuje pod WERDUN SOMA lub IPRES całe szwadrony w maskach p gaz ...


a masz to zdjęcie w formie elektronicznej coby dołożyć do artykułu?
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez ułan rymarz » 22 mar 2008, o 15:09

Witam nie mam tej fotki ale z tego co sobie przypominam ze widzałem ja na jakims niemickim forum zwiazanym z kawaleria wh
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Miro » 22 mar 2008, o 23:39

Mam parę fotek z I-szej wojny , są nawet pieski w maskach . Niemcy w okopach z psami wszyscy w maskach p.gaz i kawaleria o ile pamiętam amerykańska.
Fotki mam na kompie w pracy więc podeślę najwcześniej w poniedziałek ;( cóż nie wszyscy mogą poleniuchować w Święta.
Avatar użytkownika
Miro
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 18:15
Lokalizacja: Chrzanów


Powrót do Uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron