Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Moderator: Staszek

Re: Skuteczność przedsięwziętych środków

Postprzez życzliwy » 25 wrz 2006, o 01:18

Qba napisał(a):Podczas zawodów w Suwałkach miałem okazją oglądać następującą scenę.
X: Panie kolego, zapnij pan kołnierz, bo pana znowu opublikują w "Ułanoidach"
Y: Chcesz szablą przez łeb?

Może rzeczywiście trzeba używać argumentu siły zamiast silnych argumentów.


Smutne, po prostu... Jak widać do KO ładny mundur przyciąga różne indywidua (szkoda tylko że nie potrafią się nim "obsługiwać"). Słyszałem gdzieś że w KO jest wielu dawnych LWPowców i tym podobnych eksczerwonych, wypranych z szacunku dla tradycji oręża polskiego...

Ale pocieszę was Panowie: w oczach postronnych obserwatorów (nie tylko moim) kawaleria ochotnicza cieszy się prestiżem, uznaniem i szacunkiem - oznacza to, że nawet jeżeli ludzie zauważają te "ułanoidy", to traktują ich jako czarne owce, a opinię na Wasz temat budują na podstawie wizerunku porządnych ułanów. To jednak mimo wszystko nastraja optymistycznie. Szacunek!
życzliwy
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 wrz 2006, o 19:43

Re: Skuteczność przedsięwziętych środków

Postprzez ref-ren » 25 wrz 2006, o 09:49

życzliwy napisał(a):
Qba napisał(a):Podczas zawodów w Suwałkach miałem okazją oglądać następującą scenę.
X: Panie kolego, zapnij pan kołnierz, bo pana znowu opublikują w "Ułanoidach"
Y: Chcesz szablą przez łeb?

Może rzeczywiście trzeba używać argumentu siły zamiast silnych argumentów.


Smutne, po prostu... Jak widać do KO ładny mundur przyciąga różne indywidua (szkoda tylko że nie potrafią się nim "obsługiwać"). Słyszałem gdzieś że w KO jest wielu dawnych LWPowców i tym podobnych eksczerwonych, wypranych z szacunku dla tradycji oręża polskiego...

Ale pocieszę was Panowie: w oczach postronnych obserwatorów (nie tylko moim) kawaleria ochotnicza cieszy się prestiżem, uznaniem i szacunkiem - oznacza to, że nawet jeżeli ludzie zauważają te "ułanoidy", to traktują ich jako czarne owce, a opinię na Wasz temat budują na podstawie wizerunku porządnych ułanów. To jednak mimo wszystko nastraja optymistycznie. Szacunek!



"Twój nick żle się kojarzy, będę dociekliwy
za komuny donos na mnie podpisał..."życzliwy".

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez życzliwy » 25 wrz 2006, o 21:25

Przykre, ale... to raczej nie moja wina.
życzliwy
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 wrz 2006, o 19:43

Postprzez ref-ren » 25 wrz 2006, o 22:43

życzliwy napisał(a):Przykre, ale... to raczej nie moja wina.


Nic to... /ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 paź 2008, o 21:14

A co słychać w Sławetnej Federacji? Rozwija sie czy po prostu eksploduje?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Piotr Walter » 24 lis 2010, o 18:47

Ułanoidów Ci u nas dostatek... niestety.
Ale trzeba z tym walczyć ! Np zachęcając wszystkich kawalerzystów do brania udziału w zawodach militarii a tam skrupulatnie oceniać ich na przeglądzie mundurowym...
Musimy dbać o to by wyglądać zawsze tak jakbyśmy jechali na przegląd.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Ułan świętokrzyski » 25 lis 2010, o 11:23

Całkowicie się Kolegą zgadzam. Myślę że w ciągu ostatnich lat dokonała się spora selekcja i poprawa pod względem dbałości o wygląd podczas wszelkich wystąpień mundurowych. Myślę jednak nie w skali ogólnokrajowej, ale poszczególnych środowisk. Kto chce pokazać się na arenie szerszej niż własna okolica, musi liczyć się z oceną innych, którą można zawsze przedstawić np. na naszym Forum. Oczywiście nie mówię o jednostkach, które są niereformowalne, ale również takich, którym sytuacja materialna nie pozwala na szybkie poprawne umundurowanie i wyposażenie. A to powinniśmy zrozumieć. Przynajmniej przez jakiś czas.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Piotr Walter » 25 lis 2010, o 22:30

Większość 99% ułanoidów to jednak niechlujstwo i niewiedza...
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Piotrek » 26 lis 2010, o 14:54

Pół biedy, jest niechlujstwo wynika z niewiedzy, a jej dostarczenie pomaga i coś zmienia. Gorzej, jeśli ktoś nie czuje potrzeby zmian, bo wie lepiej i nie trzeba go pouczać...
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Paweł_39 » 26 lis 2010, o 15:49

Kiedyś miałem okazję rozmawiać z osobami wystawiającymi Obronę Narodową. Zwróciłem uwagę, że mają odwrotnie pasy zapięte i na parę innych rzeczy, które sprawiały, że nie wyglądali jak niedozbrojony oddział, a jak... no cóż trudno znaleźć coś do czego to przyrównać. Usłyszałem natomiast "My jesteśmy ON, u nas to nieważne". A wydawało mi się, że do ON nie trafiali ludzie bez wojskowego przeszkolenia, a często ludzie wiekiem pamiętający fronty I wojny światowej. Niestety często takie podejście dominuje. "Jestem frontowcem i tyle".
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Piotrek » 26 lis 2010, o 16:00

Albo - "Ja nie jestem GRH tylko KO, więc nie muszę mieć wszystkiego tak idealnie"
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez elmijakke » 26 lis 2010, o 17:38

Odczep się! :lol:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Paweł_39 » 26 lis 2010, o 18:07

Piotr, albo sławne u nas "Ja jestem KO, wy GRH. Mnie wolno więcej" :D
Ciekawe, czy autor tego powiedzenia się też odezwie.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Piotr Walter » 26 lis 2010, o 20:29

Wiecie ale przeginać też nie można...
(org majtki zestaw do golenia itp) Oczywiście jestem za kompletowaniem wszystkich szczegółów i sam to robię ale czepiać się nie można jak ktoś jest porządnie ubrany ale ma np sztylpy i sztyblety(bo się jeszcze oficerek nie dorobił) których nikt nawet z metra nie odróżni od oficerek (zanim mnie objedziecie pamiętajcie że są różne sztylpy i sztyblety ja posiadam takie których prawie nie rozróżnicie) to czemu nie? No oczywiście są miejsca i czas w których tak niemożna ale gdzieś na pokazie gdzie widownia jest daleko a łatwiej mi (giętka podeszwa) np zeskakiwać i wskakiwać na konia w galopie i stać na siodle(podkówki niszczą siedzisko) w galopie to problemu nie widzę. A i pytanie do (raczej ludzi z WLKP) kto zauważył że często daje pokazy w sztylpach?

Pozdro
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: kierunki rozwoju Kawalerii Ochotniczej w RP

Postprzez Lookas » 26 lis 2010, o 21:36

Piotr... nie przeginaj z tymi sztylpami:) To juz jest conajmniej masakra:)
Do takich rzeczy spokojnie nadadzą się juchtowe buty bez sztywnika. Nie każdy ułan nosił wszak oficerki:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do kierunki rozwoju KO w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,