Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kobiety a Kawaleria Ochotnicza

Moderator: Staszek

Postprzez AWEK » 6 cze 2007, o 20:35

Drogi Ułanie z Pacanowa. Jako, że pracowałam w szkółkach i sama jestem kobietą pokuszę się odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Problem zaczyna się przy wychowaniu i tym czym bombarduje dzieci otoczenie. Nie od dziś wiadomo, że dla chłopców są przysłowiowe "samochody", a dla dziewczynek "lalki". Kiedyś koń był przedstawiany jako coś męskiego. Niestety teraz koń kojaży się z bajkami o kucykach, zabawką dodawaną do lalek Barbie.. Młody chłopiec bawiący się figurką konika zostanie wyśmiany przez rówieśników. Pamiętajmy, iż dzieci są jak glina, z wiekiem twardnieją i otrzymują dopracowany krztałt, ale pozostaje w nich pierwotna forma. W podświadomości pozostanie "koniki są dla dziewczynek", o ile ktoś nie pokaże im jak "męski" może być koń.
Jak wspomniałeś 90% uczniów w szkółkach to dziewczyny, z czego może 10% to dziewczyny "z jajami", a reszta? Jeździ, trenuje, kupuje czapraki i kamizelki z najnowszej kolekcji.. Ehh..

Przepraszam za niespójności w mojej wypowiedzi, nieskładność zdań i myśli, jak również błędy odrtografiszne ale od 5 dób śpię po 3h (sesja)
Avatar użytkownika
AWEK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 65
Dołączył(a): 2 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Świętokrzyski Lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 cze 2007, o 20:53

Dzięki za wypowiedź! Pewnie coś w tym jest skoro jest jak jest! Zachęcam innych do dyskusji ! Może uda nam się ocalić współczesną kawalerię od skazania na żeński narybek! No bo wszystko na to wskazuje!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 3 lip 2007, o 17:47

Ułan z Pacanowa napisał(a):Dzięki za wypowiedź! Pewnie coś w tym jest skoro jest jak jest! Zachęcam innych do dyskusji ! Może uda nam się ocalić współczesną kawalerię od skazania na żeński narybek! No bo wszystko na to wskazuje!



Zachęcam do dyskusji a przyznacie sami
że nie ma nic gorszego ... jak kobieta z jajami...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lip 2007, o 23:02

ref-ren napisał(a):

Zachęcam do dyskusji a przyznacie sami
że nie ma nic gorszego ... jak kobieta z jajami...

/ref-ren/


Bliższa mi taka wersja, bo przyznacie sami -
Gorszy jest chłop bez jajek, niż baba z jajami ,
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 5 lip 2007, o 23:52

Ułan z Pacanowa napisał(a):
ref-ren napisał(a):

Zachęcam do dyskusji a przyznacie sami
że nie ma nic gorszego ... jak kobieta z jajami...

/ref-ren/


Bliższa mi taka wersja, bo przyznacie sami -
Gorszy jest chłop bez jajek, niż baba z jajami ,





Jarku ... toć nie o to w tej dyskusji szło
byś wybrał z dwojga złego trochę mniejsze zło..
Kobiecość u płci pięknej zanika niestety...
Porównaj... wszak masz w domu sto procent kobiety...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 lip 2007, o 11:18

Toś mnie Drogi Ref-Renie nieźle w dumę nabił
Kiedyś domowi memu taki sąd wystawił !!!
By sytuacja w tej kwestii całkiem była czysta...
Dyć ja kobety w swym domu mam procent czterysta !!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 6 lip 2007, o 18:28

Ułan z Pacanowa napisał(a):Toś mnie Drogi Ref-Renie nieźle w dumę nabił
Kiedyś domowi memu taki sąd wystawił !!!
By sytuacja w tej kwestii całkiem była czysta...
Dyć ja kobety w swym domu mam procent czterysta !!! :shock: :shock: :shock: :shock:




Jarku...

Był już taki jeden... Pstrowski się nazywał
co procent czterysta wyciągał w pół drogi...
Z ta tylko różnicą , że gdy lat dożywał...
jak wykonał normę...... to ... wyciągnął nogi...


/ref-ren/

P.S. Ucałowania dla Twoich Pań...
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 lut 2008, o 02:52

No i właśnie! Ponieważ śleczę nad makietą chmielnickiej gazety przy włączonym telewizorze. miałem duże szczęście zobaczyć w TVP2 około godziny 1.00 w nocy program o francuskiej konnej Gwardii Republikańskiej Cos pięknego! 32 osobowa orkiestra, własna kuźnia, pracownia rymarska robiąca specjalne siodła, piękne zabytkowe stajnie, ujeżdżalnia i .... 9 kobiet w mundurach - pełniących oficjalnie służbę konnych gwardzistów !!!

Ci Francuzi to zawsze chyba kierują sie sexem!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 14 lut 2008, o 10:20

Czy chcesz nieśmiało powiedzieć...,źe wiedzą co dobre ?
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Bercik » 14 lut 2008, o 17:52

Tak jest nie ma to jak francuska armia :lol: waleczna i wogule :grin:
Bercik
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 01:49
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postprzez Ułan świętokrzyski » 14 lut 2008, o 22:38

Chciałem tylko powiedzieć że to ewenement i przykład że należy się chyba spodziewać w dalszej przyszłości coraz mocniejszego szturmu Pań na bastiony i enklawy kawaleryjskie III RP. A poza tym oprócz funkcji reprezentacyjnych Francuzi pełnią regularne dyżury jako konne patrole w Paryżu i działają jako formacja konna przy tłumieniu demonstracji!
A poza tymi Paniami to wszsystko jest naprawdę imponujace!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 15 lut 2008, o 08:36

Pozwólcie , że dołożę swoje trzy grosze. To co opisał nam ułan z Pacanowa dotyczy, jak rozumiem, służby kobiet we współczesnej formacji konnej. I dobrze - jeżdżą na czołgach mogą i konno. Tylko proszę mi tu tego nie mylić z odtwartzaniem kawalerii II RP jako inscenizacji czy wręcz "żywej kekcji historii". My jak sądze chcemy ogółowi ukazac jaka kawaleria była a nie jaka jest bo jej nie ma i basta! Szwadron Kawalerii WP w Warszawie to inna sprawa. Tam kobiety mogą służyć ale juz co do jazdy w historycznych mundurach i na historycznych rzędach z czasów II RP - NIE! Patrole po parkach Wawy we współczesnych mundurach polowych - proszę bardzo.
I to by było na tyle - wracam do zarabiania na emeryture z ZUS....... :wink:
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 15 lut 2008, o 16:01

A daj Ci Panie Boże, kochany Zdzisiu, jak najwięcej tej emerytury! Bo jak Ty będziesz miał, to i ja się napiję!!! :grin:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 15 lut 2008, o 19:15

Ułan z Sącza napisał(a):Pozwólcie , że dołożę swoje trzy grosze. To co opisał nam ułan z Pacanowa dotyczy, jak rozumiem, służby kobiet we współczesnej formacji konnej. I dobrze - jeżdżą na czołgach mogą i konno. Tylko proszę mi tu tego nie mylić z odtwartzaniem kawalerii II RP jako inscenizacji czy wręcz "żywej kekcji historii". My jak sądze chcemy ogółowi ukazac jaka kawaleria była a nie jaka jest bo jej nie ma i basta! Szwadron Kawalerii WP w Warszawie to inna sprawa. Tam kobiety mogą służyć ale juz co do jazdy w historycznych mundurach i na historycznych rzędach z czasów II RP - NIE! Patrole po parkach Wawy we współczesnych mundurach polowych - proszę bardzo.
I to by było na tyle - wracam do zarabiania na emeryture z ZUS....... :wink:



Brawo Zdzichu... tak trzymaj....

P.S.

Dobry emeryt to martwy emeryt... po co narazac skarb panstwa?
Obys sie tylko nie zdziwil Zdzichu jak wydrzesz kase od dranstwa...

/ref-ren/ Szwajcaria
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez elmijakke » 15 lut 2008, o 20:07

Ułan z Sącza napisał(a):Pozwólcie , że dołożę swoje trzy grosze. To co opisał nam ułan z Pacanowa dotyczy, jak rozumiem, służby kobiet we współczesnej formacji konnej. I dobrze - jeżdżą na czołgach mogą i konno. Tylko proszę mi tu tego nie mylić z odtwartzaniem kawalerii II RP jako inscenizacji czy wręcz "żywej kekcji historii". My jak sądze chcemy ogółowi ukazac jaka kawaleria była a nie jaka jest bo jej nie ma i basta! Szwadron Kawalerii WP w Warszawie to inna sprawa. Tam kobiety mogą służyć ale juz co do jazdy w historycznych mundurach i na historycznych rzędach z czasów II RP - NIE! Patrole po parkach Wawy we współczesnych mundurach polowych - proszę bardzo.
I to by było na tyle - wracam do zarabiania na emeryture z ZUS....... :wink:

Zaraz zaraz, mundur wz 36 to w tej chwili obowiązujące w szwadronie (czyli we współczesnym wojsku) umundurowanie (tak samo ogłowie i kulbaka) - dlaczego kobieta nie mogłaby w nim służyć? Oni są wojskiem jak najbardziej współczesnym, w którym obowiązuje pełne równouprawnienie (przynajmniej na papierze). De facto nic nie można byłoby z tym zrobić i jak jakaś kobieta uparłaby się toby jeździła i tyle i marudzić sobie możemy do woli...
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do kobiety w Kawalerii Ochotniczej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron