Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kobiety a Kawaleria Ochotnicza

Moderator: Staszek

Postprzez ref-ren » 24 sie 2006, o 15:38

pulkownik napisał(a):Nie masz człeku bladego pojecia o Komarowie więc zamilknij.
Chyba, że dosiądziesz tam za trzy dni konia. Chętnie użyczę. Jeśli Ci brak rzędu i szabli też mam dostatek.
A co do choroby, nie troskaj sie o moje zdrowie.



"Człeku"... w Krakowie też konno jeżdżą /jakby się kto pytał/ a konia dosiadam codziennie.... nie za trzy dni jak piszesz. Już napisałem waszmości, że włazisz "między wódkę a zakąskę" a to nieładnie... / o Komarowie nie pisałem nic... choć znam te okolice, urodziłem się nieopodal/. Mimo wszystko... pozdrawiam...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Do ref-ren'a

Postprzez Lucas » 24 sie 2006, o 15:51

Proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość - chcę porozmawiać poza Forum - ja nie mogę do Ciebie napisać bo masz zablokowaną tę funkcję. Pogadajmy na maile jak ułan z ułanem proszę.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 sie 2006, o 16:08

Panowie!!! Kończymy!!! Przynajmniej ze względu na pamięć o generale Gutowskim niech przez te kilka dni będzie cisza. A Zdzichu ma rację! Lepiej pogadać sobie na prywatnej poczcie e- mail !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Do ref-ren'a

Postprzez ref-ren » 24 sie 2006, o 16:17

Ułan z Sącza napisał(a):Proszę wyślij do mnie prywatną wiadomość - chcę porozmawiać poza Forum - ja nie mogę do Ciebie napisać bo masz zablokowaną tę funkcję. Pogadajmy na maile jak ułan z ułanem proszę.



Służę adresem: ref-ren@wp.pl
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 24 sie 2006, o 16:23

Tak więc wiem już "ref ren" kim jesteś. Rzeczywistość w jakiej się poznaliśmy nie jest inna od tej jaką tu mamy. Tedy też potyczka była. Może czas na zgodę. Wódka i zakąska napewno będzie w sobote u mnie - zapraszam. Równeż pozdrawiam.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez ref-ren » 24 sie 2006, o 17:07

pulkownik napisał(a):Tak więc wiem już "ref ren" kim jesteś. Rzeczywistość w jakiej się poznaliśmy nie jest inna od tej jaką tu mamy. Tedy też potyczka była. Może czas na zgodę. Wódka i zakąska napewno będzie w sobote u mnie - zapraszam. Równeż pozdrawiam.



- Przykro mi ... nie mogę skorzystać... za daleko. Może kiedyś, jak będę w swoim rodzinnym mieście... Lublinie. Tymczasem pozdrawiam.... /ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

kobiety w mundurach???????

Postprzez goha » 11 wrz 2006, o 17:12

jesli moge dodam swoj glos na ten temat jako plec zenska


swoje pierwsze kroki jezdzieckie stawialam wlasnie we wspolczesnej kawlerii.......
i uwarzam ze jesli ktos jest w szwadronie i chce podtrzymywac tradycje to powinien szanowac realia jakie w tamtych czasch panowaly, jesli wtedy nikt nie wymyslil munduru dla kobiet (jesli chodzi o jazde konna rzecz jasna) to oznacza ze tak wlasnie mialo byc...... jesli mundur jest w kroju meskim i ma przeznaczenie dla panow, to nie wolno go kobietom zakladac, bo to jak noszenie garnituru meskiego przez kobiete (wyglad fatalnie.......), ale jest jeszcze taka drobna roznica, ŻE MUNDUR TO NIE JEST BYLE ŁACH....... tylko cos co nalerzy szanowac, wiec kobeta w mondorze meskim to zwykla profanacja, takie jest moje zdanie jesli panie chca miec jednolite stroje podkreslajace, ze naleza do szwdronu, a nie byle klubu jezdzieckiego to moga sobie uszyc zwykle korteczki jezdzieckie, nawet z gabardyny, jesli uwarzaja to za konieczne do podkreslenia ze sa "ulankami".... w takim stroju na konia!!!!!!! konia w ulanskim rzedzie, do kulbaki moze miec nawet stroczona szble czemu nie, jesli umie sie nia poslugiwac i to wszystko........ nie uwarzam zeby kobieta w kawleri wspolczesnej byla czyms lichym...... nawet jesli ma zwykly stroj...... klasyczne bryczesyi tyle. mundurowanie sie na sile, w celu nie wiem czego, jest dla mnie glopie, takie robienie z siebie babo-chlopa ...... tragedja brak znajomosci i poszanowania tradyci, tyle moge na ten temat powiedziec smutne i wstyd mi jako dziewczynie ze ktos nie dosc, ze ma takie pomysly to tak sie nosi....... trudno widac niektorzy nie dorosli do podtrzymywania naszej pieknej tradycii.......... kobieta jest kobieta i powinna pozostac zwykla amazonka, a nie niewiadomo czym, lada jakims przebierancem........
goha
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 wrz 2006, o 16:48
Lokalizacja: lublin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 wrz 2006, o 20:05

Droga Amazonko!
Po raz pierwszy spotykam się z taką oficjalną postawą przedstawicielki płci pięknej rozmiłowanej w tradycjach Kawalerii II RP. Zgadzam się w zupełności, tym bardziej że zawsze uważałem tak jak przedwojenni kawalerzyści, że bez kobiet blisko kawalerii nie byłoby porawdziwej kawalerii. Ale ... no właśnie! To one zawsze były obiektem zalotów, pod wrażeniem ich obecności i urody ułanów w kawalerii obowiązywały żelazne zasady szarmancji wobec kobiet. I biada temu, kto takim zasadom się sprzeniewierzył. Osobiście jechałem dwa razy w szyku w którym jechała dziewczyna w takim jak ja mundurze i barwach. I sam nie wiem jak to się atało, ale zwracałem się do niej per... Kolego !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 11 wrz 2006, o 20:19

Ułan z Pacanowa napisał(a):Droga Amazonko!
Po raz pierwszy spotykam się z taką oficjalną postawą przedstawicielki płci pięknej rozmiłowanej w tradycjach Kawalerii II RP. Zgadzam się w zupełności, tym bardziej że zawsze uważałem tak jak przedwojenni kawalerzyści, że bez kobiet blisko kawalerii nie byłoby porawdziwej kawalerii. Ale ... no właśnie! To one zawsze były obiektem zalotów, pod wrażeniem ich obecności i urody ułanów w kawalerii obowiązywały żelazne zasady szarmancji wobec kobiet. I biada temu, kto takim zasadom się sprzeniewierzył. Osobiście jechałem dwa razy w szyku w którym jechała dziewczyna w takim jak ja mundurze i barwach. I sam nie wiem jak to się atało, ale zwracałem się do niej per... Kolego !!!


"Jarku ... uważam że przesadzasz
twierdząc że mundur kryje płeć...
Okrągły kształt w kulbace zdradza
że miałbyś na ułana chęć....."

/ref-ren/

[ Dodano: Pon Wrz 11, 2006 8:24 pm ]
goha napisał(a):jesli moge dodam swoj glos na ten temat jako plec zenska


swoje pierwsze kroki jezdzieckie stawialam wlasnie we wspolczesnej kawlerii.......
i uwarzam ze jesli ktos jest w szwadronie i chce podtrzymywac tradycje to powinien szanowac realia jakie w tamtych czasch panowaly, jesli wtedy nikt nie wymyslil munduru dla kobiet (jesli chodzi o jazde konna rzecz jasna) to oznacza ze tak wlasnie mialo byc...... jesli mundur jest w kroju meskim i ma przeznaczenie dla panow, to nie wolno go kobietom zakladac, bo to jak noszenie garnituru meskiego przez kobiete (wyglad fatalnie.......), ale jest jeszcze taka drobna roznica, ŻE MUNDUR TO NIE JEST BYLE ŁACH....... tylko cos co nalerzy szanowac, wiec kobeta w mondorze meskim to zwykla profanacja, takie jest moje zdanie jesli panie chca miec jednolite stroje podkreslajace, ze naleza do szwdronu, a nie byle klubu jezdzieckiego to moga sobie uszyc zwykle korteczki jezdzieckie, nawet z gabardyny, jesli uwarzaja to za konieczne do podkreslenia ze sa "ulankami".... w takim stroju na konia!!!!!!! konia w ulanskim rzedzie, do kulbaki moze miec nawet stroczona szble czemu nie, jesli umie sie nia poslugiwac i to wszystko........ nie uwarzam zeby kobieta w kawleri wspolczesnej byla czyms lichym...... nawet jesli ma zwykly stroj...... klasyczne bryczesyi tyle. mundurowanie sie na sile, w celu nie wiem czego, jest dla mnie glopie, takie robienie z siebie babo-chlopa ...... tragedja brak znajomosci i poszanowania tradyci, tyle moge na ten temat powiedziec smutne i wstyd mi jako dziewczynie ze ktos nie dosc, ze ma takie pomysly to tak sie nosi....... trudno widac niektorzy nie dorosli do podtrzymywania naszej pieknej tradycii.......... kobieta jest kobieta i powinna pozostac zwykla amazonka, a nie niewiadomo czym, lada jakims przebierancem........



"Gosieńko... dziewczę Ty z Lublina
tym przebierańcom zadasz ból...
Są nieświadome...nie ich wina
sądzą że mundur... to jest...cool..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MAGDUSIA » 30 paź 2006, o 15:47

Witam Panow Kawalerzystow!Jestem bardzo zmartwiona bo napisalam moj pierwszy post na waszym forum i popelnilam blad wysylajac go!!!No coz napisze jeszcze raz,pozdrawiam i do uslyszenia!Wysylam te pare slow aby sprawdzic czy tym raze potrafie prawidlowo wyslac pot.

[ Dodano: Pon Paź 30, 2006 2:51 pm ]
Udalo sie! Szkoda ze to co napisalam zniknelo ale napisze ponownie w sprawie kobiet w kawalerii.jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.
MAGDUSIA
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 paź 2006, o 17:46

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 paź 2006, o 06:21

Kazdy miał problemy jak zaczynał pisać na Forum. A więc Magdusiu zapraszamy do dyskusji! Zwłaszcza w temacie tak pięnym, jak płeć pięna we współczesnej Kawalerii Prawie Ochotniczej! Nie wiem jakie decyzje zapadły w Starej Miłosnej w piątek 27 X. Czekamy na nowe posty. :lol:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 31 paź 2006, o 12:07

Ułan z Pacanowa napisał(a):Kazdy miał problemy jak zaczynał pisać na Forum. A więc Magdusiu zapraszamy do dyskusji! Zwłaszcza w temacie tak pięnym, jak płeć pięna we współczesnej Kawalerii Prawie Ochotniczej! Nie wiem jakie decyzje zapadły w Starej Miłosnej w piątek 27 X. Czekamy na nowe posty. :lol:



To ci Ułan... (godz.5.21!!!)

Nim przetarł oczka, nim zrobił siusiu
pisze do panny... "a więc Magdusiu"...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 paź 2006, o 15:59

Prawie 15.00 ......

Lepiej Ty mi Ref-Renie przestań dmuchać w kaszę!
Choć dowcip Twój ubarwia pięknie Forum nasze,
To lepiej imaginuj Waćpan, po cóż dłużej czekać,
Jak na sejmowym Forum Leppera powściekać!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 31 paź 2006, o 16:22

Ułan z Pacanowa napisał(a):Prawie 15.00 ......

Lepiej Ty mi Ref-Renie przestań dmuchać w kaszę!
Choć dowcip Twój ubarwia pięknie Forum nasze,
To lepiej imaginuj Waćpan, po cóż dłużej czekać,
Jak na sejmowym Forum Leppera powściekać!



"Endrju Łorchoł... z angielska na niego się woła
szkoda słów na tym Forum dla tego warchoła"

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 paź 2006, o 19:24

„Nie ma miejsca w tym rządzie dla Endrju Warchoła” –
Tak niedawno nasz premier Pan Kaczyński wołał.
Nim Miesiąc w pełnej krasie na nieboskłon wrócił,
Pan Premier w bary Endrju z rozsądku się rzucił.

A gdyby tak Pan Premier był kawalerzystą,
Prowadził by z Andrzejem grę wybitnie czystą.
Z PiSem z tyłu, a w ręku z niezawodnym ViSem
Urządziłby po Sejmie piękny bieg za lisem.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do kobiety w Kawalerii Ochotniczej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron