Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak nas widzą tak nas piszą....

Moderator: Staszek

Postprzez ref-ren » 8 gru 2006, o 14:05

Ułan z Pacanowa napisał(a):Mam zaszczyt i honor byc drugim odznaczonym!!! I popieram Cię Zdzichu w całej rozciągłości!!!

[url=http://www.uploadtemple.com/thumb/1165530649.jpeg]Obrazek[/URL]




Podziwiam Wasze medale, Wasze sylwetki smukłe...
Choć piersi "ułanów" obok pod medal... bardziej wypukłe...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lach » 15 gru 2007, o 13:01

Tak troche odgrzebie temat, ale czytajac aktualny NPK ponownie sie mozna dowiedziec nieciekawych rzeczy o wspolczesnych "ułanach".
Pradziadek to sie tam w grobie przewraca jak widzi takich kacapow ktorych trzech kolegow musi podtrzymywac zeby mogl oddac strzal, albo tracajacego lanca kobiete na widowni.

Taka otoczka MISTRZOSTW POLSKI Formacji Kawalerii jest jakze wspaniala reklama na cala Polske przeca toz to sama smietanka zjechala na mistrzostwa.
Dziwie sie organizatorom ze pozwalaja takim osobom uczestniczyc w zawodach. Na dniach Ulana w Poznaniu rownierz byly ekscesy ale tam chociaz walcza z tym nie zapraszajac juz na kolejne zawody osob ktore wszystko tlumacza Ulanska fantazja.
Wstyd i hanba dla munduru ale jak to w Polsce wystarczy miec pieniadze i sie mozna wszedzie dostac bez sprawdzenia czy sie czlowiek nadaje do tego.

Szkoda tylko, ze jest gro osob w Polsce ktore by sie godnie zachowaly i pokazaly jak powinna wygladac Ochotnicza Kawaleria tyle, ze nie maja srodkow na wyjazdy a byle warchol z grubym portfelem pojedzie i narobi gnoju.

Postawa autora artykulu jest dla mnie b dobra, widac skad sa te osoby a nawet i twarze, miejmy nadzieje, ze albo sie zastanowia nad swoja postawa albo zrezygnuja z uczestnictwa w jakichkolwiek widowiskach.
Pietnowac takie zachowania, a przedewszystkiem wywalac takich z zawodow!
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lucas » 16 gru 2007, o 19:15

Cholera - powiem krótko - nie znam osobiście Pana porucznika Woronowicza - mam jednak pełne do niego zaufanie, wierzę że pisze tak jak jest i jak było - smutne...... Mam jednak po lekturze najnowszego NPK refleksję - dajcie zawsze Pieczarka szanse na odpowiedź - czekam więc na ripostę zainteresowanych - mysle że chętnie udostępnimy nasze forum - Koledzy piszczecie jak było w Waszej ocenie w Ossowie bo jak bylo tak jak było to jest mi ciężko na serce.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 gru 2007, o 19:36

No i mnie też... Chociaż jeszcze nie zdążyłem kupić nowego numeru! Ciężko, cholera!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 23 gru 2007, o 22:35

... tja.
Na razie powiem tylko tyle: odpowiedź organizatorów zawodów w Ossowie już jest w "drodze pocztowej" do mnie.
... no może coś dodam. Osoby które zachowywały sie tak w tym roku w Poznaniu to współorganizatorzy zawodów w Ossowie ... nie wyrzucą nikogo z zawodów bo sami ....
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Nowy temat

Postprzez Bercik » 5 sty 2008, o 02:41

Czołem
Przeglądając internet natrafiłem na ( http://www.itvp.pl/player.html?mode=0&c ... o_id=16494) ten program :lol: ,czyli znowu przy okazji temat kobiet w KO. Dość sympatyczy program.
Bercik
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 01:49
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 sty 2008, o 09:12

No dobra, ale konkretnie który program - o szczepieniach, Duże Dzieci, Wiadomości?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Bercik » 5 sty 2008, o 12:08

http://www.itvp.pl/player.html?mode=0&c ... o_id=16494 Był to mój pierwszy post , mam nadzieje że ten link bendxie dobry. Jak by co to jeszcze ten http://www.itvp.pl/video.html?channel_i ... ideo=16494
Bercik
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 01:49
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 sty 2008, o 18:44

Dzięki! A swoją drogą - kiedyś tem pierwszy raz być musi....
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 5 sty 2008, o 19:26

Bercik napisał(a):http://www.itvp.pl/player.html?mode=0&channel=452&video_id=16494 Był to mój pierwszy post , mam nadzieje że ten link bendxie dobry. Jak by co to jeszcze ten http://www.itvp.pl/video.html?channel_i ... ideo=16494



Kobiety w KO cd.

Ogladam filmik, tam same dziwy...
a w ucho szepcze mi jakies diable:
-Czy taki "ulan"... dosc urodziwy...
wyciagnie z pochwy napewno... szable?

/ref-ren/Szwajcaria
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lach » 5 sty 2008, o 20:04

Temu kasztanowi nie bardzo sie chcialo wstawac:)
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez myta2 » 6 sty 2008, o 16:02

moje zdanie znacie..... że dziewczyny trenują to jedno ale nazywać je ułanami... dobrze że jestem Strzelcem Konnym
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lach » 7 sty 2008, o 11:02

Cale szczescie, ze ja tez do strzelcow:)
Czego to czlowiek nie znajdzie szukajac zupelnei czego innego.
TUTAJ wiecej ulanek niz Ulanow. Ah ten feminizm.
Avatar użytkownika
Lach
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 200
Dołączył(a): 30 sty 2007, o 21:37
Lokalizacja: 5 PSK Tarnów

Postprzez Lookas » 7 sty 2008, o 11:45

zabrakło mi słow:)

i swoim zwyczajem.......sadze,z e to zwykłe pojście na łatwiznę:) Ktos chce sie bawić w kawalerię, i zeby miec kim komenderowac, zebrali "co było pod reką'. Znak czasów jest taki,ze w stajniach 80% to dziewczeta. Więc zamiast przyciagac i szkolić chłopaków, bo dzis to bardzo trudne, szkolą dziewczyny. Za jakis czas bedzie tak,ze feministki podchwycą temat i w imię równouprawnienia zaczna przekonywac, ze były w historii kobiety ułanki:P

masakra.......
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 7 sty 2008, o 14:46

Tak jest ! Bolesława Wieniawa Dłogoszowska też była kobietą!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron