Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak nas widzą tak nas piszą....

Moderator: Staszek

Postprzez Maciej Sekuła » 30 sty 2009, o 22:12

Tak zgada się zakłamany ale ten kto po obejrzeniu za parę lat jak wydorośleje i dorośnie do tego sprawdzi co i jak będzie naprawdę z armią ze wschodu no i z pierwsza brygada pancerną im. bohaterów Westerplatte to myślę że ten serial będzie i nadal spełniał określona rolę. Niestety dzisiaj zapomina się o żołnierzach z Armii Ludowej którzy po Syberii i innych zakamarkach Rosji walczyli i ginęli pod Lenino, na Cyplu Czerniakowskim pod Magnuszewem i pod Berlinem. Jestem Przekonany że większość z mich chciała wypędzić wroga z swojego kraju i być wolnym nie myśleli jeszcze jaki będzie ustrój po wojnie w Polsce.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez myta2 » 30 sty 2009, o 22:26

elmijakke napisał(a):Widzę, że nie możemy dojść do ładu z dyskusją...cóż...
Na przyszłość Dziadku proponuję wedle zasady 3K : konkretniej, krócej, koniecznie prozą!
Niestety zdecydowana większość Dziadka postów należy do kategorii "ale o co chodzi?". Zalecam tedy adminowi stworzyć oddzielny temat "Wolne myśli i poezja Dziadka Władka".
I tą oto propozycją tę zbędną dyskusję ze swej strony uważam za zakończoną.
PS.1 Czuję się w obowiązku dodatkowo wytłumaczyć, że moja "złota myśl" odnosiła się do postu Ułana z Pacanowa i była reakcją na jego wypowiedź o wolności (która też, jak widać, ma swoje ciemne strony - co dla niektórych będzie profanacją dla innych wyrazem artystycznym - temat wałkowany od lat). Proponuję Dziadku Władku zajrzeć do słownika i sprawdzić znaczenie dwóch słów "ironia" i "sarkazm".
PS.2 Ta flaga w psiej kupie to naprawdę nie mój pomysł, jeżeli Panowie obserwują rzeczywistość artystyczno-polityczną, która nas otacza to na pewno znają temat.
Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Sty 30, 2009 8:26 pm ]
A co do Czterech Pancernych to owszem lubię (bo nostalgia za dzieciństwem człowieka ogarnia), ale niestety serial przez swoją atrakcyjność zgubny bo tak naprawdę zakłamany i ze wszech miar szkodliwy...




Zgadzam się z elmijakke, dość tej poezji tu o wojsku jest... przyłączam się do prośby o osobny wątek dla Dziadka Władka...:)
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Maciej Sekuła » 31 sty 2009, o 00:43

to jeśli chodzi o watek dla poetów proponuje przenieść tam też ref-rena i Ułana z Pacanowa tam wraz z dziakiem będą sobie do woli pisać wierszem. Oczywiście bez urazy :)
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pulkownik » 31 sty 2009, o 09:07

Eee.... z urazą byłoby napisać "wątek emerytów" .... :wink: oczywiście przyjmijcie to jako żart, nie mogłem się powstrzymać.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez myta2 » 31 sty 2009, o 13:42

hihihihiii coś w tym jest... (ale podobno tak jest po pięćdziesiątce) :mrgreen: .... bez urazy koledzy rzecz jasna...
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 31 sty 2009, o 20:43

Np akurat jestem na emeryturze i po 50 ce...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez elmijakke » 1 lut 2009, o 12:19

Jak po jednej 50-ce to nie ma się czym chwalić! Rozumiem nadal pisać na forum, a być po pół litra.... :mrgreen: To już mały wyczyn!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 lut 2009, o 10:31

Ha ha ha! No to mi się akurat spodobało! Fakt, muszę bardziej precyzować swoje wypowiedzi! Jeszcze raz dzięki za książkę!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 2 lut 2009, o 18:12

Maciej Sekuła napisał(a):to jeśli chodzi o watek dla poetów proponuje przenieść tam też ref-rena i Ułana z Pacanowa tam wraz z dziakiem będą sobie do woli pisać wierszem. Oczywiście bez urazy :)



Do Macieja Sekuły (pisujacego wyłącznie prozą)...

Jest takie przysłowie...

"Jak gówno nie umie pływać... to mówi, że woda rzadka"
Nie próbuj nawet przenosić mnie, Jarka oraz Dziadka...
Przenosić to sobie możesz... lecz członków rodziny własnej...
I piszę to bez urazy... dla sytuacji jasnej...

/ref-ren/ już Kraków
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ref-ren » 2 lut 2009, o 22:43

ułan kamil napisał(a):Gratulacje dla panów kolegów ze szwadronu Niepołomice :grin: :grin: :grin:


A poza tym Kamilku.... wszyscy zdrowi???

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pulkownik » 2 lut 2009, o 23:03

Ref-ren ! to ja powinienem był oberwać ! poddaję się dobrowolnie egzekucji !
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez elmijakke » 2 lut 2009, o 23:03

ułan kamil napisał(a):Gratulacje dla panów kolegów ze szwadronu Niepołomice :grin: :grin: :grin:

Wazeliniarz! :lol:

[ Dodano: Pon Lut 02, 2009 10:06 pm ]
Ułan z Pacanowa napisał(a):Ha ha ha! No to mi się akurat spodobało! Fakt, muszę bardziej precyzować swoje wypowiedzi! Jeszcze raz dzięki za książkę!

Polecam się! I szkoda tego balu u grochowiaków.....

[ Dodano: Pon Lut 02, 2009 10:10 pm ]
pulkownik napisał(a):Ref-ren ! to ja powinienem był oberwać ! poddaję się dobrowolnie egzekucji !


Kawaleria umiera, ale się nie poddaje!!!!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Postprzez pulkownik » 2 lut 2009, o 23:18

Toś prawdę rzekł ! chwała Ci za te słowa. Jednak nie wrogowi się poddaję a jedynie za nietakt przepraszam a to wielka różnica.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Maciej Sekuła » 3 lut 2009, o 09:38

Maciej Sekuła napisał/a:
to jeśli chodzi o watek dla poetów proponuje przenieść tam też ref-rena i Ułana z Pacanowa tam wraz z dziakiem będą sobie do woli pisać wierszem. Oczywiście bez urazy :)



Do Macieja Sekuły (pisujacego wyłącznie prozą)...

Jest takie przysłowie...

"Jak gówno nie umie pływać... to mówi, że woda rzadka"
Nie próbuj nawet przenosić mnie, Jarka oraz Dziadka...
Przenosić to sobie możesz... lecz członków rodziny własnej...
I piszę to bez urazy... dla sytuacji jasnej...

/ref-ren/ już Kraków




Panie kolego ref-renie obrażać sobie możesz siebie nie życzę sobie aby mnie obrażano jeśli chcesz sobie zapełniać swoimi odpowiedziami bez sensu różnych statystyk to proszę przejść na forum odkrywcy tam takich jak Pan jest pełno do pisania obrażania wszystkich wkoło i pisania jakim jestem mądrym człowiekiem po 50-tce oczywiście jak napisał Pan wcześniej w poście.
Avatar użytkownika
Maciej Sekuła
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 113
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 20:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ułan świętokrzyski » 3 lut 2009, o 11:30

Panowie! Zaszło trochę za daleko! A więc prosże o wzajemne zrozumienie i odpuszcenie tej już zbędnej dyskusji! Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron