Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak nas widzą tak nas piszą....

Moderator: Staszek

Jak nas widzą tak nas piszą....

Postprzez Lucas » 30 sie 2006, o 10:43

http://www.poloniamilitaris.pl/index.ph ... d_news=557

Po lekturze artykułu z linku jaki zamieściłem powyżej zapraszam do dyskusji. Jest to subiektywna ocena tego co robimy - piszmy więc my sami dlaczego działamy w kawalerii Ochotniczej.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan » 8 wrz 2006, o 22:28

ech dyletantka i tyle. Potrzebowała coś naskrzybać bo za to ma na chleb. Pech chce, że umie tylko kogioś opluć żeby wydawało się ciekawe do czytania i akurat padło na nas...
Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Jak ocenić problem występu grupy ZAZA?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 lis 2006, o 02:31

Oglądałem dzisiaj Teleekspres i Wiadomości! Specjalne newsy mówiły, jak kawalerzyści z grupy ZAZA kontynuowali tradycje kawaerii na Święcie Niepodległosci.

Cały oddział został przebadany alkomatem. Zdecydowana większość mundurowych jeźdźców wróciła na piechotę. Zapraszam do dyskusji również grupę ZAZA!

"Teraz ZAZA do zaraza, Kawalerii to obraza.
Uczcie sie od owych gości, jak trafić do Wiadomości"


http://szwadronzaza.webpark.pl/glowna.htm

Ku czci Kawalerii Września 1939!
Bez słów!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Jak ocenić problem występu grupy ZAZA?

Postprzez ref-ren » 17 lis 2006, o 12:23

Ułan z Pacanowa napisał(a):Oglądałem dzisiaj Teleekspres i Wiadomości! Specjalne newsy mówiły, jak kawalerzyści z grupy ZAZA kontynuowali tradycje kawaerii na Święcie Niepodległosci.

Cały oddział został przebadany alkomatem. Zdecydowana większość mundurowych jeźdźców wróciła na piechotę. Zapraszam do dyskusji również grupę ZAZA!

"Teraz ZAZA do zaraza, Kawalerii to obraza.
Uczcie sie od owych gości, jak trafić do Wiadomości"


http://szwadronzaza.webpark.pl/glowna.htm

Ku czci Kawalerii Września 1939!
Bez słów!!!




"Wczoraj w telewizji wiadomość podali
że na wschodzie Polski ułani się schlali.
Dla policji fakt ten niezbyt był pojęty,
że to był... "strzemienny"... lecz X razy wzięty..."

/ref-ren/

[ Dodano: Pią Lis 17, 2006 4:48 pm ]
Ułan napisał(a):ech dyletantka i tyle. Potrzebowała coś naskrzybać bo za to ma na chleb. Pech chce, że umie tylko kogioś opluć żeby wydawało się ciekawe do czytania i akurat padło na nas...



Autorce artykułu...

Cóż... ponoć niektórzy od dawna tak mają
a my róbmy swoje... chociaż psy szczekają.
Wielu nam zazdrości, w "Przekroju" coś bekło
no właśnie tak wygląda nasze, polskie piekło...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SZNYCEL » 19 lis 2006, o 01:23

Na koń! wsiadając strzemiennego chlapneli
i po drodze poczęstunku nie omineli.
Teraz po glowach "ZAZA" się skrobie
co koledzy ulani pomyslą sobie.

Jakby na to nie popatrzyc dali d... każdy z nas czasem sobie tak na odwage lub dla fantazji ale to byla przesada chlopaki sie nie popisali i na pewno im jest wstyd jak cholera.
SZNYCEL
Ułan II
Ułan II
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 maja 2006, o 20:45
Lokalizacja: BOREHAMWOOD

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 lis 2006, o 10:24

Dla wszystkich co noszą ułańskie mundury

Najlepsza byłaby taka puenta:
„Nie znajdziesz ułana abstynenta”.
Jak nam historia przykładem świeci,
Nie były to pokorne dzieci.

Królowi Stasiowi przysparzał troski,
Jego bratanek, nasz szef, Poniatowski.
Za swój charakter iście ułański
Często pułk zmieniał major Dobrzański.

Lecz kiedy inni w Polskę zwątpili,
Oni do końca o nią walczyli,
Nie straszny był im żaden wróg,
Wiedząc co Honor, Ojczyzna, Bóg.

Ale w dzisiejszych czasach, niestety,
Gdy lżone są wciąż autorytety,
Mundur ułański to nie przebranie,
Tylko tradycji umiłowanie!!!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez ref-ren » 19 lis 2006, o 12:45

Ułan z Pacanowa napisał(a):Dla wszystkich co noszą ułańskie mundury

Najlepsza byłaby taka puenta:
„Nie znajdziesz ułana abstynenta”.
Jak nam historia przykładem świeci,
Nie były to pokorne dzieci.

Królowi Stasiowi przysparzał troski,
Jego bratanek, nasz szef, Poniatowski.
Za swój charakter iście ułański
Często pułk zmieniał major Dobrzański.

Lecz kiedy inni w Polskę zwątpili,
Oni do końca o nią walczyli,
Nie straszny był im żaden wróg
Wiedząc co Honor, Ojczyzna, Bóg.

Ale w dzisiejszych czasach, niestety,
Gdy lżone są wciąż autorytety,
Mundur ułański to nie przebranie,
Tylko tradycji umiłowanie!!!!




A mnie pointa taka kusi:
"ułan nie kaktus i pić musi"
Ale by wszystko było ślicznie
we własnym gronie... nie publicznie.

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

ułańska fantazja

Postprzez pulkownik » 19 lis 2006, o 14:22

Czy ułańska fantazja ma coś wspólnego z wizerunkiem napitego ułana na koniu ?
Napewno nie !. Każdemu z nas zdarzyło się wypić jednego „maluśkiego” - tak na rozgrzewkę tak dla lepszego humoru – ale tylko tyle. Nic jednak bardziej obraźliwego niż pijany jegomość w mundurze kiboczący się na koniu. Byłem świadkiem sytuacji kiedy sam koń dojechał na uroczystości a pożal się Boże ułan pod stogiem zażywał odpoczynku. Nie wszystko możemy usprawiedliwić ułańską fantazją. Są wartości i uroczystości, które w sposób szczególny musimy chronić. I jest miejsce i czas po to by odciążyć ciało i duszę od stresu dnia powszechnego.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez pieczarka » 19 lis 2006, o 17:05

Z żalem stwierdzam, że dwa lata temu podczas uroczystości w Kocku też byli pijani "kawalerzyści" którzy aby nie spaść z konia podpierali się lancą o ziemię lub zsuwali sie z konia w celu "uwolnienia pawia" pod płotem na przeciwko.

A tak w temacie Białegostoku:
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,3740050.html
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

ad. potyczek

Postprzez pulkownik » 19 lis 2006, o 17:41

Nic gorszego niż wyciąganie własnych brudów na forum publiczne ( nie mam na myśli tego forum ). Myślę, że szanownemu Dzięciołowi przysłużyli się koledzy.
Gdyby tak przebadać alkomatem każdego ułana w czasie różnych imprez, zwłaszcza rekonstrukcji efekt byłby zaskakujący ( wiemy o tym wszyscy ). Kwestia dotyczy jedynie granicy gdzie i kiedy. Inaczej mamy prawo zachować się na wieczornym ognisku we własnym gronie inaczej w miejscu publicznym obserwowani przez ... wszystkich. Naszym obowiązkiem jest szanować dobre imię kawalerzysty – : http://ulani.pl/index.php?str=cechy
A boje o prawo do noszenia barw ma kto rozstrzygać więc należy z tego skorzystać.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez Lucas » 19 lis 2006, o 18:10

środowisku w Białymstoku życzę jak najszybszego dojścia do zgody a nam wszystkim wyciagniecia wniosków o których powyzej pisze Pułkownik - pozdrawiam drogi memu sercu Komarów.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez ref-ren » 19 lis 2006, o 23:05

Ułan z Sącza napisał(a):środowisku w Białymstoku życzę jak najszybszego dojścia do zgody a nam wszystkim wyciagniecia wniosków o których powyzej pisze Pułkownik - pozdrawiam drogi memu sercu Komarów.




Fakt w ornitologii do teraz nieznany
w Białymstoku Dziecioł, na koniu, naprany...

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Jak nas widzą tak nas piszą.......

Postprzez Lucas » 6 gru 2006, o 11:22

Na stronie internetowej naszego Szwadronu Niepołomice ukazała się notka pt. "Medale dla ułanów z Niepołomic". Mam honor i zaszczyt być jednym z odznaczonych. Nie przemawia bynajmniej przeze mnie przesadna skromność - bardzo się ucieszyłem z tego faktu ale muszę stwierdzić, że te dwa medale dla ułanów z Niepołomic to medale nie tylko indywidualne ale to odznaczenie dla Mojego Szwadronu. To docenienie pracy całego Szwadronu: od Dowódcy do luzaka. Piszę te słowa w tym poście ponieważ tak już jest, że o rzeczach doniosłych i chlubnych nie ma żadnych artykółów, nie ma relacji w TV - o przykrych incydentach są - są one newsami i nic na to nie poradzimy. Chcę zwrócić Waszą uwagę Koleżanki i Koledzy na galerię zdjęć z uroczystości wręczenia medali nam i ułanom z 21 PU. Praktycznie zerowa obecność widzów. Nie było pod pomnikiem Grunwaldzkim młodzieży, przechodniów. Postronne osoby pytały co to za impreza. W mediach nic na temat rocznicy powstania listopadowego nie słyszałem. Stojąc przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Matejki w Krakowie i odbierając medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej bardzo mocno poczułem, że to co robimy robimy Ku Chwale Kawalerii ale również opiekujemy się czymś bez czego nie byłoby czegoś co nazywane jest tozsamością narodową. Może i patetycznie mi się napisało ale tak czuję. Jeżeli zawsze będziemy o tym pamiętać zakładając mundur ułana to noszenie go z godnością wyjdzie nam samo - bez żadnego wysiłku. Pozdrawiam wszystkich......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 gru 2006, o 00:33

Mam zaszczyt i honor byc drugim odznaczonym!!! I popieram Cię Zdzichu w całej rozciągłości!!!

Obrazek
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 8 gru 2006, o 09:01

Gratuluję.
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Następna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron