Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

szkolenie kawaleryjskie

Moderator: Staszek

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Lookas » 16 mar 2011, o 18:58

Piotr Walter napisał(a):Monopolu na wiedzę nie mam i nigdy tak nie uważałem mało tego podkreślam że bardzo mi jej brakuje w wielu sferach - ale nie wiem czy ta aluzja była skierowana do mnie;)


Nie było żadnej aluzji, tym bardziej pod Twoim adresem:) Zaledwie ogólne stwierdzenie, całkowicie bez podtekstów.

Piotr Walter napisał(a):(...)A efekty zobaczysz za parę lat jak Ci kursanci po iluś szkoleniach i po dodatkowym własnym rozwoju na defiladach "rewiach" i innych wystąpieniach będą lepiej jeździć i lepiej wyglądać, a jak zapytasz ich o wiedzę o ich pułku to nie usłyszysz tylko..."eeeeee"... Tylko konkretną wiedzę;) Ja w to wierze i za to trzymam kciuki:)


Hmmmm...wiara ponoć czyni cuda:) Trzymajmy zatem kciuki wszyscyc, by to, o czym piszesz rzeczywiście się spełniło.
Choć moim osobistym, bardzo subiektywnym zdaniem, ( i na podstawie obserwacji przez ostatnie kilka lat) nie będzie tak pieknie. Ale...obym sie mylił!!


I to na tyle z mojej strony w tym temacie:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Ułan świętokrzyski » 16 mar 2011, o 22:29

O ile dobrze pamiętam z zajęć z Geografii Turystycznej podczas moich studiów w Poznaniu, to w Stęszewie jest najpiękniejsze w Wielkopolsce bagno...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 17 mar 2011, o 00:06

W zasadzie nie w Stęszewie a w Trzcielinie;) Ciekawe zbiorowiska...
Może chodzić też o bagno Dembienko...
Bagien u nas dużo- ale niestety wysychają... (Jeziorsko, susze...)
Pozzdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 mar 2011, o 00:42

Dzięki! A w Mosinie chyba też był kiedyś jakiś ośrodek szkoleniowy w barwach 15 PU Poznańskich?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 17 mar 2011, o 01:32

To my?? Może... bo wprawdzie mieszkamy i mamy konie w samym środku Wielkopolskiego Parku Narodowego ale w zasadzie najbliżej mamy do Mosiny. I jak się ktoś pyta skąd wy?? to odpowiadamy że z Mosiny...:P ( a jak dalej w świecie to odpowiadamy że z Poznania)
Niedawno do gminy Mosina a konkretniej do wsi Bolesławiec przeprowadził się też z końmi i Oddziałem Roman Kusz, więc można powiedzieć że oba Oddziały w barwach 15 stacjonują w bliskim sąsiedztwie Mosiny :twisted:
Dodać należy, że część koni mamy w różnych innych stajniach wokół Poznania i zjeżdżamy się na wyjazdy i co jakiś czas na treningi:) A ostatnio mamy treningi we wsi Krosinko która w zasadzie jest już dzielnicą Mosiny;) (dlatego tam bo większość naszych koni stacjonuje w bliskiej okolicy Krosinka a tam są dobre warunki na treningi no i parę koni które wykorzystujemy:))

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 17 mar 2011, o 01:42

Lucas napisał(a):Piotrek chłopie...nie masz rodziny w okolicach Stęszewa....tam me korzenie po mieczu sięgają a pytam bo gadasz jak mój brat bliźniak :wink:


No to się chyba wyjaśniło;) Sam mieszkam w gminie Stęszew (żeby było śmieszniej mimo że mamy bliżej do Mosiny nasza gmina to Stęszew) :D W zasadzie mieszkam pomiędzy Mosiną a Stęszewem:)

Odpowiadam dopiero teraz bo nie zauważyłem posta Lucasa wcześniej ;)

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 17 mar 2011, o 12:52

Ułan z Pacanowa napisał(a):A w Mosinie chyba też był kiedyś jakiś ośrodek szkoleniowy w barwach 15 PU Poznańskich?


Żeby nie było...
Ośrodek to zbyt duża nazwa.... Po prostu tam stacjonujemy;) A Roman Kusz prowadzi też szkółkę rekreacyjną więc o Ośrodkach szkoleniowych nie bardzo bym mówił:P
Co do Szkoleń to ja w wolnych chwilach i gdy jest pu temu okazja szkole Piotrkas. Zaczołem jakieś 2 lata temu od zera na lonży- a teraz on daję za mnie pokazy :) :P :twisted: :lol:

Czasem służę pomocą jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć (zwłaszcza z białej broni), ale nie mam na to zazwyczaj czasu..
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 mar 2011, o 14:03

Dzięki za wyczerpującą informację. Moje pierwsze kontakty z kawalerią współczesną to właśnie te okolice. W 2002 roku wracałem z warsztatów Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, które odbywały się w Wągrowcu. Wtedy po wcześniejszej rozmowie telefonicznej zajechałem do jakiegoś ośrodka jazdy konnej gdzieś za Rogalinem, gdzie instruktorem jazdy konnej był ułan w barwach Stowarzyszenia 15 PU. Wieczorek chyba. To on dał mi namiar na Kubę Czekaja i Mikołaja Reya. :?
Ostatnio edytowano 17 mar 2011, o 22:08 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 17 mar 2011, o 14:13

To było jeszcze gdy był jeden oddział 15.. i stacjonował w Rogalinie (też koło Mosiny;))
A Włodek Wieczorek jest członkiem naszego Oddziału ;)
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Ułan świętokrzyski » 17 mar 2011, o 22:11

No to pozdrwiowienia dla niego i całej Rodzinki Walterów. Ostatni raz widziałem Was w komplecie na Militarii w Starej Miłosnej w 2002 roku. Podrinkowaliśmy trochę przed noclegiem u chor. Klimczuka.
Ostatnio edytowano 17 mar 2011, o 23:45 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Prawie jak ułan » 17 mar 2011, o 22:23

Kilka zdjęć jest już w naszej galerii:
http://www.ulani.pl/index.php?str=galeria&galeria_id=132
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 17 mar 2011, o 22:39

Dziękuje za pozdrowienia przekaże;). Niestety mnie tam wtedy nie było... Byli bracia i tata..
Ale we czwórke będziemy jeździć na DU więc zapraszam... możemy nawet podrinkować:)

:D

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 17 mar 2011, o 23:02

Co do zdjęć z kursu..
Zawsze mnie fascynowała "Warszawska technika" cięcia szablą łozy z góry w prawo...
Kiedyś na obozie Tomek z 13 Wileńskich też mnie próbował tak nauczyć ale jako 15latek wtedy wytłumaczyłem mu grzecznie że to jest nie naturalne i że moim zdaniem źle interpretuje regulamin... I ciołem po swojemu tak jak mnie rodzina wyszkoliła :P i jak mi teraz po latach doświadczenie mówi...
Po "poznańsku" przed cięciem przy złożeniu - pióro szabli jest tylko lekko odchylone ku górze i właściwie szabla jest prawie, że równoległa do ziemi, i z tej pozycji z całego ramienia wykonuje się cięcie;) Dodać należy że kąt pomiędzy szablą a przedramieniem jest zbliżony do 90 stopni
Natomiast "po warszawsku" przed samym cięciem, Pana Boga sztychem trzeba w oko ukłuć ... :lol:
Widać to na jednym ze zdjęć...
W cwale i przy cięciu prawdziwego przeciwnika prostowanie ręki i unoszenie szabli pionowo w górę nie jest rozsądnym posunięciem...
Ale to tylko moje a zarazem Walterów zdanie nie sprawdzone na żadnym przeciwniku w bitwie, jedynie w cwale na łozach.. natomiast doświadczenie tej prędkości i wyobraźnia przemawia na naszą korzyść.

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez pieczarka » 18 mar 2011, o 18:01

Piotr Walter napisał(a):Po "poznańsku" przed cięciem przy złożeniu - pióro szabli jest tylko lekko odchylone ku górze i właściwie szabla jest prawie, że równoległa do ziemi, i z tej pozycji z całego ramienia wykonuje się cięcie;) Dodać należy że kąt pomiędzy szablą a przedramieniem jest zbliżony do 90 stopni
Natomiast "po warszawsku" przed samym cięciem, Pana Boga sztychem trzeba w oko ukłuć ... :lol:
Widać to na jednym ze zdjęć...


Bo to nie jest "po poznańsku' tylko 'po Bożemu". I ja choć "warszawiak' staram się tak robić i uczyć innych :D
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 18 mar 2011, o 18:22

No to się ciesze że nie jestem jakimś odmieńcem :P
A mówię " po warszawsku" nie z wrodzonego poznańskiego przekąsu :twisted: , ale dla tego że widziałem to tylko w wykonaniu "Warszawy".
:D Pozdrawiam :) :)
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron