Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

szkolenie kawaleryjskie

Moderator: Staszek

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez myta2 » 10 mar 2011, o 22:57

Na szkolenie w WLKP to i ja się piszę, jestem gotów wesprzeć organizację tylko trenerów trzeba, Piotr Twoją propozycje traktuje poważnie i może coś na weekend czerwcowy... :idea: by zorganizować....
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez jaśko » 10 mar 2011, o 23:05

W szkoleniu mogą uczestniczyć chętni również nie będący członkami FKO szczegóły u Darka Waligórskiego dane do kontaktu w komunikacie zamieszczonym kilka postów wyżej
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotrek » 10 mar 2011, o 23:20

W weekend czerwcowy jest Weekend Forteczny i część kadry może być zajęta ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2011, o 00:50

Jaśko, już bez przesady! Każdy cholera na poważnie, chyba przestanę sie w ogóle odzywać na tym Forum. A jak Ci przypomnę lata poprzednie, to kadra się sama nie wybrała? Czy to pojmujesz? Więcej luzu chłopie :D
Ostatnio edytowano 11 mar 2011, o 01:36 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotr Walter » 11 mar 2011, o 01:19

W tym rzecz drogi Ułanie z Pacanowa więcej luzu by się niektórym przydało:)
Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Paweł_39 » 11 mar 2011, o 02:40

A Centrum Wyszkolenia Kawalerii Ochotniczej ma swoją odznakę, którą można przypiąć po ukończeniu kursu?
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Lucas » 11 mar 2011, o 08:13

Ułan z Pacanowa napisał(a):Jaśko, już bez przesady! Każdy cholera na poważnie, chyba przestanę sie w ogóle odzywać na tym Forum. A jak Ci przypomnę lata poprzednie, to kadra się sama nie wybrała? Czy to pojmujesz? Więcej luzu chłopie :D

No dobra - to na luzie - kadra dowódcza nie wybrała się sama tylko zorganizowała coś w czym uczestniczymy od ponad 6 lat czyli n.p. u nas w środowisku 8 PU Szwadron Niepołomice w barwach 8 PU. Nie wyobrażam sobie aby ktoś w dzisiejszych czasach zorganizował stopniowo, wkładając w to masę kasy prywatnej i swego czasu, organizację a następnie przeprowadzał demokratyczne wybory i oddawał władzę komuś wybranemu większością głosów. Dowódca ma mieć autorytet - to nie podlega dyskusji. Przede wszystkim musi być bardzo (najbardziej ze wszystkich) zaangażowany. Rzecz dla mnie podstawowa: nie ma przymusu uczestniczenia w dobrowolnym stowarzyszeniu. Każdy może założyć sobie szwadron Kawalerii Ochotniczej. Ale jeżeli już się w czymś uczestniczy to albo się akceptuje zasady albo się odchodzi (tak jak kiedyś ułan z Sącza). Kiedyś napisałeś tu Jarku, że nigdy nie obszyjesz się na kaprala KO i do końca pozostaniesz ułanem, jednocześnie jesteś członkiem Szwadronu Niepołomice, który jest stowarzyszony w FKO, uczestniczyłeś w "popisie" Szwadronu, nosisz na mundurze odznakę FKO - mało tego, lata temu zakładałeś FKO przy patronacie i akceptacji śp gen M, Gutowskiego. Wybacz ale mało kto rozumie taką postawę i nie dziw się że Jaśko pląta się w tym wszystkim a i ja czasami zrzędzę jak zamiast w gronie Szwadronu tu na Forum wyciągasz pralkę i pierzesz. Jest czas demokracji w Szwadronie ale (podczas imprez zwłaszcza konnych) jest czas jednoosobowego dowodzenia. Nie warto więc z sarkazmem pisać ciągle o dowodzących, czy o CWKO. Trzeba po prostu stworzyć coś lepszego i tyle. Moim marzeniem jest odbyć podstawowe szkolenie kawaleryjskie w Toporzysku pod okiem por R. Woronowicza i to razem z DAK'owcem Piotrem - na to się piszę!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez jaśko » 11 mar 2011, o 08:17

Zdzisiu i me stare kości wczochrały bu się na konia w tak zacnym towarzystwie. Ps. Jak to iło poczytać o poranku mądry wpis
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Lucas » 11 mar 2011, o 08:20

Czyli musimy zorganizować jakiś kursik dla "szuraczy" :lol:
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Lucas » 11 mar 2011, o 08:39

Piotr Walter napisał(a):W tym rzecz drogi Ułanie z Pacanowa więcej luzu by się niektórym przydało:)
Pozdr

Drogi Piotrze nie wymagaj zbyt dużo luzu w sytuacji gdy niesprawiedliwej krytyce poddawana jest na ogólnie dostępnym Forum Kawaleryjskim moja macierzysta formacja. Podejrzewam, że w podobnej sytuacji każdy z Was zachowałby się podobnie - jako półpyra pozdrawiam serdecznie z wysuniętej placówki w Nowym Sączu.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Ułan świętokrzyski » 11 mar 2011, o 10:34

Skoro znów taka wycieczka personalna… Gwoli ścisłości! Żadnej FKO nie zakładałem. Uczestniczyłem bodajże w 2004 roku w Konferencji środowisk kawaleryjskich w Starej Miłosnej, bo wtedy jeszcze wierzyłem w zjednoczenie wszystkich środowisk kawaleryjskich. A śp. Generał był wtedy gościem honorowym. Ułan z Sącza odszedł i wrócił. Jego sprawa. Próbowałem kiedyś prać we własnym gronie i jakie były skutki? Można wrócić do przyczyn, tylko co to teraz da? Ilu z tego powodu odeszło, widać było na Opłatku Pułkowym w styczniu. W popisie uczestniczyłem, bo chciałem się z Wami spotkać. I sam nas o to prosiłeś. I niech następni mają szansę. Odznakę noszę no bo mi się należy za zdany popis i te 50 zł co zapłaciłem. A gadać sobie mogę co chcę, przynajmniej dlatego, że jestem najstarszy barwą (2003 rok). Kiedy barwy mi nadawał Mikołaj Rey w obecności już nieżyjących autentycznych ułanów 8 PU, ślubowałem nosić je z honorem. Czy ktoś może podać chociaż jeden przykład, kiedy uczyniłem coś niegodnego? Więcej na ten temat dyskutował nie będę. Chyba, że znów ktoś zacznie słodzić bez racji. I oczywiście Zdzichu nie mam Ciebie na myśli. Ty pisz co chcesz. Zawsze mi się będzie podobało. :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez elmijakke » 11 mar 2011, o 10:53

Paweł_39 napisał(a):A Centrum Wyszkolenia Kawalerii Ochotniczej ma swoją odznakę, którą można przypiąć po ukończeniu kursu?

Nie drwij Pyro!!!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Lookas » 11 mar 2011, o 11:04

Lucas napisał(a):(...) Nie wyobrażam sobie aby ktoś w dzisiejszych czasach zorganizował stopniowo, wkładając w to masę kasy prywatnej i swego czasu, organizację a następnie przeprowadzał demokratyczne wybory i oddawał władzę komuś wybranemu większością głosów.(...)


hihihih:)

A jednak takie rzeczy sie zdarzają:) Mogę Ci przy okazji opowiedziec:) Znam dwa takie przypadki:)


Co do szkolenia kawaleryjskiego - chwała chwała!! I choć zadęcie jest i nazewnictwo instytucji bardzo mocno nawiązuje do historii, ja mam pytania praktyczne. Czy efekty owego szkolenia można gdzies podziwiać?? Czy uczestnicy organizują jakis pokaz pozwalający zweyfikować obietnice?? A może jest jakiś artykul lub choćby fotoreportaż dostepny na łamach "prasy branżowej":)??

Jako z zasady "niewierny Tomasz" póki nie zobaczę - nie uwierzę, że w ciagu tygodnia można kogokolwiek wyszkolić. Wg mnie mozna mu conajwyżej pokazać:) Zatem bądźmy wobec siebie szczerzy i nazywajmy sprawy po imieniu.
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez elmijakke » 11 mar 2011, o 11:05

Panowie z Ósemki, Wasze posty są bardzo ciekawe, ale trochę się smutno robi jak się je czyta, dlatego proponuję abyście założyli (jeżeli nie macie) na Waszym forum cześć dostępna tylko dla Was i niewidoczną dla reszty i tam sobie pierzcie brudy.
Co do istoty dyskusji to jednak stanę po stronie Ulana z Sącza - bo najłatwiej krytykować, najtrudniej jest coś zrobić samemu. Wiem to bo ostatnio coś samemu (no może nie do końca samemu :wink: ) próbuję zrobić zarówno na niwie pisma jak i pułku i to jest naprawdę ciężka orka, a napisanie posta to tylko kilka minut. Piotrze Walterze, trudno o luz jeżeli rozmawiamy o czymś co może podnieść nasze wyszkolenie (nie każdy tak jak Ty miał na koniu szablę w ręku), zwłaszcza, że fajne jest to, że szkolenia są nie tylko dla FKO, a jednak znajdują się tacy którzy potrafią z tego (ze tak powiem kolokwialnie) drzeć łacha :wink: . Zróbcie lepiej koledzy z Wlkp (większość głosów lekce sobie ważących pochodzi widząc po postach stamtąd! Zróbcie lepiej! Chętnie się na takie szkolenie wybiorę!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: szkolenie kawaleryjskie

Postprzez Piotrek » 11 mar 2011, o 11:51

Ja tam z niczego nie drwię i jestem żywotnie zainteresowany udziałem. Jedyna przeszkoda którą muszę pokonać, to brak czasu. Ja już daj Boże, szkolenie odbędę, to podzielę się wrażeniami. Niezależnie od tego, w Wielkopolsce będziemy pewnie próbowali zrobić coś na własną rękę, jako że do Toporzyska daleko i nie każdy będzie miał szansę dojechać.

A jeśli chodzi o relacje pomiędzy organizacją grupy, wydana kasą i dowodzeniem... Nie jest wcale tak, że ten kto organizuje i wydaje najwięcej pieniędzy, musi stać się dowódcą. Gdy zakładaliśmy GRH 7 D.A.K. pierwszym Prezesem Zarządu został Lookas, który był inspiratorem założenia stowarzyszenia. Nie obwołał się nim sam, wybraliśmy go wspólnie. Na początku zeszłego roku Lookas zrezygnował z pełnienia funkcji i wybrany na nią zostałem ja. Ponownie, w głosowaniu całej, albo co najmniej większości ekipy. Nigdy nie liczyłem przejechanych kilometrów i własnych pieniędzy wydanych na cele Stowarzyszenia, a pewnie byłoby tego sporo. Chociażby masa czasu, który poświęcałem na załatwianie spraw Stowarzyszenia, zamiast pracować. Ale "wodzem" jestem ciągle dlatego, że mnie koledzy wybrali, a nie dlatego, że najwięcej pieniędzy wydaję, czasu poświęcam i uważam, że mi się należy. Zatem, można. To jedynie kwestia podejścia.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron