Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

współczesna KaO?

Moderator: Staszek

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 15 lis 2010, o 20:35

A dzisiaj w TVN widziałem jak z okazji 10-lecia programu Ewy Drzyzgi "Rozmowy w toku" jakiś Ułan Księcia Józefa asystował przy przekazaniu (chyba) siwego konia z jakimś malunkiem na sierści typu "10 lat" itd. To ktoś ze Szwadronu Niepołomice?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Jendrass » 15 lis 2010, o 20:53

Niezły ten "poznański ułan", chyba z charakteru tylko bo z sylwetki raczej nie :P
A swoją drogą dlaczego mundur szwoleżerski, a nie ułański ?
Jendrass
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 kwi 2010, o 20:12

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 15 lis 2010, o 21:06

Szwoleżerski, bo to szwoleżer. Gdyby miał ułański, to byłby ułan ;) Uniwersalnie byłoby powiedzieć - mundur kawaleryjski. Piotrek pewnie chciał podkreślić, że chodzi o mundur z barwami 1 Pułku Szwoleżerów.

A tak a'propos decyzji Szwoleżerów, to zapewne nie była łatwa. Andrzej Pawłowski nie wziął się z nikąd, miał swoje zasługi, w tym organizację rewii w Willanowie. Jedno nieprzemyślane zachowanie i postawił kolegów w trudnej sytuacji.
Niewiele brakowało, a sam bym znalazł się w takiej trudnej sytuacji. Na szczęście, zdążyłem zobaczyć ulotkę wyborczą na etapie projektu i wyperswadować zainteresowanemu, że to nie uchodzi. Nie był to nikt z naszej ekipy, ani żaden kawalerzysta.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez ARTYLAK » 15 lis 2010, o 22:08

Dobrze, że w GRH 7 DAK nie ma tego bo wykluczenie i obicie lub zakotwiczenie w sraczu. :wink:
Avatar użytkownika
ARTYLAK
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 kwi 2009, o 22:09
Lokalizacja: Poznań / Wędrzyn

Re: współczesna KaO?

Postprzez Prawie jak ułan » 15 lis 2010, o 22:21

Piotrek napisał(a):A dzisiaj w TVN widziałem jak z okazji 10-lecia programu Ewy Drzyzgi "Rozmowy w toku" jakiś Ułan Księcia Józefa asystował przy przekazaniu (chyba) siwego konia z jakimś malunkiem na sierści typu "10 lat" itd. To ktoś ze Szwadronu Niepołomice?


Znalazłem zdjęcia!
Ja tego Pana nie znam ale za krótko w szwadronie jestem. Może koledzy się wypowiedzą.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 15 lis 2010, o 22:59

Zatrzymajmy internet... osiągnęliśmy szczyt zajebistości.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez jarema » 15 lis 2010, o 23:05

ARTYLAK napisał(a):Dobrze, że w GRH 7 DAK nie ma tego bo wykluczenie i obicie lub zakotwiczenie w sraczu. :wink:


w szafie!

Paweł_39 napisał(a):Zatrzymajmy internet... osiągnęliśmy szczyt zajebistości.


Brakuje jeszcze wypowiedzi fena.
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lucas » 16 lis 2010, o 00:00

Prawie jak ułan napisał:
Ja tego Pana nie znam ale za krótko w szwadronie jestem. Może koledzy się wypowiedzą.


Krzysiu - pierdoła jesteś nie ułan Księcia Józia - ten "Pan" to rotmistrz kawalerii harcerskiej Mikołaj Rey z Bolęcina. Przy jego zasługach dla ruchu kawaleryjskiego w Polsce, kultywowania tradycji patriotycznych a szczególnie dla ochrony przed zapomnieniem historii 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego moje dokonania na tej niwie to cichutkie pierdnięcie zaledwie. W czasie gdy Mikołaj Rey gonił się w mundurze ułana z milicją po Błoniach Ty raczkowałeś. Wypada mieć trochę szacunku do starszego Kolegi bo koleżeńskość do fasonu kawaleryjskiego należy przecie. Tyle na Forum - poza ekranem uszu Ci natrę.
Ostatnio edytowano 16 lis 2010, o 02:03 przez Lucas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: współczesna KaO?

Postprzez myta2 » 16 lis 2010, o 00:05

uuuuuuuuuuuu wstyd kolego... to nawet ja poznałem że to imć Rotmistrz Mikołaj Rej :oops: choć do Krakowa mi daleko i nie po drodze....
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: współczesna KaO?

Postprzez Prawie jak ułan » 16 lis 2010, o 10:11

ups... Tak się domyślałem. Niestety Starą Gwardię Szwadronu znam tylko ze zdjęć a przy mojej słabej pamięci do nazwisk i twarzy wolałem nie pisać kto to jest. Oczywiście Rotmistrza Reja darzę wielkim szacunkiem i złego słowa o nim nigdy nie powiem.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: współczesna KaO?

Postprzez jaśko » 16 lis 2010, o 10:57

Krzysiu jest takie powiedzenie że lepiej wyjść na mruka niż na i.....te stąd też pomyś zanim coś napiszesz i myślę że dobry adekwatny masz swój nik
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lucas » 16 lis 2010, o 11:09

Krzysiu zacznijmy od tego , że poprawna pisownia nazwiska rtm Mikołaja jest przez "y" czyli Rey a tutaj poczytasz o nim ciut więcej http://www.szarza.bolecin.pl/modules.ph ... age&pid=13
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: współczesna KaO?

Postprzez Prawie jak ułan » 16 lis 2010, o 11:20

Przepraszam. To prawda poziom merytoryczny moich postów nie jest porywający. Muszę przybrać bardziej pasywną postawę na naszym Forum.
Chociaż tak na swoją obronę to czy wszyscy po równym roku członkostwa w Stowarzyszeniu potrafili rozpoznać dawnych członków, nawet tak zacnych? Niemniej głupio mi z tego powodu i zakonczmy tę rozmowę na spotkaniu 8 grudnia.
A co do nicku to wybrałem go jak jeszcze nie mażyłem nawet, że będę w tak zacnym Stowarzyszeniu. Dopiero pół roku później los rzucił mnie do Krakowa i moglem pomyśleć o wstąpieniu do Szwadronu.
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: współczesna KaO?

Postprzez Dowódca » 16 lis 2010, o 11:38

Krzysiu trochę Ci się dostało, ale nie przejmuj się i nie osłabiaj swojej aktywności na forum nie popełnia blędów tylko ten co nic nie robi, a Mikołaja Reya masz prawo nie znać i to nie ze swojej winy ....
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: współczesna KaO?

Postprzez Prawie jak ułan » 16 lis 2010, o 12:39

Dziękuję za dobre słowo :D
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron