Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

współczesna KaO?

Moderator: Staszek

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 4 lis 2010, o 22:04

Ja też nie odebrałem tego jako opluwanie kogoś, tylko jako wyraz dezaprobaty dla zjawiska, jakie mogliśmy zaobserwować. I nie jest też tak, że ktoś z nas nie cierpi KO, jak piszesz. Bo gdyby tak było, to musiałbym nie cierpieć Ciebie i masę innych osób tę filozofię wyznających. Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości, że tak nie jest.

Czym innym jest różnica zdań, inna filozofia i podejście do kultywowania tradycji polskiego oręża, czym innym niechęć czy bardziej skrajne uczucia. O wielu rzeczach tu dyskutujemy, na wiele spraw mamy inne spojrzenie, ale nie wyklucza to wzajemnego szacunku. Pamiętacie pewnie moją burzliwą polemikę z Jankiem Znamcem na temat przetargów, itd. Mamy w tej sprawie skrajnie różne zdanie. Nie przeszkadza nam to jednak przy okazji widzenia się podać sobie ręce i zamienić kilka słów, czy to z okazji pobytu w Komarowie, czy Święta 8 Pułku Ułanów w Krakowie.

Nie przesadzajmy Zdzisiu zatem, nie wydaje mi się, by Jarema plucie na kogoś miał na myśli. Bo jeśli tak jest, sam mu powiem, że przesadził.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez myta2 » 4 lis 2010, o 22:14

Środowiska które reprezentuje Elmijakke na tym forum przedstawiać nie trzeba i pełen szacun dla kolegów :D natomiast jak świat światem mundur był apolityczny (co prawda tylko czasem politycy go szmacili) i tak być nie powinno... tych spraw mieszać nie wolno :evil: ot i moje zdanie... tak więc Jarema mimo mojej sympatii do Ciebie nim wejdziesz w dysputy z Elmijakke tnij choć raz tak jak on to robi na imprezach Kawaleryjskich etc.... :twisted: zrób trochę kawaleryjskiej roboty a później z nim dyskutuj i mu podskakuj.... Elmijakke zeby nie było w d... bez wazeliny nie wchodzę :twisted:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Re: współczesna KaO?

Postprzez elmijakke » 4 lis 2010, o 22:33

Piotrek napisał(a): na wiele spraw mamy inne spojrzenie, ale nie wyklucza to wzajemnego szacunku.

Niech to będzie pointą do tego tematu. Wydaje mi się, że tego szacunku zabrakło.
Napisałem co o tym sądzę (o ulotce i reakcji Jaremy). Co do samej sprawy to zapewniam, że załatwimy to w naszym wewnętrznym gronie.
Dla mnie temat zamknięty.

PS. Myta - nie przesadzaj, bo się zawstydziłem... :wink:
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 4 lis 2010, o 22:45

Elmijakke zeby nie było w d... bez wazeliny nie wchodzę


Z trudem się powstrzymuję od uzupełnienia tego zdania, bo sam się podkładasz :D
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez Prawie jak ułan » 4 lis 2010, o 23:32

Fajnie. Ale ja tam bym prosił jednak bez agitacji...
Avatar użytkownika
Prawie jak ułan
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 217
Dołączył(a): 12 lut 2009, o 15:12
Lokalizacja: Mielec

Re: współczesna KaO?

Postprzez pieczarka » 4 lis 2010, o 23:59

:?
Jako kandydat do samorządu można się pochwalić zainteresowaniami i sukcesami na niwie kawalerii, ale w mundurze na ulotce, nagłówku strony www nie powinien występować. co najwyżej na jakimś zdjęciu w galerii i tyle.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Re: współczesna KaO?

Postprzez elmijakke » 5 lis 2010, o 00:20

pieczarka napisał(a)::?
Jako kandydat do samorządu można się pochwalić zainteresowaniami i sukcesami na niwie kawalerii, ale w mundurze na ulotce, nagłówku strony www nie powinien występować. co najwyżej na jakimś zdjęciu w galerii i tyle.


Właśnie.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 5 lis 2010, o 00:28

Fen, odpuść nam agitację polityczną. Są fora Wirtualnej Polski, czy Interii i jest tam dużo osób, z którymi możesz sobie poklikać.
Chcesz coś zrobić? Sam kandyduj do rady osiedla, albo do Sejmiku Wojewódzkiego. Pier..... na forach o polityce każdy potrafi jak to jedni zarzucają innym, że rozkradają, to czego oni sami nie zdąrzyli ukraść. Mundur to mundur i tylko dlatego tu zwrócono uwagę na pewne fo paux, a nie po to by się polityki nałykać.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 lis 2010, o 00:34

Ułan z Pacanowa napisał(a):Mnie pasuje. elmijakke jest jak młode wino - jeszcze się burzy. Z czasem osiągnie dojrzałość i uspokoi się :D

Zdzichu i Jarema! Nauczcie się czytać znaki interpunkcyjne! Wyraźnie napisałem ,że elmijakke jest jak młode wino! Co Wy ku... kropki nie widzicie i od razu focha? Jarema to do siebie wziął a Ty Zdzichu kieruj się pisownią a nie emocjami.Po co sobie jeszcze stwarzać dodatkowe problemy.
Na agitację przedwyborczą nie ma tutaj miejsca. Bez wzglądu na partię. Niech nasze Forum będzie chociaż będzie wolne od tego.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lucas » 5 lis 2010, o 09:25

Ułan z Pacanowa napisał(a):
Ułan z Pacanowa napisał(a):Mnie pasuje. elmijakke jest jak młode wino - jeszcze się burzy. Z czasem osiągnie dojrzałość i uspokoi się :D

Zdzichu i Jarema! Nauczcie się czytać znaki interpunkcyjne! Wyraźnie napisałem ,że elmijakke jest jak młode wino! Co Wy ku... kropki nie widzicie i od razu focha? Jarema to do siebie wziął a Ty Zdzichu kieruj się pisownią a nie emocjami.Po co sobie jeszcze stwarzać dodatkowe problemy.
Na agitację przedwyborczą nie ma tutaj miejsca. Bez wzglądu na partię. Niech nasze Forum będzie chociaż będzie wolne od tego.

Czytać potrafię i kropkę widziałem i widzę nadal (chociaż po kropce powinno być z dużej literki (Elmijakke)). Na wypowiedź Jaremy zakończoną pytaniem "...pasuje?" odpisałeś dwoma słowami: "Mnie pasuje." Z tego wnoszę, że działalność Jaremy w zakresie KO i GRH w rejonie Bydgoszczy akceptujesz i pochwalasz. Co do reszty zdania czyli porównania Krzycha do młodego wina nie wypowiadam się - napisałem, że środowisko "okrągłych czapek" samo sobie z problemem poradzi. Znam ich i to wiem. Jako belfer w stanie spoczynku powinieneś leciutką reprymendę uczynić miast ciut za bardzo żartobliwie pisać - żadnego focha w mym poście nie było :D
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: współczesna KaO?

Postprzez fen » 5 lis 2010, o 10:22

jarema napisał(a):Ojj elm, elm. Piotrek napisał w zasadzie to, co u mnie było w domyśle. A niech i zrekonstruuje całą Mazowiecką B.K. Mundur powinien, ba, MUSI, pozostać APOLITYCZNY. czy ktoś jest z prawa, czy z lewa, za czarnymi, czy za czerwonymi. Jakie mam zasługi dla KO? Pomagam jej w Bydgoszczy umrzeć śmiercią naturalną. To jest moja największa zasługa. Natomiast nie uzywam munduru dla promocji opcji politycznej. To jest moja zasługa dla GRH. Pasuje?


No to mam do Ułana pytanko - z tą śmiercią - to jak - rąbiesz, dźgasz, strzelasz, dusisz, ryjesz czy donosisz ?

A po co pomagać umrzeć , śmierć sobie sama radę da.
Cieszyłbym się gdybyś Kolego Ułanie pochwalił się tym co tworzysz - a ty chwalisz się , że ty domorosły eutanazjolog jesteś. :mrgreen:
fen
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 24 lut 2010, o 02:30
Lokalizacja: Związek Jaszczurczy Hufiec Karkonosze Szwadron Rudawy

Re: współczesna KaO?

Postprzez Łuki » 5 lis 2010, o 11:07

Nasz drogi Jaremka to tworzy: http://www.grh16u.yoyo.pl/
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 5 lis 2010, o 12:31

Kolego Fen, to nie jest pierwsza próba przemycania polityki na to forum, wylewania frustracji na rządzącą ekipę i panujący system. Zostałeś już kilka razy poproszony o powstrzymanie się od tych komentarzy, szkoda że bezskutecznie.

Zrozum wreszcie, że staramy się trzymać naszą działalność z dala od polityki. Wojsko przez 1939 r. było apolityczne, jest teraz, tak i mundury które my nosimy nie powinny być wiązane z jakimikolwiek barwami politycznymi. Jeśli masz ochotę działać, to działaj. Ale to nie jest miejsce na polityczne tyrady, narzekania, utyskiwania, itd. Nie zaczynaj takich dyskusji, nie prowokuj ich, i nie zbaczaj ciągle w stronę polityki. Tutaj piszemy o kawalerii. Spieramy się często, mamy odmienne zdania, ale dotyczy to kawalerii. Jeśli masz ochotę podyskutować o polityce, ponarzekać na władzę, na pewno znajdziesz stosowne forum i gremium, które będzie Ci wtórować. Tutaj jak sam widzisz, takich ludzi nie znajdziesz, więc uszanuj zasady wśród nas panujące.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 5 lis 2010, o 12:54

A ja polecam lekturę Oficera lub Regulaminu Służby Wewnętrznej - tam są wyraźne wskazówki dotyczące relacji Mundur - Polityka :)
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 5 lis 2010, o 13:11

Cytat z Oficera :

UDZIAŁ OFICERA W ŻYCIU POLITYCZNEM.

Oficer w czynnej służbie nie może brać udziału w żadnej działalności politycznej. Nie może uczęszczać na wiece, zebrania i manifestacje polityczne, nawet w roli widza. Wyjątek stanowią obchody, na udział w których zezwoli minister spraw wojskowych. Oficerom w stanie nieczynnym, spoczynku i rezerwowym me wolno w czasie brania udziału w działalności politycznej występować w ubiorze wojskowym, ani podpisywać artykułów treści politycznej z podaniem stopnia wojskowego.

Zebrania — wiece.

Na zebrania i wiece o charakterze politycznym oficerowi uczęszczać nie wolno. Dozwolone są natomiast zebrania o charakterze społecznym i ekonomicznym, jeśli nie było specjalnego zakazu i jeśli nie mają one cech klasowości. Gdy zachodzą wątpliwości co do charakteru zebrania — decyzja co do udziału żołnierzy należy do komendanta garnizonu. W wypadku, gdy okoliczności, wykluczające obecność oficerów, wyjdą na jaw dopiero w czasie zebrania, najstarszy z obecnych oficerów decyduje o opuszczeniu sali przez ogól wojskowych.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,