Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

współczesna KaO?

Moderator: Staszek

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 25 mar 2011, o 02:14

bez rozkoszowania się moją niewiedzą, tak jak w Międzyrzeczu, gdy spytałem o ramki na naramiennikach - pozdro dla Pawła_39


No akurat akcja z cenzusem była zabawna, ale nie ze względu na Twoją osobę, a na powtarzające się jak mantra pytanie. Wiedza o tym tajemniczym makaronie jest dość uboga i to powszechnie :) Kiedy ja sam przyszedłem do DAKu ten element udało mi się na szczęście rozpoznać, ale Łukiemu jako bombardierowi z cenzusem na wielu imprezach salutują :)

Ale przyznasz, że zaraz wytłumaczyliśmy i nie tylko to. Ot taka ciekawostka.
A z 15 pu ostatnio mamy kontakt w sprawie zmian.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotr Walter » 25 mar 2011, o 02:52

Piotrek S !!! Widzimy się kilka razy w tygodniu a Ty nawet słówkiem nie piśniesz???!!! Pytaj najpierw na podwórku... ;)!
Jestem jak najdalszy organizacją skupiającym organizację. I większość argumentów już tu koledzy napisali i częściowo w innych wątkach. Dlatego nie jesteśmy w PKK< FKO< Twierdzy i kilku innych których już nie ma a były... Bo możemy skutecznie współpracować bez tych organizacji... Przykładem tego zeszły rok a obecny będzie jeszcze barwniejszy ;) 7 DAK 7 PSK wiecie o czym piszę:) a reszta dowie się po fakcie 8)

Do wszystkich tych organizacji byliśmy zapraszani i po pewnym czasie okazywało się że nasze obawy się potwierdzały i że dobrze że nie daliśmy się namówić...

Co do zmian i efektów na DU... Lookas niewiele zobaczysz, ale małymi kroczkami zaczynamy;)
Przede wszystkim pakunek przedni ma być płaszczem i płachtą... A reszta zmian na razie w mundurach i wyposażeniu polowym i główny efekt widoczny będzie we wrześniu na przemarszu do Ziewanic..
Kolejną zmianą jest to że gdy ktoś kupuje nowy sprzęt to ma kupić prawidłowy.. tzn np nowo wstępujący nie będą szyli mundurów w gabardynie tylko w suknie, kupią byty juchtowe, itd itp
Zmiany te są w wiekowych stowarzyszeniach dość trudne do przeprowadzenia (no bo przecież tak jak się jeździło 20 lat było ok) i przekonaj ich że trzeba to zmienić... :twisted: a poza tym nikt ci nie kupi nowego munduru z sukna jak ma z gabardyny itd
Ale staramy się wprowadzać "zrównoważony" rozwój który będzie trwał latami ;)

Co do konia w tramwaju to tak to jest jak się przebiera pajaca w mundur na siłę... i potem się tego żałuję... Koleś dał jakieś konie na DU i miał obiecaną defiladę... i skończyło się tak jak się skończyło.. :roll: Na szczęście koniowi nic się nie stało...
Ułan z Pacanowa kiedyś opisywał takie przykłady z własnego podwórka ..

Pozdr
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotr Walter » 25 mar 2011, o 03:09

A i Piotrek S. co do prześmiewania się i wytykania palcami... Jak ktoś ma w dupie zasady i dyplomatyczne zwracanie uwagi i spostrzeżenia , opowiedzenie jak coś powinno się odbywać i wyglądać to pozostaję ostra krytyka na łamach ogólnopolskich gazet, wyłączenie w możliwy sposób z funkcjonowania w życiu kawaleryjskim w Polsce ( niezapraszanie itp) wytykanie, prześmiewanie, i opisywanie na forum... Nasz Oddział nie jest idealny posiadamy wiele nieścisłości ale się nie indyczymy... Ale to co zobaczyłem na oficjalnych zdjęciach na stonie internetowej 21 PUN przerasta najśmielsze wyobrażenia masakry...

U nas tak nie było nawet 26 lat temu kiedy nie było regulaminów , sprzętu , i wiedzy która teraz jest tak powszechna choćby na tym forum...

Z kolei jak Ty czy ja czegoś nie wiemy lub źle robimy to nawet jeśli się o to nie zapytamy, to taki Piotrek, Paweł, czy Lookas nam grzecznie wytłumaczą, pokażą w regulaminie, na zdjęciu i merytorycznie nas przekonają do zmiany i będziemy starli się to zmienić na leprze... I nikt nas za to nie wytknie;)
Poza tym są uchybienia różnego kalibru.. nikt nas nie zlinczuje za to że mamy koce zamiast płaszczy przy siodle, a za babę w kowbojkach, kurtce KBW i czepku na głowię już jak najbardziej....
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lookas » 25 mar 2011, o 10:12

Piotr Walter napisał(a):(...)
Co do zmian i efektów na DU... Lookas niewiele zobaczysz, ale małymi kroczkami zaczynamy;)
Przede wszystkim pakunek przedni ma być płaszczem i płachtą... A reszta zmian na razie w mundurach i wyposażeniu polowym i główny efekt widoczny będzie we wrześniu na przemarszu do Ziewanic..
Kolejną zmianą jest to że gdy ktoś kupuje nowy sprzęt to ma kupić prawidłowy.. tzn np nowo wstępujący nie będą szyli mundurów w gabardynie tylko w suknie, kupią byty juchtowe, itd itp (...)


Dokładnie to miałem na mysli pisząc swojego posta:) Jesli w tak szacownym jak Wasze stowarzyszeniu pojawiają się nowe prądy to juz bardzo cieszy!! W takich sytuacja metoda małych kroczków daje najlepsze efekty!

A te drobne zmiany na pewno nie pozostaną niezauwazone:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: współczesna KaO?

Postprzez Łuki » 25 mar 2011, o 12:50

Hehe. Piotrek Walter z naszym Piotrem powinni założyć sobie bezpośrednie połączenie telefoniczne... Ciągle tylko słyszę relacje typu "dzwonił Walter, pytał się o..., chcą poprawić to...". I cieszy taka energiczna postawa. Oby tak dalej.
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Re: współczesna KaO?

Postprzez elmijakke » 25 mar 2011, o 13:19

Paweł_39 napisał(a):
bez rozkoszowania się moją niewiedzą, tak jak w Międzyrzeczu, gdy spytałem o ramki na naramiennikach - pozdro dla Pawła_39


No akurat akcja z cenzusem była zabawna, ale nie ze względu na Twoją osobę, a na powtarzające się jak mantra pytanie. Wiedza o tym tajemniczym makaronie jest dość uboga i to powszechnie :) Kiedy ja sam przyszedłem do DAKu ten element udało mi się na szczęście rozpoznać, ale Łukiemu jako bombardierowi z cenzusem na wielu imprezach salutują :)


No i jest jeszcze szwoleżerski czarny kordonek na naramienniku! :)
A Piotreks Ty się zupełnie nie przejmuj, bo pamiętam takiego gościa co to na bal karnawałowy chciał iść w przebraniu oficera jazłowiaków, ale poszedł po rozum do głowy (ale co się przed tym naobrażał i sfochował na starszych kolegów co mu dobrze radzili ooooooo to inna historia hehe)
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lookas » 25 mar 2011, o 14:06

a tak odrobine off-topicowo, ale nie bez związku......
szukam ja sobie czegoś w necie az tu nagle patrzę: http://www.clanlong.com/forum/viewthrea ... &tid=61865 :)
Z pozoru nic wielkiego, tym bardziej , ze "pisane w robaczkach", ale jedno foto przykuło moja uwagę ( trzeba odrobine przewinąć w dół). Nigdy nie wiadomo, gdzie się jakas fotka zaplącze i kto na jej podstawie bedzie sobie wyrabiał pogląd. Warto się starać!!
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: współczesna KaO?

Postprzez piotreks » 25 mar 2011, o 14:08

Hehe - mnie ciężko zniechęcić, aczkolwiek sytuacja z makaronem była przezabawna, chociaż nieco się spaliłem :mrgreen:
Ale przyznaję, po pierwszych chichotach od razu uzyskałem pełną odpowiedź na wszelkie moje pytania :D

Piotrek napisał(a):Najgorsze, co można zrobić, to popaść w samozachwyt twierdząc, że już się wszystko umie i wie.


Pewnie napisałeś to tak ogólnie, ale tak żebyśmy się dobrze rozumieli - mi do samozachwytu jest bardzo daleko. Utwierdzam się w tym przekonaniu chociażby po takich sytuacjach jak ta: podczas zawodów jeździeckich Cavaliada w grudniu 2010 na MTP w Poznaniu, do siedzącego przy stole mnie i kolegi dosiedli się koledzy Paweł i Jarema wraz z Michałem Andrzejakiem i zaczęli rozmawiać o tak bliskim mi temacie, czyli kawalerii. I z całej rozmowy rozumiałem słowa takie jak "tak", "chyba", "może" i "do widzenia" :lol: Nie wiem, czy chłopaki pamiętają :D W każdym razie strach było otworzyć gębę, ale to się zmieni ;)

Co do zmian w naszym Oddziale, to jego struktura wiekowa przypomina tą, jaka jest w Niemczech. Stąd największa trudność we wprowadzaniu nowości. Ale powoli, powoli...

A co do wytykania kogoś na Forum za plecami, nadal nie jestem do tej formy przekonany..

pozdr
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez piotreks » 25 mar 2011, o 14:10

O cześć Lookas - widzę, że obaj mamy przerwę w pracy ;)

Ciekawe co tam podpisali pod tym zdjęciem - ktoś to umie rozszyfrować? :lol:

pozdr
Avatar użytkownika
piotreks
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 231
Dołączył(a): 10 lut 2011, o 13:29
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich - Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez atyl » 25 mar 2011, o 14:50

Możemy sobie namnożyć nowych organizacji, powołać Federację Artylerii Konnej Ochotniczej, Polski Klub Artyleryjski, Federację Wielkopolskiej Brygady Kawalerii


Nie musicie, :D działa, albo działało Stowarzyszenie Kawalerii i Artylerii Konnej (albo jakoś tak) pod przewodnictwem P. Barbary Błasińskiej skupiające rodziny ww. Atmosfera i skład jak w kółku różańcowym :wink: ale swoisty wkład w propagowanie tradycji mają, choć kierunek taki wzniosło- pompatyczno-trumtadracko- uduchowiony.
Ale może kilku wysokim oficerom :) przy orderach i akselbantach, bez przydziału , to się spodoba- jakieś msze, koncerty, wieczory poezji. Można pobłyszczeć.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 25 mar 2011, o 14:54

do siedzącego przy stole mnie i kolegi dosiedli się koledzy Paweł i Jarema wraz z Michałem Andrzejakiem i zaczęli rozmawiać o tak bliskim mi temacie, czyli kawalerii. I z całej rozmowy rozumiałem słowa takie jak "tak", "chyba", "może" i "do widzenia" Nie wiem, czy chłopaki pamiętają W każdym razie strach było otworzyć gębę, ale to się zmieni


Pamiętają :) A gęby nie otwieraliście, bo zajęci byliście obiadem :D

O faktycznie było coś takiego:

http://www.krs-online.com.pl/stowarzysz ... 25580.html
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 25 mar 2011, o 15:35

Nie Jazłowiaków, 3. Pułku Szwoleżerów ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotr Walter » 25 mar 2011, o 20:50

在拿破仑战争后,枪骑兵广泛地使用,无论在欧洲本土,各国殖民地 -,或是远在东亚的日本都可以看到枪骑兵的影子。一战时期的东线战场上还有持枪的骑兵出现。到了二战时期,波兰还用枪骑兵来对抗德军的坦克(虽己经改制为持步枪等现代单兵武器)却败得很惨,

Ja wam przetłumaczę 8) ...

..." drodzy skośnoocy rodacy oto przykład Moskiewskiego pospolitego ruszenia - oddziału ułanów, którzy jeżdżą pod pieczą magnata zajmującego stanowisko polityczne, wspaniale pokazany jest tu brak zgodności z regulaminem, sparodiowany został tu kawaleryjski etos oraz wygląd kawalerzysty"...

:lol: :lol: :lol: :P :twisted: :twisted: :twisted:

hehehe
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 25 mar 2011, o 21:05

Piotrze, uważaj, bo jak tak dalej będziesz się biczował, to 15 pu będzie tak wyglądał na Dni Ułana:

Obrazek

A według Tłumacza google z chińskiego na polski to wychodzi tak

"W artykule cytowany opis sieci Ułanów:

Ułanów (angielski i francuski: Ułanów / Lancer, fala: Ułan, Niemcy Ulanen)

Ułanów Tatar słowo z Mongolii i "Warriors", znajduje się w Europie i Polska w okresie silnego, akcesoria pióro-toting "kawalerii wiatru (skrzydła husarskie)" szaleć w Europie Środkowej, nie można zablokować. W XVIII w. król Polska będzie skompilowany ten Kawalerii Gwardii Kawalerii. Po II rozbiorze Polska, Ułanów w takich krajach jak Niemcy, Austria i Rosja w życie Napoleona na przygotowanie się do Straży Królewskiej. Ułanów Gundam z Krzyżakami w średniowiecznej Europie Zachodniej (żandarm-odnosi się do sztuki kompleks dział gospodarstwie w trakcie ładowania ciężko uzbrojonych jeźdźców) jest bardzo podobna, jest również znany lancer.

Po zakończeniu wojen napoleońskich, Lancer szeroko stosowane zarówno w Europie jak i lokalnym, kolonii krajowych lub odległych jak Japonia w Azji Wschodniej widać cień Ułanów. Froncie wschodnim podczas I wojny światowej wciąż pojawiają się uzbrojone kawalerii. Do II wojny światowej, Polska ma kawalerii przeciwko niemieckim czołgom pistoletu (gdyby trzymając karabiny zostały przekształcone w broni współczesnego człowieka) stracił źle, ale nadal bardzo dumni z polskiej kawalerii na czołgi, odwagi dział szturmowych . Obecnie Polska, Austria i Włochy, są tradycyjną broń utworzenia Pułku Ułanów Honor Guard. Wiele pistoletów zostały zamienione na Mobile Anti-tank oddziały kawalerii.

Ten obraz pokazuje pistolet współczesnej polskiej Pułku Ułanów 15 "
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotr Walter » 25 mar 2011, o 21:12

Nie biczuję się! - bo to nie my :twisted: !!!!!!!!!!!!!!!!!
Biczuje kogo innego! :P My nie jeździmy w KBW i z proporczykami rozmiarów pruskich proporcy... aż tak źle z nami nie jest... Poza tym co 2 trójka ma u nas lance;) a nie wszyscy... no i konie mamy podkute...

Co do tekstu: dużo się nie pomyliłem... :lol:
Avatar użytkownika
Piotr Walter
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 825
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 22:07
Lokalizacja: 15 Pułk Ułanów Poznańskich- Górka k. Poznania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron