Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

współczesna KaO?

Moderator: Staszek

współczesna KaO?

Postprzez jarema » 4 lis 2010, o 00:24

http://andrzej-pawlowski.pl/
Proszę, Państwo "kontynuatorzy tradycji". Tfu!
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lookas » 4 lis 2010, o 09:37

ROTFL

Zdajesz sobie sprawę, ze właśnie popełniasz "samobójstwo polityczne" :D??

Ciekawe, czy ktos napisze, ze to niechlubny (hmm...czy aby na pewno niechlubny?? wszak bycie radnym to praca dla dobra wyborców) wyjątek, a poza tym, kultywowanie tradycji to praca społeczna etc. :)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 4 lis 2010, o 10:43

Do mnie dotarło jeszcze w takiej formie...

Obrazek
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez elmijakke » 4 lis 2010, o 11:10

jarema napisał(a):http://andrzej-pawlowski.pl/
Proszę, Państwo "kontynuatorzy tradycji". Tfu!


O co Ci chodzi!? Jarema nie przeginaj!
Ten człowiek organizował Wilanów, także opanuj się trochę. Jaki masz problem czy jest z PO, Pisu czy PSL jeżeli działa dla dobra kawalerii.
Pluć zawsze łatwo....gorzej coś zrobić samemu. Jakie TY masz zasługi dla KO czy GRH? Pochwal się!
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: współczesna KaO?

Postprzez Piotrek » 4 lis 2010, o 11:22

To że ktoś działa społecznie i chce coś robić, chwała mu za to. Ja wiem Krzychu, że to akurat Twoja formacja, ale nie uważasz, że wykorzystywanie munduru kawaleryjskiego do celów politycznych to o jeden krok za daleko?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez elmijakke » 4 lis 2010, o 11:26

Piotrek napisał(a):To że ktoś działa społecznie i chce coś robić, chwała mu za to. Ja wiem Krzychu, że to akurat Twoja formacja, ale nie uważasz, że wykorzystywanie munduru kawaleryjskiego do celów politycznych to o jeden krok za daleko?


Odpisałem w sprawie pierwszego postu - Jarema się trochę zagalopował.
Dopiero później zobaczyłem ulotkę. Zgadzam się z Tobą, przegiął. Nie powinien używać munduru. Coś z tym trzeba zrobić.
Ja pierdzielę, ale wstyd....ech....
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: współczesna KaO?

Postprzez jarema » 4 lis 2010, o 13:36

Ojj elm, elm. Piotrek napisał w zasadzie to, co u mnie było w domyśle. A niech i zrekonstruuje całą Mazowiecką B.K. Mundur powinien, ba, MUSI, pozostać APOLITYCZNY. czy ktoś jest z prawa, czy z lewa, za czarnymi, czy za czerwonymi. Jakie mam zasługi dla KO? Pomagam jej w Bydgoszczy umrzeć śmiercią naturalną. To jest moja największa zasługa. Natomiast nie uzywam munduru dla promocji opcji politycznej. To jest moja zasługa dla GRH. Pasuje?
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 4 lis 2010, o 13:51

Mnie pasuje. elmijakke jest jak młode wino - jeszcze się burzy. Z czasem osiągnie dojrzałość i uspokoi się :D
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: współczesna KaO?

Postprzez jarema » 4 lis 2010, o 13:52

Dziękuję Waszmości za dobre słowo! :D
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: współczesna KaO?

Postprzez elmijakke » 4 lis 2010, o 15:45

jarema napisał(a): Pomagam jej w Bydgoszczy umrzeć śmiercią naturalną. To jest moja największa zasługa. Natomiast nie uzywam munduru dla promocji opcji politycznej. To jest moja zasługa dla GRH. Pasuje?


Gratuluję zatem zasług.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lucas » 4 lis 2010, o 20:47

jarema napisał(a):http://andrzej-pawlowski.pl/
Proszę, Państwo "kontynuatorzy tradycji". Tfu!

Za młodyś Jarema żeby pluć na ludzi..... za młody. Zalecam więcej pokory, więcej pokory..... i ciut więcej rozwagi przed napisaniem czegokolwiek. Piszesz, że Twą największą zasługą jest pozwolenie KO w Bydgoszczy na śmierć naturalną..... Napisz proszę, tylko już bez sarkazmu, jakie imprezy kawaleryjskie współorganizujesz w Bydgoszczy w 2011 roku - myślę, że wespół z Krzychem chętnie się wybierzemy i pozachwycamy. Wielu z tu piszących popełnia jakiś dziwny błąd graniczący ze schizofrenią wręcz (to a propos występów w mundurze przy okazjach innych niż imprezy patriotyczne i rekonstrukcyjne) - raz widzę jesteśmy przebierańcami a raz Panami "mundurowymi". Nie piszcie mi tu proszę o historycznej apolityczności środowiska wojskowego....
W stosunku do samego incydentu plakatowego. Kolega jeździ w jakimś środowisku, które to środowisko na powrót go wypoziomuje zapewne. Informacja o tym co robi (np w wywiadzie prasowym czy TV OKI) pomoże wyborcom go sobie określić jako człowieka/działacza - plakat w mundurze i z koniczynką czyli konkretną partią polityczną to przesada i pod tym się podpisuję.

Jarema - pierońsko Cię lubię a znam Cię tylko z naszego forum - ale jeszcze raz proszę wycofaj to plucie na kontynuatorów tradycji.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lookas » 4 lis 2010, o 21:13

Czytam i oczom nie wierzę!!! Czyżbyś mylił konteksty??

Przekaz tego zdjęcia dla mnie jest jasny...po plecach dawnych szwoleżerów do samorządowej posadki. Czy to własnie pochwalasz??

Termin "kultywowanie tradycji" jest bardzo pojemny i niestety, dla niektórych obejmuje równiez reklamowanie swojej kandydatury:( Mnie ( a jak podejrzewam, nie tylko mnie), takie "kultywowanie tradycji" kompletnie nie odpowiada.
Nie obawiasz się, ze w następnych wyborach ludzie zaczną reklamować się wykorzystując portrety Piłsudskiego, Rydza-Śmigłego czy innych znanych postaci II RP ?? Do czego nas to zaprowadzi??
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lucas » 4 lis 2010, o 21:29

W stosunku do samego incydentu plakatowego. Kolega jeździ w jakimś środowisku, które to środowisko na powrót go wypoziomuje zapewne. Informacja o tym co robi (np w wywiadzie prasowym czy TV OKI) pomoże wyborcom go sobie określić jako człowieka/działacza - plakat w mundurze i z koniczynką czyli konkretną partią polityczną to przesada i pod tym się podpisuję.

Łukaszu - nic nie mylę - czytaj uważnie. Napisałem, że Kolega przesadził (powyżej powtórzyłem).
Boli mnie brak Waszej reakcji na to "tfu" Jaremy. Nawet jeżeli ktoś bardzo nie cierpi KO nie powinien pisać, że mu to pasuje co Jarema napisał.
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Re: współczesna KaO?

Postprzez Lookas » 4 lis 2010, o 21:45

Owo "Tfu!!" jest retorycznym podkresleniem słusznej irytacji. O takich jak ten incydentach trzeba mówic twardo i wprost. I nie ma sensu sie skupiac na owym dodatku, bo ciężar zagadnienia spoczywa zupełnie gdzie indziej. Nie odbieram tego jako plucie na ludzi, a jedynie mocną pointę.

Czyż nie mówi się: "Tfu!, Na psa urok..."?
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: współczesna KaO?

Postprzez Paweł_39 » 4 lis 2010, o 22:00

Dla mnie także, to nie plucie na ludzi, a na przykład "czego nie robić" i zgadzam się z Jaremą i Lookiem. Coś tu nie zagrało i nie chodzi o zasługi i brak szacunku. Poza tym wybaczcie mi Panowie, ale wyciąganie kto ile zrobił, jako prawo do krytyki wywołuje mój uśmiech. :)

Ze swojego środowiska zawodowego pamietam akcję, gdy pewien sędzia w Poznaniu otrzymał karę dyscyplinarną za zaklejenie miasta swoimi plakatami w sędziowskiej todze z orłem na łańcuchu, podczas pierwszych wyborów do Europarlamentu. Takie rzeczy co jakiś czas się powtarzają.
Avatar użytkownika
Paweł_39
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 293
Dołączył(a): 3 sie 2010, o 17:03

Następna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron