Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Współczesna Rewia Kawalerii

Moderator: Staszek

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez jarema » 31 paź 2010, o 20:28

Piotrek ma dużo racji. Nie zgodzę się tylko z twierdzeniem, że problemy są podskórne. Skoro już się powołujemy na problem Bydgoszczy, gdzie jest kilka ekip 16PUW (bodajże 6). Problem leży, jak zwykle, w relacjach między poszczególnymi jednostkami. Grupy, czy też stowarzyszenia, koła, kluby, i co tam jeszcze, nie są wstanie się dogadać przez proste "Ja temu panu ręki nie podam." A, powiem szczerze, nie mam w zwyczaju drugi raz wyciągać na zgodę ręki, która została dość brutalnie odtrącona. Problem leży w nas, Kolego kontynulator1991. I tyle. Są stowarzyszenia lubiące się, i, jak to było napisane, omijające się szerokim łukiem. Wynika to też po części, jak to Piotrek napisał, z wyznawanej ideologii.
Ja ze swojej strony mogę napisać, że wyznawałem wszystkie po kolei, aż wreszcie znalazłem tą, która mi najbardziej odpowiada. Ot, taki neofita ze mnie. (Jak Pawełku napiszesz, że przechrzta, to ci ten pokrowiec na czapkę założę ;) )
Natomiast pozwolę sobie jedno przypomnieć: my nie jesteśmy ułanami II RP. Niestety, co nie oznacza, że nie możemy być wierni Ich wartościom.

A tak na marginesie. Jesteś Kolego, ze Świecia, i nosisz te same barwy, co ja. Znamy się?
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez kontynulator1991 » 31 paź 2010, o 20:50

Nie zgodzę się z Tobą w kwestii ideałów Kawalerii II RP. Upatruje w tym może nie wielką szanse na zintegrowanie środowiska ale na szacunek wobedz drugiego człowieka .... bo dla mnie takie zachowania są niedopuszczalne i sorki ale mojego zdania w tej kwestii nic nie zmieni. Ktoś bardzo ważny dla mnie opowiadał mi o tym wszystkim kiedyś i wryło mi się to w pamięć
Tak znamy się jeżdżę w Gródku :)
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez jarema » 31 paź 2010, o 22:56

Tylko że nic o ideałach nie wspominałem... A skoro siedzisz w bydgoskim piekiełku, to powinieneś wiedzieć, o czym mówię...
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez kontynulator1991 » 31 paź 2010, o 23:07

doskonale wiem :D ale niestety tego sie nie da chyba zmienić ..... bo to jest za bardzo zakorzenione i u mnie i u ciebie sa przeszkody
kontynulator1991
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 54
Dołączył(a): 2 paź 2010, o 23:44
Lokalizacja: Świecie, 8 P.S.K

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez jarema » 31 paź 2010, o 23:40

Z mojej strony nie ma, ale właśnie sobie odpowiedziałeś na wszystkie pytania...
Avatar użytkownika
jarema
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 434
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 22:40
Lokalizacja: GRH 7DAK, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 lis 2010, o 19:36

Nie było mnie trzy dni przy kompie i właśnie dostrzegłem ten wątek dzisiaj. W zasadzie wypowiedzi Piotrka zawierają to czym sam chciałbym napisać. Brałem udział w Rewii w Glinniku w 2004 r, oraz w Wilanowie w 2006 r. Wystarczyło, że władze Wilanowa się zmieniły i po Rewii. W Krakowie miała być, potem na odsieczy wiedeńskiej się skończyło. W chwili obecnej MON i wszelkie władze mają znaczenie większe dla nich priorytety, aby się zajmować skrzyknięciem wszystkich grup kawaleryjskich lub ich przedstawicieli w sile sekcji. Bo zaraz zaczęłoby się ujadanie, którzy posiadacze barw danego pułku są prawi, bez skazy i ci jedyni. Jak jest - sami wiecie. I niech mi nikt nie próbuje znów wciskać , że to nasz obowiązek i powinność. Bo tak myślałem i tak myślę. Ale życie pokazuje, że nigdy nie dojdzie do zjednoczenia. Bo my jesteśmy w Polsce! Podzielona jest scena polityczna krajowa, wojewódzkie, powiatowe, gminne. Podzielona jest armia, kler, harcerstwo, organizacje kombatanckie itd. itd. I robię to co mogę, bo tyle przynajmniej sam mogę zrobić. Niestety, za dużo przesadnych ambicji jednostek do jechania na czele, a za mało zwracania uwagi na sugestie, o czym się powinno mówić i co nie powinno się dziać w środowiskach. Mnie wystarczył na tym Forum jeden wpis, że póki dowódca jest dowódcą to nie ma miejsca na demokrację... Kiedy forma i ambicja przerasta treść, zawsze zaczyna się coś niepokojącego.
Oczywiście każde forum rządzi się pewnymi prawidłami, ale skoro młody Kolega zwraca się do nas na początku per pan, to świadczy o jego kulturze i dobrym wychowaniu.
Ale powiem szczerze - taka Wielka Rewia Kawalerii też mi się marzy. Tylko na samym początku powstał by problem. Czy głównym dowodzącym ma być ktoś z PKK czy z FKO? I czy jest z PiS czy z PO? Czy jest za in vitro czy przeciw? Bo wtedy mógłby liczyć na na określone wsparcie. I już w trakcie wstępnych uzgodnień okazałoby się, że najlepiej jak każdy zrobi swoją Rewię. A prawdą jest, że na tak masową imprezę reprezentującą wszystkie barwy przedwojenne bardzo ciężko byłoby obecnie znaleźć fundusze nawet z kilku źródeł. Przy tym naszym narodowym piekiełku pokażcie mi kogoś, kto stałby się gorącym orędownikiem takiego przedsięwzięcia? Może najszybciej przy kolejnych wyborach prezydenckich... Czy przesadzam? Pożyjemy, zobaczymy...
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Piotrek » 1 lis 2010, o 19:46

Naturalnie, że zwracanie się przez młodego człowieka do starszych per Pan jest wyrazem jego kultury i dobrego wychowania. Doceniając to, poprosiłem, by zwracał się do mnie po imieniu, jako że takie zasady zwykle na forach panują. Jestem z resztą zwolennikiem skracania dystansu.

Wiesz, jak zrobić Rewię Kawalerii? Musiałby ktoś film w Krakowie kręcić i dobrze płacić za każdy dzień zdjęciowy. Wtedy się masa kawalerii zjedzie, nawet takiej, co to kawalerią się staje właśnie tylko na takie okazje. Ale problemy, kto ma to wszystko organizować, koordynować, rozdysponować środki, itd. oczywiście zaraz powstaną, bo znajdzie się więcej chętnych, niż potrzeba.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez elmijakke » 1 lis 2010, o 20:23

Ale, za przeproszeniem koledzy piep....cie. Marzy mi się, chciałbym, zróbmy, zwołajmy, itd. itp. Kolego Kontynulatorze jeżeli masz taki pomysł proszę bardzo, ZORGANIZUJ Rewię Kawalerii. Gdzie, kiedy, za co? Takie marudzenie i pisanie jak to jest źle w KO do niczego nie prowadzi. Macie jakieś pomysły, realizujecie. Samo się nie zrobi.

PS. Jeszcze jedno zdanie do Piotrka - piszesz, że żadna organizacja Ci nic nie da, a w innym wątku piszesz, że nie ma kto Was uczyć rąbki. O ile wiem właśnie FKO zajmuje się szkoleniem szeregowych jak i instruktorów kawaleryjskich w zakresie musztry konnej, władania bronią itd. itp.
Avatar użytkownika
elmijakke
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 19:27
Lokalizacja: 1 pułk szwoleżerów

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Piotrek » 1 lis 2010, o 20:35

No właśnie nie wiem, jak jest z tymi szkoleniami w FKO. Wiele o nich słyszałem, prosiłem o informację i miejscu i terminie. I cisza...

To nie jest marudzenie. Chłopak pytał, ma pełną głowę ideałów, więc napisaliśmy mu, jak wygląda rzeczywistość. Ja nie piszę, że marzy mi się, czy że bym zorganizował. Doskonale zdaję sobie sprawę ze stopnia trudności takiego przedsięwzięcia. Myślę, że Tomek Dudek mógłby coś na temat organizowania imprez na kilkaset koni powiedzieć.

Nie narzekam i nie marudzę. Piszę o tym, co widzę i co w przeciągu ostatnich trzech lat zdołałem zaobserwować i usłyszeć od ludzi funkcjonujących w tym środowisku. Trudno chyba zaprzeczyć, że jest w tym dużo prawdy. Przykre to, ale prawdziwe.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Ułan świętokrzyski » 1 lis 2010, o 21:12

No tak, film w Krakowie wyjście prawie idealne. Najlepiej film fabularny o Wielkiej Rewii Kawalerii w 1933 r. Niestety, Piłsudskiego już Janusz Zakrzeński nie zagra.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez jaśko » 1 lis 2010, o 21:30

Panowie spokojnie, ja uważam, że nie jaest tak dramatycznie jak co niektórzy piszą myślę że takowe przedsięwzięcie da się zrobić i wierzę w to. Trza będzie przemyśleć co i jak, i do boju. Zgadzam się z elmijakke i już powoli dumam. I wcale z tego nie trzeba robić doktoratu. Myślę, że w niedalekiej przyszłości takowe przedsięwzięcie stanie się faktem. A co do demokracji to mam swoje zdanie zaś w działaniu zawsze musi jeden kierować i nic po sejmikowaniu i dysputach.Ot takie przemyślenia wiczorową porą.
jaśko
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 11:27

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Lookas » 1 lis 2010, o 22:09

ROTFL:)

Przebrnałem przez cały ten temat...

Młodemu koledze gratuluję entuzjazmu. Nie on pierwszy i nie ostatni, bo do kawalerii kleją się romantycy i marzyciele:) Wiem co mówię, w końcu też się do niej przykleiłem...
Zadana "rewia" juz sie nie zdarzy...być może okazjonalnie, na jakies kolejne "lecie" zjedzie sie kilkanascie stowarzyszeń (f) KO i innych PKK(O) i będą błyszczeć operetkowymi mundurami w markowanych szarżach....nic ponad to...ku chwale OCHOTNICZEJ Kawalerii:)

Co do tego, co piszesz Krzychu... FKO zapewne bardzo by chciała nauczać...(za odpowiednią gratyfikacją), ale obawiam się, że brak jej kadry, która umiejętnościami i autorytetem zdolna będzie zamienic słowo w ciało:) Jak na razie, nie służy Ci ona nawet wsparciem w przygotowaniu "popisów" co oznacza, ze każda grupa robi to " na swój strój" a FKO-ska wierchuszka wedle własnego uznania i bardzo ogólnych kryteriów ów popis przyjmuje i ocenia:)

Mówię o tym z lekkim przekąsem i dośc żartobliwie, bo nie chcę prowokowac kolejnego sporu. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, ze w mizernym poważaniu mam obie "wiodące" organizacje kawaleryjskie w Polsce.
Ale wspominam o tym szkoleniu nie bez przyczyny! Wspominam o tym, poniewaz na takiej rewii nie wystarczy byc i przejechac przed trybuną. Trzeba pokazac coś więcej a niewielu jest takich, którzy cos takiego mogą uczynić. Znamienne, ze na imprezach kawaleryjskich bardzo czesto wystepuja grupy kaskaderów, zastepując Ochotniczych Kawalerzystów:) I nie mam tu na myśli woltyzerki a niemal "zwykłe" władanie szablą czy zbieranie pierścieni na lancę:) Uprzedzając pytanie - ja tego nie potrafię, ale też znając własne ograniczenia nie pcham się do uczestnictwa w takich imprezach:)

Zatem....moje zdanie jest jasne: żadnej rewii nie będzie....conajwyżej przejazd w tzw. szyku przed nieobeznana publiką, która przełknie wszystko, poniewaz nie ma pojęcia jak owa "rewia" powina wyglądać:) Byc może na szczęscie dla wszystkich....:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Dowódca » 2 lis 2010, o 00:01

Jest późny wieczór 1 Listopada - Dzień Wszystkich Świętych, jutro Dzień Zaduszny w refleksyjnym nastroju słucham pasującego do tego dnia Requiem KV 626 Mozarta w świetnym wykonaniu Berliner Philharmonikier pod dyrekcją Herberta von Karajana, opracowuje właśnie listy wyjazdowa na dzień 11 Listopada, gdzie wspólnie ze Szwadronem Toporzysko chcemy wystawić ponad 70 koni i ..... nie potrzebnie zajrzałem na forum, aby przeczytać wpisy dotyczące Rewii Kawalerii. Z większości tych wpisów wynika, że na pewno się nie uda (przypomina mi to postać smurfa, którego ulubionym powiedzeniem było "napewno się nie uda". Okrągła rocznica Rewii Kawalerii wypada w 2013 i już dzisiaj w imieniu gospodarzy zapraszam Panów do Krakowa na Rewię Kawalerii 1933-2013 o szczegółach organizacyjnych będziemy informować na bieżąco .....
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Lookas » 2 lis 2010, o 10:05

ROTFL:)

Łatwo dzielić skórę na żywym niedźwiedziu i planować na później:)
Tymczasem mamy jeszcze rok 2010 i do owej okrągłej rocznicy zostały trzy lata:) Pożyjemy - zobaczymy:)
Trzymam kciuki za organizatorów by tym razem nie skończyło się tak, jak z pewnym przetargiem:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Re: Współczesna Rewia Kawalerii

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 lis 2010, o 10:13

Trzy lata przecie wielki szmat czasu.
Niejedno jeszcze zdarzyć się może.
A entuzjastom śniącym o Rewii
Ślę staropolskie nasze "Szczęść Boże".


Cholera! Znów zacząłem rymem gadać. Wybaczcie emerytowi.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron