Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Kawaleria Ochotnicza - znak towarowy zastrzeżony!

Moderator: Staszek

Kawaleria Ochotnicza - znak towarowy zastrzeżony!

Postprzez Lucas » 8 paź 2009, o 10:38

Nie mam słów żeby opisać swoje wzburzenie. Zapraszam Kolegów do lektury zaprzyjaźnionego Forum Komarowskiego.
http://www.bitwapodkomarowem.pl/forum/v ... =6349#6349
To skandal i tyle. Mam nadzieję, że Koledzy z Federacji Kawalerii Ochotniczej wyjaśnią nam sprawę tu na Forum. Rozumiem zastrzeżenie nazwy własnej Federacji ale całego naszego Ruchu Kawalerii Ochotniczej zbudowanego z naszysz serc - kradzież w biały dzień....

a tu macie działający link do FKO:
http://www.kawaleria-ochotnicza.pl/
Ostatnio edytowano 19 paź 2009, o 11:33 przez Lucas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 8 paź 2009, o 18:58

Podzielam Zdzichu Twoje odczucia! Kompletna paranoja i parcie na szkło. Pułkowniku! niech Twoje Towarzystwo Jazdy Dawnej zastrzeże sobie w UP nazwę"husaria" lub "Jazda pancerna! I gotowa rozruba! A jakaś organizacja panów kochających inaczej zasrzeże sobie wyłączność na kreskówkę "Bolek i Lolek".
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Dziadek Władek » 13 paź 2009, o 09:47

Przeczytałem link podany przez Lucasa "od deski do deski" - i jakoś mi się mina "wydłużyła"...
Ale cóż - jestem tu tylko gościem i laikiem.

Przypomina to jak nic zwykłe "polskie piekiełko" - nieważne czy mundurowe czy nie.
Chyba szkoda, że konie nie potrafią mówić - ale tak naprawde to co one mają do gadania?
Chyba tylko we Wigilię - ale pewno niejeden "ułan" nie chciałby tego słuchać.

Pozdrawiam - i czasem nie weźcie się tak naprawdę do szabli...

Jak nic przypomniała mi się książka Grzesiuka i słynne powiedzenie "silni, zwarci, gotowi" tak ładnie przez niego "wyjaśnione".
Avatar użytkownika
Dziadek Władek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 149
Dołączył(a): 9 sty 2009, o 16:11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Dowódca » 16 paź 2009, o 23:31

From: Karol Csölle [mailto:csollekarol@centrum.sk]
Sent: Wednesday, October 14, 2009 8:05 PM
To: dowodca@ulani.pl
Subject: Karol Csolle


Dear friends,

I am a fan of military ridding from Slovakia and I am searching for a complete polisch ulan saddle (with saddle bags) from the period of 1939. So as I am searching for the complete bridle from that period and the sabre Mk 34.(wz. 34), please help me to find, where can I buy them. Thank you for your help in advance.


Dear Mr. Csolle,
I’d like to suggest you to log in on the www.forum.ulani.pl. Friends who are there will give you all information which you need. If you have any problems with logging there, please let me know. If you are interested in cooperation with our Stowarzyszenie, I’d like to invite you to Poland.

Yours faithfully
Jan Znamiec
Avatar użytkownika
Dowódca
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 154
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 11:20


Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron