Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Internetowy kwartalnik "KAWALERZYSTA"

Moderator: Staszek

Internetowy kwartalnik "KAWALERZYSTA"

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 kwi 2008, o 22:18

Ostatnio w naszym Szwadronie pojawił się pomysł stworzenia i publikowania w sieci internetowego kwartalnika związanegoi ściśle ze współczesnym ruchem Kawalerii Ochotniczej. Publikowane na jego stronach treści dotyczyłyby zarówno historii i tradycji jazdy polskiej, jak i wszelkich problemów dnia dzisiejszego, z jakimy borykamy się na codzień. Zapraszamy do wyrażenia opinii na ten temat przez wszystkich najaktywniejszych użytkowników Forum i nie tylko. Czekamy na Wasze refleksje!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 24 kwi 2008, o 00:15

Pomysł świetny ! Takie inicjatywy fajnie się sprawdzają. Jest taki magazyn on-line o tematyce jeździeckiej Cztery Kopyta, do którego pisuję opowiadania o kawalerii i czasach II Rzeczpospolitej. Dlaczego więc nie miałby się sprawdzić Kawalerzysta? Popieram i chętnie pomogę, jesli będzie trzeba.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 kwi 2008, o 07:32

Licze na Twoją pomoc. Dzięki za przychylną opinię. Poczekamy na reakcję innych "starych" bywalców. Koncepcję gazety juz mamy. Szata graficzna i strona techniczna tez są już właściwie uzgodnione. Uzgadniamy zasady publikowania i gromadzenia materiałów. O szcegółacj poinformujemy!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 24 kwi 2008, o 07:56

Jaruś na mnie możesz liczyć... Pomysł świetny - jeszcze jeden środek do ochrony tego co najcenniejsze - naszej historii i dumy. Hurrra, hurrra, hurrra!!!!!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Lookas » 24 kwi 2008, o 08:13

No fajny pomysł:) Przy odrobinie cięzkiej pracy ma szanse powodzenia. Ważne, zeby pomagała kształtowac poglądy i zdobywać wiedzę:)

Trzymam kciuki i jeśli bede mógł jakos pomóc to mozecie na mnie liczyc:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Major » 24 kwi 2008, o 21:54

Coś wsaniałego! Jestem całym sercem z Wami! Myślę, że jest to coś na co od dawna czekaliśmy! Ułanie z Pacanowa jesteś wielki! Pozdrawiam Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 kwi 2008, o 22:18

Dziękuję bardzo za miłe słowa. Ale jak co to my wszyscy będziemy współtworzyć taką gazetę dosyłając teksty o zyciu swoich środowisk i na tematy wszelakich kawaleryjskich problemów. Jak wszyskto pokdzie dobrze - ruszymy początku czerwca!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pulkownik » 24 kwi 2008, o 22:29

Ułanie z Pacanowa ! Redaktorze Naczelny, bardzo potrzebna inicjatywa. Jestem do usług z serca i z obowiązku !
Ostatnio edytowano 24 kwi 2008, o 22:30 przez pulkownik, łącznie edytowano 1 raz
pulkownik
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 615
Dołączył(a): 4 sie 2006, o 18:22
Lokalizacja: Komarów

Postprzez myta2 » 24 kwi 2008, o 22:29

Jeżeli będzie potrzebne wsparcie strzelca konnego, to dopisuję się natychmiast (a napewno będę stałym czytelnikiem) :mrgreen: :wink: :grin:
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez ułan rymarz » 25 kwi 2008, o 21:45

Super pomysł i prosze by było tam miejsce na sprzęt a w szczegulnosci siodła oglowia itp troczki i paski heheheh .
ułan rymarz
Ułan IV
Ułan IV
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 12:53

Postprzez Major » 25 kwi 2008, o 22:18

Czołem Panowie!
Zacznę trochę z innej niż temat beczki. Chcemy wspólnie z kolegami usankcjonować naszą amatorszczyznę tylko nie bardzo wiemy jak. Może ktoś z Was podpowie od czego zacząć ażeby formalnie być stowarzyszeniem, jakie trzeba spełnić minimalne warunki ażeby posiadać prawo do używania barw pułkowych, posiadać własny statut itp. Pomóżcie!!! Mamy miejsce stacjonowania, mamy konie, trochę sprzętu, chcemy od czegoś zacząć! Liczę na Was! Pozdrawiam Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Lookas » 26 kwi 2008, o 07:10

jesteśmy niemal na tym samym etapie!!
Na początek radzę zarejestrowac stwowarzyszenie. To wymamgo sporej ilości papierów, stworzenia statutu itd i złozenia ich w sadzie rejestrowym.

Potem juz z górki:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 26 kwi 2008, o 08:03

No pomogliście nam podjąć ostateczną decyzję! Ruszamy z działalnością! O szcegółach będe informował na bieżąco!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 26 kwi 2008, o 19:56

Z rejestracją stowarzyszenia jest tak :

Należy zebrać przynajmniej 15 osób, tzw. członków założycieli. Te 15 (albo więcej) osób zbierze się na zebraniu założycielskim i uchwali statut stowarzyszenia (oczywiście wcześniej przygotowany i uzgodniony). Na tymże samym zebraniu wybieramy władze (zarząd i komisja rewizyjna) wedle procedury opisanej w statucie. Następnie, należy zgłosić stowarzyszenie do właściwego sądu rejestrowego. Jest kilka formularzy urzędowych, które należy wypełnić i załączyć do nich treść statutu, oraz listę członków założycieli z informacją o ich dacie i miejscu urodzenia, miejscu zamieszkania i własnoręcznym podpisie. Opłata sądowa od wpisu to 250 zł, chyba że stowarzyszenie ma prowadzić działalność gospodarczą, wtedy koszty rosną radykalnie. Z momentem wpisu do rejestru, stowarzyszenie nabywa osobowość prawną. Należy prowadzić jego księgowość, nie jest to jednakże coś skomplikowanego.

Sprawa barw pułkowych jest znacznie bardziej skomplikowana. Najlepiej, jeżeli Wasze stowarzyszenie nawiązałoby kontakt z kołem weteranów danego pułku, które jest właścicielem tychże barw i uzyskali byście od nich oficjalną zgodę na noszenie barw. Jest to o tyle trudne, że z racji upływającego czasu, ogromna większość przedwojennych kawalerzystów odeszła. Mamy taki właśnie problem w dak'u, bo nawet Stowarzyszenie Artylerzystów Konnych w Londynie zostało rozwiązane. Nosimy na mundurach zatem barwy artylerii konnej, jednakże nie uzurpujemy sobie prawa do używania odznaki artylerii konnej, czy też nie używamy repliki proporca, czy sztandaru, a mamy własne, nawiązujące do tych przedwojennych, jednakże wyraźnie różniące się.
Barwy i tradycje przedwojennych pułków kawalerii są dziedziczone przez pododdziały Wojska Polskiego i myślę, że należałoby z nimi na ten temat rozmawiać. Właśnie jesteśmy na etapie podejmowania takich rozmów, na jutrzejszej mszy w intencji płk. Pawła Dąbskiego - Nerlicha obecna będzie delegacja 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i mam zamiar ten temat poruszyć.

A którego pułku barwy chcielibyście nosić?
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Major » 26 kwi 2008, o 20:53

Czołem!
Dzięki Piotrek za wyczerpujące informacje na interesujący mnie temat. Wiedziałem, że na Was zawsze można liczyć! Chcemy reprezentować barwy 27 pułku ułanów im. króla Stefana Batorego. Może zapytasz dlaczego? Otóż w 1991 roku jednostka w której pracowałem (wtedy 27 pz) przejęła tradycje 27 puł Od tego czasu ja jako artylerzysta pokochałem kawalerię. Poznałem wtedy tych którzy tworzyli historię tego pułku, ludzi którzy w szeregach tego pułku walczyli z hitlerowskim okupantem i dlatego postanowiliśmy, że o nich właśnie i o pułku zapomnieć nie można! Znam osobiście wielu z tych wspaniałych ludzi (niestety z wiadomych powodów jest ich coraz mniej) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Major.
Avatar użytkownika
Major
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 45
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 17:28
Lokalizacja: Elbląg

Następna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron