Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

mundur i szarża

Moderator: Staszek

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 gru 2007, o 12:21

Daj Ci Boże! Między nami są ludzie którzy jazdę konną ponownie rozpoczynali po 20 latach przerwy (np. kochany ułan z Sącza), są tacy którzy naukę jazdy w ogóle zaczynal po 50-ce. I jeżdżą z nami w szerugu i pędzą w szarży. Życie Chłopie przed Tobą! Masz wielki skarb - te 29 lat! Jak ja miałem tyle to o wspólczesnej kawalerii jeszcze nikt nie marzył! Dopiero powstawała w Krakowie słynna 8 KDH pod dwództwem Mikłaja Reya. Głowa do góry i.... na koń!!!
Ostatnio edytowano 18 gru 2007, o 17:08 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Piotrek » 18 gru 2007, o 12:26

Dzięki za ciepłe słowa :)

Bedę miał prośbę do kolegów ułanów z Poznania i okolic o informację o ich pułkach i możliwościach wstąpienia w szeregi.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 gru 2007, o 15:40

Kontakt z 15 PU złapiesz na ich stronie! 7 PSK to myta2 Ci załatwi!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 18 gru 2007, o 16:25

a ja tam uważam że Kolega Piotrek nadaje się jak nic do DAK'u - już go Lookas zagospodaruje i jego zapał zasługuje na to żeby coś stworzyć a nie iść na gotowe ..... Ku Chwale Naszej Umiłowanej Kawalerii!!!!!!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez atyl » 18 gru 2007, o 16:59

np zostanie drugim jezdnym :lol:
Wracając do ustawy, nie chciałem tego pisać w poprzednim poście, bo prawnik ze mnie taki jak 2-gi jezdny w daku, ale właśnie dobra współpraca z pewną komórką MON, której przewodniczy ppłk. Dębski, może dać tę szansę noszenia munduru na zasadach , o których wspominał Piotrek. Była o tym mowa na spotkaniu MON z GRH w styczniu w CBW w Warszawie. Ale trzeba za tym trochę pochodzić.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 gru 2007, o 17:05

No to pierwsze zadanie dla Piotrka! Niech za tym pochodzi! ATYL - daj mu jakieś namiary gdzie trzeba i niech się chłopak wczuwa w rolę! Może awansuje na pierwszego jezdnego? Albo bat dostanie do potrzymania? Tak trzymać!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 18 gru 2007, o 18:55

no to witamy na pokładzie, jest to skarbnica wiedzy i zlot masy swoich chłopów.....
Sam wiele się dowiedziałem z tego forum, niestety poprzez forum nie da się jeszcze uczyć na powrót w siodle siedzieć. Ale myśle że sobie poradzisz czołem...
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Łuki » 18 gru 2007, o 19:46

Piotrek napisał(a):Bedę miał prośbę do kolegów ułanów z Poznania i okolic o informację o ich pułkach i możliwościach wstąpienia w szeregi.


Ja też witam na pokładzie. I tak jak Ułan z Sącza proponuję 7DAK :) Lookas na pewno ciebie zagospodaruje. Jak nie jako jezdnego to na pewno jako trzeciego do pocztu sztandarowego. W każdym razie podaję kontakt do "Szanownego Kierownika": ukiok[małpka]cad.pl
Hmm... W sumie to dziwne, że się dzisiaj jeszcze na Forum nie pojawił...

Pozdrawiam,
--
Łuki
Avatar użytkownika
Łuki
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 283
Dołączył(a): 16 lip 2007, o 16:04
Lokalizacja: Poznań / Konin

Postprzez Ułan świętokrzyski » 18 gru 2007, o 21:34

Pewnie lepi PRAWOSŁAWNĄ z plasteliny, wykorzystując chwilę, kiedy jego niedźwiedzie zapadły w zimowy sen :grin:
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 18 gru 2007, o 23:28

My juz po rozmowie jestesmy:) jak bedzie wola to bedzie zgoda:) A jezdnych.....mój Panie Boże. Niby to najgorsza kategoria w AK była, ale ja mam wiele szacunku do nich. Czasem jednego konia poprowadzic trudno a oni we trzech musieli operowac 6 zywiołami. W KAZDYCH warunkach. Kunszt to niepośledni i dzis to nie każdy to umie. Bo co innego prowadzić luzaka w siodle, a co innego kierowac precyzyjnie na przykład przy zaprzodkowaniu....:D

Ale tym bardziej się marzy:) A Waszmościowie, z wuilka podzięką, nie róbcie chłopakowi cisnienia. Wolny to człowiek i głowe na karku ma. Zechce, to do DAK-u przystanie, nie zechce....posłuzy na Chwałę Kawalerii gdzie indziej:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 gru 2007, o 01:02

Pewnie!! Jak Wam zabraknie jezdnych do gościnnie wystąpi sekcja świętokrzyska Szwadronu Niepołomice! Ino koni szkoda!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez myta2 » 19 gru 2007, o 01:15

Myślę że Kawalerzystą nie pogardzi Rotmistrz Raclawski z 7PSK zapraszam na priva i porozmawiamy, jakoś się umówimy.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 19 gru 2007, o 01:46

myta2! Ty też nie możesz spać?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 19 gru 2007, o 02:17

nudzi sie Ułanom:D Po nocy bobrują a postów taki wysyp, że nie ma kiedy tego przeczytać:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Piotrek » 19 gru 2007, o 03:32

Widzę, że jest taka cecha, która łączy wszystkie żółte, białe, czerwone, itd ułany. Bo jak na forum spojrzeć, to mamy "nocne ułany". Mnie się praca nad artykułem przeciągnęła. Piszę właśnie drugi odcinek opowiadań o kawalerii do magazynu on-line www.czterykopyta.pl Zapraszam, jak macie ochotę poczytać, jakieś recenzje i uwagi się przydadzą. A gdyby ktoś miał ochotę coś napisać, to zapraszam do kontaktu z redakcją. Info na stronie magazynu.

Dzięki też za żywiołową rekację na moją prośbę. Jak już z Lookasem rozmawiałe, muszę kilka zawodowych spraw ułożyć i melduję się do służby.
Avatar użytkownika
Piotrek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1837
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kalisz, Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron