Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Jak mozna wstapic do kawalerii??

Moderator: Staszek

Jak mozna wstapic do kawalerii??

Postprzez Lady_Park » 5 gru 2007, o 20:26

Jak mozna wstąpić do kawalerii? Jakie wymagania trzeba spełnic?
Lady_Park
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2007, o 20:17

Postprzez Ułan świętokrzyski » 5 gru 2007, o 22:24

To zależy od tego gdzie i do jakiego stwarzyszenia kawaleryjskiego chce Kolega wstąpić! Mimo wspólnych wartości i ideałów poszczególne środowiska kawaleryjskie różnią sie od siebie sposobem bycia i działalnością! A więc i warunki wstąpienia sa nieco odmienne! Najlepiej skontaktować sie z konkretnym środowiskiem! Pozdrawiam serdecznie!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 5 gru 2007, o 22:29

Dodałbym dla porządku, ze należałoby być facetem. NIe przemawia tu przeze mnie jakikolwiek szowinizm czy seksizm.....zywczajnie, trzymamy sie reguł. No i choćby minimalna wiedza na temat tez jest mile widziana....:)
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez myta2 » 6 gru 2007, o 00:33

Zgadzam się tu w pełni z Lookim, no i poza tym że się przeczyta kilka książek na ten temat, to tak naprawdę trzeba tego bardzo chcieć bo to ani łatwa "PASJA", ani lekka, ani tania.
Ale przecierz kawalerzysta to był facet "z jajami" i "drobne" problemy to nie problemy.
Tak więc choć troszkę tym prawdziwym z II RP próbujemy dorównać... oczywiście tylko próbujemy ponieważ niema już ...... to poprostu III czy IV a może już V RP
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Lucas » 6 gru 2007, o 08:41

Podaj prosze miejscowość gdzie mieszkasz a cos wymyślimy - wskażemy gdzie najbliżej do kawalerzystów ochotników o których wiemy.......
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Lady_Park » 6 gru 2007, o 15:22

Bardzo długo fascynuje się jeździectwem i chciałabym robić coś co jest z tym zwiazane. W zwiazku z tym, że jestem kobietą nie wiem czy wstąpienie do kawalerii jest w ogóle na miejscu i jak inni to postrzegają. Mieszkam we Wrocławiu.
Lady_Park
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2007, o 20:17

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 gru 2007, o 15:24

No to cienko! Najblizej chyba Poznań!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lookas » 6 gru 2007, o 15:29

No to chyba faktyczniePoznań:) Ale za to jest w czym wybierac:)
Zresztą nie trzeba od razu wstepowac do szwadrony KO, zeby się z nią identyfikować. Znamy przypadki, kiedy Panie doskonale funcjonują jako sympatycy ( bo sympatyczki jakoś mi nie po polsku) i co więcej, swietnie pracuja na rzecz srodowiska KO. Mozliwości i pole do popisu jest ogromne, wystarczy zastanowic się co tak na prawde najbardziej w Kawalerii Cie interesuje.

czasem zreszta zycie tak układa rzeczy, ze i odległośc nie ma znaczenia:) Ja ( nie szukajac daleko) majas w Poznaniu 3 stowarzyszenia KO, najlepszy kontakt i serdeczne przyjecie znalazłem w Krakowie:)

Powodzenia i Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez Lucas » 6 gru 2007, o 16:14

Lady_Park - jestes kobietą - znalazłem coś super dla kobiet właśnie!!!
http://www.stajnia-rotmistrz.global.pl/a_256796/
pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Lookas » 6 gru 2007, o 16:18

Troche sie pozmieniała lokalizacja!!

Masz na mysli stajnie Rotmistrza Romana Kusza, Szefa szwadronu Ochotniczego 15PU Poznańskich.

Adres na Jego strone jest tu ROTMISTRZ , przy czym niedawno słyszałem, ze stajnia znów zmieniła adres. Nie wiem na ile to prawda, jak tylko sie czegos dowiem, dam znaka.

natomiast damska sekcja przy 15PU działa pręznie i całkiem ładnie sie prezentuje. Dawniej stanowiły ją zony ułanów, dzis to juz raczej córki:)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Lookas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 1194
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 14:13
Lokalizacja: Poznań/Iwno

Postprzez atyl » 6 gru 2007, o 16:21

Z racji tego, że nie są znane przypadki kobiet w kawalerii IIRP, polecam pod rozwagę asystowanie grupom kawaleryjskim np w mundurach PWK, lub innych epok
http://stajniapodskowronkiem.pl/?i=gale ... ze.jpg#top
A do munduru ułańskiego jakże miłym obrazkiem jest, a może odwrotnie do tego obrazka jakże miłym dodatkiem jest mundur ułański towarzysza przejażdżki
http://stajniapodskowronkiem.pl/?i=gale ... ze.jpg#top
i dla lubiących ekstremalne wrażenia
http://stajniapodskowronkiem.pl/?i=gale ... ze.JPG#top
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez myta2 » 6 gru 2007, o 19:28

Lookas napisał(a):Troche sie pozmieniała lokalizacja!!

Masz na mysli stajnie Rotmistrza Romana Kusza, Szefa szwadronu Ochotniczego 15PU Poznańskich.

Adres na Jego strone jest tu ROTMISTRZ , przy czym niedawno słyszałem, ze stajnia znów zmieniła adres. Nie wiem na ile to prawda, jak tylko sie czegos dowiem, dam znaka.

natomiast damska sekcja przy 15PU działa pręznie i całkiem ładnie sie prezentuje. Dawniej stanowiły ją zony ułanów, dzis to juz raczej córki:)

Pozdrowienia


Sprawa stała się faktem i Rotmistrz Kusz przeniósł się z końmi za Mosinę (ze 20km dalej), generalnie stacjonował tam przed Rogalinem czyli jakieś 10 lat temu, czyli jak to się mówi wrócił na stare śmieci.

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 6:32 pm ]
A co do kobiet i kawalerii, to pamiętaj że dla ...............kawalerzysty zawsze w sercu pierwsza kobieta a przed nią tylko koń bierzy............. (to oczywiście marnie i niedokładnie przytoczona strofa z poezji GEN. Wieniawy)

Historia IIRP nie wspomina o kobietach w mundurze tak więc lepiej tego nie czynić.
Avatar użytkownika
myta2
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 926
Dołączył(a): 4 paź 2007, o 22:32
Lokalizacja: Swarzędz k.Poznania

Postprzez Ułan świętokrzyski » 6 gru 2007, o 23:31

AMEN !!!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lady_Park » 7 gru 2007, o 15:17

Dziękuje!
Lady_Park
Ułan I
Ułan I
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2007, o 20:17

Postprzez ref-ren » 8 gru 2007, o 00:32

Lady_Park napisał(a):Dziękuje!



Lady...

Widząc babę - ułana raczej czuję sie podle
choć nie ma nic piekniejszego... jak damska dupa w siodle...
I choć na kurtuazji wobec dam mi nie zbywa...
wolę babę na koniu... a la lady Godiva....

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron