Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.

Co sądzimy o Federacji Kawalerii Ochotniczej?

Moderator: Staszek

Forum GRH - to wcele nie jest bez szans!O

Postprzez Ułan świętokrzyski » 24 wrz 2006, o 14:27

Obrodziło latoś w inicjatywy ogólnopolskich struktur wszelkich działań podtrzymujących społeczną świadomść do historii oręża plskiego i nie tylko. Dwa dni temu W Starej Miłosnej odbyło się spotkanie organizacyjne Federacji Kawalerii Ochotniczej ( może Pieczarka zrelacjinuje przebieg - nie wstydź sie chłopie!!!) Nie znamy założeń funkcjonowania ani wstępnego programu Forum, ale osobiście przewiduję ciekawą sytuację, w której powstałoby coś o znacznie szerszym zakresie działania niż Federacja Kaw. Ochot. Forum, o ile nie stałoby na tak radykalnym stanowisku jak inicjatorzy Federacji, mogłoby wchłonąć oprócz grup rekonstrukcyjnych historycznych bitew również większość środowisk kawaleryjskich które w swych statutach mają rekonstrukcję! A więc czekajmy na rozwój wydarzeń!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez pieczarka » 26 wrz 2006, o 15:59

Nie odpowiem co się działo, bo gdy zaczynało się spotkanie zawodnicy Kawaleryjskich Mistrzostw Polski -Militari (w tym i ja) właśnie wracali ze strzelnicy, a potem szybko musiałem przygotować się z moim Bursztynem do przeglądu mundurowego.
Avatar użytkownika
pieczarka
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 280
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 08:24
Lokalizacja: 1Pułk Szwoleżerów JP

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 wrz 2006, o 04:30

Szkoda! Na stronie NPK też na razie nie ma żadnych nowości! Są jedynie komentarze do samej koncepcji utworzenia Federacji. A może wypowiedziałby się ktoś z uczestników spotkania? Osobiście uważam, że większe szanse powodzenia ma proponowane przez mjr Jukiusza Tyma Forum Grup Rekonstrukcji Historycznej gdyż jest to inicjatywa samego MON w kierunku skonsolidowania działalności GRH, Federacja natomiast miałaby być strukturą pośredniczącą pomiędzy MON a grupami kultywującymi tradycje polskiej kawalerii. A doświadczenie podpowiada że z tym pośredniczeniem różnie bywało w naszej historii.
Moje osobiste zdanie, po trzech latach działalności w ruchu kawaleryskim, jest następujące -Kawalerii Ochotniczej jako jednostek terenowych wspierających armię w obronie terytorialnej, nie stworzymy nigdy!!! Nie powstanie jedna organizacja skupiajaca wszystkie środowiska. Ruch kawaleryjski w niepodległej III Rzeczypospolitej tli już 17 lat .... I tak tlił się bedzie nadal w rozsianych po całej Polsce środowiskach kawaleryjskich, które w miarę posiadanego czasu i środków, czynią to co są w stanie uczynić. Poza bardzo nielicznymi przykładami nie widać dązenia lokalnych środowisk społecznych do chojnego wspierania finansowego grup kawaleryjskich. Nie weżmie również MON na siebie finansowania takiej działalnosci. Można ubolewać nad takim stanem rzeczy, ale trzeba się z tym pogodzić. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy na krajowej scenie politycznej odchodzą takie jaja, z którymi żaden współczesny polski kawalerzysta nie chce mieć nic wspólnego.
Ostatnio edytowano 27 wrz 2006, o 09:26 przez Ułan świętokrzyski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez atyl » 27 wrz 2006, o 18:08

Uczestniczyłem i nie uczestniczyłem w tym spotkaniu, gdyz właściwie się ono nie odbyło z uwagi na zawody Militari. Ustalono termin nowego spotkania 27.10.2006 w Starej Miłosnej. Stowarzyszenia mają przygotować koncepcje działalności Federacji (czyli nic nowego od 2 lat) i przesłać do ukonstytuowanego Zarządu. W zasadzie mogło się to samo osiagnąć bez zwoływania piątkowego spotkania.
Odnośnie spotkania w CBW to nie łączmy działalności stowarzyszeń kawaleryjskich z GRH, to praktycznie inne pola działania, choć częściowo zazebiające się. Z mojej oceny to znam może 4-5 stowarzyszeń kawaleryjskich, które można nazwać Grupami Rekonstrukcji Historycznej.
Avatar użytkownika
atyl
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 126
Dołączył(a): 14 kwi 2006, o 20:15

Postprzez Ułan świętokrzyski » 27 wrz 2006, o 20:38

Zgadzam się że 4-5 stowarzyszeń działa aktywnie jako GRH. Ale jeszcze przynajmniej drugie tyle ma wpisane w statutach taką działalność, gdyź jest to jakieś zabezpieczenie noszenia stopni wojskowych na mundurach! I to może zadecydować o ich zainteresowaniu na rzecz Forum GRH!
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Postprzez Lucas » 28 wrz 2006, o 09:53

Póki co róbmy swoje.....
Avatar użytkownika
Lucas
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 812
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 13:22
Lokalizacja: ułan Kawalerii KOP (8 PU) z Nowego Sącza

Postprzez Ułan świętokrzyski » 23 sty 2007, o 15:21

Nie jestem zbyt dobrze poinformowany o najnowżyszch ruchach iniacjatywy Federacji Kawalerii Ochotniczej? Czy ktoś może mnie nieco oświecić nad aktualnym stanem tej formacji, której nikt nie zarzuci nowomowy i taniego blichtru??
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

federacja...

Postprzez Bartek » 2 lut 2007, o 20:13

Ponoc niedawno odbylo sie kolejne spotkanie zwiazane z organizacja Federacji. Czy ktos z czytelnikow forum moze cos napisac na ten temat ?
Bartek
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 52
Dołączył(a): 9 mar 2006, o 13:18

Re: federacja...

Postprzez ref-ren » 3 lut 2007, o 01:13

Bartek napisał(a):Ponoc niedawno odbylo sie kolejne spotkanie zwiazane z organizacja Federacji. Czy ktos z czytelnikow forum moze cos napisac na ten temat ?



"Brak wiadomości ... to dobre wiadomości...
Ja nie tęsknię. Z daleka od tych jegomości..."

/ref-ren/
ref-ren
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 294
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 13:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ułan świętokrzyski » 30 kwi 2007, o 20:05

Witam! Jeszcze nie miałem w ręku nr 21 NPK! Słyszałem jednak że jest tam program szkolenia Federacji > Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć na temat tego programu i przyblizyć nam zakusy twórców Federacji?
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Co sądzimy o Federacji Kawalerii Ochotniczej?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 9 mar 2015, o 11:56

Koledzy!
Federacja Kawalerii Ochotniczej działą prżęnie. Wiemy o tym wszyscy. Może jednak od czasu do czasu któśzamieściłby przynajmniej linki do aktualności na stronach internetowych FKO. Chyba w ten sposób można rozszerzyć zasięg tego typu informacji.
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Re: Co sądzimy o Federacji Kawalerii Ochotniczej?

Postprzez Ułan » 2 sie 2016, o 19:45

Avatar użytkownika
Ułan
Ułan V
Ułan V
 
Posty: 40
Dołączył(a): 8 maja 2006, o 20:59
Lokalizacja: Lublin

Re: Co sądzimy o Federacji Kawalerii Ochotniczej?

Postprzez Ułan świętokrzyski » 2 sie 2016, o 21:26

No i bardzo pięknie. Mamy linki do aktualnej sytuacji FKO. Zapraszam do lektury stron
Avatar użytkownika
Ułan świętokrzyski
Ułan VI
Ułan VI
 
Posty: 2647
Dołączył(a): 10 mar 2006, o 15:30

Poprzednia strona

Powrót do Współczesna Kawaleria Ochotnicza w RP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Tablice Ramki Reklamowe Aluminiowe Plastikowe, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,
cron